Start
Hegel H360 test Magazyn HiFi
Jest za to na co popatrzeć po zdjęciu obudowy – gęsto upakowane wnętrze nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z urządzeniem wysokiej klasy. Pierwszy rzuca się w oczy gigantyczny transformator z licznymi wyprowadzeniami. W końcu 250 watów przy ośmiu omach na kanał to nie przelewki. Zarówno rozmiary trafa, pojemność filtrująca kondensatorów (40 tys. mikrofaradów na kanał), wysoki współczynnik tłumienia oraz stabilność zasilania przy znacznych spadkach impedancji sprawiają, że możemy być spokojni o wysterowanie wymagających kolumn.
Choć mnogość elementów i kabli może na pierwszy rzut oka sprawiać wrażenie chaosu, to przy bliższej inspekcji okazuje się, że wszystko ma tu swoje przemyślane miejsce, a każdy układ umieszczono na osobnej płytce. I tak, po bokach znalazły się końcówki mocy, w których użyto po pięć par tranzystorów Sankena. Ciepło z nich odprowadzają aluminiowe żebra, stanowiące integralną część obudowy.
Z tyłu, na dwóch symetrycznie położonych laminatach, ulokowano przedwzmacniacz, a nieco niżej – serce systemu, czyli wynaleziony i opatentowany przez inżynierów Hegla system Sound Engine. To właśnie on eliminuje zniekształcenia skrośne, które zwiększają zawartość nieparzystych harmonicznych w sygnale wyjściowym. Połączono w ten sposób największą zaletę wzmacniaczy pracujących w klasie A (brak zniekształceń) z klasą AB (wysoka sprawność). Moduł Sound Engine pozwolił także zrezygnować z zastosowania globalnej pętli sprzężenia zwrotnego.

czytaj cały: TEST
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław