Start
Goldenote Mini Koala MK2 - test audiostereo

Czytaj całość… Patrząc na odmłodzoną wersję najtańszego odtwarzacza CD w ofercie Goldenote odczuwałem swoiste dejavu. Przecież ja już z czymś bliźniaczo podobnym miałem do czynienia. Szybki remanent zasobów dyskowych potwierdziło moje przypuszczenia. Swojego czasu miałem okazję robić sesję zdjęciową najdrożej Koali – Tube. Tym razem jednak na testy trafiła wersja „budżetowa”, której pełna nazwa brzmi Mini Koala mk2.

Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2010
Czytaj całość…Po długiej przerwie na polski rynek powróciły produkty francuskiej firmy Lavardin.
Ich dystrybucję prowadzi obecnie Moje Audio. Główną część oferty Lavardin stanowią wzmacniacze i właśnie one jako pierwsze weszły do sprzedaży w Polsce. Gama produktów Lavardin bardzo nieznacznie zmienia się na przestrzeni lat. Aspektem szczególnie podkreślanym w firmowej literaturze jest redukcja tzw. zniekształceń pamięciowych
(memory distortion).
Czytaj całość…
 
Lecontoure Loudspeakers - Stabile 210 Lavardin Technologies Company Model C62 + Model AP150 + CMA317
Czytaj całość…Francuzi to mają dobrze. Wszystko jest u nich najlepsze. Spytajcie Francuza (oczywiście po francusku – w innych językach mówi niechętnie, wychodząc z – jedynie słusznego – założenia, że nie warto) o cokolwiek, a dowiecie się, że jeśli architektura, to francuska, muzyka – francuska, kuchnia – wiadomo. Mający pewność, że są jedynymi pełnoprawnymi spadkobiercami imperium rzymskiego, a po kądzieli także mądrości greckiej są nie do ruszenia. A najlepsi mają pewne przywileje. Mogą robić wszystko po swojemu, a innym mówić, że to właśnie ich podejście jest kanoniczne, a reszta świata się myli. Tę pewność widać także w produktach audio.
Czytaj całość…
 
XAVIAN XN250 EVOLUZIONE KOLUMNY PODSTAWKOWE - Recenzja Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Sztuka dla muzyki, muzyka dla sztuki

Xavian stawia na wysokiej klasy rzemiosło i wyjątkowe brzmienie

Niewielka czeska manufaktura należąca do Włocha Roberto Barletty opanowała sztukę stolarki do perfekcji. Nieczęsto mamy okazję oglądać tak ładne i precyzyjnie wykonane skrzynki – doprawdy jest na co popatrzeć.

Czytaj całość…
 
System GOLDENOTE - Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Wzmacniacz S-1 mkII
Odtwarzacz Mini Koala mkII
Phono stage Phono 1 mkII
Gramofon Valore Compact
Kondycjoner sieciowy Dumbo AC

Produkty Goldenote goszczą na naszych łamach po raz pierwszy. Choć marka wydaje się nowa, uważni audiofile powinni skojarzyć jej logo.Założyciel firmy może się pochwalić blisko 20-letnim stażem w branży hi-fii przez ten czas zdążył w nią tchnąć odrobinę świeżego myślenia.
Czytaj całość…
 
Abbingdon Music Research CD 77.1 - Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Koledzy z zagranicznej prasy audiofilskiej uwielbiają popadać w zachwyty. Każde drogie urządzenie jest „wybitne” i wielu z nas zdążyło się już do tego przyzwyczaić lub, jak mawiają: „dojrzeć” (przy anglojęzycznych peanach testy w polskiej prasie wyglądają nierzadko, jakby redaktor przed publikacją kąpał je w lodowatej wodzie).
Czytaj całość…
 
HARMONIX CI-230 MARK-II INTERKONEKT ANALOGOWY - Recenzja Hi-Fi Choice
Czytaj całość… Złoty środek

Model CI-230 Mark-II to doskonałe rozwiązanie dla niezamożnych audiofilów


I-230 Mark-II to jeden z najtańszych interkonektów analogowych w ofercie Harmonixa. Jest on adresowany przede wszystkim do mniej zamożnych klientów – na tle sprawdzonego już przez nas topowego modelu HS101-GP cena CI-230 Mark-II wydaje się niewygórowana – choć producent wykorzystał do jego budowy wysokiej jakości materiały oraz wykończenie charakterystyczne dla wszystkich kabli japońskiej marki.
Czytaj całość…
 
AMR GOLD FUSE BEZPIECZNIK - Recenzja Hi-Fi Choice

Czytaj całość…Udrożnione zasilanie

Bezpiecznik to często niedoceniany element wchodzący w skład toru zasilania

W ofercie brytyjskiej firmy AMR (Abbingdon Music Research) znanej z produkcji wysokiej klasy odtwarzaczy i wzmacniaczy znajdują się również bezpieczniki.

Czytaj całość…
 
Manley Stingray iTube first review from Ken Kessler Hifi News 9/2009
Czytaj całość…The Stingray valve amp has evolved steadily over the years and in its latest incarnation ncludes an iPodd dock. ls that just an audiophile friendly add-on or is there more to it?
Review: Ken Kessler Lab: Paul Miller
Czytaj całość…
 
Testy AMR CD-777
Czytaj całość… Zapraszamy do zapoznania się z serią testów odtwarzacza cd AMR CD-777
Czytaj całość…
 
Bel Canto CD-2, Lavardin IT, LeContoure Stabile 160 - test Hi-Fi Choice
Czytaj całość… Czysty i prosty

Prawda, cała prawda i tylko prawda…

Prawda, jak mawiał Oscar Wilde, rzadko kiedy jest czysta, a nigdy prosta. Szkoda, że nie było mu nigdy dane posłuchać systemu Bel Canto/Lavardin/LeContoure. Gdyby tak się stało, być może zgodziłby się, że stanowi on wyjątek od reguły.

Czytaj całość…
 
XAVIAN Giulia - test "AUDIO"
Czytaj całość…W przypadku kolumn sprawa ma szczególnie poważne znaczenie, bo to urządzenia generalnie rzecz biorąc największe, a więc występujące na pierwszej linii frontu, jak też najbardziej kłopotliwe w sytuacji, gdy nie wszyscy domownicy podzielają bezkompromisową audiofilską pasję, uważając sprzęt za zawalidrogę, chcąc go schować, zmarginalizować i zminimalizować. Wówczas nawet najpiękniejsze dzieła głośnikowe z trudem zostaną zaakceptowane.
Czytaj całość…
 
Blacknote DSS30i Tube - test dagogo.com
Czytaj całość… If you read my review of the Blacknote CDP300 player, you know that I found it to be a terrific player that made the most of the redbook standard. When Hiram Toro, the U.S. importer for Blacknote, spoke with me about the DSS 30i Tube, he made a point of emphasizing that I should not think of it as a traditional DAC. He promised that though its output section was similar to the CDP300, playing a CD that had been packed onto a flash drive would yield better results than feeding the DSS the output of a transport. That sounded fishy to me, but what damage is there in investigating the claim?
Czytaj całość…
 
Gramofon Goldenote Valore - test Hi-Fi Choice

Czytaj całość… Jedwabisty

Podstawowy model gramofonu w ofercie Goldenote czaruje swoim brzmieniem

Włoski Goldenote ma w swojej ofercie cztery gramofony - w tym model Bellavista, również w limitowanej odmianie Signature - a testowany przez nas najnowszy Valore jawi nam się jako urządzenie o wyjątkowym stosunku jakości do ceny. Wiele rozwiązań technicznych zaczerpnięto bowiem z bardzo udanego modelu Piccolo stanowiącego trzon oferty wśród gramofonów produkowanych przez tego włoskiego producenta.

Czytaj całość…
 
Kondycjoner sieciowy Goldenote Dumbo AC - test Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Wykwintny dźwięk

Ten niewielki włoski kondycjoner nadaje muzyce wyjątkowego smaku

Produkty oferowane przez włoską markę Goldenote to nie tylko komponenty, z których można zbudować kompletny system stereo, ale także tzw. akcesoria – może nie są one niezbędne podczas kompletowania zestawu, ale warto pamiętać, że można dzięki nim znacznie poprawić brzmienie urządzeń bez ingerencji w ich elektroniczną topologię.
Czytaj całość…
 
Blacknote DSS30i Tube Improvid Version - test audiostereo.pl

Czytaj całość… Blacknote. Być może nie wszyscy polscy melomani i audiofile znają już tą firmę. Jest to bowiem dość młoda marka, pochodząca z Włoch. Jednak jej właściciel, Maurizio Aterini, ma do czynienia z audio już od wielu lat. Wcześniej oferował on produkty pod nazwą Bluenote, ale od mniej więcej dwóch lat oferta firmy została zmodyfikowana i obecnie na rynku jego produkty znajdziemy pod dwoma nazwami: Blacknote – tą nazwę noszą produkty „z wyższej półki” i oferujące nowoczesne rozwiązania techniczne oraz Goldenote – to linia produktów „budżetowych”, analogowych oraz linia hi-endowych wzmacniaczy Demidoff.

Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS test audiostereo.pl

Czytaj całość… W audioświatku, gdzie nader często myślenie życzeniowe przeplata się z Voo Doo i zwykłym nabijaniem w przysłowiową butelkę, firma, która nie dość, że szczyci się odkryciem nowych zniekształceń określanych jako \"memory distortion\" (zniekształcenia pamięciowe), to jeszcze potrafi w sposób naukowy je udowodnić (publikacja na kopenhaskim AES w 1996 r.) warta jest bliższego poznania. Mowa o francuskiej manufakturze Lavardin, zlokalizowanej w malowniczej i słynącej z wyśmienitych win Dolinie Loary, i działającej od prawie 15 lat.

 

Czytaj całość…
 
Goldenote Koala Tube - "High Fidelity" No.76 Sierpień 2010
Czytaj całość…  Szukałem w pamięci włoskich urządzeń, których udało mi się wcześniej posłuchać i… wyszło na to, że pomimo całkiem sporej ilości manufaktur pochodzących ze słonecznej Italii, do tej pory jakoś nie miałem do nich szczęścia. Do głowy przyszedł mi jedynie odsłuch transportu i DAC-ów North Stara oraz recenzja Cremon M Sonus Fabera. Po tej konstatacji z zadowoleniem przyjąłem informację, że będę miał okazję zapoznać się z kolejnym włoskim urządzeniem – „dakiem” USB firmy Goldenote.

Czytaj całość…
 
ZAPRASZAMY NA PREZENTACJE - SIERPIEŃ 2010

Czytaj całość…

MANLEY, XAVIAN, AMR oraz Blacknote, Goldenote oraz Harmonix

Czytaj całość…
 
MANLEY LABS Stingray II - ZINTEGROWANY WZMACNIACZ STEREOFONICZNY
Czytaj całość…Słynny wzmacniacz Manley Stingray został odnowiony i odświeżony. Jako nowość w 2009 roku przedstawiamy Stingraya II, zintegrowany, lampowy wzmacniacz stereofoniczny z pełnym zdalnym sterowaniem falami radiowymi i podczerwienią. Mamy też w ofercie Stingraya iTube, z wbudowaną stacją dokującą dla iPoda.
Czytaj całość…
 
MANLEY LABS iTUBE - ZINTEGROWANY WZMACNIACZ STEREOFONICZNY ZE STACJĄ DOKUJĄCĄ DLA iPODA

Czytaj całość… THE STINGRAY – ZINTEGROWANY WZMACNIACZ STEREOFONICZNY
ZE STACJĄ DOKUJĄCĄ DLA iPODA
NOWOŚĆ Z MANLEY LABS


Słynny wzmacniacz Manley Stingray został odnowiony i odświeżony. Jako nowość w 2009 roku przedstawiamy Stingraya iTube, zintegrowany, lampowy wzmacniacz stereofoniczny z wbudowaną stacją dokującą dla iPoda oraz pełnym zdalnym sterowaniem falami radiowymi i podczerwienią.

Czytaj całość…
 
Złote bezpieczniki AMR: pozbądź się słabego ogniwa

Czytaj całość…Zasilanie to „paliwo” które napędza każdy system audio czy wideo. Jeśli to „paliwo” jest gdzieś po drodze degradowane, nie będzie działać tak, jakby mogło. Jednym z najsłabszych elementów, o ile nie najsłabszym, tego systemu jest bezpiecznik. Bez wątpienia degraduje elektryczność przez niego przepływającą.Czytaj całość…
 
AMR - Abbingdon Music Research

Czytaj całość…Komponenty audio AMRa, na nowo definiujące klasyfikację, osiągnęły zasłużenie reputację poruszania do głębi słuchaczy, głębokimi emocjami, zapałem i wiernością odtwarzania muzyki.

Czytaj całość…
 
Harmonix - Test Hi-Fi i Muzyka HS-101 GP EXQ Exquisite

Czytaj całość…Opowieści firm high-endowych czasami wprawiają mnie w konsternację albo skłaniają do niezbyt mądrego uśmiechu. Przodują w nich „kablarze”. Nie, żebym w działanie dobrych drutów nie wierzył. Słyszałem je zbyt wiele razy, aby się wdawać w dyskusje z „racjonalistami”. Jednak czasem zaczynam rozumieć irytację, którą wywołują cytaty z katalogów. Znajdziecie w nich bowiem bajania, których nie powstydziliby się bracia Grimm.

Maciej Stryjecki


Czytaj całość…
 
Xavian Duetto - test
Czytaj całość…Xavian został założony przez Roberta Barlettę w 1995 roku. Jakoś tego nie zauważyłem, bo były ciekawsze tematy. A teraz marka coraz bardziej mi się podoba.

Xavian to firma czeska, ale jej założyciel jest Włochem. To ciekawe połączenie owocuje typowym dla Italii perfekcyjnym podejściem do stolarki i potencjałem kraju, który, podobnie jak Polska, intensywnie się rozwija. Oczywiście kryzys kryzysem, ale mam tu na myśli siłę robocza. Obywatele młodszej części Unii pracują staranniej i wydajniej. Nie jest to mój wymysł, ale wynik obserwacji poczynionych w trakcie wizyt u producentów.


Czytaj całość…
 
DSS30i Digital Static Streamer iMproved - Udoskonalony Cyfrowy Odtwarzacz Strumieniowy

Czytaj całość…Prezentujemy linię DSSi.
Udoskonalony Cyfrowy Odtwarzacz Strumieniowy

Linia DSSi "iMproved" jest owocem trzech lat doświadczeń i badań firmy Blacknote dotyczących odtwarzaczy strumieniowych. Po światowym debiucie pierwszego hi-endowego, stacjonarnego odtwarzacza strumieniowego obsługującego dowolne typy plików audio w roku 2007, z dumą prezentujemy najnowsze innowacyjne urządzenia zapewniające najwyższą jakość dźwięku i ogromną elastyczność.
Nowa generacja DSSi zapewnia nadspodziewanie wysoką czystość dźwięku  i szersze możliwości połączeniowe przez USB. Główne różnice pomiędzy linią DSSi "iMproved" a linią "standardową" są następujące:
- Poprawione wejście cyfrowe może konwertować sygnały do 192 kHz
- Nowy wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy
- Nowe, większe hi-endowe zasilanie
- Osobne, wysokoprądowe zasilanie dla USB dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku
- Gniazdo RS232 dostępne we wszystkich modelach DSSi
- Ogólnie wyższa jakość dźwięku

Czytaj całość…
 
Manley Laboratories JUMBO SHRIMP - "High Fidelity" No.74 Czerwiec 2010
Czytaj całość… Przedwzmacniacz Jumbo Shrimp, mimo zabawnej nazwy, jest całkowicie poważnym urządzeniem. Oparty o sześć lamp w torze wzmacniającym, półprzewodnikowy zasilacz, z charakterystycznym dla tego producenta designem, ma wszystkie potrzebne do życia wejścia i wyjścia. I ma – wreszcie – pilot zdalnego sterowania, oparty o fale radiowe, a więc uwalniający od kierowania go do urządzenia. Jedynym brakiem – dla mnie – jest brak wyjścia słuchawkowego.

Czytaj całość…
 
Xavian XN 360 test Magazyn HiFi i Muzyka 4/2010
Czytaj całość… W 1996 roku w czeskiej Pradze powstała niewielka manufaktura, wytwarzająca kolumny głośnikowe pod intrygującą marką Xavian. Jej założyciel – Roberto Barletta – jest stuprocentowym Włochem, a przeprowadzkę na północ zawdzięcza swej czeskiej żonie.

Choć przez czternaście lat katalog Xaviana rozrósł się do blisko dwudziestu modeli kolumn i subwooferów, eksportowanych do kilkunastu krajów świata, firma zachowała status niewielkiego warsztatu rzemieślniczego i nie ma nic wspólnego z masową produkcją. W manufakturze Barletty kolumny są wytwarzane, a nie produkowane. Różnica z pozoru niewielka, ale bardzo istotna.
Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna test Magazyn HiFi i Muzyka 3/2010
Czytaj całość… Najnowsza seria Xaviana to Suona.
Zawiera monitory Primissima i podΠogówki Gran Colonna.


Nie ma głośnika centralnego i subwoofera? Nie można zbudować systemu 5.1? Specjaliści od marketingu uznają to za błąd strategiczny, ale ja odczuwam ulgę. Być może ktoś wreszcie zrozumiał że kino domowe za 2999 zł jest równie nieustawne w mieszkaniu, co nieefektywne. Coraz więcej ludzi idzie po rozum do głowy i na rynku daje się zauważyć „umiarkowany powrót do stereo”. Nie mam nic przeciwko systemom audio/wideo, ale mam świadomość, że pięć maluchów nie dorówna jednemu mercedesowi, jak by ta druga marka nie spsiała.

Czytaj całość…
 
Kabel sieciowy Harmonix XD-C Studio Master 350 recenzja Hi-Fi Choice

Czytaj całość… Perfekcjonizm

 Marka Harmonix należy do japoń-skiej firmy Combak Corporation, a w jej ofercie można znaleźć akcesoria audio najwyższej jakości, do-pracowane niemal do perfekcji. Wcale nie przesadzamy – mieliśmy już okazję przete-stować sporo kabli (sieciowych, sygnało-wych czy głośnikowych) i bez wątpienia produkty Harmonixa należą do absolutnej czołówki. Można rzec, że ich najważniej-szą cechą jest nieosiągalna dla innych muzykalność.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD/DAC AMR CD-777 recenzja Hi-Fi Choice
Czytaj całość… Nowy stary styl

CD-777 nie tylko wykorzystuje „sta-roświeckie” lampy, ale zastosowano w nim technologię, która wyszła z użycia jeszcze w latach 90. Chodzi o wielo-bitowe przetworniki DAC. Jest to jednocześnie najtańszy odtwarzacz CD w ofercie AMR, która to firma błyskawicznie zyskała reputa-cję jednego z najciekawszych producentów elektroniki hybrydowej.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Kazuo Kiuchi Reimyo/Harmonix - Krakowskie Towarzystwo Soniczne - "High Fidelity"
Czytaj całość…Od razu chciałbym przeprosić wszystkich tych, którzy czekali na relację ze spotkania, na którym walczyliśmy z nowymi kablami sieciowymi Mexcel 7N-PC9300 firmy Acrolink. Spotkanie było arcyciekawe, wyczyściło nasze konta (w sumie kupiliśmy chyba ze sześć nowych kabli). Nawet to zeszło jednak na dalszy plan wobec wydarzeń ostatniego tygodnia. Jak informowałem we wstępniaku, miał się z nami spotkać niespodziewany gość. I udało się – w środę, 12 maja spotkaliśmy się w Krakowie z panem Kazuo Kiuchi, właścicielem Combak Corporation, firmy, do której należą takie marki, jak: Reimyo, Harmonix, Bravo! i Enacom.
Czytaj całość…
 
Reimyo CDT-777 + DAP-999EX test Audio maj 2010
Czytaj całość…Ostatni Samuraj

Japońskie produkty hi-fi w latach 70. i 80. ubiegłego wieku były dla większości Polaków szczytem marzeń. Potem spowszedniały, zaczęto je utożsamiać z „masówką” i w świadomości audiofilów ustąpiły pierwszeństwa propozycjom pochodzącym z bardziej specjalistycznych, europejskich i amerykańskich firm.W ostatnich latach pojawiły się jednak kolejne urządzenia zmieniające nasze poglądy – wysublimowany japoński hi-end - gdy jednocześnie wiele popularnych wcześniej marek, kojarzonych jako niskobudżetowe, odpłynęło na sąsiedni rynek telewizorów. Duży wpływ ma też zjawisko przenoszenia produkcji do Chin - to, co autentycznie japońskie, nawet niekoniecznie z najwyższej półki, zyskuje większy prestiż.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz liniowy Reimyo CAT-777 MkII - test higfidelity.pl
Czytaj całość…Powstała w roku 1970 firma Combak Corpration to „dom” dla kilku marek: Reimyo, Harmonix, Bravo! oraz Enacom. Za nimi wszystkimi stoi jeden człowiek – pan Kazuo Kiuchi. Posiadający czwarty dan w kendo, jeden z najbardziej cenionych mistrzów tej sztuki walki, oprócz swojej żony kocha równie mocno jeszcze jedno – muzykę. I chyba to było powodem jego zainteresowania się urządzeniami audio. Ale od razu z najwyższej półki.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS Reference - test AudioVideo maj 2010
Czytaj całość…WZMACNIACZ BEZ PAMIĘCI

Pierwsze wzmacniacze Lavardin pojawiły się na rynku w 1996 roku i, co ciekawe, niektóre modele są oferowane w nie zmienionej po staci do dziś. Dotyczy to na przykład referencyjnej integry IT. Taka długowieczność jest w dzi siejszych czasach bardzo rzadko spotykana, a dla producenta może stanowić powód do dumy. Koncepcja konstrukcyjna zawarta we wzmacniaczach Lavardin była i nadal jest na tyle nowatorska, że nie było potrze by wymyślać niczego nowe go, by oprzeć się modom oraz upływowi czasu.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS - test HiFi Choice kwiecieć 2010
Czytaj całość…Smak muzyki

Lavardin IS zrywa z dotychczasowym stereotypem o brzmieniu tranzystora

Lavardin Technologies to francuska firma, której początki sięgają roku 1996. Zlokalizowana wówczas w niewielkiej miejscowości Montoire mała fabryka pozwoliła na seryjną produkcję urządzeń wprowadzanych stopniowo na rynek. Swego czasu oferta była dosyć skromna – wytwarzano zaledwie dwa modele wzmacniaczy zintegrowanych IT i IS oraz jedną końcówkę mocy plus przedwzmacniacz; nie zabrakło też przedwzmacniacza gramofonowego.
Czytaj całość…
 
Lecontoure Mobile 160 - test AudioVideo kwiecień 2010
Czytaj całość…DZIEŁO INDYWIDUALISTY

Francuskie kolumny Lecontoure wyglądają tak, jakby były dziełem szalonego konstruktora. Kryją jednak wiele ciekawostek, coraz rzadziej spotykanych wśród kolumn.


Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS Reference - Magazyn HiFi i Muzyka marzec 2010
Czytaj całość…Bez pamięci - Lavardin IS ReferenceI

Lavardin to marka, pod którą powstają wysokiej klasy wzmacniacze dla audiofilów. Należy do francuskiej grupy CEVL, zajmującej się produkcją i dystrybucją sprzętu hi-fi oraz profesjonalnych urządzeń wideo. Powstają tu zespoły głośnikowe Lecontour i stoliki pod sprzęt K-Rak. Poza tym firma dystrybuuje na terenie Francji urządzenia do czyszczenia płyt winylowych Cadence Okki Nokki oraz monitory Harbetha. Jak nietrudno się domyślić, wzmacniacze Lavardina z głośnikami brytyjskiego specjalisty tworzą zestawienie polecane i często goszczące na łamach specjalistycznej prasy.

Czytaj całość…
 
Xavian XN 250 Evoluzione test Magazyn HiFi i Muzyka Styczeń 2010
Czytaj całość… XAVIAN - XN250 Evoluzione

Xavian to manufaktura niewielka, ale rozpoznawalna. Mieści się w czeskim Kladnie. Zatrudnia ośmiu pracowników, w większości mistrzów stolarskiego rzemiosła, a za całym przedsięwzięciem stoi włoski konstruktor – Roberto Barletta.Zainteresowanych historią marki i wyciągiem z katalogu odsyłam do prezentacji, opublikowanej w „HFiM” 11/08.
Czytaj całość…
 
Xavian Primissima test highfidelity.pl - kwiecień 2010
Czytaj całość…Kolumny Primissima firmy Xavian – czeskiej firmy, należącej do Włocha, Roberta Barletty – należą do jej „startowej” serii Suona. ‘Suona” znaczy ‘dźwięki’, zaś ‘Primissima’ – ‘najwcześniejsza’, ‘moja pierwsza’ - w wolnym tłumaczeniu. Razem logicznie wskazuje na potencjalnego klienta – kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę z niezwykłym światem muzyki i tym, jak jest ona przekazywana.
Czytaj całość…
 
Blacknote CDP 500 - nowy flagowy odtwarzacz
Czytaj całość…Nowy, wyjątkowy odtwarzacz CD z lampowym stopniem wyjściowym oraz lampowym zasilaczem Blacknote CDP 500 to nasz nowy, topowy odtwarzacz, oferujący wyjątkową jakość dźwięku, łącząc tradycję i innowację, zaspokajając oczekiwania najbardziej dyskretnych entuzjastów audio.

Czytaj całość…
 
Roberto Barletta - wywiad udzielony dla HiFi Choice
Czytaj całość…XAVIAN Z WŁOSKĄ DUSZĄ

Kolumny czeskiego Xaviana cieszą się od wielu lat uznaniem miłośników dźwięku wysokiej jakości. Jednak nie wszyscy wiedzą, że główną postacią w tej firmie jest rodowity Włoch Roberto Barletta. Jest on współwłaścicielem i jednocześnie głównym projektantem Xaviana, a jego życiową pasją jest projektowanie kolumn. Dzięki uprzejmości firmy Moje Audio, polskiego dystrybutora Xavinana, mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Roberto Barlettą. Poniżej zamieszczamy zapis z tej rozmowy.
Czytaj całość…
 
Nowy przedwzmacniacz - Reimyo CAT-777Mk2

Czytaj całość…Lampowy przedwzmacniacz liniowy

Po renomowanych produktach Reimyo, transporcie CD CDT-777 oraz przetworniku cyfrowo-analogowym DAP-999EX, wprowadzamy na rynek przedwzmacniacz lampowy drugiej generacji CAT-777Mk2. CAT-777Mk2 podtrzymuje naszą tradycję projektowania urządzeń respektujących muzykę jako sztukę oraz będących purystycznymi urządzeniami stereo, bez przeładowania ich nadmiarem funkcji. CAT-777Mk2 jest dalszym rozwinięciem powyższych tradycji, przygotowanym dla osób kochających muzykę i dążących do perfekcji!

Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 Evoluzione - test highfidelity.pl
Czytaj całość…XAVIAN ELECTRONICS s.r.o.
XN 125 EVOLUZIONE


Xavian to najbardziej włoska z nie-włoskich firm. Założona i prowadzona przez rodowitego potomka cezarów, Roberto Barlettę, korzysta od dłuższego czasu z niskich kosztów wytarzania, jakie Roberto zastał w mieście Kladno w Republice Czeskiej. Gdzie zresztą mieszka. Nie oznacza to jednak większego zarobku dla niego, a raczej obniżenie ceny dla klienta końcowego.
Czytaj całość…
 
Davone Rithm test HiFi Choice kwiecień 2010
Czytaj całość…Szkoła uwodzenia

Davone Rithm to jedne z najbardziej niezwykłych konstrukcji na rynku

Nieprzypadkowo w reklamach prasowych i w internecie te kolumny pojawiają się w towarzystwie smukłej, ponętnej kobiety ze zgrabnymi nogami działającymi na wyobraźnię chyba każdego mężczyzny.
Czytaj całość…
 
Goldennote Dumbo AC - nowy kondycjoner sieciowy
Czytaj całość…Dumbo to pierwszy kondycjoner sieciowy, który naprawdę poprawia brzmienie każdego źródła cyfrowego czy przedwzmacniacza. Korzystnie wpływa także na dzialanie gramofonu.Dumbo nie tylko oddziela galwanicznie urządzenie od sieci zasilającej, ale "odświeża" prąd je zasilający, co poprawia znacząco jego parametry.

Czytaj całość…
 
Xavian XN270 EVO Positive Feedback
Czytaj całość…Xavian Loudspeakers was founded in Prague in 1996 by Italian Roberto Barletta. Building speakers in the Czech Republic allows Mr. Barletta to design and build Italian-quality speakers at more affordable, if not inexpensive, prices.

The Xavian XN270 ($5,200 per pair) is the largest of three stand-mount monitor speakers in Xavian's XN series. It is a two-way sealed-box monitor loudspeaker constructed of thick, high quality MDF. The front baffle is 30mm thick; the rest of the cabinet has 22mm thick panels.
Czytaj całość…
 
Lavardin - zniekształcenia pamięciowe
Czytaj całość… Zniekształcenia pamięciowe to największe odkrycie w dziedzinie projektowania analogowych układów audio w ciągu ostatnich 20 lat. To pokazuje, dlaczego, w zakresie przyjemności ze słuchania, dobry wzmacniacz lampowy może wygrać ze swoim tranzystorowym odpowiednikiem bez większych problemów. Zniekształcenia pamięciowe to decydujący czynnik, który powoduje, iż wzmacniacze tranzystorowe brzmią ostro i mechanicznie. Technologia lampowa, gdzie elektrony podróżują przez próżnię, nie ma efektu pamięciowego, natomiast krzem, zastosowany w tranzystorach, zapamiętuje ślad po prądzie, który przez nie przechodzi.
Czytaj całość…
 
Xavian Primissima - test HiFi Choice luty

Czytaj całość…Audiofilskie szlify

Xavian Primissima to niewielkie, ale wyjątkowo estetyczne kolumny o świetnym brzmieniu

Suona Series, bo tak określono w katalogu czeskiej firmy najtańszą serię kolumn głośnikowych, bazuje na dwóch modelach – podłogowych Gran Colonna, które mieliśmy okazję już testować (zob. nr 10/2009 „HFC&HC”) oraz podstawkowychPrimissima. Xavian jest dosyć silną marką w Europie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę produkty ze średniego i wyższego pułapu cenowego.

Czytaj całość…
 
Nowy gramofon w ofercie Goldenote VALORE
Czytaj całość… Valore Compact to prawdziwie niedrogi, high-endowy gramofon, oferowany z ramieniem B-5sc, specjalą, 8” wersją ramienia Goldenote, z łożyskiem kulkowym, powstałą na bazie wysoko ocenianego B-5 oraz z wkładką Babele MM.Valore jest dostępny w trzech wersjach wykończeniowych: czarnej, gładkiej białej i jedwabistej fioletowej.Podstawa wykonana jest z MDFu o grubości 30mm, specjalnie dobranego pod kątem tłumienia wibracji.

Czytaj całość…
 
Prezentacja firmy Xavian z udziałem Roberta Barletty.

Czytaj całość… Gorąco zapraszamy na prezentację firmy Xavian z udziałem Roberta Barletty głównego konstruktora i właściciela firmy w dniach 26- 27 marca w siedziby firmy Audio Styl w Katowicach.W czasie prezentacji będzie można porozmawiać z naszym gościem o jego filozofii dżwięku, o jego pasji projektowania kolumn. Z pewnością będzie to wspaniala okazja do spotkania z ciekawym człowiekiem. 

Roberto Barletty.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Goldenote Mini Koala MK II- test Hi-Fi Choice

Czytaj całość… Godny następca

Nowy odtwarzacz CD Mini Koala MKII godnie zastępuje bardzo udany wcześniejszy model.

Goldenote oferuje obecnie trzy odtwarzacze. Katalog otwiera model Mini Koala, który jest kierowany do klienta wymagającego dobrego i niedrogiego źródła dźwięku. Kolejny odtwarzacz CD w ofercie Włochów to Koala Tube – wyposażono go w lampowy stopień wyjściowy, co wymusiło bardziej rozbudowany układ zasilający. 

Czytaj całość…
 
Xavian Mia II - test HiFi i Muzyka

Czytaj całość…Xavian to niewielka manufaktura, której produkty są dostępne w trzynastu europejskich krajach. U nas również, dzięki czemu możemy się przyjrzeć drugiej wersji monitorów Mia.

Xavian nie należy do grona potentatów, ale jego kolumny są dopracowane w każdym szczególe. Nawet najtańsze zestawy mogą się pochwalić jakością wykonania, która część utytułowanej konkurencji wpędzi w kompleksy.

Czytaj całość…
 
LAVARDIN - powrót na polski rynek
Czytaj całość…Po długiej przerwie na polski rynek powróciły produkty francuskiej firmy Lavardin. Ich dystrybucję prowadzi obecnie Moje Audio. Główną część oferty Lavardin stanowią wzmacniacze i właśnie one jako pierwsze weszły do sprzedaży w Polsce. Gama produktów Lavardin bardzo nieznacznie zmienia się na przestrzeni lat. Aspektem szczególnie podkreślanym w firmowej literaturze jest redukcja tzw. zniekształceń pamięciowych (memory distortion). Zniekształcenia pamięciowe mogą być zarówno cechą poszczególnych elementów jak i większych układów elektronicznych.
Czytaj całość…
 
LECONTOURE - francuskie kolumny w dystrybucji Moje Audio
Czytaj całość… Na polski rynek weszły produkty francuskiej marki Lecontoure. Jest to młoda firma, istniejąca od 2007 roku, personalnie powiązana z firmą Lavardin. Producent ten ma swojej ofercie trzy modele zestawów głośnikowych, jeden podstawkowy i dwa podłogowe. Wszystkie kolumny Lecontoure korzystają z wysokotonowych głośników pierścieniowych Vifa, umiejscowionych niesymetrycznie na przedniej ściance. Dość charakterystyczne są też obudowy kolumn Lecontoure, z tylną ścianką o szerokości większej niż reszta obudowy. Wszystkie trzy zestawy wykorzystują membranę bierną umieszczoną na tylnej ściance.Czytaj całość…
 
GOLDENOTE - wkładka gramofonowa Babele MM
Czytaj całość… Pod koniec grudnia 2009 ogłoszono informację o nowej wkładce gramofonowej Goldenote Babele MM. Jest to pierwsza wkładka typu MM w ofercie tej włoskiej firmy. Wkładka jest już produkowana i wprowadzana do dystrybucji. Cena 400 zł. Główne dane Babele MM są następujące:

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 541 - 600 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław