Start arrow Blacknote arrow CDP 300 SACD
CDP 300 SACD

CDP  SACD 300

 

SACD 300 pochodzi bezpośrednio od odtwarzacza CDP 300, od którego zapożyczono większość cech wzorniczych i technicznych.  Jak wskazuje sama nazwa SACD 300 może odczytywać płyty SACD i ma wbudowany dedykowany konwerter DSD. Główna różnica w stosunku do CDP 300 leży w zastosowanym transporcie. Transport SACD 300 oparty jest na francuskim modelu GyrFalcon Super Audio CD, udoskonalonym przy pomocy firmowego układu Blacknote o nazwie Natural-Speed™. Steruje on silnikem tak aby niemal zupełnie wyeliminować wibracje i utrzymać w trakcie odtwarzania tak niską prędkość, aby była ona podobna do analogowego gramofonu.

Cyfrowy stopień PCM, podobnie jak w CDP 300, jest zaprojektowany w oparciu o indywidualnie dopasowywany konwerter produkowany przez AKM (Japonia) oraz Burr-Brown (USA). Firmowy układ konwertera CA pozwala uzyskać w SACD 300 prawdziwą 24-bitową rozdzielczość z 368-krotnym nadpróbkowaniem w stosunku do standardowego odtwarzacza CD. Wysoka jakość przetworników CA oraz firmowe rozwiązania układowe Blacknote pozwalają osiągnąć poziom jakości dźwięku prawie nieosiągalny ze "standardowych" odtwarzaczy CD. Generator zegara jest oparty na układzie Brown PLL1705. PLL1705 jest w stanie wygenerować bardzo nikski błąd fazy jittera, jeden z najniższych obecnie dostępnych, równy 50-12 (50 bilionowych części sekundy).
Zasilacz jest wykonany z zastosowaniem czterech osobnych transformatorów.  Poszczególne transformatory zasilają bezpośrednio Stopnie Cyfrowe, Stopnie Analogowe, Transport i pozostałe układy odtwarzacza włączając w to wyświetlacz. Całe zasilanie jest stabilizowane i prostowane przy pomocy wyrafinowanych i zaprojektowanych z zapasem Generatorów Prądowych produkowanych wyłącznie przez Blacknote.

  

Duży alfanumeryczny wyświetlacz może być indywidualnie dopasowywany albo też wyłączony w trakcie odtwarzania aby wyłączyć związane z nim napięcia w urządzeniu. Wszystkie funkcje i możliwości odtwarzacza są sterowane przez najnowszej generacji układ Texas Instruments, funkcjonujący w oparciu o specjalne oprogramowanie, co pozwala na przyszłe aktualizacje urządzenia.
Analogowe zasilanie jest obsługiwane przez cztery układy, z których każdy jest zasilany wieloindukcyjnym zasilaczem.
Zasilanie dla płyty głównej oraz dla płytki przetwornika CA jest odsprzęgane przez dwa transformatory ("fused silicon" transformers) specjalnie wykonane przez Analog Devices.
SACD 300 ma wyrafinowany lampowy stopień wyjściowy oparty o miniaturowe lampy 6922. Ten nowy lampowy stopień wyjściowy jest w pełni zrównoważony i nie wymaga dobierania tranzystorów czy j-fet'ów dla optymalizacji brzmienia.
Transport jest sterowany przez układy Natural-Speed™ aby umożliwić pracę z jak najniższą prędkością i zasymulować sposób pracy analogowego gramofonu. Natural-Speed steruje też pracą silnika aby niemal zupełnie stłumić wibracje.
Obudowa jest wykonana z ekranowanej stali malowanej specjalnym antyrezonansowym lakierem aby poprawić jakość brzmienia.

Główne cechy SACD 300
24-bitowy odtwarzacz cyfrowy
Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz @ +/-0,3dB
Zniekształcenia THD: 0,05% max
Odstęp sygnał/szum: 90dB
Zakres dynamiki: 125dB
Wyjścia analogowe: stereo RCA oraz zrównoważone XLR
Wejście cyfrowe: koncentryczne 75 omów RCA
Wyjście cyfrowe: 75 omów RCA
Odchylenia prędkości: 0,0001% max.
Wymiary (SWG): 430 x 150 x 390 mm
Masa: 15 kg
Pobór mocy: 50W

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław