Start
Amphion ION+ + NuForce DDA100 - test "HighFidelity.pl"
Od studia nagraniowego do komputerowego audio – tak w skrócie wygląda historia testowanych kolumn Amphion Ion+. Wydawałoby się, że te dwa światy dzieli przepaść, prawda? Proszę jednak pomyśleć jeszcze raz: czym jest, tak naprawdę, współczesne studio nagraniowe? – Przecież to komputerowy system z rozbudowanymi możliwościami edycyjnymi i wielośladowym systemem zapisu.

Zapisu na dysku twardym komputera! Naprawdę rzadko spotyka się obecnie inne systemy zapisu i edycji. Ion+, napędzany przez wzmacniacz/DAC NuForce DDA-100, niezależnie od tego, czy mówimy o studiu nagraniowym/masteringowym, czy o domowym systemie audio związanym z komputerem, jest tym samym: monitorem bliskiego pola. 

Choć jego powstanie związane jest z jeszcze czymś innym. Martin Kantola, właściciel Nordic Audio Labs, organizuje seminaria dotyczące swoich mikrofonów. Prowadzi je w studiu Bruce’a Swediena, jednego z najbardziej znanych inżynierów dźwięku, zdobywcy 5 nagród Grammy za realizację dźwięku, człowieka, który pracował przy nagraniu takich płyt, jak np. Thriller Michaela Jacksona. Swedien, dodajmy, jest fanem mikrofonów Kantoli. Częścią jego seminariów były odsłuchy różnych modeli mikrofonów. Przygotowano do tego specjalny system, w którym fragmenty muzyczne puszczane były przez kolumny, a dźwięk wyłapywany był przez mikrofony. Słuchacze mieli w ten sposób możliwość porównania w tym samym momencie różnych mikrofonów. Problemem były oczywiście kolumny. Chodziło o niewielkie, raczej małe, konstrukcje o idealnej zgodności fazowej, koherentne, o minimalnych zniekształceniach – po prostu monitory pomiarowe. Tak postał model Ion+, w strojeniu którego pomagał Bruce Swedien. To teraz jego ulubione monitory bliskiego pola. Mówimy o dwudrożnych kolumienkach z bas-refleksem, tytanową kopułką wysokotonową i aluminiowym głośnikiem niskośredniotonowym.

Połączenie Amphiona i NuForce’a nie jest przypadkowe. Współpraca między firmami datuje się od 2011 roku, kiedy to, na wystawie High End 2011,wspólnie zaprezentowały system audio. DDA-100 to jeden z nowszych dodatków do linii NuForce, wzmacniacz zintegrowany i DAC w jednym. Noszący nazwę Direct-Digital Integrated Amplifier jest tak naprawdę cyfrowym wzmacniaczem (klasa D) z cyfrowymi wejściami, także USB. Niewielki, o dużej mocy wyjściowej, bardzo ładnym. Testujemy system składający się z kolumn i wzmacniacza.

czytaj cały: TEST
źródło: www.highfidelity.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław