Start
iFi Audio iDAC, iUSB, iGEMINI - test w HiFi i Muzyka
Niedawno w Polsce pojawiły się urządzenia iFi Audio. Wszystkie opakowane w jednakowe obudowy, ale spełniające różne funkcje. Znajdziemy tu DAC, bufor lampowy, zasilacz USB, konwerter USB-SPDIF, wzmacniacz słuchawkowy i preamp gramofonowy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że marka jest powiązana z Abbingdon Music Research – producentem sprzętu high-end.

Klienci wiążą nazwy i loga z określonymi segmentami. Marka możne być zaszufladkowana jako specjalista od sprzętu z niskiej albo wysokiej półki. Niewykluczone, ze właśnie dlatego powołano do życia markę iFi Audio. Choć rozwiązania techniczne maja być blisko spokrewnione ze stosowanymi przez AMR, ceny srebrnych pudełeczek są zachęcające. Do redakcji trafił komplet złożony z przetwornika iDAC, zasilacza iUSBPower i kabla Gemini. Całość kosztuje 3030 zł. Podejrzewam, ze AMR za taka kwotę oferuje co najwyżej krążek dociskowy do top loadera.

Budowa

Jak juz wspomniałem, wszystkie urzadzenia iFi Audio sa umieszczane w identycznych metalowych obudowach. Z punktu widzenia klienta daje to dwie zasadnicze korzysci. Po pierwsze, umozliwia obnizenie kosztów produkcji. Po drugie, jezeli ktos zdecyduje sie na kilka klocków, bedzie mógł z nich ustawic miniwieze (teraz okreslenie to nabiera nowego znaczenia). Producent pracuje juz nad ramka, w która będzie można wsunac kilka urzadzen iFi. Kiedys taki pomysł miał Pro-Ject, ale ani ramki, ani urzadzenia nie miały punktów mocujacych. Miejmy nadzieje, ze tutaj bedzie sie to trzymało kupy. Na tylnej sciance DAC-a znajdziemy tylko gniazdo USB typu B. Nie ma nawet wejscia zasilacza. iDAC zadowala sie napieciem z portu USB, ale – jak sie zaraz przekonamy – mozna mu zrobic lepiej.

cały test: pdf iFi iDAC - test w HiFi i Muzyka 0,9 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław