Start
Audiofil we Wrocławiu
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejną edycję AUDIOFIL'a - wrocławskiej imprezy skierowanej do pasjonatów muzyki i dobrego brzmienia.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 20 - 21 kwietnia w hotelu Radisson Blu mieszczącego się przy ul. Purkiniego 10 w cudownie bliskim sąsiedztwie Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

W sali konferencyjnej "Akademia" znajdującej się na I piętrze hotelu postaramy się zaprezentować dla Państwa kilka zupełnie różnych systemów audio.
Wszystkie prezentacje odbędą w godzinach od 12.00 – 20.00.
Na pokazie będzie można posłuchać kompletnego systemu Reimyo, składającego się z transportu CDT-777, przetwornika cyfrowo-analogowego DAP-999EX, przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz najnowszej, pierwszej w historii firmy tranzystorowej końcówki mocy KAP-777.Konstruktorzy KAT-777 po kilku latach pracy i setkach godzin odsłuchów postanowili wreszcie zaprezentować swoje dzieło. Punktem odniesienia była dla nich konstrukcja jednego z najlepszych wzmacniaczy lampowych na świecie pracującego na lampie 300B wzmacniacza Reimyo PAT-777.Kolumny będą równie niezwykłe jak elektronika. To Bravo! Consequence+ opracowane przez właściciela marki Reimyo. Całość będzie okablowana przewodami firmy Harmonix, będących efektem ponad 30 letnich badań inżynierów z Japonii.
Elektronika Reimyo zostanie zaprezentowana na wyśmienitych stolikach Royal Stage RS-15ANV firmy Harmonix.
Czy tranzystor potrafi zagrać jak lampa?
Prosimy sami to zweryfikować.

Czytaj testy: LINK1 , LINK2 , LINK3


W czasie naszego spotkania można będzie posłuchać także wielu konstrukcji fińskiego Amphiona producenta wyjątkowo ciekawych i pięknych kolumn.Począwszy od 1998 roku Amphion projektuje i buduje kolumny niewrażliwe na problemy akustyczne pomieszczeń, w których grają. Innowacyjne falowody i kontrolowana dyspersja pozwalają usłyszeć więcej muzyki, a mniej wpływu pokoju na jej reprodukcję.

Czytaj testy: LINK1 , LINK2

Kolejna marka, którą mamy zaszczyt Państwu zaprezentować to norweski HEGEL.
Rozwiązania wykorzystywane w urządzeniach marki Hegel rzadko potyka się w urządzeniach audio innych producentów. Opatentowane audiofilskie moduły HEGEL SoundEngine są wytwarzane i testowane w Norwegii. Stosowane rozwiązania opierają się o wyniki najnowszych badań naukowych z zakresu m.in.: technik transmisji sygnału, telekomunikacji, półprzewodników czy sygnałów wysokiej częstotliwości.

 
Czytaj testy: LINK1 , LINK2 , LINK3  

To właśnie żmudne badania stanowią sekret niezwykłego dźwięku, który wyróżnia urządzenia HEGLA. Zaprezentujemy wzmacniacze stereofoniczne tego producenta   H70, H100, H300 oraz system dzielony składający się z przedwzmacniacza P20 oraz wzmacniacza mocy H20. W roli źródła posłuży najnowsze opracowanie firmy przetwornik C/A USB DAC HD 25.

 
Czytaj testy: LINK1 , LINK2 , LINK3 

We współpracy z firmą Audiomagic z Warszawy zdecydowaliśmy się także zaprezentować Państwu kilka nowocześnie zaprojektowanych systemów PC Audio,
Powstała w 2005 r. kalifornijska firma Nu Force jest światowym liderem w produkcji wzmacniaczy cyfrowych, przetworników C/A i sprzętu przenośnego.
Według nas urządzenia tej marki tworzą niezwykle ciekawe zestawienie z  kolumnami fińskiego Amphiona.

Dowodem na to jest także fakt, że bardzo wielu audiofili i entuzjastów dobrego dźwięku na całym świecie wybiera dokładnie takie rozwiązanie.
Dzięki swoim miniaturowym wymiarom systemy te mogą stanąć wszędzie tam gdzie nie mam za dużo miejsca.
W naszym biurze, sypialni, kuchni czy przy naszym domowym komputerze.

Ion + to technologia profesjonalnych monitorów, sprawdzająca się przy odsłuchach w bliskim polu oraz z bardziej tradycyjnych odległości. Pasmo przenoszenia Ionów + jest płaskie jak stół, ale nigdy nie brzmią one sucho czy irytująco. Wysoka rozdzielczość i naturalność pozwalają Ionom + dostać się do samego serca muzyki. Zarówno tworząc muzykę w studio jak i ciesząc się nią w domu.

Iony + były już oceniane przez niektóre z najlepszych uszu na świecie. Jedyną metodą wyrobienia sobie własnej opinii jest posłuchanie ich. Iony + przynoszą muzykę bliżej słuchacza: ich kontrolowana dyspersja, niewielkie rozmiary i ponadczasowy wygląd pozwalają każdemu na stworzenie sobie high-endowego nieba w miejscu, gdzie spędza się swój czas.


Iony + łączą neutralność z muzykalnością w jeden, lifestyle’owy pakiet. Iony + przekazują piękno muzyki nawet wtedy, kiedy jakość nagrania nie jest optymalna.

Kolory: Ion + jest dostępny biały lub czarny. Z praktycznie nieograniczoną kombinacją wymiennych, kolorowych maskownic.


U/D/D oznacza Uniformly Directive Diffusion (Jednolita Dyspersja Kierunkowa). Tworząc jednolitą dyspersję, anomalie powodowane ścianami, podłogą i sufitem są minimalizowane. To pozwala słuchaczom słyszeć mniej ich własnego pokoju, a więcej muzyki.

Specyfikacja techniczna

 • Rodzaj kolumny:    2-drożna, wentylowana
 • Głośnik wysokotonowy:    1" tytanowy
 • Głośnik nisko-średniotonowy:    4,5" aluminiowy
 • Częstotliwość podziału:    1600 Hz
 • Impedancja:    8 om
 • Skuteczność:    86 dB
 • Pasmo przenoszenia:    52 - 25 000 Hz +/-3dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza:    25 - 120 W
 • Wymiary (w x s x g):    268 x 134 x 220 mm
 • Waga:    6 Kg
 • Kolory:    czarny, biały, całkiem biały z kolorowymi maskownicami


“wybitny pokaz z systemu opartego o komputer. Amphiony Ion+ w połączeniu ze wzmacniaczem NuForce wraz z komputerem MacBook Pro produkowały dźwięk, który wprowadził mnie w stan osłupienia.”

„Za każdym razem, kiedy mam szansę usłyszeć coś tak szczególnego jak Trav’lin Light na systemie tak skromnym jak ten powyżej i grającym Joe Williamsa w sposób tak duży, jak on brzmi, to jestem już kupiony.”

„High-endowe audio nie musi wiele kosztować. Amphion i NuForce tego dowodzą!”
Clement Perry, www.stereotimes.com
 
Absolute Sound o Ion+
„Ion+ to w zasadzie referencyjny monitor w obudowie przyjaznej dla dekoratorów wnętrz. Ion+ jest używany przez wielu znanych inżynierów dźwięku, zajmujących się nagraniami i masteringiem. Po krótkim odsłuchu wiedziałem dlaczego; Iony+ miały dokładny balans tonalny i wysoką rozdzielczość bez grania konturowego czy klinicznego, co jest częstą przypadłością monitorów profesjonalnych.”
Robert Harley, www.theabsolutesound.com

„Kurcze, naprawdę lubię te głośniki!”

Bruce nagrywał chyba wszystkie rodzaje muzyki (James Ingram, Mick Jagger, Michael McDonald, Jennifer Lopez, Muddy Waters, Duke Ellington, Nat King Cole, Barbra Streisand, George Benson i inni).
Otrzymał 5 nagród Grammy z 13 nominacji do niej, włączając w to obróbkę albumów Michaela Jacksona ‘Thriller’, ‘Bad’ i ‘Dangerous’ oraz za dwa albumy Quincy Jonesa – ‘Back on the Block’ oraz ‘Q’s Jook Joint’.
Bruce Swedien, www.inthestudiowithbruceswedien.com


Przeczytaj całą recenzję - 6moons o Ion+

„To jest mini monitor za 999 euro z większą ilością żwawego basu niż to jest legalne!”

„fenomenalne – prawdziwy high-end za niewielkie pieniądze.”

"Tu chodzi o integrację, jak falowód i zwrotnica współgrają aby praktycznie zniknąć. To jeszcze bardziej odsłania wszystko. Bezsporny dowód na to przychodzi z głośności przy której kupuje się dźwięk. Aby kupić ten dźwięk, wystarczą niskie poziomy. Poziom satysfakcji, kiedy każdy już wszystko słyszy, jest nisko. To najsilniejszy dowód na wysoką rozdzielczość jaki znam.”„większa transparentność jako środek do osiągnięcia większej intymności muzycznej.”
„wyrafinowany, zaawansowany głośnik. I świetnie wygląda. To razem daje wygraną.”
„pośród małych kolumn, które miałem okazję mieć w domu, Ion+ jest w najwyższej lidze.”
„jako monitory bliskiego pola, mają absolutnie perfekcyjną kombinację wielkości, jakości i ceny. Zostałem zjonizowany!”
Srajan Ebaen, 6moons.com


 „Ion+ reprezentuje to, co wydaje nam się przyszłością. Może zostać użyty do systemów konwencjonalnych, na biurko oraz do wymagających studio nagraniowych. Ion+ dociera do serca muzyki niezależnie od tego, czy miksuje się i dopieszcza muzykę w studio czy na spokojnie słucha jej w domu.”
Anssi Hyvönen, CEO - Amphion Loudspeakers ltd.


Gradient Helsinki to kolejny krok na naszej drodze do doskonałości. Powstanie tego projektu było możliwe wyłącznie dzięki nieszablonowemu sposobowi myślenia fińskich inżynierów. To konstrukcja wykraczająca poza konwencjonalne sposoby budowy kolumn głośnikowych, a klasa jej brzmienia tylko w bardzo niewielkim stopniu zależy od pomieszczenia, w którym gra.
Gradient Helsinki zaprojektowano tak, by pięknie brzmiały w każdym otoczeniu – czy to w domowym pokoju, czy w barze, czy w hotelowym lobby.Czytaj test: LINK1

Prezentacja ta będzie wspólnym dziełem kilku zaprzyjaźnionych firm.

Moje Audio / Fusic / Harmony of Sound / Audiomagic / Premium Sound

Mamy nadzieję, że wielu melomanów i audiofili skorzysta z możliwości posłuchania muzyki w warunkach naszego małego pokazu.

 
Adaptacją akustyczną prezentacji zajmie się firma 4Sound z Wrocławia.
 

 
4SOUND
ul. Klecińska 123, 4-413 Wrocław | email: info@4sound.pl
Tel. : +48 71 7230285 | fax. : +48 71 7230022 | tel . kom. 503 127 733 
 

ZAPRASZAMY

Piotr Guzek Impresariat organizator cyklu prezentacji pod tytułem AUDIOFIL

 

 

 


 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław