Start
Roberto Barletta z wizytą w Polsce
Kilka dni temu w gdańskim salonie Premium Sound odbyła się premiera najnowszych zestawów firmy Xavian. Obie konstrukcje zasadniczo różnią się od wszystkiego, co czesko-włoska firma oferowała do tej pory. Już na pierwszy rzut oka widać, że ich obudowy zostały wykonane zupełnie inaczej, ale to nie koniec niespodzianek. Pierwszą z dwóch nowości są monitory Perla, które mają zapoczątkować serię Natura.

Jej nazwa ma nawiązywać do naturalności jako podstawy odtwarzania muzyki, a zewnętrzny kształt kolumienek wykonanych z drewna orzechowego idealnie wpisuje się w to założenie. Drugi model prezentowany podczas dwudniowych odsłuchów to większy monitor o nazwie Orfeo, który - jak się okazuje - również da początek zupełnie nowej serii o nazwie Epica. Zestaw otrzymał nie tylko większą obudowę z drewna orzechowego, ale także pierwsze w historii Xaviana przetworniki wyprodukowane pod własną marką AudioBarletta. Nazwa pochodzi oczywiście od nazwiska konstruktora - Roberto Barletty - który przyjechał do Gdańska specjalnie na pokaz możliwości swoich najnowszych kolumn.

Czytaj więcej: stereolife.pl

 W dniach 29 – 30 maja w zaprzyjaźnionym salonie audio hi-fi Premium Sound w Gdańsku miało miejsce ciekawe wydarzenie. Tym wydarzeniem była premiera najnowszych kolumn firmy Xavian modeli Perla i Orfeo dodatkowo uświetniona obecnością samego Mistrza – włoskiego konstruktora firmy Xavian pana Roberto Barletty. Ten, kto przybył w te dni do Premium Sound miał możność nie tylko odsłuchów nowych, topowch produktów Xavian, ale również możliwość rozmowy, wymiany poglądów, zadania pytań konstruktorowi. Pan Barletta został także mocno przepytany przez ekipę Stereo i Kolorowo. Pytania dotyczyły poglądów Roberto na budowę kolumn, firmowej filozofii dźwięku, spraw stricte konstrukcyjnych i użytkowych, ale także spraw bardziej przyziemnych jak jego upodobań estetycznych, czy ulubionej muzyki. Dziś publikuję wywiad z Roberto Barlettą, za kilka dni wkleję opis wrażeń odsłuchowych dotyczących nowych kolumn Xavian Perla i Orfeo.

Czytaj więcej: Stereo i kolorowo
Rozmowa z Roberto Barletta z firmy Xavian w salonie Premium Sound w Gdańsku.
Odsłuch kolumn Xavian Perla i Xavian Orfeo w salonie Premium Sound w Gdańsku.Może się ktoś obruszy na takie stwierdzenie, ale na krajowej mapie rynku audio Trójmiasto jest trochę prowincjonalne. Branżowe wystawy czy premiery produktów to jednak domena miast z centralnej i południowej Polski. Osobiście wcale nie cierpię z tego powodu - wręcz przeciwnie, cenię sobie spokój pracy nieco na uboczu. No ale kiedy lokalny dealer (Premium Sound), importer (Moje Audio) i sam producent wybrali Gdańsk na miejsce premiery najciekawszych bodaj modeli kolumn w historii Xaviana, a do tego jeszcze przyjechał Roberto Barletta, to nie sposób było pominąć takiej sposobności i spędziłem kilka godzin w Premium Sound, gdzie zorganizowano polską premierę Perli i Orfeo.

Czytaj więcej: hifi.pl

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław