Start
Gradient 5.1 monitory z głośnikiem koncentrycznym

Począwszy od końca lutego na naszym rynku będą dostępne podstawkowe monitory Gradient Five. Ich dodatkowe oznaczenie to 5.1, w odróżnieniu od wcześniejszego modelu 5.0 o podobnej konstrukcji. Cena została ustalona na 8.490 zł za parę.

 Obudowa o objętości 8 litrów jest wykonywana z litego drewna brzozowego. Tylna i przednia ścianka są standardowo wykonywane ze sklejki brzozowej i pokryte włoską nano-powłoką Fenix NTM w kolorach czarnym lub białym. Powłoka ta jest matowa, odporna na zarysowania i ślady po palcach. W wersji kolumn gdzie ścianki z brzozy są lakierowane na biało ścianki przednia i tylnia są z pokrytego na biało MDF zamiast sklejki.

Model Five wykorzystuje konstrukcję obudowy z membraną bierną. Umieszczona na tylnej ściance membrana bierna ma kształt stadionu o rozmiarze 140x200mm.

W zestawach zastosowano koncentryczny, dwudrożny zespół głośnikowy opracowany przez Gradienta we współpracy z norweską firmą Seas. Sekcja niskośredniotonowa o rozmiarze 176 mm ma membranę z włókna szklanego. Sekcja wysokotonowa ma 25-milimetrową kopułkę aluminiową.Zastosowanie głośnika koncentrycznego pozwoliło uzyskać kontrolowane charakterystyki kierunkowe i gładką charakterystykę przenoszenia w szerokim polu odsłuchu. Według materiałów producenta zapewnia to bardzo dobrą stereofonię z dokładną lokalizacją, bardzo dobrą szerokością i głębokością sceny.

Kolumny można użytkować zarówno w ustawieniu pionowym jak i poziomym. Jako optymalny wariant instalacji zalecane są wysokojakościowe podstawki, ale możliwy jest też montaż na ścianie czy nawet ustawienie na półce. Można ustawić kolumny blisko tylnej ściany. Model Five może pracować zarówno w stereo jak i kinie domowym. Ponieważ w innych modelach Gradienta także jest stosowany głośnik koncentryczny, można łączyć różne kolumny tej firmy do tworzenia dobrze dopasowanych systemów wielokanałowych.

Gradient Five nie tylko jest nominalnie zestawem 8-omowym, ale oprócz tego krzywa impedancji rzadko sięga poniżej 7 omów, co ułatwia współpracę ze wzmacniaczami. Zastosowano jedną parę uniwersalnych terminali.

Dane techniczne Gradient Five:

  • Efektywność .... 86dB (2,83V/1m)
  • Impedancja nominalna .... 8Ω
  • Zalecana moc wzmacniacza .... 20-150W
  • Pasmo przenoszenia .... 60-25.000 Hz +/-2dB | 45Hz -6dB
  • Wymiary WSG .... 324 * 200 * 220 mm
  • Masa .... 6 kg

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław