Start
Hegel HD12 DSD w teście Audio-Video
Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hegla nie zapowiada niczego sensacyjnego swoim wyglądem ani nawet budową. Okazał się jednak prawdziwym wilkiem w owczej skórze, który zdetronizował dotychczasowego lidera klasy. HD12 DSD jest formalnym następcą modelu HD11. Większą uwagę poświęcono dobrej implementacji wejścia USB, które jest w tej chwili najważniejszym wejściem cyfrowym we współczesnych przetwornikach. Niemniej, jest to równocześnie przetwornik uniwersalny, przystosowany do poprawienia brzmienia odtwarzacza CD czy źródeł wideo, a także pełnowartościowy wzmacniacz słuchawkowy. Hegel pochodzi ze stolicy Norwegii – Oslo. Działa bardzo prężnie.

W Polsce urządzenia tej marki są dostępne od dwóch lat i w ekspresowym tempie zyskały przychylność dilerów oraz klientów.

BUDOWA

Front, choć miniaturowy, jest spójny z designem wszystkich Hegli. Skromnie, bez ozdobników, ekonomicznie. To raczej męski typ urody. Duży wyświetlacz jest ultraczytelny z bardzo daleka, choć technicznie wydaje się być przestarzały, serwując litery złożone z pałeczek. Cóż jednak z tego, że gdzieś indziej mamy piękny OLED, skoro już z dwóch metrów nic na nim nie widać? Chyba lepszy jest jednak taki prosty, a skuteczny displej, choć informacji na nim jak na lekarstwo. Wyświetla się tylko skrócona nazwa wybranego wejścia. Żadnych informacji o podawanej częstotliwości próbkowania. Ponieważ jaskrawość wyświetlacza jest znaczna, przez co może on razić w ciemnych pomieszczeniach, przewidziano możliwość jego wyłączenia.

Wyposażenie tylnej ścianki jest raczej przeciętne. Mamy tu wejście koaksjalne oraz dwa optyczne Toslinki. Zestaw ten uzupełnia wspomniane wejście USB typu B, które służy do podłączenia komputera PC, Mac lub serwera USB. Obok gniazda znajduje się dwupozycyjny przełącznik. Jest mało widoczny i łatwo go przeoczyć. Pozycja oznaczona literą A oznacza pracę w standardzie USB 1.0 (1.1), co pozwala na przyjmowanie sygnału PCM 24/96 kHz. Do tego nie trzeba instalować sterowników pod Windowsem, czego wymaga standard klasy 2.0.

cały test: pdf Hegel HD12 DSD w teście Audio-Video 0,5 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław