Start arrow Blacknote arrow DSS 30
DSS 30
DSS 30

 

DSS30 - skrót od "Digital Static Source" - to wysokiej jakości odtwarzacz multimedialny, będący w stanie obsłużyć dowolny format audio z dowolnego źródła podłączonego przez USB.

Dzięki całkowitej eliminacji elementów ruchomych, DSS przełamuje bariery obecne w tradycyjnych odtwarzaczach CD, likwidując problemy u podstaw. DSS zrywa z fizycznymi problememi takimi jak jitter, wibracje i zużycie, których to problemów nie daje się spacyfikować w odtwarzaczach CD. Opierając się na 100-procentowo open-sourcowej platformie linuxowej, Blacknote zaprojektował bardzo uniwersalny, wysokiej rozdzielczości, 24-bitowe Statyczne Źródło Cyfrowe (ang. Digital Static Source), z pamięcią rozszerzalną przy pomocy kart SD. Opcjonalnie DSS może też odebrać dane bezprzewodowo i może zostać podłączony poprzez Wi-Fi do super nowoczesnego systemu wielopokojowego.
Port RS232 pozwala też podłaczyć DSS do sieci LAN co zapewnia bardzo szeroką gamę funkcji multimedialnych.
DSS30 ma dwa gniazda USB na przedniej ściance i trzy na ściance tylnej, z czego jedno przeznaczone jest do współpracy z komputerem.

   

DSS30 może odtwarzać dowolny rodzaj wysokiej rozdzielczości plików takich jak WAV, FLAC, WMA oraz innych, a także powszechnie używanych plików skompresowanych takich jak MP3, MP4 i tak dalej. Pliki mogą być odczytywane bezpośrednio przez gniazda USB bez dodatkowego konwertera cyfrowo-analogowego czy połącznia z komputerem. Oczywistą konsekwencją tego jest fakt, że pliki mogą być odtwarzane z dowolnego zewnętrznego urządzenia takiego jak przenośne flash-dyski USB, twarde dyski czy transporty CD-ROM z połączenim USB.
Wszystkie funkcje są zarządzane przez dopasowany do indywidualnych potrzeb układ Texas Instruments, zaprogramowany aby umożliwić dowolne aktualizacje urządzenia w przyszłości.
Wyświetlacz DSS pokazuje główne funkcje oraz nazwę pliku audio, czas, oraz format i jakość odtwarzanego utworu. Sprzęt jest bardzo łatwy w użytku ponieważ może być sterowany sześcioma przyciskami na przedniej ściance lub nadajnikiem zdalnego sterowania.
Zasilacz ma dwa specjalnie zaprojektowane transformatory. Poszczególne transformatory zasilają bezpośrednio Stopnie Cyfrowe i Stopnie Analogowe. Zasilanie jest prostowane przy pomocy Generatora Prądowego specjalnie zaprojektowanego dla DSS.
Zasilanie dla płyty głównej oraz dla płytki przetwornika CA jest odsprzęgane przez dwa transformatory ("fused silicon" transformers) wykonane przez Analog Devices.

  

Konwersja Cyfrowo Anlogowa jest obsługiwana przez indywidualnie opracowany DAC wykonany przez firmy AKM i Burr Brown. Firmowa architektura przetwornika pozwala uzyskanie prawdziwej 24-bitowej rozdzielczości przez DSS30.
DSS30 zawiera też wyrafinowany, wysokiej jakości przetwornik CA. Cyfrowe, 75-omowe wejście RCA pozwala na współpracę urządzenia z dowolnym tradycyjnym odtwarzaczem CD czy transportem, który dzięki temu będzie mógł wykorzystać wyjątkową technologię i jakość innowacyjnej technologi DSS-a.
DSS ma nawet cyfrowe wyjście koncentryczne zgodne z SPDIF.
Niezależnie jakie są Wasze potrzeby w zakresie odtwarzania cyfrowej muzyki, czy to teraz czy w przyszłości, DSS będzie zawsze z Wami.

Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz @ +/-0,3dB
THD: 0,01% max
Odstęp sygnał/szum: 115dB
Zakres dynamiki: 125dB
Wyjścia analogowe: stereo RCA oraz zrównoważone XLR
Wejście cyfrowe: koncentryczne 75 omów RCA
Wyjście cyfrowe: koncentryczne SPDIF
Połączenia:
- 2 porty USB 2.0 ma przedniej ściance
- 1 port USB PC i 2 porty USB 2.0 na tylnej ściance
- port Ethernet
- port RS232
- bezprzewodowy (opcjonalnie)
Pamięć: 4GB rozszerzalna przez SD
Wymiary (SWG): 240 x 120 x 390 mm
Masa: 7,5 kg
Pobór mocy: 40W

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław