Start
ENCORE ENC-5 najlepsze monitory bliskiego pola w recenzji Highfidelity.pl
Tzw. „integracja pionowa” w ramach danej firmy polega na tym, że w jej gestii jest wszystko, co wiąże się z danym typem produktu. W przypadku audio taka firma kontroluje dźwięk od nagrania do jego odtworzenia przez kolumny lub słuchawki. I rzeczywiście, mamy kilka takich przykładów, z firmami Linn i Naim na czele. Mają one wydzielone części zajmujące się nagrywaniem i wydawaniem płyt (odpowiednio: Linn Records i Naim Label), produkują źródła sygnału (gramofony, odtwarzacze plików, a Naim także odtwarzacze CD i HDCD), wzmacniacze, okablowanie oraz kolumny.


Taka firma kontroluje całą drogę, jaką przebywa sygnał – od nagrania, po odtworzenie w warunkach domowych. Combak Corporation jest w podobnej sytuacji. Jej właściciel, pan Kazuo Kiuchi posiada udziały w patencie XRCD (eXtended Resolution Compact Disc) i jest producentem płyt, których remaster dokonywany jest w studiu FLAIR firmy JVC (Victor Company of Japan, Ltd). Nie jest to dokładnie to samo, co nagrywanie własnych płyt, ale niedaleko; daje też możliwość zaoferowania znacznie szerszej oferty muzycznej. W ofercie ma transport CD i przetwornik D/A z filtrem cyfrowym K2, przedwzmacniacz i wzmacniacze mocy – wszystko w ramach marki Reimyo. Pod marką Harmonix oferuje okablowanie oraz elementy antywibracyjne. Także kolumny mają własny „brand” – wcześniej Bravo!, a teraz Encore.ENC-5

Pan Kiuchi-san to miłośnik lamp, klasycznych nagrań z lat 50. i 60. – zarówno jazzowych, jak i muzyki poważnej, a także niewielkich głośników podstawkowych (monitorów). Takie też są jego najnowsze kolumny, Encore ENC-5. To kolumny oparte o współosiowy głośnik firmy SEAS, z aluminiową kopułką umieszczoną w centrum akustycznym, wykonanej z włókna szklanego membrany głośnika nisko-średniotonowego. Głośniki pracują w niewielkiej obudowie zamkniętej wykonanej z kilku rodzajów drewna. Obudowa została w kluczowych miejscach zaopatrzona w elementy antywibracyjne Harmonixa. Wnętrze jest lekko wytłumione drewnianymi wiórami. Zwrotnica jest bardzo prosta, składa się z polipropylenowych kondensatorów i nawijanych ręcznie cewkami powietrznymi. Nie ma w niej żadnego opornika!
 
czytaj cały: TEST
źródło: Highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław