Start
Hegel HD25 - test "HighFidelity.pl"
Pojawienie się nowego produktu w ofercie niewielkiej firmy audio to duże wydarzenie - i dla niej, i dla lubiących ją ludzi. Tym większe wrażenie robią nowe produkty będące topowymi urządzeniami. To bowiem pokaz możliwości konstruktorów i ich "wyznanie wiary", jeśli tak można nazwać owoc ich pracy, przemyśleń i zakładanego budżetu.

Budżet - magiczne słowo-klucz, będące podstawą każdego produktu. Na świecie jest naprawdę niewiele firm audio, które nie oglądają się na koszty wytworzenia. Nawet jeśli część z nich mówi o braku kompromisów i produktach "cost-no-object", to w którymś momencie i tak muszą sobie zadać pytanie - ile to będzie kosztowało? Mimo to myśli się o nich jak o kimś pozbawionym graniczeń, do woli korzystającym z dobrodziejstw techniki i technologii.Mimo to, wbrew pozorom, znacznie trudniej zbudować wysokiej klasy urządzenie (kolumny) przy ograniczonym budżecie. Tu nie ma bowiem wielkiego ruchu, trzeba korzystać z szeroko dostępnych rozwiązań. I tylko idealna współpraca między działem księgowym i konstrukcyjnym daje szansę na sukces.

Trudno mówić o nowym przetworniku firmy Hegel Audio Systems w kategoriach "budżetowych". Kosztujące 8390 zł urządzenie jest bowiem drogie. Tyle, że to topowe źródło cyfrowe tej firmy, w którym zaimplementowano najnowsze rozwiązania Hegla, stosowane w serii Reference. Wyposażone jest w cztery wejścia cyfrowe, każde zdolne przyjąć sygnał do 24 bitów, 192 kHz. Widniejąca na froncie przetwornika nazwa HD25 32bit odnosi się bowiem nie do długości słowa, jakie możemy doń przesłać, a do przetworników D/A, jakie zostały w nim zastosowane, czyli mówi o precyzji (teoretycznej), z jaką urządzenie pracuje. Na fali trochę mody, a trochę realnych korzyści, dostajemy do wyboru dwa filtry cyfrowe - standardowy oraz "minimal phase", w którym oscylacje przed sygnałem są minimalne, a większe po sygnale.

 

cały test: LINK
źródło: www.HighFidelity.pl


 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław