Start
Wzmacniacz słuchawkowy Hegel Super w teście Stereo i Kolorowo Underground
Kiedyś, dawno temu, w Telewizji Polskiej nadawany był program pt. „Beyond 2000”, w którym prezentowano innowacyjny świat przyszłości – głównie pod względem rozwoju nauki i technologii. Oglądałem go jako dziecko z wypiekami na twarzy mając na podorędziu i w ciągłym czytaniu książki science-fiction takich autorów jak Lem, Zajdel, Dick, czy braci Strugackich. Wówczas nie było komputerów osobistych, Internetu, ani telefonów komórkowych.
Jednak młody umysł rozpalany był opisami różnych niesamowitych cudownych urządzeń, sprzętów do teleportacji, podróży kosmicznych, etc – każdy dzieciak chciał mieć fenomenalny gadżet typu kryształ, na którym można zapisać nieskończoną ilość informacji, inteligentnego robota, podręczny mózg elektronowy lub centrum łączności bezprzewodowej i muzyczne, osobisty identyfikator („klucz”) w jednym jaki posiadali bohaterowie książki „Limes Inferior” Zajdla. Dlatego kiedy zobaczyłem po raz pierwszy nowy wyrób z Norwegii o nazwie Hegel Super, od razu powyższe wspomnienia z dzieciństwa intensywnie powróciły. Tak, Drogi Czytelniku - Hegel Super wygląda niezwykle intrygująco – to tajemnicza tabliczka z aluminium, gładki metalowy blok z dużym napisem HEGEL po jednej stronie i z dwiema dziurkami na dwóch przeciwległych bokach. Zupełnie jak niewiadomego zastosowania wytwór obcej cywilizacji porzucony w Zonie, a używany przez Stalkerów, o czym traktuje (między innymi, oczywiście, bo wymiar tej lektury jest znacznie szerszy) genialna książka rosyjskich braci Strugackich zatytułowana „Piknik na skraju drogi” (ros. Пикник на обочине, ang. Roadside Picnic)…

Hegel Super został wypożyczony od polskiego dystrybutora marki - firmy Moje Audio z Wrocławia.

Wrażenia ogólne i budowa
Szanowny Czytelnik dowiedział się już, że piszącemu te słowa, tajemniczy wygląd oraz nietypowa budowa wzmacniacza Hegel Super pierwszorzędnie kojarzy się z przedmiotem nie tylko futurystycznym, ale nawet przybyłym z Kosmosu. Nic nie poradzę, takie mam wrażenia - ale schodząc na ziemię.

czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław