Start
Trilogy 933 wzmacniacz słuchawkowy na całe życie? test na hifiphilosophy.com
  Firma Trilogy Audio jest przedsięwzięciem siostrzanym ISOL-8, marki wytwarzającej kondycjonery, listwy i przewody zasilające, założonej przez Nica Poulsona, twórcę szeroko znanego producenta o identycznym profilu – firmy Isotek. Nic zaczynał jako inżynier w studiach BBC i tam po raz pierwszy zetknął się z problemem wpływu jakości prądu na jakość nagrań.
Ta problematyka jest, jak sam mówi, głównym odłamem jego działalności, a tylko jemu podległy ISOL-8 pozostaje kontynuatorem rozwiązań zapoczątkowanych w Isoteku, którego najważniejsze projekty także wyszły spod ręki Nica. W efekcie kondycjonery obu firm są oparte na tych samych rozwiązaniach i pozostaje jedynie sprawdzić, które z podobnych we wnętrzu jak niemal dwie krople wody urządzeń sprawują się lepiej, o ile jakakolwiek różnice dałoby się wychwycić. Podobieństwo dotyczy jednak wyrobów z niższego i średniego przedziału, a kondycjonery z najwyższej półki obie firmy mają różne. To jednak kwestia przyszłości, a obecnie pochylimy się nad produktem drugiej marki należącej do Nica, nad wzmacniaczem słuchawkowym opatrzonym logo Trilogy.

 

Nic Poulson

Nic nie ukrywa, że to wszystko co dzieje się pod tym szyldem jest dla niego działalnością prowadzoną na zasadzie osobistej satysfakcji. Nie hobbystycznej, bo jest wszak profesjonalistą, ale takiej ku wewnętrznemu samozadowoleniu i sprawdzeniu umiejętności. ISOL-8 to dział komercji, rzucający na rynek najwyższej klasy w swoich przedziałach cenowych rozwiązania prądowe, przynoszące duże zyski i powstające w dużych partiach, a Trilogy to oczko w głowie i pole do sprawdzania innowacyjnych pomysłów, pozwalające odrywać się od profesjonalnej rutyny i trybów produkcji przemysłowej. A choć Nic nie mówi o tym wprost, niewątpliwie także pole popisu i nadzieja na sławę. Bo nawet kiedy już się jest sławnym, nie przeszkadza to chęci bycia sławniejszym.Marka Trilogy Audio Systems pojawiła się w 1992 roku, ma zatem już swoje lata, a osiemnastkę dawno za sobą. Zaczynała od urządzeń lampowych – przedwzmacniacza, integry i monobloków. Powstało w jej ramach kilkadziesiąt urządzeń lampowych i tranzystorowych, ale rozwiązania tranzystorowe wydają się ostatnimi czasy zdobywać przewagę. Tranzystorowy jest także Trilogy 933 – pierwszy w historii firmy słuchawkowy wzmacniacz, będący oczywiście następstwem rosnącej wraz z modą na mobilne audio popularności słuchawek. Bo choć Trilogy 933 jest urządzeniem niedwuznacznie stacjonarnym, to jednak ktoś nawykły do mobilnego słuchania także w domu chętnie sięgał będzie po słuchawki, co dodatkowo potęguje moda na słuchanie przy komputerze. Współczesny młodzian, w tym także młodzian podtatusiały, oderwany od komputerowego ekranu czuje się nie na swoim miejscu, tak więc przebywanie w pobliżu ukochanej maszyny należy mu wszechstronnie zapewnić, a pępowina słuchawkowego kabla jest jak najbardziej wskazana.

czytaj cały: TEST
źródło: hifiphilosophy.com

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław