Start
Kolumny Amphion Ion+ - test w "HiFi i Muzyka"
Na tle innych konstrukcji z tego testu Iony wyglądają jak zabawki. Głośniki na biurko? Do komputera? Do powieszenia na ścianie? Jak najbardziej. Pierwsze dwie sytuacje się ze sobą wiążą, bo gdzie słuchać muzyki z komputera, jak nie przy biurku? W tej roli monitorki zrobiły zresztą karierę – polecała je do tego celu prasa (także my), portale komputerowe, wreszcie sami klienci. Ale jeśli myślicie, że to zwyczajne „pierdziawki” do peceta, to nie tędy droga.

W segmencie komputerowym Ion jest uznawany za ekstremalny hi-end (a raczej PC-end, albo mac-end, bo posiadacze Apple’a szczególnie sobie upodobali fińskie głośniki). Cena 4390 zł wiele wyjaśnia. Amphion to poważna firma, ceniona nie tylko przez miłośników hi-fi, ale też zawodowców.

Budowa

Ion jest uważany za dobry monitor bliskiego pola tam, gdzie nie potrzeba pełnego pasma. Skrzyneczki kupują studia nagraniowe, ale jest też druga strona medalu.
W konstruowaniu i strojeniu brali udział realizatorzy dźwięku i może stąd dopasowanie maluchów do wymagań profesjonalnego odsłuchu. Dla „normalnego użytkownika” to po prostu maleńki monitorek do zagraconych pomieszczeń. Można go postawić byle gdzie, a nawet powiesić na ścianie (są nagwintowane otwory montażowe).
Miłość fanklubu Apple’a wyjaśnia wzornictwo. Nowoczesny projekt łączy się ze skromnością, wyważeniem proporcji i rewelacyjnym wykonaniem. Zaokrąglone krawędzie, zwarta bryła, jakby wyciosana z jednego bloku, to widok miły dla oka. Oryginalność podkreśla matowy lakier: czarny albo biały. Maskownice także mogą być czarne albo białe, ale do wyboru jest też kilkanaście żywych kolorów. Jako że osłony można kupić osobno (górna, na kopułce, jest zamontowana na stałe), da się też odświeżać wygląd kolumienek według gustu i nastroju. Czy można postawić coś bardziej odpowiedniego obok macbooka?

 

cały test: pdf Kolumny Amphion Ion+ - test w HiFi i Muzyka 0,3 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław