Start
Harmonix HS 101 Improvid Version test - HiFi Choice 2011
Czytaj całość…Muzyką płynący

Niezwykle detaliczny i bez cienia ostrości

Harmonix należy do ścisłej czołówki wiodących na rynku producentów specjalizujących się w projektowaniu i wytwarzaniu wysokiej klasy kabli audio. Japończycy posiadają w swoim katalogu zarówno droższe, jak i tańsze produkty - chociażby testowany już przez nas model CI-230 Mark-II (zob. nr 9/2010), oferowany w wyjątkowo korzystnej cenie, aczkolwiek posiadający pewne charakterystyczne elementy brzmienia typowe dla bardziej zaawansowanych modeli.
Czytaj całość…
 
Konkurs sylwestrowy Moje Audio. Wygraj 20 audiofilskich płyt cd!!!
Czytaj całość…Ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać 20 audiofilskich super ciekawych płyt CD!

Aby wziąć w nim udział, należy przesłać odpowiedzi na poniżej zadane pytania, na adres konkurs@audiostereo.pl do dnia 1 stycznia 2011, a w tym wątku napisać "zgłaszam się", także do 1 stycznia.


Czytaj całość…
 
Harmonix RS15-ANV - platforma antywibracyjna - test HighFidelity.pl
Czytaj całość…We wrześniowym numerze „Audio” (9/2010) ukazał się test kilku półek antywibracyjnych i stosownych stopek pod sprzęt, test mojego autorstwa. Tak się złożyło, że na okładce zapowiadało go zdjęcie fragmentu półki, która w teście się nie znalazła (była z zupełnie innego przedziału cenowego niż pozostała grupa) – półki Harmonix RS15-ANV, a właściwie pojedynczego blatu.
Czytaj całość…
 
PRELUDIO - Pierwszy niedrogi głośnik trójdrożny od Xaviana!
Czytaj całość…Pomysł na stworzenie niedrogich i świetnie grających kolumn trójdroznych powstał w 2009 roku.
Teraz z dumą prezentujemy Preludio: klasyczny system trójdrożny w obudowie średniej wielkości z basrefleksem umieszczonym z przodu.
Koncepcja Preludio umozliwia słuchanie wszelkich waszych nagrań doceniając potencjał basu także w średniej wielkości oraz szerokich pokojach odsłuchowych.

Czytaj całość…
 
Goldenote Koala Tube MK II - test HiFI Choice

Czytaj całość…Zmysłowy Goldenote


Koala Tube to odtwarzacz zaprojektowany dla dźwiękowych koneserów.

Koala Tube to kolejny testowany przez nas odtwarzacz włoskiej firmy Goldenote (poprzednio recenzowaliśmy model Mini Koala, zob. nr 1/2010 HFC&HC). Wyposażono go w lampy w stopniu wyjściowym, a to może oznaczać tylko jedno – sporo zabawy i przyjemności z odsłuchu.

Czytaj całość…
 
Blacknote USB DAC nowe urządzenia w ofercie
Czytaj całość…DAC30

Wejścia cyfrowe:
2 x 3.0 USB High Speed przyjmujące każdą rozdzielczość, jaką jest w stanie odtworzyć komputer
4 x wejście cyfrowe S-Pdif 75 om
1 x wejście optyczne Tos-Link
1 x wejście zbalansowane AES/EBU XLR Digital 110 om
Czytaj całość…
 
Xavian Nowa Primissima - test Audiostereo.pl
Czytaj całość…Kiedy Primissiny pojawiły się w zeszłym roku na rynku, trudno było znaleźć dla nich konkurencję pod względem klasy i jakości wykonania. Jednak zawsze można to i owo poprawić, choć ludowe porzekadło głosi „lepsze jest wrogiem dobrego”. Widocznie Robert Barletta tej prawdy nie znał i uznał, że czas na zmiany. Tym bardziej, że dotychczasowy dostawca wooferów (czeska Tesla) padł i trzeba było znaleźć nowe źródło. Daleko nie trzeba było szukać – wystarczyło zajrzeć „za miedzę”, gdzie od dawien dawna rezyduje niemiecki Eton.
Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2010 - "High Fidelity"

Czytaj całość…Szanowni Państwo!

Już po raz siódmy magazyn „High Fidelity” ma honor i niekłamaną przyjemność przyznać Nagrody Roku za najciekawsze, naszym zdaniem szczególnie się wybijające produkty, które testowaliśmy na naszych łamach w 2010 roku.

Czytaj całość…
 
Lavardin IT - test Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Lavardin działa od roku 1996. W porównaniu z takimi tuzami jak Wharfedale (1932) czy nawet brytyjskimi manufakturami, paczkującymi w latach 70. w okolicach Cambridge, to młokos, ale w przeciwieństwie do większości z nich funkcjonuje nieprzerwanie, a produkcja nadal dbywa się w Europie.
Czytaj całość…
 
Xavaian Giulietta - test Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Xaviany Giulietta są od Spendorów A6 o 1000 zł droższe. Ale nie sądzę, by ta informacja miała istotne znaczenie dla osób decydujących się pomiędzy dwoma opisywanymi modelami.
Czytaj całość…
 
Manley Jumbo Shrimp - test Audio Video
Czytaj całość…W systemach opartych na amplifikacji dzielonej, przedwzmacniacz ma równie duży wpływ na brzmienie co końcówka mocy, a bywa, że nawet większy. Conrad-Johnson wprowadził ostatnio do oferty zupełnie nowy preamp „budżetowy”. By nie miał zbyt łatwo, znaleźliśmy mu dwóch konkurentów. Jeden ma geny europejskie, ale pochodzi z Dalekiego Wschodu. Drugi to „kolega” zza Oceanu. Całą trójkę łączy jedna wspólna cecha – w ich wnętrzach siedzą lampy.
Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Abbingdon Music Research CD-777 - test Audio Video
Czytaj całość…Muzykalny Anglik

Londyński producent, podobnie jak niegdyś Audionote, poszedł pod prąd z punktu widzenia współczesnych trendów w konstruowaniu źródeł cyfrowych. Zrezygnował z oversamplingu i upsamplingu, a stare przetworniki Philipsa sparował z lampami NOS
Czytaj całość…
 
Audio Show 2010 - galeria zdjęć
Czytaj całość…Poniżej prezentujemy zdjęcia z tegorocznej wystawy Audio Show z pokojów Moje Audio i Salonu Audio Video Q21.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz zintegrowany Manley Stingray iTube - test Audio Video

Czytaj całość…Nowa wersja klasyka

Stingray ze stacją dokującą do iPoda? Czemu nie? Manley nigdy nie bał się niekonwencjonalnych pomysłów, dbając zawsze przede wszystkim o komfort słuchacza. Jak to się udało tym razem?

Czytaj całość…
 
Xavian - Nowa Gran Colonna

Czytaj całość…  Temperament i charakter

Nowa Gran Colonna (po włosku „wielka kolumna”) to dwudrożna, wolnostojąca kolumna bas-refleks. Zwrotnica korzysta z filtrów progresywnych, aby reprodukować stabilną scenę dźwiękową przy niskich zniekształceniach.
Wyposażona w specjalny głośnik średnio-niskotonowy wyprodukowany przez firmę Eton, oraz wysokotonowy Vifa/Scan-Speak, nowa Gran Colonna przekazuje każdy rodzaj muzyki z odpowiednim temperamentem. Słuchanie różnych rodzajów muzyki spowoduje, że każdy z nich chwyci was za serce. 

Czytaj całość…
 
Xavian - Nowa Primissima

Czytaj całość…Nowe wyjątkowe kolumny klasy podstawowej

Po roku produkcji oryginalnego modelu Primissima (po włosku „moja najpierwsza”) prezentujemy nową, poprawioną wersję.Głośnik średnio-niskotonowy z papierową membraną został wyprodukowany w Niemczech przez firmę Eton, według naszych specyfikacji. Obudowa jest zamknięta, tak jak w oryginalnym modelu.  Zwrotnica korzysta z filtrów progresywnych, aby reprodukować stabilną scenę dźwiękową przy niskich zniekształceniach.

Czytaj całość…
 
Goldenote Mini Koala MK2 - test audiostereo

Czytaj całość… Patrząc na odmłodzoną wersję najtańszego odtwarzacza CD w ofercie Goldenote odczuwałem swoiste dejavu. Przecież ja już z czymś bliźniaczo podobnym miałem do czynienia. Szybki remanent zasobów dyskowych potwierdziło moje przypuszczenia. Swojego czasu miałem okazję robić sesję zdjęciową najdrożej Koali – Tube. Tym razem jednak na testy trafiła wersja „budżetowa”, której pełna nazwa brzmi Mini Koala mk2.

Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2010
Czytaj całość…Po długiej przerwie na polski rynek powróciły produkty francuskiej firmy Lavardin.
Ich dystrybucję prowadzi obecnie Moje Audio. Główną część oferty Lavardin stanowią wzmacniacze i właśnie one jako pierwsze weszły do sprzedaży w Polsce. Gama produktów Lavardin bardzo nieznacznie zmienia się na przestrzeni lat. Aspektem szczególnie podkreślanym w firmowej literaturze jest redukcja tzw. zniekształceń pamięciowych
(memory distortion).
Czytaj całość…
 
Lecontoure Loudspeakers - Stabile 210 Lavardin Technologies Company Model C62 + Model AP150 + CMA317
Czytaj całość…Francuzi to mają dobrze. Wszystko jest u nich najlepsze. Spytajcie Francuza (oczywiście po francusku – w innych językach mówi niechętnie, wychodząc z – jedynie słusznego – założenia, że nie warto) o cokolwiek, a dowiecie się, że jeśli architektura, to francuska, muzyka – francuska, kuchnia – wiadomo. Mający pewność, że są jedynymi pełnoprawnymi spadkobiercami imperium rzymskiego, a po kądzieli także mądrości greckiej są nie do ruszenia. A najlepsi mają pewne przywileje. Mogą robić wszystko po swojemu, a innym mówić, że to właśnie ich podejście jest kanoniczne, a reszta świata się myli. Tę pewność widać także w produktach audio.
Czytaj całość…
 
XAVIAN XN250 EVOLUZIONE KOLUMNY PODSTAWKOWE - Recenzja Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Sztuka dla muzyki, muzyka dla sztuki

Xavian stawia na wysokiej klasy rzemiosło i wyjątkowe brzmienie

Niewielka czeska manufaktura należąca do Włocha Roberto Barletty opanowała sztukę stolarki do perfekcji. Nieczęsto mamy okazję oglądać tak ładne i precyzyjnie wykonane skrzynki – doprawdy jest na co popatrzeć.

Czytaj całość…
 
System GOLDENOTE - Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Wzmacniacz S-1 mkII
Odtwarzacz Mini Koala mkII
Phono stage Phono 1 mkII
Gramofon Valore Compact
Kondycjoner sieciowy Dumbo AC

Produkty Goldenote goszczą na naszych łamach po raz pierwszy. Choć marka wydaje się nowa, uważni audiofile powinni skojarzyć jej logo.Założyciel firmy może się pochwalić blisko 20-letnim stażem w branży hi-fii przez ten czas zdążył w nią tchnąć odrobinę świeżego myślenia.
Czytaj całość…
 
Abbingdon Music Research CD 77.1 - Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Koledzy z zagranicznej prasy audiofilskiej uwielbiają popadać w zachwyty. Każde drogie urządzenie jest „wybitne” i wielu z nas zdążyło się już do tego przyzwyczaić lub, jak mawiają: „dojrzeć” (przy anglojęzycznych peanach testy w polskiej prasie wyglądają nierzadko, jakby redaktor przed publikacją kąpał je w lodowatej wodzie).
Czytaj całość…
 
HARMONIX CI-230 MARK-II INTERKONEKT ANALOGOWY - Recenzja Hi-Fi Choice
Czytaj całość… Złoty środek

Model CI-230 Mark-II to doskonałe rozwiązanie dla niezamożnych audiofilów


I-230 Mark-II to jeden z najtańszych interkonektów analogowych w ofercie Harmonixa. Jest on adresowany przede wszystkim do mniej zamożnych klientów – na tle sprawdzonego już przez nas topowego modelu HS101-GP cena CI-230 Mark-II wydaje się niewygórowana – choć producent wykorzystał do jego budowy wysokiej jakości materiały oraz wykończenie charakterystyczne dla wszystkich kabli japońskiej marki.
Czytaj całość…
 
AMR GOLD FUSE BEZPIECZNIK - Recenzja Hi-Fi Choice

Czytaj całość…Udrożnione zasilanie

Bezpiecznik to często niedoceniany element wchodzący w skład toru zasilania

W ofercie brytyjskiej firmy AMR (Abbingdon Music Research) znanej z produkcji wysokiej klasy odtwarzaczy i wzmacniaczy znajdują się również bezpieczniki.

Czytaj całość…
 
Manley Stingray iTube first review from Ken Kessler Hifi News 9/2009
Czytaj całość…The Stingray valve amp has evolved steadily over the years and in its latest incarnation ncludes an iPodd dock. ls that just an audiophile friendly add-on or is there more to it?
Review: Ken Kessler Lab: Paul Miller
Czytaj całość…
 
Testy AMR CD-777
Czytaj całość… Zapraszamy do zapoznania się z serią testów odtwarzacza cd AMR CD-777
Czytaj całość…
 
Bel Canto CD-2, Lavardin IT, LeContoure Stabile 160 - test Hi-Fi Choice
Czytaj całość… Czysty i prosty

Prawda, cała prawda i tylko prawda…

Prawda, jak mawiał Oscar Wilde, rzadko kiedy jest czysta, a nigdy prosta. Szkoda, że nie było mu nigdy dane posłuchać systemu Bel Canto/Lavardin/LeContoure. Gdyby tak się stało, być może zgodziłby się, że stanowi on wyjątek od reguły.

Czytaj całość…
 
XAVIAN Giulia - test "AUDIO"
Czytaj całość…W przypadku kolumn sprawa ma szczególnie poważne znaczenie, bo to urządzenia generalnie rzecz biorąc największe, a więc występujące na pierwszej linii frontu, jak też najbardziej kłopotliwe w sytuacji, gdy nie wszyscy domownicy podzielają bezkompromisową audiofilską pasję, uważając sprzęt za zawalidrogę, chcąc go schować, zmarginalizować i zminimalizować. Wówczas nawet najpiękniejsze dzieła głośnikowe z trudem zostaną zaakceptowane.
Czytaj całość…
 
Blacknote DSS30i Tube - test dagogo.com
Czytaj całość… If you read my review of the Blacknote CDP300 player, you know that I found it to be a terrific player that made the most of the redbook standard. When Hiram Toro, the U.S. importer for Blacknote, spoke with me about the DSS 30i Tube, he made a point of emphasizing that I should not think of it as a traditional DAC. He promised that though its output section was similar to the CDP300, playing a CD that had been packed onto a flash drive would yield better results than feeding the DSS the output of a transport. That sounded fishy to me, but what damage is there in investigating the claim?
Czytaj całość…
 
Gramofon Goldenote Valore - test Hi-Fi Choice

Czytaj całość… Jedwabisty

Podstawowy model gramofonu w ofercie Goldenote czaruje swoim brzmieniem

Włoski Goldenote ma w swojej ofercie cztery gramofony - w tym model Bellavista, również w limitowanej odmianie Signature - a testowany przez nas najnowszy Valore jawi nam się jako urządzenie o wyjątkowym stosunku jakości do ceny. Wiele rozwiązań technicznych zaczerpnięto bowiem z bardzo udanego modelu Piccolo stanowiącego trzon oferty wśród gramofonów produkowanych przez tego włoskiego producenta.

Czytaj całość…
 
Kondycjoner sieciowy Goldenote Dumbo AC - test Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Wykwintny dźwięk

Ten niewielki włoski kondycjoner nadaje muzyce wyjątkowego smaku

Produkty oferowane przez włoską markę Goldenote to nie tylko komponenty, z których można zbudować kompletny system stereo, ale także tzw. akcesoria – może nie są one niezbędne podczas kompletowania zestawu, ale warto pamiętać, że można dzięki nim znacznie poprawić brzmienie urządzeń bez ingerencji w ich elektroniczną topologię.
Czytaj całość…
 
Blacknote DSS30i Tube Improvid Version - test audiostereo.pl

Czytaj całość… Blacknote. Być może nie wszyscy polscy melomani i audiofile znają już tą firmę. Jest to bowiem dość młoda marka, pochodząca z Włoch. Jednak jej właściciel, Maurizio Aterini, ma do czynienia z audio już od wielu lat. Wcześniej oferował on produkty pod nazwą Bluenote, ale od mniej więcej dwóch lat oferta firmy została zmodyfikowana i obecnie na rynku jego produkty znajdziemy pod dwoma nazwami: Blacknote – tą nazwę noszą produkty „z wyższej półki” i oferujące nowoczesne rozwiązania techniczne oraz Goldenote – to linia produktów „budżetowych”, analogowych oraz linia hi-endowych wzmacniaczy Demidoff.

Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS test audiostereo.pl

Czytaj całość… W audioświatku, gdzie nader często myślenie życzeniowe przeplata się z Voo Doo i zwykłym nabijaniem w przysłowiową butelkę, firma, która nie dość, że szczyci się odkryciem nowych zniekształceń określanych jako \"memory distortion\" (zniekształcenia pamięciowe), to jeszcze potrafi w sposób naukowy je udowodnić (publikacja na kopenhaskim AES w 1996 r.) warta jest bliższego poznania. Mowa o francuskiej manufakturze Lavardin, zlokalizowanej w malowniczej i słynącej z wyśmienitych win Dolinie Loary, i działającej od prawie 15 lat.

 

Czytaj całość…
 
Goldenote Koala Tube - "High Fidelity" No.76 Sierpień 2010
Czytaj całość…  Szukałem w pamięci włoskich urządzeń, których udało mi się wcześniej posłuchać i… wyszło na to, że pomimo całkiem sporej ilości manufaktur pochodzących ze słonecznej Italii, do tej pory jakoś nie miałem do nich szczęścia. Do głowy przyszedł mi jedynie odsłuch transportu i DAC-ów North Stara oraz recenzja Cremon M Sonus Fabera. Po tej konstatacji z zadowoleniem przyjąłem informację, że będę miał okazję zapoznać się z kolejnym włoskim urządzeniem – „dakiem” USB firmy Goldenote.

Czytaj całość…
 
ZAPRASZAMY NA PREZENTACJE - SIERPIEŃ 2010

Czytaj całość…

MANLEY, XAVIAN, AMR oraz Blacknote, Goldenote oraz Harmonix

Czytaj całość…
 
MANLEY LABS Stingray II - ZINTEGROWANY WZMACNIACZ STEREOFONICZNY
Czytaj całość…Słynny wzmacniacz Manley Stingray został odnowiony i odświeżony. Jako nowość w 2009 roku przedstawiamy Stingraya II, zintegrowany, lampowy wzmacniacz stereofoniczny z pełnym zdalnym sterowaniem falami radiowymi i podczerwienią. Mamy też w ofercie Stingraya iTube, z wbudowaną stacją dokującą dla iPoda.
Czytaj całość…
 
MANLEY LABS iTUBE - ZINTEGROWANY WZMACNIACZ STEREOFONICZNY ZE STACJĄ DOKUJĄCĄ DLA iPODA

Czytaj całość… THE STINGRAY – ZINTEGROWANY WZMACNIACZ STEREOFONICZNY
ZE STACJĄ DOKUJĄCĄ DLA iPODA
NOWOŚĆ Z MANLEY LABS


Słynny wzmacniacz Manley Stingray został odnowiony i odświeżony. Jako nowość w 2009 roku przedstawiamy Stingraya iTube, zintegrowany, lampowy wzmacniacz stereofoniczny z wbudowaną stacją dokującą dla iPoda oraz pełnym zdalnym sterowaniem falami radiowymi i podczerwienią.

Czytaj całość…
 
Złote bezpieczniki AMR: pozbądź się słabego ogniwa

Czytaj całość…Zasilanie to „paliwo” które napędza każdy system audio czy wideo. Jeśli to „paliwo” jest gdzieś po drodze degradowane, nie będzie działać tak, jakby mogło. Jednym z najsłabszych elementów, o ile nie najsłabszym, tego systemu jest bezpiecznik. Bez wątpienia degraduje elektryczność przez niego przepływającą.Czytaj całość…
 
AMR - Abbingdon Music Research

Czytaj całość…Komponenty audio AMRa, na nowo definiujące klasyfikację, osiągnęły zasłużenie reputację poruszania do głębi słuchaczy, głębokimi emocjami, zapałem i wiernością odtwarzania muzyki.

Czytaj całość…
 
Harmonix - Test Hi-Fi i Muzyka HS-101 GP EXQ Exquisite

Czytaj całość…Opowieści firm high-endowych czasami wprawiają mnie w konsternację albo skłaniają do niezbyt mądrego uśmiechu. Przodują w nich „kablarze”. Nie, żebym w działanie dobrych drutów nie wierzył. Słyszałem je zbyt wiele razy, aby się wdawać w dyskusje z „racjonalistami”. Jednak czasem zaczynam rozumieć irytację, którą wywołują cytaty z katalogów. Znajdziecie w nich bowiem bajania, których nie powstydziliby się bracia Grimm.

Maciej Stryjecki


Czytaj całość…
 
Xavian Duetto - test
Czytaj całość…Xavian został założony przez Roberta Barlettę w 1995 roku. Jakoś tego nie zauważyłem, bo były ciekawsze tematy. A teraz marka coraz bardziej mi się podoba.

Xavian to firma czeska, ale jej założyciel jest Włochem. To ciekawe połączenie owocuje typowym dla Italii perfekcyjnym podejściem do stolarki i potencjałem kraju, który, podobnie jak Polska, intensywnie się rozwija. Oczywiście kryzys kryzysem, ale mam tu na myśli siłę robocza. Obywatele młodszej części Unii pracują staranniej i wydajniej. Nie jest to mój wymysł, ale wynik obserwacji poczynionych w trakcie wizyt u producentów.


Czytaj całość…
 
DSS30i Digital Static Streamer iMproved - Udoskonalony Cyfrowy Odtwarzacz Strumieniowy

Czytaj całość…Prezentujemy linię DSSi.
Udoskonalony Cyfrowy Odtwarzacz Strumieniowy

Linia DSSi "iMproved" jest owocem trzech lat doświadczeń i badań firmy Blacknote dotyczących odtwarzaczy strumieniowych. Po światowym debiucie pierwszego hi-endowego, stacjonarnego odtwarzacza strumieniowego obsługującego dowolne typy plików audio w roku 2007, z dumą prezentujemy najnowsze innowacyjne urządzenia zapewniające najwyższą jakość dźwięku i ogromną elastyczność.
Nowa generacja DSSi zapewnia nadspodziewanie wysoką czystość dźwięku  i szersze możliwości połączeniowe przez USB. Główne różnice pomiędzy linią DSSi "iMproved" a linią "standardową" są następujące:
- Poprawione wejście cyfrowe może konwertować sygnały do 192 kHz
- Nowy wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy
- Nowe, większe hi-endowe zasilanie
- Osobne, wysokoprądowe zasilanie dla USB dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku
- Gniazdo RS232 dostępne we wszystkich modelach DSSi
- Ogólnie wyższa jakość dźwięku

Czytaj całość…
 
Manley Laboratories JUMBO SHRIMP - "High Fidelity" No.74 Czerwiec 2010
Czytaj całość… Przedwzmacniacz Jumbo Shrimp, mimo zabawnej nazwy, jest całkowicie poważnym urządzeniem. Oparty o sześć lamp w torze wzmacniającym, półprzewodnikowy zasilacz, z charakterystycznym dla tego producenta designem, ma wszystkie potrzebne do życia wejścia i wyjścia. I ma – wreszcie – pilot zdalnego sterowania, oparty o fale radiowe, a więc uwalniający od kierowania go do urządzenia. Jedynym brakiem – dla mnie – jest brak wyjścia słuchawkowego.

Czytaj całość…
 
Xavian XN 360 test Magazyn HiFi i Muzyka 4/2010
Czytaj całość… W 1996 roku w czeskiej Pradze powstała niewielka manufaktura, wytwarzająca kolumny głośnikowe pod intrygującą marką Xavian. Jej założyciel – Roberto Barletta – jest stuprocentowym Włochem, a przeprowadzkę na północ zawdzięcza swej czeskiej żonie.

Choć przez czternaście lat katalog Xaviana rozrósł się do blisko dwudziestu modeli kolumn i subwooferów, eksportowanych do kilkunastu krajów świata, firma zachowała status niewielkiego warsztatu rzemieślniczego i nie ma nic wspólnego z masową produkcją. W manufakturze Barletty kolumny są wytwarzane, a nie produkowane. Różnica z pozoru niewielka, ale bardzo istotna.
Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna test Magazyn HiFi i Muzyka 3/2010
Czytaj całość… Najnowsza seria Xaviana to Suona.
Zawiera monitory Primissima i podΠogówki Gran Colonna.


Nie ma głośnika centralnego i subwoofera? Nie można zbudować systemu 5.1? Specjaliści od marketingu uznają to za błąd strategiczny, ale ja odczuwam ulgę. Być może ktoś wreszcie zrozumiał że kino domowe za 2999 zł jest równie nieustawne w mieszkaniu, co nieefektywne. Coraz więcej ludzi idzie po rozum do głowy i na rynku daje się zauważyć „umiarkowany powrót do stereo”. Nie mam nic przeciwko systemom audio/wideo, ale mam świadomość, że pięć maluchów nie dorówna jednemu mercedesowi, jak by ta druga marka nie spsiała.

Czytaj całość…
 
Kabel sieciowy Harmonix XD-C Studio Master 350 recenzja Hi-Fi Choice

Czytaj całość… Perfekcjonizm

 Marka Harmonix należy do japoń-skiej firmy Combak Corporation, a w jej ofercie można znaleźć akcesoria audio najwyższej jakości, do-pracowane niemal do perfekcji. Wcale nie przesadzamy – mieliśmy już okazję przete-stować sporo kabli (sieciowych, sygnało-wych czy głośnikowych) i bez wątpienia produkty Harmonixa należą do absolutnej czołówki. Można rzec, że ich najważniej-szą cechą jest nieosiągalna dla innych muzykalność.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD/DAC AMR CD-777 recenzja Hi-Fi Choice
Czytaj całość… Nowy stary styl

CD-777 nie tylko wykorzystuje „sta-roświeckie” lampy, ale zastosowano w nim technologię, która wyszła z użycia jeszcze w latach 90. Chodzi o wielo-bitowe przetworniki DAC. Jest to jednocześnie najtańszy odtwarzacz CD w ofercie AMR, która to firma błyskawicznie zyskała reputa-cję jednego z najciekawszych producentów elektroniki hybrydowej.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Kazuo Kiuchi Reimyo/Harmonix - Krakowskie Towarzystwo Soniczne - "High Fidelity"
Czytaj całość…Od razu chciałbym przeprosić wszystkich tych, którzy czekali na relację ze spotkania, na którym walczyliśmy z nowymi kablami sieciowymi Mexcel 7N-PC9300 firmy Acrolink. Spotkanie było arcyciekawe, wyczyściło nasze konta (w sumie kupiliśmy chyba ze sześć nowych kabli). Nawet to zeszło jednak na dalszy plan wobec wydarzeń ostatniego tygodnia. Jak informowałem we wstępniaku, miał się z nami spotkać niespodziewany gość. I udało się – w środę, 12 maja spotkaliśmy się w Krakowie z panem Kazuo Kiuchi, właścicielem Combak Corporation, firmy, do której należą takie marki, jak: Reimyo, Harmonix, Bravo! i Enacom.
Czytaj całość…
 
Reimyo CDT-777 + DAP-999EX test Audio maj 2010
Czytaj całość…Ostatni Samuraj

Japońskie produkty hi-fi w latach 70. i 80. ubiegłego wieku były dla większości Polaków szczytem marzeń. Potem spowszedniały, zaczęto je utożsamiać z „masówką” i w świadomości audiofilów ustąpiły pierwszeństwa propozycjom pochodzącym z bardziej specjalistycznych, europejskich i amerykańskich firm.W ostatnich latach pojawiły się jednak kolejne urządzenia zmieniające nasze poglądy – wysublimowany japoński hi-end - gdy jednocześnie wiele popularnych wcześniej marek, kojarzonych jako niskobudżetowe, odpłynęło na sąsiedni rynek telewizorów. Duży wpływ ma też zjawisko przenoszenia produkcji do Chin - to, co autentycznie japońskie, nawet niekoniecznie z najwyższej półki, zyskuje większy prestiż.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz liniowy Reimyo CAT-777 MkII - test higfidelity.pl
Czytaj całość…Powstała w roku 1970 firma Combak Corpration to „dom” dla kilku marek: Reimyo, Harmonix, Bravo! oraz Enacom. Za nimi wszystkimi stoi jeden człowiek – pan Kazuo Kiuchi. Posiadający czwarty dan w kendo, jeden z najbardziej cenionych mistrzów tej sztuki walki, oprócz swojej żony kocha równie mocno jeszcze jedno – muzykę. I chyba to było powodem jego zainteresowania się urządzeniami audio. Ale od razu z najwyższej półki.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS Reference - test AudioVideo maj 2010
Czytaj całość…WZMACNIACZ BEZ PAMIĘCI

Pierwsze wzmacniacze Lavardin pojawiły się na rynku w 1996 roku i, co ciekawe, niektóre modele są oferowane w nie zmienionej po staci do dziś. Dotyczy to na przykład referencyjnej integry IT. Taka długowieczność jest w dzi siejszych czasach bardzo rzadko spotykana, a dla producenta może stanowić powód do dumy. Koncepcja konstrukcyjna zawarta we wzmacniaczach Lavardin była i nadal jest na tyle nowatorska, że nie było potrze by wymyślać niczego nowe go, by oprzeć się modom oraz upływowi czasu.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS - test HiFi Choice kwiecieć 2010
Czytaj całość…Smak muzyki

Lavardin IS zrywa z dotychczasowym stereotypem o brzmieniu tranzystora

Lavardin Technologies to francuska firma, której początki sięgają roku 1996. Zlokalizowana wówczas w niewielkiej miejscowości Montoire mała fabryka pozwoliła na seryjną produkcję urządzeń wprowadzanych stopniowo na rynek. Swego czasu oferta była dosyć skromna – wytwarzano zaledwie dwa modele wzmacniaczy zintegrowanych IT i IS oraz jedną końcówkę mocy plus przedwzmacniacz; nie zabrakło też przedwzmacniacza gramofonowego.
Czytaj całość…
 
Lecontoure Mobile 160 - test AudioVideo kwiecień 2010
Czytaj całość…DZIEŁO INDYWIDUALISTY

Francuskie kolumny Lecontoure wyglądają tak, jakby były dziełem szalonego konstruktora. Kryją jednak wiele ciekawostek, coraz rzadziej spotykanych wśród kolumn.


Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS Reference - Magazyn HiFi i Muzyka marzec 2010
Czytaj całość…Bez pamięci - Lavardin IS ReferenceI

Lavardin to marka, pod którą powstają wysokiej klasy wzmacniacze dla audiofilów. Należy do francuskiej grupy CEVL, zajmującej się produkcją i dystrybucją sprzętu hi-fi oraz profesjonalnych urządzeń wideo. Powstają tu zespoły głośnikowe Lecontour i stoliki pod sprzęt K-Rak. Poza tym firma dystrybuuje na terenie Francji urządzenia do czyszczenia płyt winylowych Cadence Okki Nokki oraz monitory Harbetha. Jak nietrudno się domyślić, wzmacniacze Lavardina z głośnikami brytyjskiego specjalisty tworzą zestawienie polecane i często goszczące na łamach specjalistycznej prasy.

Czytaj całość…
 
Xavian XN 250 Evoluzione test Magazyn HiFi i Muzyka Styczeń 2010
Czytaj całość… XAVIAN - XN250 Evoluzione

Xavian to manufaktura niewielka, ale rozpoznawalna. Mieści się w czeskim Kladnie. Zatrudnia ośmiu pracowników, w większości mistrzów stolarskiego rzemiosła, a za całym przedsięwzięciem stoi włoski konstruktor – Roberto Barletta.Zainteresowanych historią marki i wyciągiem z katalogu odsyłam do prezentacji, opublikowanej w „HFiM” 11/08.
Czytaj całość…
 
Xavian Primissima test highfidelity.pl - kwiecień 2010
Czytaj całość…Kolumny Primissima firmy Xavian – czeskiej firmy, należącej do Włocha, Roberta Barletty – należą do jej „startowej” serii Suona. ‘Suona” znaczy ‘dźwięki’, zaś ‘Primissima’ – ‘najwcześniejsza’, ‘moja pierwsza’ - w wolnym tłumaczeniu. Razem logicznie wskazuje na potencjalnego klienta – kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę z niezwykłym światem muzyki i tym, jak jest ona przekazywana.
Czytaj całość…
 
Blacknote CDP 500 - nowy flagowy odtwarzacz
Czytaj całość…Nowy, wyjątkowy odtwarzacz CD z lampowym stopniem wyjściowym oraz lampowym zasilaczem Blacknote CDP 500 to nasz nowy, topowy odtwarzacz, oferujący wyjątkową jakość dźwięku, łącząc tradycję i innowację, zaspokajając oczekiwania najbardziej dyskretnych entuzjastów audio.

Czytaj całość…
 
Roberto Barletta - wywiad udzielony dla HiFi Choice
Czytaj całość…XAVIAN Z WŁOSKĄ DUSZĄ

Kolumny czeskiego Xaviana cieszą się od wielu lat uznaniem miłośników dźwięku wysokiej jakości. Jednak nie wszyscy wiedzą, że główną postacią w tej firmie jest rodowity Włoch Roberto Barletta. Jest on współwłaścicielem i jednocześnie głównym projektantem Xaviana, a jego życiową pasją jest projektowanie kolumn. Dzięki uprzejmości firmy Moje Audio, polskiego dystrybutora Xavinana, mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Roberto Barlettą. Poniżej zamieszczamy zapis z tej rozmowy.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 541 - 600 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław