Start
Kondycjoner pasywny ISOL-8 MiniSub Wave w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Za istnienie i rozwój marki ISOL-8 (z angielskiego: isol-8 to isol-eight, czyli "i-sol-aejt", izolacja) odpowiedzialny jest dżentelmen Nic Poulson, który założył firmę nie gdzie indziej jak w angielskim Londynie w 2003 roku. Przez wiele lat pracował w szacownym BBC jako inżynier dźwięku. Wcześniej zaś odpowiedzialny był za powstanie firmy IsoTech, którą przez wiele lat współtworzył. (Gwoli ścisłości, obecnie ISOL-8 prowadzi także Simon Dart – główny projektant).
Pan Nic (no cóż, imię Nic niezbyt dobrze brzmi w języku polskim, ale czyta się je przecież jako "Nik") równolegle rozwijał (i nadal rozwija) inną markę - Trilogy Audio Systems, która specjalizuje się głównie w produkcji wzmacniaczy. Warto wspomnieć, że Poulson z wykształcenia jest elektronikiem, specjalistą od zasilania oraz automatyki i procesów sterownia. Dlatego w swojej manufakturze ISOL-8 do problemu zasilania podchodzi pozytywistycznie od podstaw, opracowuje urządzenia, które mają być przeznaczone do ściśle określonych zastosowań. Mają dystrybuować zmienny prąd elektryczny, doprowadzać go do urządzeń audio-stereo, w taki sposób aby wyeliminowywać jak największą ilość zanieczyszczeń, interferencji, zakłóceń, a równolegle ochraniać ten przesył, nie doprowadzać do degradacji dźwięku, lecz jego „oczyszczania”, regeneracji. Tylko tyle i aż tyle, bo temat zasilania, choć z pozoru prosty i nieskomplikowany, to w rzeczywistości wymagający dogłębnej wiedzy przedmiotowej i wielkiego doświadczenia technicznego. Nic Poulson obie te sztuki opanował i posiadł perfekcyjnie.W aktualnym firmowym katalogu znajdują się trzy zasadnicze grupy: listwy zasilające, kondycjonery oraz duże filtry sieciowe dla rozbudowanych systemów high-fidelity. Drugi podział ISOL-8 przebiega wzdłuż przeznaczenia i zastosowania firmowych sprzętów – stąd można wyróżnić tu następujące zbiory: Custom Install (głównie do użytku profesjonalnego i montażowego), Audiophile (tłumaczenie zbędne) oraz High Performance (wysoko wydajne). Opisywany kondycjoner MiniSub Wave przynależy do ostatniej grupy – High Performance.Budowa i właściwości
Ideą, która stanowiła o budowie kondycjonera MiniSub Wave było wyeliminowanie szkodliwych krzyżowych zanieczyszczeń prądowych (czytaj TUTAJ) w taki sposób, aby zakłócenia zewnętrzne zostały zablokowane, a jednocześnie uniemożliwione zostało negatywne wpływanie poszczególnych czynników zasilanego systemu na inne przy jednoczesnym uwalnianiu ich maksymalnej wydajności brzmieniowej. Innymi słowy, ISOL-8 filtruje prąd w obie strony. Nie tylko filtruje to, co dostaje się do środka z zewnętrznej sieci, ale także czyści w drugą stronę, redukuje te zanieczyszczenie, które są generowane przez wpięte do nich urządzenia cyfrowe. W taki sposób, pomiędzy poszczególnymi gniazdami MiniSub Wave nie przenoszą się zakłócenia z jednego na drugie. Sprzyja temu oryginalna technologia opracowana w ISOL-8 zwana jako Transmodal (czytaj TUTAJ). Jak widać, ISOL-8 to wielce przemyślane konstrukcje, które bardzo wyróżniają się na tle wielu innych podobnych. Tu nie ma miejsca na czarną magię, czy sztucznie dorabianą filozofię - wszelkie produkty są projektowane w oparciu o wyłącznie dogłębną znajomość tematu zasilania oraz jego implementację w systemach audio-stereo. ISOL-8 ma na celu poprawiać brzmienie i czyni to stricte na racjonalnych zasadach fizyki i techniki, a nie czarnoksięstwa.
 
czytaj cały: TEST
źródło: stereoikolorowo.blogspot.com 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław