Start arrow Blacknote arrow DSS 30 Tube
DSS 30 Tube

DSS 30 TUBE

 


DSS 30 TUBE to oparta na lampach wersja "Cyfrowego Źródła Statycznego" (Digital Static Source) Blacknote DSS 30.

Podobnie jak wersja standardowa, także wersja TUBE to odtwarzacz multimedialny, będący w stanie obsłużyć dowolny format audio z dowolnego źródła podłączonego przez USB. Dzięki całkowitej eliminacji elementów ruchomych, DSS przełamuje bariery obecne w tradycyjnych odtwarzaczach CD, likwidując problemy u podstaw. DSS zrywa z fizycznymi problememi takimi jak jitter, wibracje i zużycie, jak również ze wszystkimi zniekształceniami, które są nie do uniknięcia w odtwarzaczach CD.
Opierając się na 100-procentowo open-sourcowej platformie linuxowej, Blacknote zaprojektował swoje najmocniejsze, 24-bitowe Statyczne Źródło Cyfrowe (ang. Digital Static Source) wysokiej rozdzielczości.
DSS 30 TUBE jest wyposażony w dwa porty USB 2.0 na przedniej ściance i trzy porty USB na ściance tylnej. Jeden z nich jest dedykowany wyłącznie do połączenia z komputerem. Do tego jest jeszcze gniazdo Ethernetowe i szeregowy port RS232 dla połączeń W/LAN i LAN.

   

DSS30 może odtwarzać dowolny rodzaj wysokiej rozdzielczości plików takich jak WAV, FLAC, WMA oraz innych, a także powszechnie używanych plików skompresowanych takich jak MP3, MP4 i tak dalej. Pliki mogą być odczytywane bezpośrednio przez gniazda USB bez dodatkowego konwertera cyfrowo-analogowego czy połącznia z komputerem. Oczywistą konsekwencją tego jest fakt, że pliki mogą być odtwarzane z dowolnego zewnętrznego urządzenia takiego jak przenośne flash-dyski USB, twarde dyski czy transporty CD-ROM z połączenim USB.
Wszystkie funkcje są zarządzane przez dopasowany do indywidualnych potrzeb układ Texas Instruments, zaprogramowany aby umożliwić dowolne aktualizacje urządzenia w przyszłości.
Wyświetlacz DSS pokazuje główne funkcje oraz nazwę pliku audio, czas, oraz format i jakość odtwarzanego utworu. Sprzęt jest bardzo łatwy w użytku ponieważ może być sterowany sześcioma przyciskami na przedniej ściance lub nadajnikiem zdalnego sterowania.
Zasilacz ma trzy specjalnie zaprojektowane transformatory. Poszczególne transformatory zasilają bezpośrednio Stopnie Cyfrowe i Stopnie Analogowe oraz lampowy stopień wyjściowy. Zasilanie jest prostowane przy pomocy Generatora Prądowego specjalnie zaprojektowanego dla DSS.
Zasilanie dla płyty głównej oraz dla płytki przetwornika CA jest odsprzęgane przez dwa transformatory ("fused silicon" transformers) wykonane przez Analog Devices.
Konwersja Cyfrowo Anlogowa jest obsługiwana przez indywidualnie opracowany DAC wykonany przez firmy AKM i Burr Brown. Firmowa architektura przetwornika pozwala uzyskanie prawdziwej 24-bitowej rozdzielczości.
DSS 30 zawiera też wysokiej jakości analogowy lampowy stopień wyjściowy oparty na dwóch lampach 6922. Ten nowy, niezależnie zasilany stopień wyjściowy jest konstrukcją w pełni zrównoważoną i nie wymaga dobierania żadnych tranzystorów dla uzyskania najwyższej jakości brzmienia.

  

DSS30 zawiera też wyrafinowany, wysokiej jakości przetwornik CA. Cyfrowe, 75-omowe wejście RCA pozwala na współpracę urządzenia z dowolnym tradycyjnym odtwarzaczem CD czy transportem, który dzięki temu będzie mógł wykorzystać wyjątkową technologię i jakość innowacyjnej technologi DSS-a.
DSS ma nawet cyfrowe wyjście koncentryczne zgodne z SPDIF.
Niezależnie jakie są Wasze potrzeby w zakresie odtwarzania cyfrowej muzyki, czy to teraz czy w przyszłości, DSS będzie zawsze z Wami.

Cechy DSS 30 TUBE
Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz @ +/-0,3dB
Zniekształcenia THD: 0,05% max
Odstęp sygnał/szum: 90dB
Zakres dynamiki: 125dB
Wyjścia analogowe: stereo RCA oraz zrównoważone XLR
Wejście cyfrowe: koncentryczne 75 omów RCA
Wyjście cyfrowe: koncentryczne SPDIF
Połączenia:
- 2 porty USB 2.0 ma przedniej ściance
- 1 port USB PC i 2 porty USB 2.0 na tylnej ściance
- port Ethernet
- port RS232
- bezprzewodowy (opcjonalnie)
Pamięć: 4GB rozszerzalna przez SD
Wymiary (SWG): 240 x 120 x 390 mm
Masa: 8,5 kg
Pobór mocy: 50W

 

 

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław