Start
ISOL-8 Substation LC + HC hi-endowy system zasilania test HighFidelity.pl
Nie ma czegoś takiego, jak „uniwersalne” rozwiązania, przynajmniej jeśli chodzi o poprawę napięcia zasilającego. Nasza wiedza o tym to wynik ciężko przepracowanych lat i zdobytego w ten sposób doświadczenia. Oferujemy szeroki wybór produktów, można więc będzie znaleźć u nas rozwiązanie optymalne dla konkretnego systemu. Zasadą, której warto się trzymać jest przeznaczenie 10% ceny systemu na optymalizację jego zasilania.
Inną dobrą zasadą jest powątpiewanie w to, co mówią inni i samodzielna weryfikacja tych informacji. W przypadku audio o tyle łatwa, że możliwa do przeprowadzenia zarówno w salonie audio, jak i u przyjaciela lub w swoim własnym systemie – możliwości są obecnie znacznie szersze niż kiedyś, głównie dzięki znacznie większej skłonności do współpracy ze strony dealerów. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć „swojego” sprzedawcę i jeśli się sprawdzi – trzymać się go.
Lekki dystans potrzebny jest nie tylko w stosunku do konkretnych produktów, ale i do bardziej generalnych spraw, jak na przykład do sprawy zasilania urządzeń audio. Zachęcam do dalece posuniętej ostrożności w stosunku do kabli zasilających, specjalnych gniazdek ściennych, listwę zasilających, filtrów i kondycjonerów. To ważne! Szok, jaki państwo przeżyją podłączając swój system do dobrego gniazdka, kabla, listwy/filtra/kondycjonera będzie wówczas ogromny.Cytowana na początku wypowiedź Nica Poulsona, wzięta z oficjalnej strony www brytyjskiego producenta ISOL-8 („Isolate, to render free from external influence”), mówi o 10% kwoty systemu, jaką warto poświecić na zasilanie. Bazując chociażby na tym wydaje się, że Nic jest naprawdę skromny i nie chce „wyszarpać” od nikogo pieniędzy – moje doświadczenia mówią, że należy traktować zasilanie na równi ze wszystkimi pozostałymi składnikami systemu, tj. źródłem, wzmacniaczem i kablami. Co więcej – kable sieciowe i listwy/filtry/kondycjonery wymagają takiej samej pomocy z naszej strony. Stawiajmy je na stopach antywibracyjnych, a te na platformach antywibracyjnych, a najlepiej na specjalistycznych stolikach. Nie wierzycie? – Prosta sprawa: wypożyczcie taki system zasilający, byle dobry, siądźcie z przyjaciółmi, odpalcie jakieś dobre wino lub piwo i posłuchajcie paru ulubionych płyt. Kiedy po raz pierwszy postawiłem listwę sieciową Acoustic Revive RTP-4eu Ultimate miałem minę nietęgą, nie tego się bowiem spodziewałem, tj. nie spodziewałem się niczego. Zaskoczenie zmianami, dużymi i idącymi w dobrym kierunku, było więc pełne.

czytaj cały: TEST
źródło: www.highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław