Start
Amphion Argon 1 - test. Granie z każdej Strony uniwersalne. PClab
Choć nie biorę tego pod uwagę, jeżeli będę kiedykolwiek opuszczał granice naszego kraju, biorę pod uwagę trzy warianty: jedno z państw skandynawskich, Kanadę oraz Nową Zelandię, dokładnie w tej kolejności. Jednakże jest tak nie dlatego, że się ostatnio naoglądałem serialu o wikingach, swoją drogą zajebistego, a w zaciszu blokowej piwnicy oddaję cześć Torowi, Odynowi, Liamowi Hemsworthowi albo jakiejś innej, równie tematycznej postaci.
Skandynawia leży mi z wielu powodów, choć nie ukrywam, że do niedawna czynnik finansowy stał dla mnie na miejscu numer jeden. Idzie za tym szeroko pojęte zadowolenie z życia w sensie materialnym, mi by się tam z pewnością dobrze mieszkało z tego oto powodu. Nawet pomimo przesadnie dużej, o ile wiem największej liczby samobójstw na całym globie właśnie w tamtym miejscu. Jednakże jest też jeszcze jeden powód. Tak, audio.

Była sobie fińska firma...

Skoro audio, to też muzyka, jedno z drugim się łączy przecież. Heh, w moim kapowniczku widnieją dwa kraje, których mieszkańcy się pod tym względem ostro wyróżniają, i to na tle reszty trzódki nie tylko europejskiej, ale ogólnie światowej. Na pierwszym miejscu stoją Niemcy, zaraz obok i niejako na doklejkę - Austriacy, a na drugim - Skandynawowie. Ale od początku: jak dla mnie ludzie o niemieckich i austriackich korzeniach mają jakiś wrodzony talent do tworzenia ostro popapranej muzyki, która mi bardzo w smak. Nie, nie chodzi mi tu np. o Kraftwerk. Mam na myśli bardziej Allerseelen, albo moje ukochane Einsturzende Neubauten. Jak słyszę Bargelda to mnie ciary przechodzą po plecach. Ale jest jeszcze cała gama innych, równie kolorowych kapel, chociażby  Corvus Corax albo In Extremo. To co prawda zupełnie inne granie niż "walące się, nowe budynki". Ale jak słyszę jakieś średniowieczno-gitarowe brzdąkania, tak przeze mnie lubiane, to wiem, że jest duża szansa na ich sąsiedzki rodowód. Tyle mi jak dotąd pokazuje praktyka. Dobra, niemieckie i ościenne kapele na bok. Co dalej?

czytaj cały: TEST
źródło: blog.pclab.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław