Start
LUMIN - THE AUDIOPHILE NETWORK MUSIC PLAYER - test "HighFidelity.pl"
The Audiophile Network Music Player – takie dumne stwierdzenie stosuje obecnie co drugi producent odtwarzaczy plików. Zmienia się tylko nazwa samego urządzenia i jego klasyfikacja. Czasem jest to bowiem „Network Player”, innym razem „Streaming Player”, jeszcze kiedy indziej „Digital Player”. Wciąż nie wiadomo, jak takie urządzenia zakwalifikować. Myślę jednak, że to się – prędzej czy później – wyklaruje i produkty związane z odtwarzaniem plików audio (lub/i wideo) będą na tyle łatwe w identyfikacji, że z ich nazywaniem nie będzie problemu.

Takim urządzeniem jest odtwarzacz Lumïn firmy Lumïn. Właściwie to nie wiem, jak się urządzenie nazywa, bo konsekwentnie występuje pod nazwą firmy, ale niech będzie – Lumïn. Za jego powstanie odpowiedzialni są inżynierowie skupieni wokół Pixel Magic Systems Ltd., firmy specjalizującej się w odtwarzaniu i obróbce plików wizyjnych HD. Tak się składa, że od odtwarzaczy plików wideo do odtwarzaczy audio droga niedaleka i wiele firm z tego korzysta, przenosząc swoje doświadczenia z jednej dziedziny na drugą. Nie wszystkim to się udaje. Duża część producentów tzw. „audiofilskich”, czyli specjalistycznych tylko udaje, że wie o co w tym wszystkim chodzi. Lumïn robi to tak, jakby z tymi umiejętnościami się urodził.


Jak widać, głównym i prymarnym celem, który przyświecał ludziom z Lumïna była niezaspokojona przez nic innego potrzeba odtwarzania plików DSD. Srajan Ebaen, naczelny „6moons.com” nakreślił (poniżej) ramy tematu, o którym mowa i wyraził swoją opinię w sprawie ich dostępności oraz „ważności”. Ja mam nieco inne zdanie – choć nie całkowicie – uważam bowiem, że nowoczesne urządzenia tego typu powinny obsługiwać najlepszy obecnie dostępny format plików – a DSD jest obecnie „gorącym” tematem w największych pismach audio na świecie. Zakładam więc, że jest ważny także i dla melomanów/audiofilów.


Obecność „na pokładzie” dekodera DSD to jednak tylko jedna z wielu możliwości, jaką to urządzenie oferuje. Możemy za jego pomocą odtworzyć pliki PCM (w formatach FLAC, Apple Lossless [ALAC], WAV, AIFF) 44,1 - 384kHz, 16-32 bitów (stereo) oraz DSD 2,8 MHz (stereo). Zabrakło jedynie podwójnego DSD (5,6 MHz). Sygnał odtwarzany jest bez przerw (gapless) i można go też wysłać cyfrowo jednym z dwóch wyjść cyfrowych: BNC oraz HDMI. Można nimi wysłać także sygnał cyfrowy DSD. Urządzenie ma budowę zbalansowaną, ale na wyjściu zastosowano transformatory Lundhala, separujące urządzenie galwanicznie od odbiornika. Zasilanie zapewnia zewnętrzny zasilacz z dwoma transformatorami toroidalnymi.

cały: TEST
źródło: highfidelity.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław