Start
Nowy przedwzmacniacz - Reimyo CAT-777Mk2

Czytaj całość…Lampowy przedwzmacniacz liniowy

Po renomowanych produktach Reimyo, transporcie CD CDT-777 oraz przetworniku cyfrowo-analogowym DAP-999EX, wprowadzamy na rynek przedwzmacniacz lampowy drugiej generacji CAT-777Mk2. CAT-777Mk2 podtrzymuje naszą tradycję projektowania urządzeń respektujących muzykę jako sztukę oraz będących purystycznymi urządzeniami stereo, bez przeładowania ich nadmiarem funkcji. CAT-777Mk2 jest dalszym rozwinięciem powyższych tradycji, przygotowanym dla osób kochających muzykę i dążących do perfekcji!

Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 Evoluzione - test highfidelity.pl
Czytaj całość…XAVIAN ELECTRONICS s.r.o.
XN 125 EVOLUZIONE


Xavian to najbardziej włoska z nie-włoskich firm. Założona i prowadzona przez rodowitego potomka cezarów, Roberto Barlettę, korzysta od dłuższego czasu z niskich kosztów wytarzania, jakie Roberto zastał w mieście Kladno w Republice Czeskiej. Gdzie zresztą mieszka. Nie oznacza to jednak większego zarobku dla niego, a raczej obniżenie ceny dla klienta końcowego.
Czytaj całość…
 
Davone Rithm test HiFi Choice kwiecień 2010
Czytaj całość…Szkoła uwodzenia

Davone Rithm to jedne z najbardziej niezwykłych konstrukcji na rynku

Nieprzypadkowo w reklamach prasowych i w internecie te kolumny pojawiają się w towarzystwie smukłej, ponętnej kobiety ze zgrabnymi nogami działającymi na wyobraźnię chyba każdego mężczyzny.
Czytaj całość…
 
Goldennote Dumbo AC - nowy kondycjoner sieciowy
Czytaj całość…Dumbo to pierwszy kondycjoner sieciowy, który naprawdę poprawia brzmienie każdego źródła cyfrowego czy przedwzmacniacza. Korzystnie wpływa także na dzialanie gramofonu.Dumbo nie tylko oddziela galwanicznie urządzenie od sieci zasilającej, ale "odświeża" prąd je zasilający, co poprawia znacząco jego parametry.

Czytaj całość…
 
Xavian XN270 EVO Positive Feedback
Czytaj całość…Xavian Loudspeakers was founded in Prague in 1996 by Italian Roberto Barletta. Building speakers in the Czech Republic allows Mr. Barletta to design and build Italian-quality speakers at more affordable, if not inexpensive, prices.

The Xavian XN270 ($5,200 per pair) is the largest of three stand-mount monitor speakers in Xavian's XN series. It is a two-way sealed-box monitor loudspeaker constructed of thick, high quality MDF. The front baffle is 30mm thick; the rest of the cabinet has 22mm thick panels.
Czytaj całość…
 
Lavardin - zniekształcenia pamięciowe
Czytaj całość… Zniekształcenia pamięciowe to największe odkrycie w dziedzinie projektowania analogowych układów audio w ciągu ostatnich 20 lat. To pokazuje, dlaczego, w zakresie przyjemności ze słuchania, dobry wzmacniacz lampowy może wygrać ze swoim tranzystorowym odpowiednikiem bez większych problemów. Zniekształcenia pamięciowe to decydujący czynnik, który powoduje, iż wzmacniacze tranzystorowe brzmią ostro i mechanicznie. Technologia lampowa, gdzie elektrony podróżują przez próżnię, nie ma efektu pamięciowego, natomiast krzem, zastosowany w tranzystorach, zapamiętuje ślad po prądzie, który przez nie przechodzi.
Czytaj całość…
 
Xavian Primissima - test HiFi Choice luty

Czytaj całość…Audiofilskie szlify

Xavian Primissima to niewielkie, ale wyjątkowo estetyczne kolumny o świetnym brzmieniu

Suona Series, bo tak określono w katalogu czeskiej firmy najtańszą serię kolumn głośnikowych, bazuje na dwóch modelach – podłogowych Gran Colonna, które mieliśmy okazję już testować (zob. nr 10/2009 „HFC&HC”) oraz podstawkowychPrimissima. Xavian jest dosyć silną marką w Europie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę produkty ze średniego i wyższego pułapu cenowego.

Czytaj całość…
 
Nowy gramofon w ofercie Goldenote VALORE
Czytaj całość… Valore Compact to prawdziwie niedrogi, high-endowy gramofon, oferowany z ramieniem B-5sc, specjalą, 8” wersją ramienia Goldenote, z łożyskiem kulkowym, powstałą na bazie wysoko ocenianego B-5 oraz z wkładką Babele MM.Valore jest dostępny w trzech wersjach wykończeniowych: czarnej, gładkiej białej i jedwabistej fioletowej.Podstawa wykonana jest z MDFu o grubości 30mm, specjalnie dobranego pod kątem tłumienia wibracji.

Czytaj całość…
 
Prezentacja firmy Xavian z udziałem Roberta Barletty.

Czytaj całość… Gorąco zapraszamy na prezentację firmy Xavian z udziałem Roberta Barletty głównego konstruktora i właściciela firmy w dniach 26- 27 marca w siedziby firmy Audio Styl w Katowicach.W czasie prezentacji będzie można porozmawiać z naszym gościem o jego filozofii dżwięku, o jego pasji projektowania kolumn. Z pewnością będzie to wspaniala okazja do spotkania z ciekawym człowiekiem. 

Roberto Barletty.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Goldenote Mini Koala MK II- test Hi-Fi Choice

Czytaj całość… Godny następca

Nowy odtwarzacz CD Mini Koala MKII godnie zastępuje bardzo udany wcześniejszy model.

Goldenote oferuje obecnie trzy odtwarzacze. Katalog otwiera model Mini Koala, który jest kierowany do klienta wymagającego dobrego i niedrogiego źródła dźwięku. Kolejny odtwarzacz CD w ofercie Włochów to Koala Tube – wyposażono go w lampowy stopień wyjściowy, co wymusiło bardziej rozbudowany układ zasilający. 

Czytaj całość…
 
Xavian Mia II - test HiFi i Muzyka

Czytaj całość…Xavian to niewielka manufaktura, której produkty są dostępne w trzynastu europejskich krajach. U nas również, dzięki czemu możemy się przyjrzeć drugiej wersji monitorów Mia.

Xavian nie należy do grona potentatów, ale jego kolumny są dopracowane w każdym szczególe. Nawet najtańsze zestawy mogą się pochwalić jakością wykonania, która część utytułowanej konkurencji wpędzi w kompleksy.

Czytaj całość…
 
LAVARDIN - powrót na polski rynek
Czytaj całość…Po długiej przerwie na polski rynek powróciły produkty francuskiej firmy Lavardin. Ich dystrybucję prowadzi obecnie Moje Audio. Główną część oferty Lavardin stanowią wzmacniacze i właśnie one jako pierwsze weszły do sprzedaży w Polsce. Gama produktów Lavardin bardzo nieznacznie zmienia się na przestrzeni lat. Aspektem szczególnie podkreślanym w firmowej literaturze jest redukcja tzw. zniekształceń pamięciowych (memory distortion). Zniekształcenia pamięciowe mogą być zarówno cechą poszczególnych elementów jak i większych układów elektronicznych.
Czytaj całość…
 
LECONTOURE - francuskie kolumny w dystrybucji Moje Audio
Czytaj całość… Na polski rynek weszły produkty francuskiej marki Lecontoure. Jest to młoda firma, istniejąca od 2007 roku, personalnie powiązana z firmą Lavardin. Producent ten ma swojej ofercie trzy modele zestawów głośnikowych, jeden podstawkowy i dwa podłogowe. Wszystkie kolumny Lecontoure korzystają z wysokotonowych głośników pierścieniowych Vifa, umiejscowionych niesymetrycznie na przedniej ściance. Dość charakterystyczne są też obudowy kolumn Lecontoure, z tylną ścianką o szerokości większej niż reszta obudowy. Wszystkie trzy zestawy wykorzystują membranę bierną umieszczoną na tylnej ściance.Czytaj całość…
 
GOLDENOTE - wkładka gramofonowa Babele MM
Czytaj całość… Pod koniec grudnia 2009 ogłoszono informację o nowej wkładce gramofonowej Goldenote Babele MM. Jest to pierwsza wkładka typu MM w ofercie tej włoskiej firmy. Wkładka jest już produkowana i wprowadzana do dystrybucji. Cena 400 zł. Główne dane Babele MM są następujące:

Czytaj całość…
 
Davone Rithm w grudniowym Magazynie HiFi i Muzuka
Czytaj całość… Skąd pomysł na taką obudowę? Paul Schenkel sam nie potrafi na to precyzyjnie odpowiedzieć. Jak sam mówi, patrząc na przedmioty, widzi w nich potencjalne kolumny głośnikowe. Inspiracją dla niego jest architektura i meble. A kształt łuku po prostu któregoś dnia pojawił się w szkicowniku...
Czytaj całość…
 
Xavian Primissima - kolumna roku 2009 w Czechach !

Czytaj całość…Wyjątkowa kolumna dla początkujących!

Primissima może być uznana za pierwszy krok Xaviana do prawdziwego high-endu. Korzystając z obudowy zamkniętej, Primissima (po włosku "moja najpierwsza") zadziwia stabilną sceną dźwiękową, szybkim i czytelnym basem oraz przejrzystymi wysokimi tonami. Wierzymy, iż Primissima szybko zostanie prawdziwą legendą. Dostępna w okleinie wiśniowej, orzechowej i klonowej. Na zamówienie może być także w wersji nero i bianco.

Czytaj całość…
 
Musica int1000 - test HiFi Choice
Czytaj całość…Uwodzący muzyką

Niepozorny, minimalistyczny, ale wykwintny – taki jest japoński wzmacniacz marki Musica.

Japończycy właściwie od zawsze budują urządzenia nietuzinkowe, zaprojektowane od początku do końca niemal doskonale. Nie inaczej jest w przypadku Musica int1000 – to wzmacniacz stworzony z myślą o odtwarzaniu muzyki na najwyższym poziomie w swojej klasie cenowej, ba,  nawet jeśli kosztowałby dwukrotnie więcej, to nadal otrzymałby od nas wysokie oceny.
Czytaj całość…
 
Goldenote S-1 - test HighFidelity.pl

Czytaj całość…Podczas poprzedniego testu  wspomniałem, że wiele urządzeń testowanych przez „High Fidelity” pochodzi z Włoch. I jakoś tak się porobiło, że w moje ręce trafił kolejny włoski produkt, zintegrowany wzmacniacz Goldenote S-1. To pokazuje naprawdę, jak wiele urządzeń audio pochodzących z tego kraju jest dostępnych u nas w Polsce. Myślę, że wśród nich, każdy może znaleźć coś dla siebie, na wielu półkach cenowych i jakościowych, i wiele osób będzie z takiego wyboru zadowolonych. Szczególnie, że są to w większości produkty oferujące „bardzo wiele za stosunkowo niewiele”. Ale myślę, że o tym zdążyli się już Państwo przekonać czytając wcześniejsze testy, lub słuchając samodzielnie produktów oferowanych przez włoskich producentów.


Czytaj całość…
 
HiFi Choice na Audio Show 2009

Czytaj całość… W jednym z trzech pokoi firma Moje Audio pokazała produkt, który zrobił ostatnio furorę w Europie – kolumny o nazwie Davone zachwycają zarówno dźwiękiem, jak i swoim wyglądem.

 

Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 EVO SPECIALE - test HiFi Choice
Czytaj całość… Kolejna odsłona legendarnych minimonitorów XN 125 znowu zaskakuje brzmieniem

XN 125 ES wchodzą w skład prestiżowej serii XN, na szczycie której stoi okazała trójdrożna konstrukcja XN 360. Dalej w katalogu znajduje się już specjalność czeskiej marki, a więc trzy modele kolumn podstawkowych, w tym właśnie testowane dwudrożne zespoły głośnikowe. Model XN 125 światło dzienne ujrzał w roku 1998, a więc już ponad 10 lat temu.
Czytaj całość…
 
Audio Show 2009 nagrody i wyróznienia dla Moje Audio

Czytaj całość…Z wielką przyjemnością chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją, że Redakcja Highfidelity nagrodziła dwie nasze prezentacje przygotowane w czasie ostatniej edycji Audio Show.


Czytaj całość…
 
Goldenote Bellavista Signature w Chillout Studio ! Zapraszamy przed świętami na odsłuch.


Gramofon który tak bardzo spodobał się w czasie prezentacji na Audio Show 2009 w krakowskim Chillout Studio !

Przyjdż posluchaj jak może zabrzmieć Twoja ulubiona czarna płyta ! Bliżej analogu...

czytaj test:  link

 
Styczniowe prezentacje Blacknote DSS 15 Tube oraz DSS30 Tube w Audio Forte w Warszwie. Zapraszamy !
Czytaj całość…DSS 30 TUBE to oparta na lampach wersja "Cyfrowego Źródła Statycznego" (Digital Static Source) Blacknote DSS 30.
Podobnie jak wersja standardowa, także wersja TUBE to odtwarzacz multimedialny, będący w stanie obsłużyć dowolny format audio z dowolnego źródła podłączonego przez USB. Dzięki całkowitej eliminacji elementów ruchomych, DSS przełamuje bariery obecne w tradycyjnych odtwarzaczach CD, likwidując problemy u podstaw. DSS zrywa z fizycznymi problememi takimi jak jitter, wibracje i zużycie, jak również ze wszystkimi zniekształceniami, które są nie do uniknięcia w odtwarzaczach CD.


Czytaj całość…
 
Styczniowa prezentacja Xavian Mediterranea w Chillout Studio w Krakowie. Zapraszamy !
Czytaj całość… Nowoczesna rzeźba dźwiękowa w klasycznej obudowie. Całkowicie zamknięta obudowa powoduje, iż Mediterranea jest ostatecznym wyborem dla świadomego melomana. Czystość i transparentność tych kolumn przypomina przetworniki elektrostatyczne, i dostarcza niesamowitych wrażeń na wiele godzin. Zalecane są wzmacniacze o dużej mocy.
Czytaj całość…
 
Styczniowe prezentacje Davone w Audio Stylu w Katowicach i Chillout Studio w Krakowie. Zapraszamy !


Czytaj całość… Nie jest łatwo wymyślić i zaprojektować urządzenie, które jest zarazem oryginalne i nietypowe, a przy tym proste i eleganckie. Paul Schenkel z firmy Davone zdołał dokonać tej sztuki. Chociaż jedynym produktem w ofercie Davone jest zestaw głośnikowy Rithm, to jednak łączy on w sobie wszystkie cechy wymienione powyżej.

Czytaj całość…
 
Styczniowe prezentacje kolumn Xavian Gran Colonna - Zapraszamy !

Czytaj całość… Serdecznie zapraszamy na prezentację kolumn Xavian Gran Colonna u naszych dealerów: Kraków, Poznań, Katowice, Bydgoszcz

Czytaj całość…
 
Xavian w Magazynie HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Choć tajemnicza nazwa Xavian sugeruje rodowód sięgający czasów Śródziemia, początki firmy nie giną w mrokach średniowiecza. Pierwsze kolumny z tym logo pojawiły się raptem 12 lat temu. W porównaniu z takimi matuzalemami, jak KEF czy B&W Xavian to osesek, ale jego twórca, pomimo młodego wieku, w chwili założenia firmy legitymował się sporym doświadczeni
Czytaj całość…
 
Goldennote BELLAVISTA SIGNATURE + BETANIA + BALDINOTTI - test HighFidelity.pl No.68
Czytaj całość…To niecodzienna rzecz, aby firma specjalizująca się w urządzeniach cyfrowych i we wzmacniaczach produkowała też gramofony. Przecież rzeczą ostatnią i chyba najbardziej zajmującą szefa firmy, Mauricio Aterini, są odtwarzacze pamięci stałych, ze znakomitym DSS 30 Tube na czele. Ponieważ jednak mamy do czynienia z Goldenote (do niedawna Bluenote) być może źle rzecz przedstawiłem.
Czytaj całość…
 
System Reimyo w obiektywie !
Czytaj całość… Mówiąc o ‘systemie’ w kontekście audio i muzyki odtwarzanej z wysoką jakością myślimy zazwyczaj tak naprawdę o ‘zestawie’ – czymś o krok niżej od systemu. Co konstytuuje więc to ostatnie? Myślę, że kluczowe słowa to ‘skoordynowany układ’ oraz ‘logiczne uporządkowanie’. Widzą Państwo do czego zmierzam? Zestaw zmienia się w system, kiedy jest złożony w sensowną całość, kiedy jest przemyślany i ma wewnętrzną koherencję. Każdy godziwy audiofil wierzy oczywiście, że jego zestaw jest systemem, jednak, znając życie, to raczej mało prawdopodobne.
Czytaj całość…
 
DAVONE RITHM - HighFidelity.pl No.67

Czytaj całość… To jedne z najbardziej niezwykłych konstrukcji, jakie można obecnie zobaczyć w salonach audio. Nie jest to jednak kolejne „dziwadło”, bez pomysłu i wizji poskładane elementy, a pięknie wymyślone i jeszcze lepiej zrealizowane kolumny. Ich konstruktor, Duńczyk Paul Schenkel stworzył coś, co dało mu absolutną satysfakcję, po czym powiedział, że dopóki nie wymyśli czegoś lepszego, będzie sprzedawał tylko ten jeden model – Rithm.

Czytaj całość…
 
Nagrody dla Reimyo CDT777 i DAP999EX !


Czytaj całość…Nie jest łatwo czymś zaskoczyć cyfrowy hi-end. Co i rusz firmy proponują nowe rozwiązania, bo i technika cyfrowa w miejscu nie stoi, jednak „szpica”, czołówka jest wąska i urządzenia tego typu można policzyć na palcach dwóch rąk. dCS, EMM labs, Audio Research, Zanden, Accuphase, C.E.C., Esoteric Jadis i Ancient Audio to firmy produkujący najlepsze odtwarzacze CD i/lub SACD na świecie. Większość z nich słyszałem u siebie w systemie. Piszę to nie dlatego, że chciałbym coś udowodnić, ale po to, żeby zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę nie ma zbyt wielu absolutnie topowych źródeł cyfrowych, o których można by powiedzieć ‘ultymatywne’.

Czytaj całość…
 
MUSICA - japońska marka na polskim rynku

Czytaj całość…W ostatnich tygodniach w sprzedaży na polskim rynku pojawiły się produkty japońskiej marki Musica Corporation. Ich importem zajęła się firma Moje Audio. Musica produkukuje gamę swoich urządzeń elektronicznych w Japonii, w prefekturze Gifu.

Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna - HiFi Choice październik 2009
Czytaj całość…Sięgnąć ideału

Gran Colonna to jedne z najbardziej przystępnych cenowo kolumn w katalogu Xaviana

Testowane kolumny należą do najnowszej serii Suona i mają być jedną z najbardziej atrakcyjnych cenowo propozycji w katalogu czeskiej marki. Obok Gran Colonna znajdziemy tam także dużo mniejsze konstrukcje Primissima, a więc producent nie pominął tak ważnych odbiorców, jakimi są miłośnicy kolumn podstawkowych.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na AUDIO SHOW
Czytaj całość…Cieszy nas ogromnie, że będziemy mogli spotkać się z miłośnikami audio po raz kolejny.

W tym roku chcieliśmy pokazać kilka nowych marek, które oczarowały nas niezwykłym dźwiękiem. Musica to kolejna z tych firm japońskich, które zostały ukryte daleko na zewnątrz. Aż do dnia dzisiejszego. Moje Audio zawsze szukało czegoś, co jest trochę nadzwyczajne. Być może premiera tej firmy na polskim rynku będzie czymś wyjątkowym dla polskich audiofilów. Produkty Musica są wykonywane w 100% w Japonii w audiofilskiej prowincji Gifu.

Czytaj całość…
 
DAVONE
 
Nie jest łatwo wymyślić i zaprojektować urządzenie, które jest zarazem oryginalne i nietypowe, a przy tym proste i eleganckie. Paul Schenkel z firmy Davone zdołał dokonać tej sztuki. Chociaż jedynym produktem w ofercie Davone jest zestaw głośnikowy Rithm, to jednak łączy on w sobie wszystkie cechy wymienione powyżej.
Czytaj całość…
 
ABBINGDON MUSIC RESEARCH - złote bezpieczniki, nowy odtwarzacz i nowy wzmacniacz

Czytaj całość…Kilka tygodni temu na polskim rynku pojawiły się nowe produkty brytyjskiej firmy Abbingdon Music Research, Pierwsza nowość to bezpieczniki. Badania wykonane przez AMR wskazały, że zwykłe bezpieczniki degradują jakość zasilania z sieci. Typowa konstrukcja oraz typowo stosowane materiały powodują między innymi niezadawalajacą jakość styków, efekty mikrofonowe czy pojawienie się pasożytniczej indukcyjności. Aby zaradzić tym problemom i podnieść jakość zarówno w sprzęcie audio jak i video, skonstruowano


Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2009 Highfidelity - Statement Award - REIMYO CDT-777+DAP-999EX
Czytaj całość…Jak co roku, tak i tym razem redakcja magazynu „High Fidelity”, największego magazynu internetowego w Europie, współpracującego z największym tego typu magazynem na świecie „6moons.com”, przyznała Nagrody Roku, tym razem Nagrody Roku 2009.
Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2009 Highfidelity - Statement Award - REIMYO PAT-777
Czytaj całość…Jak co roku, tak i tym razem redakcja magazynu „High Fidelity”, największego magazynu internetowego w Europie, współpracującego z największym tego typu magazynem na świecie „6moons.com”, przyznała Nagrody Roku, tym razem Nagrody Roku 2009.
Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2009 Highfidelity - Musica int1000s
Czytaj całość…Jak co roku, tak i tym razem redakcja magazynu „High Fidelity”, największego magazynu internetowego w Europie, współpracującego z
największym tego typu magazynem na świecie „6moons.com”, przyznała Nagrody Roku, tym razem Nagrody Roku 2009.


Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2009 Highfidelity - Harmonix HS-101 Exquisite
Czytaj całość… Jak co roku, tak i tym razem redakcja magazynu „High Fidelity”, największego magazynu internetowego w Europie, współpracującego z
największym tego typu magazynem na świecie „6moons.com”, przyznała Nagrody Roku, tym razem Nagrody Roku 2009.


Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2009 Highfidelity - Blacknote DSS30 Tube
Czytaj całość… Jak co roku, tak i tym razem redakcja „High Fidelity”, największego magazynu internetowego w Europie, współpracującego z największym tego typu magazynem na świecie „6moons.com”, przyznała Nagrody Roku, tym razem Nagrody Roku 2009.


Czytaj całość…
 
Wzmacniacz z duszą - DSA 100 - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Wzmacniacz zintegrowany włoskiego Blacknote zaskakuje jakością brzmienia

Testowany przez nas niedawno (zob. „HFC&HC” nr 8/09) odtwarzacz plików muzycznych DSS 15 (to również znakomity przetwornik C/A) doczekał się godnego towarzysza w postaci wzmacniacza zintegrowanego. DSA 100 jest kontynuatorem linii wzorniczej zapoczątkowanej przez odtwarzacze włoskiej marki Blacknote, zatem nie dziwi nas, ze wyglądem tak bardzo przypomina źródła tej firmy. Inaczej jest z droższa integrą DSA 150, wzorowana na odtwarzaczach z rodziny CDP.
Czytaj całość…
 
Xavian XN 360 - test na 6moons

Czytaj całość…Sometimes, things conspire against concluding a review. In this case, I experienced a problem with the speakers I couldn't track or rectify yet the maker couldn't find anything wrong once he had 'em on the bench again. Rather than putting Xavian through additional shipping fees when I considered the likelihood high that I'd encounter the same issues again, it was jointly decided to suspend the review. However, since Xavian had incurred substantial ship charges to Cyprus already; and since what had already been published contains useful information about the company in general - the preview was left as a product introduction. - Ed

cały test: link

Czytaj całość…
 
Nowe folie strojące do płyt optycznych RF-1100

Czytaj całość… Miękkie, wykonane z przezroczystego plastiku krążki przyczepiają się do płyt CD (bez kleju). Eliminują szkodliwe rezonanse, jitter i zniekształcenia powstające na skutek wibracji powietrza powodowanej obracającą się płytą. Płyty zyskują na czystości, przestrzeni i słodyczy. Zastosowanie folii na płytę DVD spowoduje poprawę separacji kolorów, kontrastów i polepszy prezentację detali.

 

Czytaj całość…
 
Musica INT1000 - test HighFidelity.pl no.66
Czytaj całość…Sprowadzanie do Polski rzadkich, niszowych marek, ich “odkrywanie” czy wreszcie testowanie odkryć poczynionych przez dystrybutorów staje się powoli, tak się przynajmniej wydaje, domeną „High Fidelity”. Powody takiego stanu rzeczy są aż (co najmniej) trzy: raz, że naprawdę mnie osobiście takie produkty interesują; dwa, że nigdy nie było w tym piśmie powiązania między reklamami (banerami) i testami, a trzy, że magazynowi internetowemu jest łatwiej – nie trzeba mieć w danym kraju dystrybutora, żeby testować dane urządzenie. W układaniu poszczególnych numerów potrzebny jest oczywiście zdrowy rozsądek, bo przecież to tylko „rodzynki”, elementy uzupełniające główną ofertę, ale to jedyne ograniczenie.
Czytaj całość…
 
Blacknote CDP300+DSA150 - test HighFidelity.pl no.66
Czytaj całość… Blacknote, Goldenote, Bluenote – to wszystko wcielenia jednej firmy, włoskiej Akamai S.r.l., należącej do Maurizio Ateriniego. Marka Goldenote zastąpiła Bluenote, która musiała zostać wycofana ze względu na podobieństwo nazwy do wytwórni płytowej Blue Note, natomiast Blacknote to zupełnie nowa linia produktów. Pierwszy był odtwarzacz plików DSS, testowany w „High Fidelity” (TUTAJ), później doszły do tego odtwarzacze CD i Super Audio CD, CDP 300 i SACD 300 oraz najnowsze „wynalazki” firmy, wzmacniacze pracujące w klasie D: DSA 150 i DSA 100. Jak widać, firma nie boi się nowych technologii i potrafi je wykorzystać, przygotowując wyjątkowo ciekawe urządzenia.
Czytaj całość…
 
DAVONE - dystrybucja w Polsce

Czytaj całość…Firma Moje Audio wprowadziła na polski rynek markę Davone. Ten duński producent ma w ofercie tylko jeden, ale za to niezwykle oryginalny, produkt. Jest to podłogowy zestaw głośnikowy Rithm.

Najbardziej niezwykłą cechą zestawów Rithm jest obudowa w kształcie łuku. Kształt ten ma za zadanie minimalizację rezonansów trudnych do uniknięcia w prostopadłościennych obudowach.

Czytaj całość…
 
BLACKNOTE - zewnętrzny wyświetlacz DSF do odtwarzaczy DSS
Czytaj całość…W ubiegłym miesiącu do oferty Blacknote dodany został DSF (DSS SCREEN FOUR), czyli specjalny wyświetlacz dedykowany do odtwarzaczy DSS. Można go podłączyć do odtwarzacza poprzez gniazdo RS232. Wyświetlacz został wprowadzony pod wpływem opinii zebranych od klientów. Wyświetlacz pozwala na odczytanie znaków z typowej odległości pomiędzy słuchaczem a sprzętem audio. Litery mają wysokość 10 mm.
Czytaj całość…
 
Test Blacknote DSS 15 - HiFi Choice
Czytaj całość…Kwestia czasu

DSS 15 przenosi nas w świat cyfrowych źródeł dźwięku bez lasera

Blacknote poszerza ofertę o nowy, najtańszy przetwornik D/A, model DSS 15, umożliwiający odtwarzanie plików muzycznych z przenośnej pamięci typu flash czy innych fizycznych nośników, np. zewnętrznych dysków twardych lub kart pamięci SD.


Czytaj całość…
 
Harmonix Core-Ring - Urządzenie do dostrajania kabli

Czytaj całość…Już w 1990 roku, Harmonix, jako pierwsza firma na świecie zaprezentowała rewolucyjny i unikatowy produkt służący do dostrajania kabli.

Inżynierowie z Combak Corp. opracowali nowe rozwiązanie do tego celu, Core-Ring. Metoda aplikacji Core-Ring jest wyjątkowo łatwa, można go stosować ze wszystkimi kablami dostępnymi na rynku.

 

Czytaj całość…
 
POSITIVE FEEDBACK ONLINE - Goldenote Demidoff Signature
Czytaj całość… "Hey, I hear you have in a new integrated amp?"
"Yup. It's solid-state, 50 watts per channel."
"50 watt solid-state? Who needs that?"

Fair enough question. Today's consumer landscape is peppered with solid-state amps capable of unleashing hundreds of watts. Why bother with a mighty-mite providing only 50?
Czytaj całość…
 
Goldenote S1 Signature and Koala Tube - THE ABSOLUTE SOUND

Czytaj całość…Hit and Miss

June 30th, 2009 -- by Robert Harley
Source: The Absolute Sound
Products in this article: Goldenote S-1 Signature Integrated Amplifier, Goldenote Koala CD player with tubed output stage


Czytaj całość…
 
Blacknote - DSS 15
Czytaj całość…DSS15 - skrót od "Digital Static Streamer" - to podstawowy model cyfrowego odtwarzacza plików Blacknote, czyli multimedialnego odtwarzacza, będącego w stanie obsłużyć dowolny format audio z dowolnego zewnętrznego źródła podłączonego przez USB.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym DSS przełamuje fizyczne problemy związane ze zjawiskami takimi jak jitter, wibracje i zużycie, które to problemy doskwierają wszystkim odtwarzaczom CD.

Czytaj całość…
 
Blacknote - DSS 15 TUBE
Czytaj całość…DSS15 TUBE to podstawowy model cyfrowego odtwarzacza plików Blacknote z lampowym stopniem wyjściowym.
Jest to multimedialny odtwarzacz, będący w stanie obsłużyć dowolny format audio z dowolnego zewnętrznego źródła podłączonego przez USB.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym DSS15 TUBE przełamuje fizyczne problemy związane ze zjawiskami takimi jak jitter, wibracje i zużycie, które to problemy doskwierają wszystkim odtwarzaczom CD.

Czytaj całość…
 
Blacknote - DSA100
Czytaj całość…DSA100 to wysokojakościowy 100-watowy wzmacniacz klasy D zaprojektowany aby uzyskać audiofilską jakość oraz wysoką moc.
Chociaż DSA100 ma w pełni cyfrowy stopień wyjściowy, to jest zasilany przez solidny, tradycyjny transformator EI aby zapewnić najwyższą jakość poszczególnych ścieżek sygnału audio.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 601 - 660 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław