Start
Bakoon Products HPA-21 test przedwzmacniacza słuchawkowego "HighFidelity.pl"
W kwietniu 2013 roku Srajan Ebaen opublikował długi test wzmacniacza słuchawkowego HPA-21 koreańskiej firmy Bakoon Products International . O tym, że szefujący jej Soo In Chae, nasz koreański przyjaciel, przygotowuje tego typu produkt dowiedziałem się w tym samym czasie, co Srajan, pod koniec 2012 roku. Umówiliśmy się wówczas z Soo In, że jako pierwszy swój test opublikuje naczelny magazynu „6moons.com”, ponieważ to on odkrył dla zachodniej Europy tę firmę i pierwszeństwo należy się właśnie jemu.

Dzięki dostępowi do materiałów na temat konstrukcji na bardzo wczesnym etapie, jeszcze prototypu, świetnie pokazał to, jak urządzenie powstawało. Nie będę więc tego powtarzał, odsyłam do przywołanego już testu. Dla tych, którym się nie chce, nie mają czasu lub nie dbają o inne testy – parę słów wprowadzenia. Pierwszym znanym na Zachodzie produktem Bakoon Products International był wzmacniacz zintegrowany AMP-11R. To niewielkie, cudownie wykonane urządzenie o niewysokiej mocy, z osobnym zasilaczem i opcjonalną, fantastyczną platformą antywibracyjną RCK-11. W jego wnętrzu biło serce o nazwie SATRI Circuit (SATRI-IC), w wersji SATRI-IC-EX. To układ wzmacniacza, w którym sygnał wzmacniany jest w postaci prądowej, nie napięciowej. Najlepiej jest więc przesłać do niego sygnał prądowy – wzmacniacz dysponował specjalnymi wejściami BNC SATRI-Link. Do tej pory jedynym źródłem sygnału z takimi wyjściami był przedwzmacniacz gramofonowy EQA-11R, jednak już niedługo ma się pojawić przetwornik cyfrowo-analogowy.

SATRI to owoc badań i dzieło życia japońskiego inżyniera, pana Akira Nagai (na pierwszym zdjęciu, podczas wystawy High End 2013 w Monachium, czytaj TUTAJ), właściciela firmy Bakoon Products Co. Ltd. Firma proponowała wzmacniacze SATRI oraz unikalne przetworniki cyfrowo-analogowe, które można zobaczyć na ostatnim zdjęciu (także z wystawy w Monachium). Koreański Bakoon powstał dzięki determinacji i uporowi pana Soo In Chae, którego poznałem w Monachium i który okazał się fantastycznym człowiekiem. To on projektuje obudowy, dokonuje dodatkowych obliczeń, gdzie to konieczne, adaptując pomysły pana Nagai-San. Jaki jest dokładny podział obowiązków – nie wiem. Tropem może być napis na tylnej ściance, akcentujący to, że układ został zaprojektowany w Japonii, a wykonany w Korei. Nie jestem do końca przekonany o tym, że Soo In Chae jedynie „przepakowuje” japońskie urządzenia, bo i ich budowa mechaniczna jest stokroć lepsza od protoplastów z Japonii, i skądinąd wiem, że Soo In wykonał dla HPA-21 sporo obliczeń. Jedno jest natomiast pewne – zmontowany powierzchniowo na małych płyteczkach drukowanych, wpinanych do głównej za pomocą pinów, układ SATRI, został wykonany w Japonii, o czym świadczą odpowiednie napisy na płytkach. Reszta powstała w Korei.

czytaj cały: TEST
źródło: www.highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław