Start
Manley Labs STINGRAY - TEST HighFidelity marzec 2008
Czytaj całość…TEST HighFidelity marzec 2008 - WZMACNIACZ ZINTEGROWANY
MANLEY LABS - STINGRAY 
WOJCIECH PACUŁA

 
Czytaj całość…
 
PICCOLO + B-5 Mk II + BABELE

Czytaj całość…

 TEST - HighFidelity marzec 2008

 GRAMOFON BLUENOTE PICCOLO + B-5 Mk II + BABELE 

 WOJCIECH PACUŁA

Czytaj całość…
 
Manley Neo-Classic SE / PP 300B

Czytaj całość…Wprowadzone do sprzedaży w 2001 roku

Ta wspaniale prosta 300B bezpośrednio żarzona trioda jest w zasadzie pierwszą ewolucyjnie trójelementową lampą Lee De Foresta, złożoną jedynie z żarnika, siatki wejściowej i wyjścia anodowego.

Czytaj całość…
 
Bluenote Stbbert Tube - test AUDIO 2/2008
Czytaj całość…Stibbert Tube łączy kilka światów — niektórymi rozwiązaniami mechanicznymi nawiązuje do gramofonów, w stopniu wyjściowym ma lampy, oficjalnie jest odtwarzaczem CD, ale pracuje w nim napęd DVD...
Czytaj całość…
 
Super test Bluenote A-3 HiFi NEWS - Ken Kessler

Czytaj całość…Kolumny które chciałyby być LS3/5A

John Bell trafił w sedno. „To z czym masz do czynienia Ken, to dwie zupełnie odrębne sprawy. Szukamy głośnika który gra identycznie jak LS3/5A? Czy szukamy najlepszej alternatywy dla LS3/5A?" Dziesięć sekund z parą podłączonych single-wire, 15 omowych Rogersów LS3/5A „middle vintage" odpowiedziało na te pytania: żadne kolumny których słuchaliśmy nie zbliżyły się do tych klasyków BBC. A więc szukaliśmy drugiej z opcji Johna, lub, jak mogłaby spytać Carrie Bradshaw, gdyby była audiofilem, „Co zrobić gdy nie ma już LS3/5A?"

Czytaj całość…
 
Manley SKIPJACK

Czytaj całość…

Audiofilski przełącznik źródeł 4 do 1 lub 3 do 2
Bardzo zmyślny i bardzo przydatny.

Dostępny od ręki!

Czytaj całość…
 
Monoblok Manley Neo-Classic 250
Czytaj całość…Nowy projekt obudowy Neo-Classica na rok 2000! Ten sam wspaniały dźwięk, a nowe chassis mogące pomieścić potężne nowe transformatory! Neo-Classic 250 jest już dostępny.
Czytaj całość…
 
Monoblok Manley MAHI
Czytaj całość… Te maluchy produkują około 40 watów RMS w trybie Ultra-Linear i około 20 watów w trybie triodowym (triode) z kwartetu lamp EL84/6BQ5 sterowanych podwójną triodą 6414 oraz podwójną triodą 12AT7EH na wejściu. EL84 to nasza ulubiona lampa od wielu lat, mająca wyjątkowo długą żywotność i niezawodność, mogąca być uznaną za mniejszą siostrę lubianej EL34: brzmiąca prawdziwie szybko w zakresie basu jak i wysokich tonów. A to ostatnie ma też wiele do czynienia z Transformatorem Wyjściowym Manleya, takim samym jak zbudowaliśmy dla Stingraya.
Czytaj całość…
 
SHRIMP - AudioVideo

Czytaj całość…

Zupełnie nietuzinkowy przedwzmacniacz lampowy.
W swojej cenie to jedna z najciekawszych pozycji na rynku.

Manley to firma nietuzinkowa, można by rzec, że na swój sposób awangardowa i to nie tylko za sprawą wzornictwa urządzeń, ale przede wszystkim dzięki swojemu nietypowemu podejściu do projektowania i koncepcji dźwięku, o bardzo charakterystycznych cechach. Shrirnp (krewetka) to najprostszy przedwzmacniacz w ofercie. Jest co prawda sporo droższy Wave, ale nie każdemu potrzebny jest wbudowany przetwornik c/a, a sekcję phono (Steelhead) i tak trzeba będzie ewentualnie nabyć osobno.

Czytaj całość…
 
Manley WAVE

Czytaj całość…Wybór czy traktujesz to urządzenie jako przedwzmacniacz klasy hi-end z wbudowanym wspaniałym przetwornikiem cyfrowo-analogowym czy jako przetwornik z dodatkowymi czterema wejściami liniowymi należy do ciebie, Czytelniku. Urządzenie posiada cztery wejścia cyfrowe: AES/EBU, SPDIF, Toslink i ST. W lutym 2002 wyposażono go w nową płytkę przetwornika, z kośćmi 24bit/96kHz zaprojektowaną prze Freda Forsella. Dołożyliśmy do tego rozwiązania poprawiony stopień lampowy, dwa wejścia analogowe zbalansowane i dwa niezbalansowane. A, i jeszcze zewnętrzny zasilacz. No i trzy zestawy wyjść, pętlę procesora dźwięku, wszystko załączane z panelu przedniego i (to wielka chwila...) PILOTA!!!!!!!!! Tak, to pierwsze urządzenie produkowane przez Manleya z pilotem. Wszystkie funkcje dostępne z przedniego panelu są sterowane pilotem, a w szczególności poziom głośności.

Czytaj całość…
 
DVD Bluenote HDMI Tube - HOME CINEMA HI-FI CHOICE

Czytaj całość…Dostojnik z Florencji
Dopracowany niemal w każdym szczególe, lampowy Bluenote Koala lubi CD bardziej niż jakikolwiek inny odtwarzacz DVD.

Czytaj całość…
 
Joseph Audio RM7XL Special Edition loudspeaker - Stereophile

Czytaj całość… Test kolumn głosnikowych Joseph Audio RM7XL - STEREOPHILE, marzec 2007.  
Jeff Joseph zawsze wywołuje poruszenie na corocznej wystawie Stereophile'a Home Entertainment Show. Niezależnie od tego, które kolumny wystawia, niezmiennie ma w swoim pokoju cudowny dźwięk. Oszukał już niejednego z autorów Stereophile'a, który myślał, że słucha flagowego Pearl'a, kiedy w rzeczywistości za kurtyną grały zestawy do montażu w ścianie. A konkurenci wydają się być z roku na rok bardziej zazdrośni o ten dźwięk na wystawie.

Czytaj całość…
 
HIGHFidelity - Test MINI KOALA

Czytaj całość…

HIGHFidelity styczeń 2008 - TEST ODTWARZACZA DVD/CD AUDIO - BLUENOTE MINI KOALA  - WOJCIECH PACUŁA

Czytaj całość…
 
Galaktos - zestaw płynów do dysków cyfrowych

Czytaj całość… Galaktos to akcesorium do płyt cyfrowych, składające się z dwóch różnych płynów.

Czytaj całość…
 
Kymyas - zestaw płynów do dysków winylowych

Czytaj całość…Kymyas jest akcesorium do naprawiania i zabezpieczania porysowanych winyli, składający się z dwóch płynów o różnych właściwościach.

Czytaj całość…
 
Midas - wytłumiacze lamp
Czytaj całość… Wytłumiacze lamp Midas są akcesorium wykonanym ze stopu aluminium, mosiądzu i hebanu.
Czytaj całość…
 
Przedzwmacniacz gramofonowy Steelhead

Czytaj całość…Zadebiutowaliśmy z naszym super przedwzmacniaczem gramofonowym na wystawie CES 2001. Został nazwany „Steelhead" (to rodzaj łososia) kontynuując nasze nazewnictwo morskie, a jednocześnie jest urządzeniem „płynącym w górę strumienia" i ma bardzo pomysłowy transformatorek dopasowujący obciążenie MC, zaprojektowany przez Mitcha Margolisa (konsultant-projektant hifi w Manleyu) i zbudowany w naszym własnym oddziale Manley Magnetics (i właśnie to powoduje że stopień MC jest taki pomysłowy).

Czytaj całość…
 
Kolumny głośnikowe A - 3
Czytaj całość…Nowe A-3 to podstawowa kolumna Bluenote. A-3 to dwu drożna kolumna nadająca się do montażu na podstawce i na półce, z 5-calowym głośnikiem średnio-niskotonowym z membraną z nasączanego papieru oraz jednocalową kopułką jedwabną.
Czytaj całość…
 
Kolumny głośnikowe A - 6
Czytaj całość… A-6 to dwu-i-pół drożna kolumna z dwoma 5-calowymi głośnikami średnio-niskotonowymi z membraną z nasączanego papieru oraz jednocalową kopułką jedwabną.
Czytaj całość…
 
Kolumny głośnikowe Ducale

Czytaj całość…DUCALE jest najlepszą kolumna podstawkową Bluenote. Kolumna to konstrukcja dwudrożna, przystosowana do montażu na podstawce i na półce, z 6,5 calowym głośnikiem średnio-wysokotonowym wykonanym z nasączanego polimeru oraz odwróconą kopułkę wysokotonową z ceramiczną membraną.

Czytaj całość…
 
NAGRODY ROKU 2007 - HIGHFidelity - Manley WAVE
Czytaj całość… Nagroda HIGHFidelity 2007 dla Manley WAVE
Czytaj całość…
 
Kolumny głośnikowe Reale

Czytaj całość… REALE jest najlepszą trójdrożną kolumną produkowaną przez Bluenote. W kolumnie zastosowano papierowy głośnik niskotonowy o średnicy 8 cali, 6,5 calowy głośnik średniotonowy z nasączanego papieru oraz odwróconą kopułkę wysokotonową z ceramiczną membraną.

Czytaj całość…
 
Kolumny głośnikowe RM7xl Special Edition

Czytaj całość… "Twardy dowód nie tylko na to, że dobre rzeczy nadchodzą w małych rozmiarach, ale że przenikanie technologii w dół pobudza audiofilskie serce do mocniejszego bicia!" John Atkinson, Stereophile

"Mój referencyjny zestaw ze względu na realistyczne barwy i dynamikę, głębię przestrzeni, precyzyjną lokalizację, czystość wysokich tonów i szczegółowy środek pasma." Chip Stern - Stereophile

Czytaj całość…
 
Stbbert Tube - HiFi - Sound and Vision (HXOS)

Czytaj całość… Test z greckiego magazynu HiFi - Sound and Vision (HXOS).

 

 

Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Tuscany
Czytaj całość…Tuscany to najlepsza wkładka Bluenote typu MC.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Boboli
Czytaj całość…Boboli (MkII) jest wkładką gramofonową typu MC high output z obudową wykonaną z jednego elementu aluminium.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Boboli Signature
Czytaj całość…Boboli Signature to wkładka wykonana w technologii MC z wysokim poziomem wyjściowym.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Baldinotti Signature
Czytaj całość…Baldinotti Signature to jedną z najlepszych wkładek Bluenote.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Baldinotti
Czytaj całość…Baldinotti to podstawowa wkładka Bluenote typu MC.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Baldinotti Aurum
Czytaj całość…Baldinotti Aurum to najlepsza wkładka Bluenote z serii Baldinotti.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Babilony
Czytaj całość…Babilony to wkładka wykonana w technologii MC z wysokim poziomem wyjściowym.
Czytaj całość…
 
Wkładka gramofonowa Babele
Czytaj całość…Babele to podstawowa wkładka Bluenote w technologii MC z wysokim poziomem wyjściowym.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz gramofonowy Phono 2

Czytaj całość…Phono 2 jest wzmacniaczem gramofonowym Bluenote, który wykorzystuje firmowy zasilacz Inductive-Phono™ działający jak wirtualna bateria oraz układ Phono-Wide™ umożliwiający idealne dopasowanie parametrów urządzenia do większości dostępnych na rynku wkładek gramofonowych, bez konieczności ręcznego ustawiania parametrów.

Czytaj całość…
 
Wzmacniacz gramofonowy Phono 1

Czytaj całość…Phono 1 (mk II) jest podstawowym wzmacniaczem gramofonowym Bluenote.

Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz gramofonowy Pamphili

Czytaj całość…Model Pamphili jest flagowym przedwzmacniaczem gramofonowym Bluenote. Wykorzystuje on zasilacz Bluenote Inductive-Phono, który zachowuje się jak wirtualna bateria, oraz najbardziej zaawansowany układ Phono-Wide, umożliwiający idealne dopasowanie parametrów urządzenia do większości dostępnych na rynku wkładek gramofonowych, bez konieczności ręcznego ustawiania parametrów.

Czytaj całość…
 
Włoskie Arcydzieło - Stibbert Mk2 Tube

Czytaj całość…

TONE Magazine - New Zealand Stibbert Tube Award 2006
Odtwarzacz CD Bluenote Stibbert Mk2 Tube Reference.

Bluenote jest włoską firmą z ciekawostką: została założona w 1985 przez 13 muzyków/inżynierów/artystów, którzy rozpoczęli import urządzeń audio z USA i produkcje akcesoriów. To rozpoczęło ewolucję i teraz, w 2005 roku, ta firma jest pełnoprawnym producentem elementów wysokiej jakości, od wzmacniaczy do gramofonów, ramion i wkładek jak też głośników i odtwarzaczy CD.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Bluenote Stibbert Improved - ABSOLUTE SOUND

Czytaj całość…THE ABSOLUTE SOUND - U.S.A. Stibbert Tube Golden Year Award 2005
Harry Pearson

Firma Bluenote to włoski producent hi-endu, która produkuje pełny zestaw ładnie wyglądających urządzeń audio, od gramofonów, ramion i wkładek po kolumny głośnikowe. Firma powstała w 1985 roku jako konsorcjum muzyków, inżynierów i audiofili, aby siedem lat później zostać importerem amerykańskich produktów audio i producentem akcesoriów (ich nakładki antywibracyjne na lampy o nazwie Midas nadal są produkowane i są non plus ultra tego typu urządzeń). W 1994 firma postanowiła sama zacząć produkować urządzenia audio.

Czytaj całość…
 
Test KOALA HDMI TUBE
Czytaj całość…
TONE Magazine - New Zealand TEST 2006
Muzyka z obrazkami
Po ocenie w numerze 42 naszego magazynu Tone wspaniałego odtwarzacza Stibbert 2 Tube firmy Bluenote, było tylko kwestią czasu aż ukaże się kolejny audio-wizualny produkt tej włoskiej firmy. I jest nim Koala DVD/CD. Ponieważ Bluenote lubi lampowe stopnie wyjściowe, ten odtwarzacz również go posiada: po jednej lampie na kanał.
Czytaj całość…
 
Ramię gramofonowe Betania
Czytaj całość…

Betania to najlepsze ramię gramofonowe, jakie Bluenote kiedykolwiek wyprodukowała. Jest wykonane z tytanu (Grade 2) oraz specjalnego stopu aluminium.

Czytaj całość…
 
Ramię gramofonowe B - 7 Titanium
Czytaj całość…

B-7 to jedno z najlepszych ramion Bluenote. Jest wykonane z tytanu (Grade 2) oraz specjalnego stopu aluminium. 

Czytaj całość…
 
Ramię B - 5 Titanium
Czytaj całość…

B-5 Titanium to pochodna ramienia B-5, najpopularniejszego ramienia Bluenote.


Czytaj całość…
 
Ramię B - 5
Czytaj całość… B-5 (Mark II) jest najpopularniejszym ramieniem Bluenote.
Czytaj całość…
 
Gramofon Piccolo
Czytaj całość…

Piccolo jest podstawowym gramofonem Bluenote.

Czytaj całość…
 
Gramofon Bellavista Signature
Czytaj całość…

Nowy Bellavista Signature jest najlepszym gramofonem niezawieszonym na sprężynach. Wykonany jest na bazie 20mm podwójnego akrylowego cokołu odprzęgniętego sześcioma dystansami z mosiądzu. 22mm grubości poliwinylowy talerz napędzany jest paskiem. Jakością dźwięku przewyższa niższy model właśnie przez zastosowany tu system odprzęgający, który absorbuje i rozprasza wibracje. Także zaokrąglone rogi cokołu pozwalają na zwiększenie sztywności całej struktury.

Czytaj całość…
 
Gramofon Bellagio
Czytaj całość…Bellagio jest referencyjnym gramofonem Bluenote, wyposażonym w chassis zawieszonym na sprężynach. Jest to urządzenie o najwyższej jakości dźwięku. Dźwięk Bellagio jest najbardziej dynamiczny, detaliczny, skoncentrowany i otwarty ze wszystkich gramofonów Bluenote. Tak doskonała jakość została osiągnięta dzięki wysokiej i dobrze rozłożonej masie, innowacyjnemu systemowi odprzęgającemu oraz kształtowi podstawy, jak też wyjątkowej jakości łożyska i osi gramofonu. Te wszystkie elementy pozwalają na rozproszenie i kontrolę wibracji oraz utrzymanie stabilności obrotów. Zaokrąglona podstawa, do której mocowane jest ramię gramofonu oraz łożysko wraz z osią wykonana jest z podwójnego, czarnego akrylu o grubości 20mm, odprzęgniętego przy pomocy ciężkich mosiężnych walców.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz S-3
Czytaj całość…S-3 jest najnowszym wzmacniaczem typu Dual-Mono single-ended wykonanym w technologii półprzewodnikowej. Moduł przedwzmacniacza wykorzystuje opracowany przez Bluenote układ Mirror-Amp™, który pozwala przedwzmacniaczowi na pracę w klasie A. Ten przedwzmacniacz posiada stopień wzmocnienia zbudowany na bazie opracowanego przez Bluenote kaskadowego wzmacniacza różnicowego z prądem lustrzanym co skutkuje wyjątkową liniowością przetwarzania sygnału, praktycznie eliminując zniekształcenia.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz S - 1
Czytaj całość…

S-1 jest najnowszym wzmacniaczem z podstawowej serii wzmacniaczy Bluenote. Moduł przedwzmacniacza wykorzystuje opracowany przez Bluenote układ Mirror-Amp™, który pozwala przedwzmacniaczowi na pracę w klasie A. Ten przedwzmacniacz posiada stopień wzmocnienia zbudowany na bazie opracowanego przez Bluenote kaskadowego wzmacniacza różnicowego z prądem lustrzanym co skutkuje wyjątkową liniowością przetwarzania sygnału, praktycznie eliminując zniekształcenia.

Czytaj całość…
 
Wzmacniacz S - 1 Signature
Czytaj całość…

S-1 Signature to specjalna wersja wzmacniacza S-1. Wykorzystano w nim elementy wysokiej jakości oraz dobierane tranzystory podnosząc jakość wersji standardowej. Ulepszone zasilanie pozwoliło również na osiągnięcie przez S-1 Signature mocy wyjściowej 60 wat RMS na kanał.

Czytaj całość…
 
Wzmacniacz Demidoff
Czytaj całość… Wzmacniacz DEMIDOFF może również zostać zamówiony w wersji standardowej. Ta wersja posiada zasilanie złożone jedynie z czterech transformatorów zasilających, bez transformatorów separujących.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz Demidoff Silver
Czytaj całość…DEMIDOFF Silver jest wzmacniaczem wykorzystującym transformatory typu single-ended i jest wykonywany w 60% ręcznie, w celu zapewnienia wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz Demidoff Signature
Czytaj całość…DEMIDOFF Signature jest wzmacniaczem wykorzystującym transformatory typu single-ended i jest wykonywany w 60% ręcznie, tak jak cała seria Demidoff, w celu zapewnienia wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz Demidoff Diamond
Czytaj całość…DEMIDOFF Diamond jest najlepszym, zbudowanym w dwóch solidnych obudowach, półprzewodnikowym wzmacniaczem zintegrowanym Bluenote, zdolnym do dostarczania wysokich prądów głośnikom zachowując przy tym wysoką wydajność. Wzmacniacz ten wykorzystujący transformatory typu single-ended jest wykonywany w 80% ręcznie, w celu zapewnienia wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.
Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Mini Koala
Czytaj całość…MINI KOALA jest początkowym modelem odtwarzaczy CD Bluenote w standardowej obudowie.  
Transport odtwarzacza jest szufladkowy. Został zaprojektowany specjalnie pod kątem stabilności obracanej w nim płyty. MINI KOALA, pomimo bardzo umiarkowanej ceny, jest wysokiej jakości odtwarzaczem CD gdzie zastosowano najlepsze rozwiązania technologiczne Bluenote.
Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Stibbert Tube
Czytaj całość… Edycja 2007 odtwarzacza STIBBERT TUBE jest najnowszym wcieleniem najlepszego odtwarzacza CD Bluenote.
Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Koala Tube

Czytaj całość…KOALA TUBE jest początkowym modelem lampowych odtwarzaczy CD Bluenote w standardowej obudowie.  Transport odtwarzacza jest szufladkowy. Został zaprojektowany specjalnie pod kątem stabilności obracanej w nim płyty.

Czytaj całość…
 
Odtwarzcz DVD Koala HDMI Tube
Czytaj całość… KOALA HDMI TUBE jest najlepszym odtwarzaczem DVD Bluenote. Odtwarzacz ten wykorzystuje lampowy układ wyjściowy pochodzący z odtwarzacza Stibbert Tube. Tak jak w  Stibbert Tube, jest to prawdziwie symetryczny lampowy układ zbalansowany wykonany na bazie dwóch lamp 6922, zaprojektowany specjalnie w celu osiągnięcia najwyższej jakości dźwięku, a nie układ zbliżony do układów tranzystorowych lub j-FET.
Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Koala
Czytaj całość…KOALA jest początkowym modelem odtwarzaczy CD Bluenote w standardowej obudowie. KOALA TUBE, pomimo umiarkowanej ceny, jest wysokiej jakości odtwarzaczem CD gdzie zastosowano najlepsze rozwiązania technologiczne Bluenote.
Czytaj całość…
 
Flagowy odtwarzacz Bluenote

Flagowy odtwarzacz Bluenote - Stibbert Black Pearl

Więcej informacji o Bluenote wkrótce.

 
Ulubiony dealer

Od ponad dwóch lat doskonale układa się nam współpraca z firmą AUDIOSTYL z Katowic. Polecamy www.audiostyl.pl

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 721 - 780 z 793

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Kraków
 
Active Image
 
 
Warszawa
 
Audio Forte
 
 
Poznań
 
Koris
 
 
Bydgoszcz
 
Active Image
 
 
Pabianice
 
Active Image
 
 
Lublin
 
Active Image
 
 
Szczecin
 
Active Image
 
 
Rzeszów
 
HiFi Magellan
 
 
Częstochowa
 
Active Image
 
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
 
Kielce
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław