Start
Trilogy Audio 903,993 przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy w Highfidelity!
Nic Poulsen to człowiek, któremu się nie spieszy – taki wniosek można wysnuć obserwując linię czasu związaną z jego produktami. Testowany przez nas w 2015 roku wzmacniacz zintegrowany o symbolu 925 był wynikiem kilku lat przygotowań (51 990 zł z pilotem PRC). Po ponownym rozruchu firmy w 2008 roku, która powstała w 1992 roku, po okresie jej uśpienia zajęło mu dwa lata przygotowanie pierwszego produktu, przedwzmacniacza gramofonowego 907 (2010, 13 690 zł), aż pięć lat wzmacniacza słuchawkowego 933 (2012, 12 990 zł) i kolejny rok na pierwszy „duży” produkt, wspomniany wzmacniacz 925.


Mamy drugą połowę roku 2017 i dopiero teraz otrzymujemy rozwinięcie integry, wzmacniacz dzielony złożony z przedwzmacniacza 903 i wzmacniacza mocy 993. Ich prototypy zostały pokazane w ubiegłym roku na wystawie High End w Monachium. Przy tej okazji Nic mówił nam, że wybrał projekt zintegrowany, ponieważ taka aranżacja ma z punktu widzenia projektanta wiele zalet: ścieżka sygnału jest krótka, a on może kontrolować pętle prądowe - nie chodziło jednak o pętlę sprzężenia zwrotnego, Nic ich nie stosuje. Jak mówi, wzmacniacze o zerowym sprzężeniu zwrotnym charakteryzują się lepszą płynnością („flow”) i nie trzeba się przy nich wysilać („listening fatigue”), ponieważ struktura harmonicznych wzmacniacza nie zmienia się zbytnio w różnych warunkach pracy, kształtowanych przez wymogi granej muzyki. Ważne dla niego było również to, ze można wówczas pominąć jeden stopień wzmocnienia. Nie ukrywał jednak i ograniczeń, głównie dotyczących mocy maksymalnej, wynikającej z gabarytów urządzenia.Wzmacniacz zintegrowany, podobnie zresztą jak zintegrowane źródła cyfrowe, tj. odtwarzacze CD i plików, mają sporo zalet – patrz wyżej. W pewnym momencie konstruktorzy stają jednak przed koniecznością wyboru między różnymi wartościami i chcąc, na przykład, uzyskać wyższą moc, zmniejszyć wpływ jaki wywiera końcówka mocy na przedwzmacniacz, muszą się zastanowić nad podziałem. Tak powstał przedwzmacniacz 903 (33 990 zł) i stereofoniczny wzmacniacz mocy 993 (33 990 zł), jako rozwinięcie pomysłów z 925.

Odczytując moc wyjściową końcówki 903 dojdziemy do wniosku, że chodziło raczej o lepszą kontrolę nad poszczególnymi stopniami wzmocnienia, lepsze zasilanie itp., ponieważ przy 8 Ω otrzymamy 2 x 125 W, podczas kiedy wzmacniacz zintegrowany 925 oferował 2 x 135 W. W dodatku system dzielony ma konstrukcję niesymetryczną, a integra była symetryczna od wejścia do wyjścia. Jak mówię – coś za coś.

czytaj cały: TEKST
źródło: highfidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław