Start
Interkonekty analogowe Harmonix CI-230 Mark II rw teście Stereo i Kolorowo
Markę Harmonix należącą do japońskiego przedsiębiorstwa Combak Corporation opisywałem szerzej przy okazji testu maty gramofonowej o symbolu Harmonix TU-800EXi. Napisałem wówczas że, Combak Corporation jest właścicielem tak renomowanych marek jak: Reimyo, Enacom, Bravo! (oraz Harmonix, oczywiście); jest także współudziałowcem wytwórni płytowej JVC XRCD. Centarala Combak Corporation położona jest w japońskim mieście Zushi w prefekturze Kanagawa. Harmonix to, można napisać - marka-legenda.
Jest znana na całym świecie, cieszy się znakomitą opinią pośród melomanów i audiofilów. Głównie zajmuje się wytwarzaniem przewodów audio, które uchodzą za jedne z najlepszych na rynku – należą do ścisłej światowej czołówki. W ofercie znajduje się cała paleta kabli zasilających, interkonektów i głośnikowych. Harmonix to także znany producent przedmiotów i sprzętów służących do ulepszania dźwięku, czyli tzw. tuningu. Stąd w portfolio można znaleźć różnego rodzaju eliminatory szumu (seria Enacom), stopy antywibracyjne, racki, nakładki na kable (Core-Ring), podstawki i nakładki do tuningu płyt CD, ale także akcesoria to tuningu pomieszczeń odsłuchowych. Są to specjalne dyski, które rozmieszcza się w różnych miejscach pokoju. Osobny dział Harmonix poświęcony jest tuningowi gramofonu – to firmowe dociski na płytę gramofonową oraz maty gramofonowe o symbolu TU800-EXi oferowane w dwóch kolorach nadruku: srebrnym i złotym.

Cały katalog Combak Corporation dostępny jest TUTAJ. Opisywane przewody Harmonix CI-230 Mark-II pochodzą od polskiego dystrybutora marki Harmonix - firmy Moje Audio z Wrocławia.

Wrażenia ogólne i budowa

Seria CI-230 jest jedną z najtańszych w ofercie Harmonix – do testów otrzymałem interkonekty o długości 0,75 m (cena 1 529 zł), ale dostępne są także długości: 1 m, 1,5 m,2 m i 2,5 m, których cena wraz wydłużaniem przewodów stopniowo rośnie o kolejne około 400 zł. Z pozoru powyższe kwoty mogą wydawać się duże, ale przy uwzględnieniu faktu, że topowe kable Harmonix kosztują niemałą fortunę (około 40 000 zł za sztukę), optyka ta okazuje się być względna, a ceny przewodów CI-230 wręcz okazyjne lub przynajmniej umiarkowane (jak na standardy audiofilskie).

Jak to ma w zwyczaju Harmonix, firma nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczących budowy anatomicznej przewodów – poza kilkoma drobiazgami. Można dowiedzieć się jedynie, że do konstrukcji dwóch wewnętrznych przewodów użyto beztlenowej miedzi krystalicznej OFC PCOCC najwyższej jakości – eliminowanych jest więcej niż 80 % zakłóceń połączeniowo-magnetycznych (ang. connectro-magnetics interference). Harmonix wyposaża kable we wtyki własnej konstrukcji. Są bardzo solidne i estetyczne – pokryte cienką warstwą czystego złota. Z kolei trzpienie wtyków RCA wyglądają na rodowane – osadzone są w twardym białym tworzywie dielektryka. Wtyki obciągnięte są koszulką termokurczliwą (czerwoną lub czarną) – na niej nadrukowane jest logo Harmonix oraz strzałki wskazujące kierunkowość przewodów. Zewnętrzny oplot wykonany jest z czarnych włókien twardego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, co zapewnia przewodom długowieczność, bo jego przetarcie wydaje się niemożliwe. Ogólnie należy napisać, że interkonekty Harmonix CI-230 Mark-II to produkt estetyczny, wykonany z wysokiej jakości materiałów, zmontowany niezwykle starannie i precyzyjnie – aż chce się napisać, że typowo po japońsku high-tech.

czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław