Start
Thöress DUAL FUNCTION PREAMPLIFIER + 845 MONO w Highfidelity.pl!
Wśród nagrodzonych przez nas prezentacji sprzętu audio w czasie wystawy Audio Show 2012 był niewielki, niecodziennie wyglądający przedwzmacniacz gramofonowy niemieckiej firmy Thöress. Z jej właścicielem, panem Reinharda Thöressa poznałem się w maju tego samego roku w czasie monachijskiej wystawy High End 2012, chyba pierwszej – o ile mnie pamięć nie myli – w historii tego producenta.
 
 


Wspominam o wyglądzie, ponieważ zanim popłynie choćby jedna nuta z tych urządzeń będziecie musieli państwo przejść przyspieszony kurs przystosowawczy. Ale tylko jeśli urodziliście się po – powiedzmy – 1980 roku. Jeśli macie około 40 lat lub więcej, jest duża szansa, że zetknęliście się na szkolnych warsztatach, w pracy, może nawet w jakimś zapuszczonym kantorku z urządzeniami przemysłowymi – pomiarowymi, wzmacniaczami, nagrzewnicami itp. – które wyglądały dokładnie tak, jak system audio o którym chciałem tym razem opowiedzieć. Jego wygląd to kwintesencja wzornictwa przemysłowego lat 50. i 60. ubiegłego wieku, z bardzo charakterystycznymi pokrętłami przedwzmacniacza Dual Function Preamplifier, z wyjątkowo ładnie odwzorowanymi slotami chłodzącymi w końcówkach mocy 845 Mono. A do tego lakier – o ciekawym, nietypowym odcieniu. Obydwa urządzenia zaprezentowano po raz pierwszy na wystawie High End 2017 w Monachium. Obydwa są też topowymi produktami tej firmy.To jedna z tych marek, których urządzenia od razu się kocha lub nienawidzi i nie ma pomiędzy tymi stanami żadnej sprzeczności, żadnego napięcia. Obydwie postawy są sobie równe. Dla mnie, ponieważ i z tego typu urządzeniami, i tego typu materiałami miałem do czynienia na warsztatach, to estetyka bliska i zrozumiała przez swoją funkcjonalność i przejrzystość ideową. A zresztą, co tam zrozumiała! – Szafa sterownicza z automatyką dla pieca do wypieku ceramiki, którą wykonałem wraz z kolegą na dyplom w piątej klasie technikum była z dokładnie tej samej „rodziny” produktów. Jest to więc dla mnie coś niemalże osobistego.

Nazwa firmy to nazwisko pana Reinharda Thöressa. Używa on także jej rozwinięcia: THÖRESS. Puristic. Audio. Apparatus. Chociaż to jego wzmacniacze zwykle zwracają uwagę, pan Reinhard mówi, że tak naprawdę od dwudziestu lat, odkąd firma istnieje, buduje on i sprzedaje wzmacniacze ORAZ kolumny głośnikowe, modele wysokoskuteczne 2CD12 (97 dB, 61 490 zł) i 1D8 (90 dB, 36 990 zł). Na tym nie poprzestaje: „elementy tworzące akustykę pomieszczenia oraz meble audio są podstawowym wyposażeniem sytemu audio, a nie jedynie akcesoriami!”. Firma ma swoją siedzibę w Aachem, blisko granicy z Belgią i Holandią.

czytaj cały: TEKST
źródło: highfidelity.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław