Start
iFi iCan Micro wzmacniacz słuchawkowy w teście Stereo i Kolorowo
Po raz kolejny mam miłą sposobność testować sprzęt pochodzący z młodej firmy iFi Audio, która wchodzi w skład renomowanego brytyjskiego przedsiębiorstwa Abbingdon Music Research. Przypomnę, że poprzednio opisywałem zestaw iFi iDAC USB wraz z dedykowanym zasilaczem iFi iUSB Power oraz ze specjalnym rozdwojonym przewodem iFi II Gemini USB (czytaj TUTAJ). Niedawno testowałem także przedwzmacniacz gramofonowy iFi iPhono  – ten zaś tak bardzo przypadł mi do gustu (oraz perfekcyjnie zgrał się z dyżurnym gramofonem Clearaudio Emotion), iż pozostał na stałe jako sprzęt porównawczy i jest obecnie moim ulubionym phono-stage.

Zapewnia pięknie plastyczny dźwięk o rozbudowanej przestrzeni oraz świetnej dynamice. Co istotne, ma multum regulacji dla wkładek typu MM i MC, a także aż 6 ustawień krzywej korekcji EQ. Ale miałem przecież pisać o iFi iCan, a nie o iFi iPhono! Już wracam do tematu.

Rzesza melomanów poszukuje do swoich słuchawek (a wielu audiofilów ma przecież więcej niż tylko jedną parę) wzmacniacza, który optymalnie je napędzi, w pełni je wysteruje – zadba zarówno o precyzję dźwięku, jak i o jego masę, ciężar właściwy. Który zrobi to doskonale zarówno z małymi słuchawkami dokanałowymi, dużymi zakładanymi na głowę, także magnetoplanarnymi. Melomani wypatrują takiego wzmacniacza, który będzie bez problemów i oporów współpracował ze słuchawkami nisko-ohmowymi i wysoko-ohmowymi, a jednocześnie uganiają za sprzętem, który nie zrujnuje ich kieszeni, nie będzie kosztować kroci. Otóż wszystkie powyższe kryteria spełnia mały iFi iCAN. Powinienem to zdanie napisać w podsumowaniu, a nie we wstępie, ale co tam: iFi iCAN to petarda słuchawkowa, a nie wzmacniacz – dawno nie słyszałem tak dobrego sprzętu, w tak umiarkowanej (budżetowej) cenie, który ma high-endowe inklinacje.

czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław