Start
Hijiri HGP-RCA Million w teście magazynu Audio Video
Mistrzowska łączówka. Jak wiele do systemu audio możne wnieść jeden interkonekt? Bardzo dużo – zwłaszcza jeśli wyszedł spod reki Kazuo Kiuchi, twórcy takich marek, jak Reimyo i Harmonix. Gdy jakiś czas temu Kazuo Kiuchi ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowej linii kabli, nazwanej Million, chyba wszyscy odnieśli wrażenie, iż będą to nowe flagowe kable Harmonixa, a po drugie, co sugerowała tez w jakimś stopniu nazwa, że będą one koszmarnie drogie.

Dziś co prawda trudno jest zaszokować audiofilów cena, ale pierwszy produkt z tej serii, który trafił na rynek, czyli kabel sieciowy X-DC Studio Master Million Maestro kosztujący 36 tys. zł za 1,5-m odcinek, okazał się być wyjątkiem. Cenę tłumaczy częściowo mocno limitowana pula tego kabla i ręczne wykonanie, ale również – jak twierdza Ci, którzy go słuchali w systemach odpowiedniej klasy – efekty działania tegoż przewodu. Sam fakt, ze japońskie studio JVC Victor, produkujące płyty XRCD, wymieniło po wielu latach wszystkie kable (także produkty pana Kiuchi) na jego nowe modele, także o czymś świadczy. W świetle ceny iklasy sieciówki zapowiedz pojawienia się interkonektu z tej samej serii wywołała
sporo emocji – wszyscy fani produktów Kiuchi- -sana oczekiwali najwyższej klasy brzmienia w nieprzyzwoitej cenie. Tymczasem zaskoczyła pozytywnie. Oczywiście nie można powiedzieć, ze to tani kabel, lecz na tle konkurencji wypada nie najgorzej – oczywiscie pod warunkiem, ze odpowiednio dobrze „gra”.

cały test: pdf Hijiri HGP-RCA Million w teście magazynu Audio Video 1,0 Mb

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław