Start
Trenner & Friedl Pharoah test na www.hi-fi.com.pl
Wielu producentów stara się dorobić wyszukaną ideologię do przeciętnego produktu. Słyszymy o cudach na pograniczu magii albo kosmicznej technologii, a widzimy niczym niewyróżniające się skrzynki i pudełka.
Peter Trenner i Andreas Friedl podchodzą do tego inaczej: posługują się hasłami tak wyświechtanymi, że aż mdli przy cytowaniu: „nasze kolumny są najlepsze”, „brzmią lepiej niż droższa konkurencja” i tak dalej w radosnym tonie katalogu dla niezbyt rozgarniętych.
Natomiast same kolumny przyciągają wzrok. Są inne. Na tyle, że nawet wśród kilkunastu par w sklepie zwrócą na siebie uwagę.Ta odmienność to głównie zasługa proporcji. Dodajmy: „złotych proporcji”, czyli przepisu na kolumnę głośnikową sprzed kilkudziesięciu lat. T&F to szerokie, za to dość płytkie skrzynie, czyli odwrotność współczesnych, smukłych postumentów, które rozstawione w pokoju mają znikać z oczu. Te kolumny wyglądają wręcz przytłaczająco i jeżeli macie skorzystać z usług dekoratora wnętrz, z pewnością będzie chciał wybić Wam je z głowy.
Faraony zdominują wizualnie nawet duży telewizor. W dodatku są dość archaiczne wzorniczo.
Pewnie nieprzypadkowo, bo w dźwięku również można uchwycić nawiązanie do złotej epoki stereo. Zapewne dlatego zachwycają się nimi recenzenci znani z retro ciągot. Niektórzy wręcz wyręczają panów T. i F. w marketingu, uznając kolumny za „najlepsze na świecie” lub „jakie kiedykolwiek słyszeli”. Nie wypada się śmiać tym razem, bo są to osoby znane w branży, z dużym doświadczeniem.
„Masy optycznej” ciężkim skrzyniom dodają dwie dechy, zamontowane po bokach. Pełnią funkcję podstawy. Być może udałoby się ten akcent wykonać bardziej finezyjnie, ale ma to swoją zaletę. Kolumny są bardzo stabilne i dziecko w wieku przedszkolnym musiałoby się zalać potem, by je przewrócić.
 
 
czytaj cały: TEST
źródło: www.hi-fi.com.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław