Start
Harmonix HS101-Improved-S test w Audio Video
Harmonix to jedna z bardzo niewielu marek na świecie, która bardzo rzadko zmienia ofertę. W sumie można powiedzieć, że mieliśmy szczęście, iż udało się trafić na nowy model, a właściwie nową wersję modelu, który jest produkowany od 14 lat. Nowa wersja, której w nazwie dodano S, wyróżnia się z zewnątrz zupełnie innymi wtyczkami,
ale i wewnątrz nastąpiły zmiany. Wielkim plusem jest to, że cena się nie zmieniła.

Firma zarządzająca marką to Combak Corporation, właściciel m.in. Reimyo (elektronika) i Bravo (zestawy głośnikowe). Kabel został wyposażony w sprawiające bardzo dobre wrażenie wtyki, które zapewniając bardzo pewny kontakt, nie są kłopotliwe w użyciu. Konstrukcja kabla opiera się na przewodniku z miedzi PC-OCC oraz ekranie z tej samej miedzi, ale pokrytej warstwą złota i rodu. Na temat szczegółów konstrukcji, w tym geometrii czy użytych dielektryków, producent milczy.

BRZMIENIE

To kabel o łagodnej sygnaturze. Udało się w nim bardzo umiejętnie połączyć łagodność z całkiem sporą szczegółowością. Nie jest on więc ciemny, a czasem wręcz jasny, a mimo to łagodny. Bardzo pozytywne wrażenie robi stereofonia. Scena jest bardzo szeroka i ma układ warstwowy. Instrumenty są wydzielane z tła, dzięki czemu powstaje przyjemne wrażenie głębi. Dźwięk mocno zachodzi też słuchacza od boków, bardzo daleko wychodząc poza bazę kolumn. Łatwo jest odpowiednimi nagraniami wywołać efekt otoczenia dźwiękiem. Nieco gorzej, ale i tak dobrze, wypada precyzja lokalizacji – zabrakło trochę ostrzejszej punktowości źródeł pozornych, jeśli tę wąską cechę oceniać w kategoriach high-end.

cały test: pdf Harmonix HS101-Improved-S test w Audio Video 0,1 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław