Start
Mata gramofonowa Harmonix TU-800-EXi w teście Stereo i Kolorowo
Harmonix jest częścią większej firmy, bo Combak Corporation, która gromadzi tak szacowne marki jak: Reimyo, Enacom, Bravo!, jest także udziałowcem wytwórni płytowej JVC XRCD. Centarala Combak Corporation jest położona w japońskim mieście Zushi w prefekturze Kanagawa. Harmonix to, można napisać - marka-legenda. Jest znana na całym świecie, cieszy się znakomitą opinią pośród melomanów i audiofilów. Głównie zajmuje się wytwarzaniem przewodów audio, które uchodzą za jedne z najlepszych na rynku.

W ofercie znajduje się cała paleta kabli zasilających, interkonektów i głośnikowych. Harmonix to także znany producent przedmiotów i sprzętów służących do ulepszania dźwięku, czyli tzw. tuningu. Stąd w portfolio można znaleźć różnego rodzaju eliminatory szumu (seria Enacom), stopy antywibracyjne, racki, nakładki na kable (Core-Ring), podstawki i nakładki do tuningu płyt CD, ale także akcesoria to tuningu pomieszczeń odsłuchowych. Są to specjalne dyski, które rozmieszcza się w różnych miejscach pokoju. Osobny dział Harmonix poświęcony jest tuningowi gramofonu – to firmowe dociski na płytę gramofonową oraz maty gramofonowe o symbolu TU800-EXi oferowane w dwóch kolorach nadruku: srebrnym i złotym.

Mata Harmonix TU800-EXi wykonana jest z kilku (5-6) sprasowanych warstw – ma strukturę kanapkową. Wydaje się, że od spodu zawiera warstwę cienkiego, egzotycznego drewna o dużej twardości (lub materiał go przypominający). Środkowe warstwy to prawdopodobnie tworzywo sztuczne o strukturze gumy, a także być może naturalna skóra. Od góry mata jest pokryta czarnym materiałem wyglądającym na papier. Na nim, pośrodku nadrukowany jest quasi-label z nazwą maty, firmowym logo, etc. Powierzchnia maty zawiera osiem grup po osiem pasków-kresek zwiększających grubość nadruku wraz z przybliżaniem się do krawędzi zewnętrznej. Efektownie to wygląda, szczególnie kiedy mata obraca się na talerzu gramofonu. TU800-EXi jest sztywna i twarda, a także dość ciężka (jak na matę gramofonową), bowiem waży 210 gram, czyli trochę więcej niż 0,2 kg.

czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław