Start
Hegel H160 Wzmacniacz zintegrowany (z wbudowanym DACiem) - stereoikolorowo.blogspot.com
Tej jesieni norweski Hegel Music Systems wprowadził na rynek dwa nowe produkty: przetwornik cyfrowo-analogowy (i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy) Hegel HD12 oraz wzmacniacz zintegrowany (wraz z wbudowanym DACiem) Hegel H160. Hegel HD12 opisałem TUTAJ, teraz przyszła pora na premierowy wzmacniacz Hegel H160. Jednak zanim przejdę do właściwej recenzji pragnę zwrócić uwagę Czytelnika na wywiad z Andersem Ertzeidem – Development Marketing Manager w Hegel Music System, który przeprowadziłem podczas ostatniej wystawy Audio Show w Warszawie. Zapytałem wówczas Andersa o wiele kwestii technicznych i użytkowych związanych z firmowymi urządzeniami, duża część dotyczyła zaś właśnie H160.
Jedno z pytań brzmiało: „Jak brzmi wzmacniacz H160. Czy jest to ta sama organiczna sygnatura dźwięku jaką ma H100 i H200, czy podąża w stronę dużej energii i detaliczności H300? Jakimi słowami może Pan opisać dźwięk H160?”Anders odpowiedział: „Generalnie rzecz biorąc H160 ma sygnaturę dźwięku zbliżoną do H300, chociaż oczywiście nie jest literalnie taka sama – pomiędzy tymi wzmacniaczami są duże różnice konstrukcyjne w przedwzmacniaczach. Ponadto H160 jest „cichszy” od H100 i H200, ma od nich jeszcze mniej zakłóceń, szumów i innych artefaktów. Jest ekstremalnie cichy, wolny od niechcianego hałasu. W związku z powyższym, na H160 słychać jeszcze więcej detali (niż w H100 i H200), jest większa potęga brzmienia, odczuwalna moc; jest także bardziej od nich naturalny, bo ma mniej zniekształceń. Taki jest nasz nowy H160”.

I kolejne moje pytanie: Czy we wzmacniaczu H160 zamontowany jest DAC odpowiadający jakością konwerterowi c/a HD12?

Anders: Na początek odpowiem à propos DACa we wzmacniaczu H160. Jakością nieomal odpowiada HD12, jest bardo mu bliski, ale nie do końca. Jest minimalna różnica dźwiękowa. W H160 zaimplementowany DAC ma zastosowane trochę tańsze komponenty, niż ma to HD12, ale jest wykonywany w takiej samej idei technologicznej”.Trochę tym fragmentem wywiadu zbyt przedwcześnie zdradzam informację jak brzmi Hegel H160, lecz i tak od publikacji powyższego tekstu minął już prawie miesiąc, nie jest to już więc żadna tajemnica. Czytelnika zainteresowanego całą rozmową z Andersem Ertzeidem zapraszam TUTAJ.

Sprzęt do testu dostarczył polski dystrybutor marki Hegel Music Systems, firma Moje Audio z Wrocławia.

Wrażenia ogólne i budowa
Model H160, jak sam jego numer wskazuje, jest niejako „czymś” pomiędzy wzmacniaczami H80 i H100, a H200 i H300. Przy czym H100 i H200 są powoli wycofywane z oferty (H200 już zniknął). Należy nastawić się więc psychicznie, że H160 dźwiękowo będzie raczej przypominał H300 niż styl gry H100, o czym mówił zresztą sam Anders z Hegel Music Systems. To tak na początek wrażeń ogólnych.
 
czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com


 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław