Start
Trenner & Friedl PHAROAH - recenzja "HighFidelity.pl"
Anachrofilia to termin ukuty przez Kena Kesslera, redaktora magazynu „Hi-Fi News & Record Review” . Oznacza przywiązanie i dodatnie wartościowanie wszystkiego, co anachroniczne – anachroniczne w audio oczywiście. W tak ustawionej optyce znacząca część tego, co się w audio zdarzyła po – powiedzmy – latach 60. to ślepa uliczka, a nawet aberracja. Prawdziwie muzykę potrafiły przekazać, idąc tym tropem, urządzenia i kolumny dziś technologicznie przestarzałe.

Chodzi głównie o lampy, kolumny tubowe, papierowe membrany, płyty winylowe. Czyli wszystko to, co przez ostatnie 50 lat starano się poprawić, zmienić, usprawnić. Od lat w piśmie, w którym Ken publikuje, w ramach cyklu Hi-Fi News Vintage Hi-Fi prowadzi się pełnowymiarowe testy starych urządzeń, z wszystkimi szykanami, czyli również pomiarami. Od jakiegoś czasu można w nim znaleźć poradnik w odcinkach, pomagający wybrać dla siebie urządzenie z interesującego nas okresu. W najnowszym numerze testowany jest wzmacniacz Marantz 1300DC, a w Buying Vintage znajdziemy wskazówki pomocne przy zakupie „vintage’owego” wzmacniacza tranzystorowego („Hi-Fi News & Record Review”, February 2014, Vol 59, No. 02).

Także w kontynentalnej Europie mamy liczącego się przedstawiciela tego nurtu – jednym z bardziej aktywnych admiratorów kolumn z przetwornikami szerokopasmowymi i wzmacniaczy typu SET jest Srajan Ebaen, naczelny magazynu „6moons.com”, z którym od lat współpracujemy (wywiad ze Srajanem – czytaj TUTAJ). Za Wielką Wodą, w piśmie, w którym niegdyś Kessler pracował, amerykańskim „Stereophile’u”, nurt anachrofilii jest równie mocny. Jego flagę dumnie, wysoko niesie Art Dudley, miłośnik klasycznych gramofonów Garrarda i Thorensa, lamp i kolumn Audio Note’a, wyglądających tak, jakby w ostatnich czasach nic się w audio nie zmieniło (to samo można powiedzieć o moich Harbethach M40.1). Amerykański dziennikarz ma jednak znacznie bardziej „hardkorowe” podejście do audio niż jego koledzy z Europy (choć też z Ameryką związani – Ken jest mieszkającym w Londynie Amerykaninem, a Srajan przez lata w USA pracował i tam rozpoczęła się jego dziennikarska kariera).

czytaj cały: TEST
źródło: HighFidelity.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław