Start arrow Blacknote arrow CDP 300
CDP 300

CDP 300


CDP 300 to pierwszy odtwarzacz CD Blacknote z podwójną ścianką przednią i innowacyjnym, bardzo dużym wyświetlaczem alfanumerycznym. CDP 300 jest zaprojektowany w oparciu o najnowsze dostępne obecnie układy cyfrowe. Stopień Cyfrowo Analogowy jest obsługiwany przez indywidualnie opracowany przetwornik wykonany przez firmy AKM (Japonia) i Burr-Brown (Texas Instruments, USA). Firmowy układ przetwornika pozwala CDP 300 na uzyskanie prawdziwej 24-bitowej rozdzielczości z 368-krotnym oversamplingiem powyżej częstotliwości standardowych odtwarzaczy CD (44,1kHz). Wysoka jakość przetworników Cyfrowo Analogowych oraz firmowe układy Blacknote pozwalają osiągnąć poziom prawie nieosiągalny dla "standardowych" odtwarzaczy. Generator zegara jest oparty na układzie Burr-Brown PLL1705. PLL1705 jest w stanie wygenerować bardzo nikski błąd fazy jittera, jeden z najniższych obecnie dostępnych, równy 50-12 (50 bilionowych części sekundy).
Zasilacz składa się z czterech sekcji obsługiwanych przez cztery indywdualnie opracowane transformatory. Poszczególne transformatory zasilają bezpośrednio Stopnie Cyfrowe, Stopnie Analogowe, Transport i pozostałe układy odtwarzacza włączając w to wyświetlacz.
Całe zasilanie jest stabilizowane i prostowane przy pomocy wyrafinowanych i zaprojektowanych z zapasem Generatorów Prądowych produkowanych wyłącznie przez Blacknote.

Duży alfanumeryczny wyświetlacz może być indywidualnie dopasowywany albo też wyłączony w trakcie odtwarzania. Wszystkie funkcje i możliwości odtwarzacza są sterowane przez najnowszej generacji układ Texas Instruments, funkcjonujący w oparciu o specjalne oprogramowanie, co pozwala na przyszłe aktualizacje urządzenia. Analogowe zasilanie jest obsługiwane przez cztery układy, z których każdy jest zasilany wieloindukcyjnym zasilaczem.
Zasilanie dla płyty głównej oraz dla płytki przetwornika CA jest odsprzęgane przez dwa transformatory ("fused silicon" transformers) specjalnie wykonane przez Analog Devices.
CDP 300 ma wyrafinowany lampowy stopień wyjściowy oparty o lampy 6922. Ten nowy lampowy stopień wyjściowy jest w pełni zrównoważony i nie wymaga dobierania tranzystorów czy j-fet'ów dla optymalizacji brzmienia.
Transport jest typu szufladowego i został zaprojektowany aby zapewnić jak najwyższą stabilność obrotów przy pomocy firmowego układu Natural Speed (TM) zdolnego sterować prędkością dysku jak w analogowym gramofonie.
Natural Speed (TM) steruje też silnikiem transportu aby niemal zupełnie wyeliminować wibracje obrotów.
Obudowa jest wykonana z ekranowanej stali malowanej antyrezonansowym lakierem aby stłumić wibracje.

24-bitowy odtwarzacz cyfrowy Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz @ +/-0,3dB
THD: 0,05% max
Odstęp sygnał/szum: 90dB
Zakres dynamiki: 125dB
Wyjścia analogowe: stereo RCA oraz zrównoważone XLR
Wejście cyfrowe: koncentryczne 75 omów RCA
Wyjście cyfrowe: 75 omów RCA
Odchylenia prędkości: 0,0001% max.
Wymiary (SWG): 430 x 150 x 390 mm
Masa: 15 kg
Pobór mocy: 50W
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław