Start
WowAudioLab w Polsce

Muzyka jest naszą ultymatywną referencją
Każdy element toru audio jest jak muzyk czy wokalista, który tworzy muzykę na swój sposób. Dobry muzyk potrafi przenieść audytorium bliżej muzyki. W Wow audio lab wierzymy, że sprzęt audio potrafi to zrobić w ten sam sposób. Wzmacniacz, który zbudowaliśmy, odzwierciedla naszą pasję do muzyki. Wszyscy wiemy, że nawet najbardziej skomplikowane obliczenia techniczne, czy modelowanie, nie są w stanie w pełni odzwierciedlić jakości brzmienia. Zbudowaliśmy wzmacniacz, który nie tylko spełnia założenia techniczne, ale co najważniejsze, przeszedł nasze krytyczne testy odsłuchowe.

W czasie naszych testów stwierdziliśmy, że niektóre elementy w układzie drastycznie zmieniają brzmienie. Tak więc każdy element układu, każdy jego parametr był dobrany poprzez krytyczne odsłuchy. Chcieliśmy zbudować wzmacniacz, który będzie potrafił oddać prawdziwe barwy instrumentu muzycznego.

Filozofia

Różne komponenty elektroniczne spełniają swoje role w układzie elektronicznym, tak jak członkowie orkiestry. Staranne selekcjonowanie elementów i optymalizowanie parametrów układu powoduje, że dany układ pracuje synergicznie. Nie skupiamy się na tym jak pojemny jest kondensator filtrujący, czy ile tranzystorów pracuje w stopniu wyjściowym. Wierzymy, że magia dźwięku polega na optymalizacji parametrów układu, jakości komponentów i sposobie w jaki budujemy wzmacniacz. Na przykład dla konkretnego układu jest pewien optymalny zakres pojemności filtrującej, jeśli się go przekroczy, jakość brzmienia spada. Także ilość elementów w stopniu wyjściowym musi być starannie dobrana, żeby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Więc nie zwiększamy pojemności kondensatorów filtrujących bez potrzeby, czy ilości elementów w stopniu wyjściowym tylko w celu marketingowego przyciągnięcia uwagi potencjalnych kupców.

Stwierdziliśmy też, że obudowa ma wielki wpływ na dźwięk. W końcu znaleźliśmy doskonały sposób na rozwiązanie tego problemu, monolityczna obudowa jest wycięta obrabiarką z jednego bloku aluminium lotniczego, a układy elektroniczne i transformator są całkowicie odizolowane od siebie i umieszczone w osobnych komorach. W ten sposób wszystkie niepożądane wibracje, zakłócenia RFI i szum EMF zostały efektywnie usunięte. Także wilgoć, kurz czy utlenianie zostają na zewnątrz obudowy, co przedłuża żywotność urządzenia. Całe generowane ciepło zostaje przekazane obudowie, która działa jak akumulator ciepła, więc całe urządzenie pracuje w optymalnych warunkach termicznych.

Nasza misja

Naszym celem jest zbudowanie wzmacniacza wyjątkowej jakości, utrzymując rozsądnie niską cenę. Ma mieć kompaktowe wymiary, żeby pasował do każdego pokoju odsłuchowego, a nawet sypialni. Z inżynierskiego punktu widzenia, zbudowanie mniejszego urządzenie jest trudniejsze niż dużego. To spore wyzwanie dla naszych inżynierów, którzy musieli uporać się z wynikającymi z tego problemami. Musieliśmy wykorzystać każdą dostępną przestrzeń wewnątrz obudowy, optymalizując położenie transformatora, płytki drukowanej i połączeń. Konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem eliminacji zakłóceń pomiędzy poszczególnymi komponentami. Pomimo niewielkich rozmiarów, jakość wykonania i użyte materiały są najlepszymi z dostępnych, żeby zadowolić nawet najbardziej wybrednych audiofilów.

Słuchanie ulubionej muzyki jest wielką przyjemnością i może inspirować. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni z naszego produktu oraz że przyniesie on Wam przyjemność i inspirację.

 

Przedwzmacniacz L1

L1 integruje przedwzmacniacz wysokiej jakości i high-endowy wzmacniacz słuchawkowy w jednej obudowie. Oferuje zapierające dech w piersiach brzmienie i najwyższej jakości wykonanie. Opracowany dla jak najlepszej jakości, L1 jest wykonany z najlepszych dostępnych materiałów i oferuje bezkompromisową muzykalność.L1 to nowa koncepcja projektowania wzmacniaczy. Kompaktowe wymiary L1 dają melomanom świetną wszechstronność. Całkowicie dyskretne układy wzmacniające przekładają się na szybkość, szerokie pasmo przenoszenia i czystszy sygnał wyjściowy z minimalnymi zniekształceniami.
L1 może współpracować z parą kolumn aktywnych. Ze wzmacniaczem mocy M1, lub podobnym, stworzy konwencjonalny system.Przedwzmacniacz L1
W pełni dyskretny układ wzmacniający
Działanie w czystej klasie A
W pełni funkcjonalne zdalne sterowanie
96 stopniowa regulacja głośności w krokach 1 dB
96 stopniowy balans, w krokach 1 dB
Cichy wyświetlacz LCD
Wyjątkowo sztywna, monolityczna obudowa
Osobne układy przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego
Wzmacniacz słuchawkowy oparty o tranzystory MOSFET
Wysokie napięcie, wysoki prąd wyjściowy i niskie szumy pozwalają na napędzenie wszystkich słuchawek dynamicznych
Wszystkie tranzystory i inne elementy zostały specjalnie dobrane do układu
Płytka drukowana wykonana bez soldermaski, to poprawia czystość brzmienia
Miedziane ścieżki są pozłacane, co jeszcze poprawia brzmienie
W czasie produkcji stosowano cynę z 3% domieszką srebra
Każdy wzmacniacz jest ręcznie robiony przez wykwalifikowanego technika celem zapewnienia jak najwyższej jakościPrzedwzmacniacz L1
Sekcja przedwzmacniacza:
Pasmo przenoszenia: 0 Hz do 1 MHz -1,5 dB
Gain: 15 dB
Impedancja wejściowa: 22 kΩ
Maksymalny poziom wejściowy: 4,5 V rms
Maksymalny poziom wyjściowy: 30 V pp
Wejścia: 2 pary niezbalansowanych RCA
Wyjście: 1 para niezbalansowane RCA
Sekcja wzmacniacza słuchawkowego:
Pasmo przenoszenia: 10 Hz do 300 kHz -1,5 dB
Gain: 16 dB
Impedancja wejściowa: 22 kΩ
Maksymalny poziom wejściowy: 4,5 V rms
Maksymalny poziom wyjściowy: 75 V pp
Moc wyjściowa na kanał:
          5.2W @ 32 Ω (z wyłączonym zabezpieczeniem)
          4.6W @ 64 Ω
          3.5W @ 120 Ω
          2.1W @ 250 Ω
             1W @ 600 Ω
Wyjście: gniazdo słuchawkowe 6,3 mm
Wymiary: 240 x 357 x 96 mm
Waga: 10,8 kg

 

Wzmacniacz Mocy M1
M1 oferuje zapierającą dech w piersiach jakość dźwięku przy mocy 100 watów na kanał upakowanej w niewielkiej obudowie. Opracowany dla najlepszej jakości, M1 został wykonany z najlepszych materiałów dla bezkompromisowej muzykalności.M1 to nowa koncepcja projektowania wzmacniaczy. Obudowa została wyfrezowana z jednego bloku aluminium lotniczego i stanowi super sztywną podstawę dla układów audio. Całkowicie dyskretne układy wzmacniające przekładają się na szybkość, szerokie pasmo przenoszenia i czystszy sygnał wyjściowy z minimalnymi zniekształceniami.M1 możn połączyć z L1 tworząc kompaktowy system o wyjątkowej jakości brzmienia.Wzmacniacz mocy M1
W pełni dyskretny układ wzmacniający
Analogowy zasilacz liniowy
Wszystkie tranzystory i inne elementy zostały specjalnie dobrane do układu
Płytka drukowana wykonana bez soldermaski dla lepszej czystości brzmienia
Ścieżki pozłacane dla jeszcze lepszej jakości brzmienia
Cyna z domieszką srebra 3% użyta do produkcji urządzenia
Kompaktowe wymiary
Każdy wzmacniacz wykonany ręcznie przez wykwalifikowanego technika
Wzmacniacz mocy M1
Moc wyjściowa (RMS) przy 8 Ω: 100 W x 2
Pasmo przenoszenia: 10 Hz do 150 kHz -1,5 dB
Gain: 27 dB
Impedancja wejściowa: 22 kΩ
Wymiary: 240 x 347 x 96 mm
Waga: 13,4 kg

 

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław