Start
GOLDENOTE HP7 + M7 test HiFi Choice
Śmiem przypuszczać, że nazwa Akamai niewiele Państwu mówi. To włoska firma będąca właścicielem marek Goldenote i Blacknote, które goszczą na polskim rynku już od ładnych kilku lat. Oferta tych marek jest bardzo szeroka. Tym razem do testu otrzymaliśmy nowy przedwzmacniacz/ wzmacniacz słuchawkowy i monobloki, których ceny są zdecydowanie przyjazne dla klienta. Czy dźwięk także?

Małe i sprytne Włosi, choć mają w ofercie urządzenia z najwyższej półki, nie zapominają bynajmniej o klientach z mniej zasobnymi kieszeniami, czy też takich, którzy potrzebują dobrze grającego, ale niewielkiego, zgrabnego systemu za stosunkowo nieduże pieniądze. Z myślą o nich powstała seria Micro-Line – to z niej pochodzą testowane końcówki mocy M7 oraz przedwzmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy HP7. Nazwa serii wzięła się niewątpliwie od niewielkich wymiarów obudów, które mierzą zaledwie 200x80x260mm. Wygląda na to, że wszystkie urządzenia orzystają/będą korzystać z tej samej obudowy. To po prostu rozsądny sposób na ograniczenie kosztów – można wykorzystać efekt skali, zamawiając setki czy tysiące takich samych obudów. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne aluminiowych frontów (reszta obudowy jest zawsze czarna) – może o być czarne szczotkowane aluminium albo srebrne anodyzowane.

Rozsądny minimalizm HP7 to liniowy przedwzmacniacz z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Do dyspozycji dostajemy dwa wejścia analogowe – 1xRCA i 1xXLR, oraz po 2 wyjścia RCA i XLR w wersjach z regulowanym i stałym poziomem wyjściowym. Na tylnym panelu oprócz wyżej wymienionych znajdziemy także gniazdo sieciowe oraz złącze, do którego można podłączyć dedykowany, zewnętrzny zasilacz. Wyposażenie trudno nazwać przesadnie bogatym, ale w większości kompaktowych systemów dwa wejścia i dwa wyjścia powinny w zupełności wystarczyć. Na froncie pośrodku znajduje się główny włącznik, a po jego bokach przyciski do regulacji głośności. Powyżej umieszczono dwie diody sygnalizujące, czy korzystamy z wejścia RCA czy XLR, a nad nimi niebieską diodę sygnalizującą włączenie urządzenia oraz czerwoną i zieloną, które pokazują, czy zasilamy urządzenie z sieci, czy z dedykowanego zasilacza. Po lewej stronie znajduje się niewielki wyświetlacz pokazujący ustawioną głośność, a po prawej stronie znajduje się gniazdo słuchawkowe (6,3mm, czyli tzw. duży jack). W swoich produktach, w tym w HP7, Goldenote stosuje zaawansowaną regulację poziomu głośności. Aktywna regulacja poziomu sygnału jest oparta na najwyższej klasy rezystorach, co umożliwia regulację głośności w 200 krokach co 0,5dB. Zintegrowany w przedwzmacniaczu wzmacniacz słuchawkowy umożliwia stosowanie słuchawek o impedancji od 20 do 1000Ω. Urządzenie wyposażono w pilota zdalnego sterowania.

cały test: pdf GOLDENOTE HP7 + M7 test HiFi Choice 0,8 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław