Start
Anders Ertzaid Hegel Music System AS wywiad HighFidelity.pl
Z Andersem Ertzeidem – menadżerem ds. sprzedaży Hegla – spotkaliśmy się podczas prezentacji najnowszego wzmacniacza tej marki. Otwarty dla publiczności pokaz zorganizowano w katowickim salonie Audio Styl, a jego główny bohater – wzmacniacz zintegrowany H300 – stanął do walki z konkurencyjnymi urządzeniami i dzielonymi kombinacjami tej norweskiej firmy. W czasie spotkania porównywano także przetworniki cyfrowo-analogowe i ich kombinacje. Flagowa integra Hegla może bowiem pracować w trybie DAC-Loop, wykorzystując dodatkowy przetwornik taki, jak HD11 czy HD20.
Tego typu prezentacje są zwykle dość nudne. Przeszkoleni w marketingowych gadkach ludzie katują potencjalnych klientów i dziennikarzy danymi technicznymi, pokazują wykresy mające udowodnić, że ich produkty są lepsze niż cokolwiek innego na rynku, po czym następuje krótki pokaz możliwości czyli odsłuch lub projekcja kilkuminutowego sampla. Jednak tym razem wyglądało to inaczej. Udział w prezentacji mógł wziąć każdy, a do sali odsłuchowej wchodzili także klienci salonu, którzy w ogóle nie wiedzieli o tej imprezie. Większość ludzi przybyła tu jednak głównie z myślą o prezentacji flagowego Hegla i była dobrze zorientowana w temacie. Anders Ertzeid sprawiał natomiast wrażenie człowieka wyluzowanego i ciekawego, jakie będą wyniki porównania nowego wzmacniacza z innymi urządzeniami dostępnymi w Audio Stylu. A tych, trzeba przyznać, było mnóstwo.

Norweg przybył na spotkanie z laptopem pełnym najrozmaitszej muzyki i w skupieniu słuchał – nie tego, co wydobywało się z głośników, ale spostrzeżeń innych słuchaczy: która konfiguracja była ich zdaniem najlepsza, co najbardziej podobało im się w brzmieniu nowej integry... Uczestnicy prezentacji szybko nabrali do niego zaufania i rozmawiali jak kolega z kolegą. Anders nie stracił dobrego humoru nawet wtedy, gdy jeden z przybyłych gości – posiadacz tańszego modelu H100 – stwierdził, że brzmienie tego wzmacniacza bardziej mu odpowiada. Zaznajomiony z typowym zachowaniem wielu przedstawicieli handlowych w takich sytuacjach spodziewałem się, że Norweg wszelkimi siłami będzie się starał go przekonać, że H300 jest bardziej audiofilski, mocniejszy i lepszy w każdym calu. Zamiast tego stwierdził tylko: „Aha, to fajnie, to ci się udało. Zostanie Ci trochę grosza w portfelu i będziesz mógł przeznaczyć te pieniądze na kable, przetwornik albo jakąś inną przyjemność”. Nie starał się niczego udowadniać na siłę, dzięki czemu atmosfera spotkania była niesamowicie przyjacielska, a czas płynął szybko. Dopiero wieczorem zorientowałem się, że nie dowiedziałem się nic nowego o firmie, którą Anders reprezentuje. Wyciągnąłem go więc – a jakże – na piwo i przeprowadziłem krótki wywiad. Oto zapis tej rozmowy.


Cały tekst: LINK
źrodło: HighFidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław