Start arrow Blacknote arrow DSS 15 TUBE
Blacknote - DSS 15 TUBE
DSS15 TUBE to podstawowy model cyfrowego odtwarzacza plików Blacknote z lampowym stopniem wyjściowym.
Jest to multimedialny odtwarzacz, będący w stanie obsłużyć dowolny format audio z dowolnego zewnętrznego źródła podłączonego przez USB.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym DSS15 TUBE przełamuje fizyczne problemy związane ze zjawiskami takimi jak jitter, wibracje i zużycie, które to problemy doskwierają wszystkim odtwarzaczom CD.

Opierając się na linuksowej platformie zastosowanej w DSS30, Blacknote zaprojektował uniwersalne, wysokiej rozdzielczości, 24-bitowe Statyczne Źródło Cyfrowe (ang. Digital Static Source), z portem SD do zarządzania wewnętrzną pamięcią statyczną.
DSS15TUBE ma dwa gniazda USB na przedniej ściance. Urządzenie może odtwarzać dowolny rodzaj wysokiej rozdzielczości plików takich jak WAV, FLAC, czy innych, a także powszechnie używanych plików skompresowanych takich jak MP3, MP4 i tak dalej. Pliki mogą być odczytywane bezpośrednio przez gniazda USB bez dodatkowego konwertera cyfrowo-analogowego czy połączenia z komputerem. Oczywistą konsekwencją tego jest fakt, że pliki mogą być odtwarzane z dowolnego zewnętrznego urządzenia takiego jak przenośne flash-dyski USB, twarde dyski czy transporty CD-ROM z połączeniem USB.

 

Wszystkie funkcje są zarządzane przez dopasowany do indywidualnych wymagań układ Texas Instruments, zaprogramowany aby umożliwić dowolne aktualizacje urządzenia w przyszłości.
Dwuliniowy wyświetlacz DSS pokazuje główne funkcje urządzenia: nazwę pliku audio, czas, oraz format/jakość odtwarzanego utworu. Sprzęt jest bardzo łatwy w użytku ponieważ może być sterowany sześcioma przyciskami na przedniej ściance lub nadajnikiem zdalnego sterowania.
DSS15TUBE zawiera też wysokiej jakości analogowy lampowy stopień wyjściowy oparty na dwóch lampach 6922. Ten nowy, niezależnie zasilany stopień wyjściowy jest konstrukcją w pełni zrównoważoną i nie wymaga dobierania żadnych tranzystorów dla uzyskania najwyższej jakości brzmienia.
Zasilanie dla płyty głównej oraz dla płytki przetwornika CA jest odsprzęgane przez dwa transformatory ("fused silicon" transformers) wykonane przez Analog Devices.
Układy konwersji Cyfrowo Anlogowej pochodzą wprost z DSS 30, wykorzystują ten sam indywidualnie opracowany przetwornik AKM, z prawdziwą 24-bitową rozdzielczością.
DSS15 zawiera też wyrafinowany, wysokiej jakości przetwornik CA. Cyfrowe, 75-omowe wejście RCA pozwala na współpracę urządzenia z dowolnym tradycyjnym odtwarzaczem CD czy transportem, który dzięki temu będzie mógł wykorzystać wyjątkowe możliwości DSS-a.
DSS ma nawet cyfrowe wyjście koncentryczne zgodne z SPDIF.


* Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz @ +/-0,3dB
* THD: 0,05% max
* Odstęp sygnał/szum: 90dB
* Zakres dynamiki: 125dB
* Wyjścia analogowe: stereo RCA i zrównoważone XLR
* Wejście cyfrowe: koncentryczne 75 omów RCA
* Wyjście cyfrowe: koncentryczne SPDIF
* Połączenia: 2 porty USB 2.0 ma przedniej ściance
* Wymiary (SWG): 240 x 120 x 390 mm
* Masa: 8,0 kg
* Pobór mocy: 50W

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław