Start
Trilogy 925 super integra z Wielkiej Brytanii test HighFidelity.pl
Jak już kiedyś pisałem (w teście wzmacniacza Wow Audio Lab L1/M1), wystawa Audio Show jest dla mnie miejscem zbierania informacji. Niekoniecznie o dźwięku, a raczej o markach, produktach i ludziach. Jeśli jednak coś mi się podoba, jeśli dźwięk jakiegoś pokoju robi na mnie wrażenie, wtedy mogę mówić o bonusie, czymś niespodziewanym, acz miłym. Takie pokoje nagradzamy. Taka nagroda, Best Sound Audio Show 2014, „wisi” m.in. na stronach brytyjskiej firmy Trilogy, przy jej najnowszym produkcie, hybrydowym wzmacniaczu zintegrowanym 925. Nieprzypadkowo – to był naprawdę świetny dźwięk.
ałożona w 1992 roku przez Nica Poulsona firma od początku przykładała duży nacisk na jakość zasilania. To, co dzisiaj jest oczywiste, wówczas było fanaberią. Pomimo że warto było Nica choćby wysłuchać – jego zawodowy background, m.in. w BBC, projekty dla kolei i lotnictwa, wykonane i zakończone realizacją, dawały podstawy do tego, aby sądzić, że człowiek wie, co robi. Naturalnym przedłużeniem jego zainteresowań i poglądów było założenie firmy, która skupiałaby się na poprawie napięcia dostarczanego do urządzeń audio. Tak powstała firma Isotek. Panowie nie chcą za wiele zdradzać, ale w 2001 roku pan Poulson opuszcza założoną przez siebie firmę i niedługo potem zakłada własną firmę – ISOL-8. Jest ona firmą „siostrzaną” Trilogy.



Jeśli spojrzymy na zapis działalności widoczny na stronach www producenta, okaże się, że w jej historii zieje spora dziura pomiędzy 2001 i 2008 rokiem. Trilogy trwała wówczas w uśpieniu. Przez cały pierwszy okres związana była z lampami – innych urządzeń w niej nie uświadczysz. Dopiero w 2008 roku zaprezentowano pierwszy wzmacniacz z tranzystorami pod „maską”, hybrydową integrę 990. Kolejne nowe produkty powstają wolno, jakby z rozmysłem – przedwzmacniacz gramofonowy 907 w 2010 roku i wzmacniacz słuchawkowy 933 w roku 2012. 2013 to rok wzmacniacza hybrydowego 925.

To konstrukcja w pełni symetryczna, z przedwzmacniaczem na dwóch podwójnych triodach 6H6Π. Materiały firmowe mówią, że wybrano je ze względu na „wysoką transkonduktancję i bardzo dobrą liniowość”. Aby sprawdziły się w pracy symetrycznej opracowano specjalny układ servo.
Końcówka mocy pracuje bez sprzężenia zwrotnego i korzysta z dwóch typów tranzystorów – MOSFET oraz bipolarnych. Te pierwsze pracują tylko w zakresie do 1 wata, w klasie A. Później działanie rozpoczynają tranzystory bipolarne, pracujące do kilku watów w klasie A, a potem przechodząc do klasy AB, w trybie push-pull.

czytaj cały: TEST
źródło: www.highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław