Start
Hegel SUPER - test w magazynie"HighFidelity.pl"
Testowanie drogich produktów audio, otaczanie się high-endowymi i top high-endowymi systemami to crème de la crème audiofilizmu. I ku temu wszyscy zmierzamy, do tego się wszyscy urodziliśmy. W każdym razie - prawie wszyscy. Mówimy też oczywiście o tzw. „małych szczytach”, czyli punktach „granicznych”, przełomach w doświadczeniu każdego słuchającego muzykę, w których dostępujemy czegoś w rodzaju epifanii i nie ma to kompletnie nic wspólnego z wydanymi pieniędzmi.
Tyle, że już chwilę po tym, kiedy zaabsorbujemy to nowe dla nas doświadczenie absolutu okazuje się, że to był absolut niepełny, jeśli tak można powiedzieć, cząstkowy i dopiero teraz widać, co NAPRAWDĘ można z dźwiękiem zrobić i jak NAPRAWDĘ nasze nagrania mogą brzmieć. Oczywiście tylko jeśli pójdziemy trochę dalej.
Z perspektywy czasu widzę, że im wyżej na tej drabinie, zaczepionej mocno kotwami gdzieś w górze, w nieosiągalnym nigdy dźwięku „live”, tym okresy pomiędzy takimi olśnieniami są dłuższe. Mam głęboką nadzieję, że nigdy się nie kończą, że zawsze przede mną będzie coś nowego, ciekawego, a może nawet lepszego. Teraz jednak wiem jedno: w stratosferze trudniej o mocne oparcie dla skrzydeł i wzniesienie się choćby o centymetr okupione jest ogromnym wysiłkiem – zarówno poznawczym, jak i finansowym.
To, co właśnie opisałem jest, jak dla mnie, esencją naszego hobby, sednem sposobu na życie, który wybrałem i którego istota, dążenie do jak najbardziej perfekcyjnego odtworzenia ukochanej muzyki, jest całym sensem. Z tego punktu widzenia liczy się tylko to, co zbliża nas do ideału, co nas tam popycha. Wszystko inne się nie liczy, jest dla… – No właśnie: dla kogo?

czytaj cały: TEST
źródło: www.highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław