Start
Muzyczny odtwarzacz sieciowy Lumin A1. Na czele wyścigu? test w Audio Video
Po kilku latach „rewolucji plikowej” w audio nadszedł czas gotowych, łatwych w obsłudze, świetnie grających urządzeń, potrafiących obsłużyć wiele formatów plików, także o dużej gęstości. Jedną z nowszych propozycji, aspirujących do najwyższej półki, jest sieciowy odtwarzacz plików muzycznych firmy Lumin z Hong Kongu.

Kolejna rewolucja w audio jest faktem – płyta CD, a więc i jej odtwarzacze, prędzej czy później zostaną produktami niszowym, a ich miejsce zajmą pliki muzyczne w formatach bezstratnych. Jaki format, jaka rozdzielczość będą wiodące – to ciągle pozostaje kwestią otwartą. Ponieważ dziś trudno jest przewidzieć, w którą stronę pójdzie przemysł muzyczny, dobrze by było, inwestując w wysokiej klasy sprzęt do odtwarzania plików, wybrać taki, który nie tylko zaoferuje świetne brzmienie, ale także pozwoli w przyszłości na upgrade’y oprogramowania. Słowem taki, który dziś odtwarza wszystkie ważne formaty, a jutro, za sprawą aktualizacji oprogramowania, będzie mógł odtwarzać również inne. Pierwszą firmą, która z odtwarzania muzyki z plików zrobiła „sztukę”, był amerykański Wavelenght i jego znakomite konwertery USB. W dziedzinie gotowych odtwarzaczy plików prym wiedzie szkocki Linn, który kilka lat temu zarzucił produkcję odtwarzaczy CD na rzecz urządzeń strumieniujących sygnał po sieci kablowej. O dziwo – a może i nie – w ostatnich kilku latach to Azja dostarcza nowe propozycje w tej dziedzinie; najpierw koreański Aurender, a teraz pochodząca z Hong Kongu firma Pixel Magic Systems, proponująca odtwarzacz Lumin.

Ta ostatnia specjalizowała się do niedawna w obróbce i odtwarzaniu plików wizyjnych wysokiej rozdzielczości. Tak się złożyło, że kilku inżynierów tejże firmy jest fanami nie
tylko najwyższej jakości obrazu, ale i dźwięku. Impulsem do zajęcia się tematem odtwarzacza plików muzycznych była w 2010 roku informacja o możliwości ripowania płyt SACD na konsolach PlayStation (odpowiedniej generacji, z odpowiednim firmwarem). Format audio na płytach SACD to wspominane wcześniej DSD, wówczas właściwie niedostępne dla zwykłego śmiertelnika w żadnej innej postaci.

cały test: pdf Muzyczny odtwarzacz sieciowy Lumin A1. Na czele wyścigu? test w Audio Video 0,5 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław