Start
Trenner&Friedl OSIRIS w Highfidelity
Osiris to niewielkie, wolnostojące kolumny austriackiej firmy Trenner & Friedl, wcale nie najdroższe w jej ofercie, a mimo to realizujące wszystkie podstawowe założenia jej twórców – Petera Trennera oraz Andreasa Friedla.
Po pierwsze, projektując ich obudowy zastosowano tzw. „złoty podział” (łac. sectio aurea), w którym odcinek dzielony jest na dwie części tak, by stosunek długości dłuższej z nich do krótszej był taki sam, jak całego odcinka do części dłuższej. Stosunek, o którym mowa w definicji, nazywa się złotą liczbą i oznacza grecką literą φ (czyt. „fi”). Jej wartość wynosi około 1,618. Tak budowane były m.in. greckie świątynie. Proporcje te dają harmonijną bryłę, z której patrzący czerpie przyjemność.
T&F chcieli, aby ich kolumny nie były ostentacyjne, ale żeby jednak niosły z sobą ładunek estetyczny. Stojące w moim pokoju Osirisy miały klasę i choć niewielkie, wcale w nim nie ginęły.Ich proporcje to jedno, ale równie ważne są szczegóły techniczne. Wytłumione naturalną wełną australijskich owiec obudowy ze sklejki brzozowej o różnej grubości pokryte zostały naturalną okleiną. Szeroka przednia ścianka ma za zadanie poprawić kierunkowość przetworników, a co za tym idzie zmniejszyć odbicia od ścian pomieszczenia. A to z kolei ma prowadzić do poprawy balansu tonalnego i obrazowania.Kolumny wyglądają niezwykle elegancko. Ich obudowy pochylone są nieco do tyłu, chociaż więc Osirisy przypominają większy od nich model Pharoah, są zgrabniejsze. Z boków dokręcono stabilizujące je poprzeczki do których wkręcone zostały śruby z plastikowymi nakładkami, zapobiegającymi rysowaniu podłogi. Pośrodku przedniej ścianki zazwyczaj mamy rząd głośników – ale nie tutaj. Podobnie jak w innych kolumnach tego producenta postarano się, aby nie rzucały się w oczy.

czytaj cały: TEST
źródło: highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław