Start
IFI AUDIO - Pro iCAN, hi-endowy wzmacniacz słuchawkowy
Brytyjska marka iFi Audio wprowadza do sprzedaży wzmacniacz słuchawkowy PRO iCAN. Premierowy pokaz urządzenia w Polsce odbywa się w Katowicach w dniach 19-26 kwietnia, z wykorzystaniem najnowszych słuchawek Audeze LCD-4 w roli sprzętu towarzyszącego. PRO iCAN będzie dostępny na naszym rynku począwszy od maja, a jego cena detaliczna (dystrybucja Moje Audio) wyniesie 8.199 zł. PRO iCAN to pierwszy produkt z najnowszej i zarazem szczytowej serii PRO.
W przeciwieństwie do zdecydowanej większości dotychczasowej oferty iFi Audio, urządzenia serii PRO mają znaleźć zastosowanie stacjonarne w sferze profesjonalnej jak i w domowych systemach hi-end. PRO iCAN łączy funkcjonalność wzmacniacza słuchawkowego i analogowego przedwzmacniacza. Na wyposażeniu są łącznie cztery wejścia liniowe, trzy pary złącz RCA oraz jedna para XLR-ów.Do pracy w trybie zwykłego przedwzmacniacza na tylnym panelu zainstalowano wyjścia RCA i XLR, które mają regulowany poziom sygnału. Natomiast do podłączenia słuchawek można wykorzystać jedno z następujących wyjść:
- symetryczne XLR 4-stykowe,
- para XLR 3-stykowych tworzących jedno wyjście symetryczne,
- dwa gniazda jack 6.3 mm, symetryczne lub niesymetryczne
- dwa gniazda mini jack 3.5 mm.
Na tylnej ściance znajduje się jeszcze wyjście opisane jako ESL-link, które ma służyć do podłączenia zapowiedzianej przez iFi Audio przystawki do obsługi słuchawek elektrostatycznych.

Producent zwraca uwagę na brak rozdzielenia funkcji wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza, co zostało podyktowane dążeniem do jak najdoskonalszego brzmienia. W związku z powyższym nie wolno stosować wyjść pre-out w momencie, gdy do wzmacniacza podłączone są jakiekolwiek słuchawki!

Wzmacniacz potrafi generować dużą moc co pozwala swobodnie wysterować najbardziej wymagające słuchawki planarne, jak chociażby niskoskuteczne HiFiMan HE-6. Biorąc po uwagę dużą moc urządzenia, producent zwraca uwagę na zachowanie ostrożności przy użytkowaniu. Aby uniknąć problemów ze słuchawkami o wyższej skuteczności na wyposażneiu jest trójstopniowa regulacja wzmocnienia (0 dB, 9 dB, 18 dB). Firma iFi zwraca również uwagę na bardzo wysoki poziom napięcia sygnału wyjściowego dla złączy symetrycznych (ponad 20V). Nonszalanckie obchodzenie się z PRO iCAN może być niebezpieczne dla podłączanych słuchawek.

Układy elektroniczne PRO iCAN są w pełni symetryczne i oparte na elementach dyskretnych. Wzmacniacz jest konstrukcją hybrydową. Stopień wejściowy wzmacniacza w zależności od potrzeb lub upodobań użytkownika może działać w domenie tranzystorowej (J-FET) lub w lampowej (para lamp GE5670). Dodatkowo istnieje jeszcze trzeci, też lampowy tryb pracy stopnia wejściowego, w którym parametry pracy całego urządzenia są dostrajane tak, by uzyskać maksymalne obniżenie poziomu sprzężenia zwrotnego całego układu. Ponadto zastosowano zaawansowaną bipolarną sekcję przedwzmacniacza oraz tranzystorowy (na bazie MOS-FET) stopień wzmacniający, który w zależności od obciążenia pracuje w klasie A lub AB. Wśród zastosowanych części są kondensatory ElnaSilmic i Silver Mica.

Starannie dopracowana topologia PRO iCAN pozwoliła uzyskać wyśrubowane parametry techniczne. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 0.5Hz aż do 500kHz, a odstęp sygnału od szumów tła wynosi aż 147 dB(A) na wyjściu symetrycznym i 137dB(A) na wyjściu niesymetrycznym. Dużą rolę w osiągnięciu tak znakomitych parametrów miało zastosowanie dedykowanego zasilacza iPOWER PLUS, który obsługuje napięcia sieciowe 85V-265V, 50-60Hz.Zastosowano też dwa rozwiązania znane z poprzednich wzmacniaczy słuchawkowych iFi Audio. XBass Correction System pozwala na trójstopniową regulację charakterystyki niskich częstotliwości, w zależności od ustawienia wzmocnieniu ulegają częstotliwości 10 Hz, 20 Hz oraz 40 Hz. Użytkownik ma również możliwość całkowitego pominięcia tego układu. Natomiast 3D Holographic to w pełni analogowa matryca, mająca za zadanie niwelować efekt grania w środku głowy. Tu także zastosowano trójstopniową regulację, dzięki której lokalizacja źródeł pozornych powinna ulec rozszerzeniu o odpowiednio: 30, 60 i 90 stopni. Podobnie jak system XBass, 3D Holographic również może być całkowicie pominięty.

Dane techniczne iFi Audio PRO iCAN :

Pasmo przenoszenia .... 0,5Hz - 500kHz
Stosunek sygnał/szum .... > 147dB(A) symetryczne, > 137dB(A) niesymetryczne
Moc wyjściowa .... 14W symetryczne, 4,8W niesymetryczne (na 16Ω)
Maksymalne napięcie wyjściowe .... 23V symetryczne, 11,5V niesymetryczne
Wymiary SWG ....b.d.
Masa .... b.d.
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław