Start
Gradient 5.0 - test w HiFi Choice
Gradient wypuszcza na rynek niewielkie monitory o niespotykanej linii wzorniczej i brzmieniu szytym na miarę. Przez pewien czas produkty marki Gradient nie były dostępne w naszym kraju. Obecnie ten pochodzący z Finlandii producent znów ma oficjalnego dystrybutora na terenie Polski – została nim firma Moje Audio z Wrocławia.

To z pewnością dobra wiadomość dla miłośników tych nietypowych kolumn o oryginalnym brzmieniu. Katalog fińskiej marki nie poraża bogactwem oferty, ale znajduje się w nim kilka wyjątkowych konstrukcji, które Gradient 5.0 Gradient wypuszcza na rynek niewielkie monitory o niespotykanej linii wzorniczej i brzmieniu szytym na miarę P zdążyły się już zapisać na kartach historii audio. Wystarczy wymienić Gradient Revolution, które są sprzedawane od lat w praktycznie niezmienionej formie i wciąż znajdują nowych nabywców. Miałem okazję wielokrotnie zetknąć się z tymi kolumnami i faktycznie muszę stwierdzić, że pochlebne opinie o nich nie są przesadzone. Wyposażone w dipolową sekcję basową i współosiowy lub – jak kto woli – koncentryczny układ głośnikowy odtwarzający tony wysokie i średnie, charakteryzują się świetną stereofonią oraz dużą odpornością na interakcję z pomieszczeniem. Taki układ głośnikowy, jakim dysponują kolumny Revolution, zwłaszcza w sekcji basowej, jest w stanie łatwiej dopasować się do akustyki pomieszczenia, bo poniekąd pokój jest wykorzystywany w taki sposób, jakby sam był komorą akustyczną, jaką zwykle tworzy skrzynia kolumny.
Naturalnie w katalogu można znaleźć także futurystycznie prezentujące się zestawy głośnikowe, np. Helsinki 1.5, również wyposażone w dipolową sekcję niskotonową i nietypową obudowę w kształcie stojaka, która pełni funkcję platformy nośnej dla głośników i odgrody dla sporego woofera, a nie jak to najczęściej bywa komory akustycznej.

 

cały test: pdf Gradient 5.0 - test w HiFi Choice 1,1 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław