Start
Moje Audio na Audio Show 2013
Dlaczego doskonałe odtworzenie dźwięku jest tak trudne do osiągnięcia? Jakie dokładnie czynniki powodują, że nawet najdroższy system audio nie jest w stanie wiernie odtworzyć treści zawartych w profesjonalnie wykonanych nagraniach?
To są pytania, które stanowiły wyzwanie dla inżynierów Reimyo i Harmonixa przez kilka dekad. Poszukiwanie odpowiedzi rozpoczęło się od wielkiego wysiłku zrozumienia, jak doskonały, piękny dźwięk, jest produkowany. Poprzez dogłębne przestudiowanie i analizę każdego aspektu skrzypiec, z ich wyjątkowo wyrafinowanym dźwiękiem, inżynierowie Harmonixa odkryli ich sekret: fenomen znany jako rezonans harmoniczny. Podczas intensywnych testów rezonansowych na prawie doskonałych skrzypcach Stradivari, Guarneri i Amati, dowiedzieli się, że kiedy rezonans jest zharmonizowany z jedną częstotliwością, wszystkie cechy dźwięku są dokładnie takie jak wybrzmiewały z instrumentu. Zbierając dane częstotliwości rezonansów z różnych punktów na skrzypcach okazało się, że niezależnie od punktu pomiaru są doskonale zgrane w jednej częstotliwości nie pozwalając na zniekształcenia dźwięku.
Odkrycie tego sekretu dźwięku tak wysublimowanych instrumentów spowodowało przełom w reprodukcji audio. Inżynierowie Harmonixa wykorzystali pomysł do zapanowania nad rezonansami i doszli w ten sposób do kompletnie nowej metody strojenia urządzeń audio i pokojów odsłuchowych.W tym roku zaprezentujemy Państwu kompletny system Reimyo z kolumnami Bravo!
Po raz pierwszy można będzie usłyszeć najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy DAP-999EX Limited. DAP-999EX Limited daje wrażenie nieprawdopodobnej muzykalności. Został opracowany specjalnie do odtwarzania dwukanałowego stereo oraz najlepszej możliwej jakości odtwarzania standardowych, 16-bitowych płyt CD, posiadanych przez Państwa w setkach i tysiącach sztuk. Wykorzystując nagradzaną technologię LSI, używaną przez K2, w połączeniu z najnowszą techniką konwersji, DAP-999EX Limited zwiększa częstotliwość próbkowania i długość słowa z 16 bit/44.1 kHz do 24bit/176.4kHz. Dźwięk z płyt CD przetworzony przez DAP-999EX „Limited" staje się o wiele bardziej wciągający i dotykający, transjenty stają się wyjątkowo neutralne, scena dźwiękowa jest rysowana ostro i dokładnie. Dodatkowo, sposób w jaki przetwornik ten przedstawia informacje o przestrzeni, jego rozdzielczość, równowaga tonalna, mikrodynamika, odróżniają go od wielu innych urządzeń na rynku. Prosimy posłuchać !Po raz pierwszy pokażemy także nowy stabilizator zasilania Reimyo ALS-777 Limited Poprzednia wersja ALS-777 została wprowadzona w 2003 roku w Japonii. Nowa wersja z roku 2013 zawiera udoskonalenia i co najważniejsze jest też przystosowana do europejskich standardów elektrycznych. ALS-777 Limited może pracować z prądem do 15 amperów przy napięciu zasilającym 230V, co daje łącznie 3.450 watów. Gniazda Schuko dla podłączanych urządzeń (5 sztuk) zostały wybrane w wyniku poszukiwań. Pochodzą one z niemieckiej firmy Berker i są poddawane obróbce kriogenicznej. Gniazda są zamontowane w sposób zagłębiony i nie wystają poza powierzchnię ścianki tylnej.
ALS-777 Limited to urządzenie trudne do jednoznacznego sklasyfikowania, ponieważ spełnia różne funkcje. Po pierwsze jest to listwa zasilająca z możliwością podłączenia złączem IEC.Producent załącza w zestawie przewód sieciowy X-DC2 (osobno kosztuje on 4.450 złotych). Po drugie w ALS-777 znajduje się równoległy filtr. Ponieważ nie jest on zainstalowany w torze sygnału, nie ogranicza on przekazu mocy tak jak to się dzieje w przypadku wielu znajdujących się na rynku filtrów. Najbardziej oryginalną częścią ALS-777 są układy nazywane QRT (Quantum Resonance Technology) oparte na technologii amerykańskiej firmy Quantum Products. Układy QRT są umieszczone na kilku płytkach, sterowane mikroprocesorowo i generują specjalne sygnały by poprawić jakość zasilania.
Apartament 216 Hotel Sobieski

To jednak nie jedyna niespodzianka, którą przygotowaliśmy na tegoroczne Audio Show. Można będzie także posłuchać najnowszego wzmacniacza firmy Hegel modelu H80. Zakochaliśmy się w tym wzmacniaczu. Norwescy inżynierowie zaproponowali naprawdę wyjątkowo ciekawy wzmacniacz.
pierwszy test ... LINK 

Można będzie tez posłuchać super integry H300 i kliku przetworników marki Hegel. W tym pokoju znajdzie się też wiele konstrukcji fińskiego Amphiona i Gradienta. Producentów wyjątkowo ciekawych i pięknych kolumn.
Nie zabraknie też kilku konstrukcji tak lubianego w Polsce Xaviana.Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron.Prezentacja - Apartament 215 Hotel Sobieski

iFi Audio, najnowsze dziecko Abbingdon Global Group, skupione jest na maleństwach, mikro-urządzeniach, których środowiskiem naturalnym są komputery i biurko młodego, ale już wymagającego miłośnika muzyki.W ofercie firmy znajdziemy w tej chwili przetwornik cyfrowo-analogowy USB iDAC, zasilacz USB iUSB Power, wzmacniacz słuchawkowy iCAN, przedwzmacniacz gramofonowy iPhono oraz konwerter USB iLink. System można złożyć wykorzystując kabel USB z dwoma wtykami typu A po stronie nadawczej, o nazwie Gemini.

Zapraszamy do odwiedzenia  strony iFi Audio.
Powstanie tutaj wkrótce sklep internetowy.

www.ifiaudio.pl

Prezentacja - Hotel Golden Tulip

The Audiophile Network Music Player - takie dumne stwierdzenie stosuje obecnie co drugi producent odtwarzaczy plików. Zmienia się tylko nazwa samego urządzenia i jego klasyfikacja.W tym miesiącu Moje Audio wprowadziło na polski rynek stacjonarny odtwarzacz plików Lumin marki stworzonej przez firmę Pixel Magic Systems. Urządzenie zostało już entuzjastycznie docenione przez redaktorów 6moons, Computer Audiophile oraz Highfidelity.

Kilka recenzje tego ultra ciekawego urządzenia.

Recenzja 1

Recenzja 2

Recenzja 3

Recenzja 4


Apartament 215 oraz 701 Hotel Sobieski


Ostatnia dwie niespodzianki to urządzenia koreańskiej firmy Bakoon International.
W  tych niezwykłych, miniaturowych obudowach drzemie naprawdę magiczny dźwięk. HPA-21 to prawdopodobnie najlepszy przedwzmacniacz słuchawkowy na świecie.  Na wystawie pokażemy także najnowsze opracowania firmy, wzmacniacz AMP-12R oraz referencyjny przedwzmacniacz gramofonowy EQA-12R.

Po dekadach prac badawczych i dopracowywania kompaktowych wzmacniaczy high-end, Bakoon Products International prezentuje audiofilom i melomanom wzmacniacz AMP-12R.
Prosta obudowa AMP-12R jest wykonana z jednego bloku aluminium a ekskluzywny, zewnętrzny zasilacz powoduje, że pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie brzmi lepiej niż inne, konwencjonalne wzmacniacze.
Bakoon AMP-12R jest urządzeniem bardzo zaawansowanym technicznie. Niech wygląd tego wzmacniacza Państwa nie zwiedzie. Wygląda minimalistycznie ale ma świetną funkcjonalność - wejścia napięciowe i prądowe na elementach dyskretnych, wyjście słuchawkowe, zewnętrzny zasilacz, regulacja głośności, dedykowany stojak - to trudno nazwać minimalizmem. Dodatkowo, wyjście słuchawkowe AMP-12R, o średnicy 6,35 mm, ma taką samą jakość jak wyjścia głośnikowe, co powoduje, że może być ultymatywnym wzmacniaczem słuchawkowym.
Pasmo przenoszenia sięga od 10 Hz do 1 MHz, ze szumami poniżej 50 µV bez stosowania pętli sprzężenia zwrotnego. Urządzenie jest też wyposażone w parę wejść BNC zwanych SATRI-LINK, które pozwalają na transfer prądowy między urządzeniami Bakoona. AMP-12R jest wyjątkowo cichy, co pozwala na niesamowitą rozdzielczość. Wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia przekłada się na brak jakichkolwiek zawoalowań. Po prostu AMP-12R przekazuje dźwięk tak, jak powinien to robić wzmacniacz.Nie udało nam się znaleźć słowa, które określiłoby nowo poprawionego EQA-12R. Bo pojedyncze słowo nie jest w stanie przekazać subtelnych niuansów słyszanych, kiedy wkładka MC jest używana jako źródło prądowe. Może zmieniający punkt odniesienia, byłoby właściwym określeniem. Niech zwykłe przedwzmacniacze gramofonowe mają problem. Nie tylko niewielka obudowa aluminiowa z pomarańczowym logiem Bakoona jest zachwycająca, ale obiecuje też co można z niego usłyszeć. Używając elementów najbardziej renomowanych firm na świecie, takich jak rezystory foliowe Vishay-Z, jego brzmienie zawstydza istniejące, konwencjonalne przedwzmacniacze. Dodatkowo EQA-12R jest zasilany z ultra-niskoszumnej baterii litowo-jonowej, która dodatkowo poprawia jakość brzmienia. Jeśli jakość brzmienia nie jest opcją, a koniecznością dla osiągnięcia przyjemności ze słuchania, to EQA-12R jest dla Państwa.
 


HPA-21 jest prawdziwie unikatowym produktem, bo to jedyny na świecie prądowy wzmacniacz słuchawkowy. Urządzenie korzysta z opracowanego w naszych laboratoriach wzmacniacza prądowego w topologii SATRI, dostosowanego teraz do potrzeb użytkowników słuchawek. Inaczej niż w konwencjonalnych wzmacniaczach napięciowych, metoda prądowa HPA-21 pozwala na niesamowitą precyzję napędzania słuchawek, moc oraz poziom zniekształceń. Dodatkowo nasza najnowsza technologia zasilania bateryjnego została również zastosowana z sukcesem w HPA-21, podnosząc jakość brzmienia na kolejny poziom.Jeżeli poszukujecie Państwo najlepszego brzmienia ze słuchawek, to HPA-21 jest stworzony po to, abyście mogli to osiągnąć 
Prezentacja - Apartament 701 Hotel Sobieski oraz Hotel Golden Tulip

Długo szukaliśmy odpowiednich kolumn do Bakoona.

Znaleźliśmy... RA.

Kilka słów o RA
Prosimy odwiedzic stronę naszych przyjaciół...

www.trenner-friedl.com

 
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław