Start
Hegel H80 test w magazynie Stereo i Kolorowo Underground
To już czwarty z rzędu wzmacniacz norweskiej firmy Hegel, jaki przyszło mi testować (czytaj testy: H70, H100 i H200), a po drodze były jeszcze dwa przetworniki cyfrowo-analogowe i odsłuchy integry H300 oraz kilku innych sprzętów. Do marki Hegel mam specyficzny stosunek, bowiem bardzo jej produkty lubię, cenię jej konstruktorów za rozsądne podejście do sprawy audio i oferowanie dźwięku klasy hi-fi urządzeń wycenianych racjonalnie.
Nieprzypadkowo wybrałem dla siebie (po kilku latach poszukiwań i ciągłych zmian) wzmacniacz Hegel H100, który uważam za wybitny w swojej cenie – na razie trudno zagrozić jego stabilnej pozycji urządzeniom nawet nieco droższym, a trochę, tego i owego – tu i ówdzie, słyszałem. Hegel H100 to jest solidny wzmacniacz z dobrym, rasowym i kulturalnym dźwiękiem, a do tego sprzedawany jest w nieprzesadzonej cenie. Ponadto, bardzo mi odpowiada zewnętrzna stylistyka charakterystyczna dla Hegel – surowa, oszczędna, ale przyjazna dla oczu. Minimalistyczna.

W zeszłym roku Hegel zaprezentował topową integrę H300, na początku tego – najwyższy model przetwornika cyfrowo-analogowego HD25, a pod koniec roku 2013 nastąpi światowa premiera nowego wzmacniacza zintegrowanego oznaczonego symbolem H80 oraz wzmacniacza słuchawkowego/DACa o nazwie Hegel Super. Do mnie Hegel H80 dojechał już w połowie października, co nastąpiło dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora Moje Audio z Wrocławia. Miałem, więc miłą możliwość zapoznawać się z osiemdziesiątką znacznie wcześniej – przedpremierowo, można rzec.

Hegel Music Systems
W zasadzie marka Hegel Music Systems jest już tak dobrze znana polskim audiofilom, że trudno o niej napisać coś nowego, odkrywczego. Dlatego mogę jedynie w skrócie przytoczyć to, co wcześniej napisałem przy okazji poprzednich testów.

czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław