Start
Goldenote Demidoff Silver Plus II

Czytaj całość…Demidoff Silver Plus II - 75W wzmacniacz zintegrowany

Wywodzący się wprost z modelu Diamond Demidoff Silver Plus II jest ręcznie wykonanym najwyższej klasy wzmacniaczem zintegrowanym pracującym w trybie single-ended. Zasilanie zapewnia dwanaście ręcznie wykonanych, specjalnie dla Goldenote, masywnych transformatorów. W sekcji zasilającej wykorzystano zjawisko „wirtualnej baterii” i dzięki temu zminimalizowano interferencje pochodzące z prądu zmiennego.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Goldenote Favard
Czytaj całość…Favard będąc topowym modelem najbardziej zaawansowanej pod względem technologicznym serii Dimond Line włoskiego Goldenote’a posiada najwyższych lotów sekcje analogową i cyfrową, oraz jedną z najpotężniejszych sekcji zasilania, jaką można spotkać w odtwarzaczach CD. Zastosowany transport posiada wykonaną z aluminium tackę, precyzyjny mechanizm zapewniający płynność i kulturę pracy i charakteryzujący się niezwykłą stabilnością obrotów.
Czytaj całość…
 
XS-96 nowe wysokoefektywne kolumny w ofercie Goldenote
Czytaj całość…X-96 to wysokoefektywne (96dB) trójdrożne monitory o budowie zamkniętej, zaprojektowane tak by brzmieć jak najbardziej naturalnie przy zachowaniu iście włoskiej elegancji. Obudowy X-96 zostały wykonane ze specjalnie przygotowanej sklejko i w całości pokryte naturalną skórą, dzięki temu producent uzyskał pełną kontrolę nad ich własnym rezonansem. Tylna ściana w tym modelu pełni rolę membrany biernej, przez co poprawie uległo rozciągnięcie basu a brzmienie kolumn zyskało na realizmie.

Czytaj całość…
 
Goldenote Firenze Silver USB - przewód USB 2.0
Czytaj całość…Firenze Silver USB – przewód USB 2.0

Firenze Silver USB jest wybitnym przewodem USB 2.0 wykonanym ze srebrnych żył solid core ułożonych zgodnie ze stosowaną przez Goldenote geometrią, polegającą między innymi na prowadzeniu przewodów w kanałach wykonanych z Elastollanu i wypełnionych specjalnym olejem mineralnym pełniącym rolę dielektryka. Dzięki tym zabiegom zapewniona jest perfekcyjna impedancja, oraz wysoki współczynnik tłumienia.


Czytaj całość…
 
Goldenote Drum - pokojowy rezonator basowy
Czytaj całość…Drum – pokojowy rezonator basowy
Drum jest bardzo efektywnym ustrojem akustycznym ułatwiającym kontrolowanie najtrudniejszych do opanowania częstotliwości niskotonowych, które bardzo często są powodem niezrównoważenia akustycznego i zauważalnego dudnienia dźwięku.
Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2011
Czytaj całość…Tegoroczna wystawa Audio Show jest dla naszej firmy momentem naprawdę wyjątkowym.
Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu system, który dla wielu ludzi kochających muzykę  będzie systemem marzeń.
Na wystawie będzie można zobaczyć i oczywiście usłyszeć kompletny system Reimyo, składający się z transportu CDT-777, przetwornika cyfrowo-analogowego DAP-999EX, przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz najnowszej,  pierwszej w historii firmy tranzystorowej końcówki mocy KAP-777,  która została już entuzjastycznie doceniona przez wielu melomanów na całym świecie. Kolumny będą równie niezwykłe jak elektronika to Bravo! Consequence +  opracowane przez właściciela marki Reimyo.
Czytaj całość…
 
Lavadin Model IT 15 - Test HighFidelity.pl 10/2011
Czytaj całość… „Na 15. rocznicę powstania legendarnego modelu IT skoncentrowaliśmy się nasze badania na jego ekskluzywnej, wyrafinowanej wersji: modelu Lavardin Technologies IT-15.” – Tak rozpoczynają się (niezwykle skąpe) materiały informacyjne towarzyszące temu urządzeniu. Patrząc na nie w pełnej glorii, na stojące przed nami czerwone cudo trudno nie przyznać racji temu, że to prawdziwie ekskluzywne urządzenie.
Czytaj całość…
 
Harmonix X-DC2 Wattgate 330 - test audiostereo.pl
Czytaj całość…Jeśli wiarę w zbawienny, bądź jakikolwiek, wpływ kabli uznamy za grzech ciężki, to usłyszenie kabla sieciowego jest dla kablosceptyków ewidentnym przejawem herezji. Spotkałem się też z dość autorytatywnym stwierdzeniem, że „jeśli słychać wpływ kabla sieciowego na brzmienie jakiegoś urządzenia, oznacza to, że jest ono zepsute”. W związku z powyższym oświadczam, że będąc zdrowym na ciele (umysł zostawmy na razie w spokoju) przedmiot niniejszego testu, jakim jest kabel sieciowy Harmonix X-DC2 wpłynął na brzmienie mojego systemu.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz gramofonowy Goldenote PH-7
Czytaj całość…PH-7 jest wysokiej klasy przedwzmacniaczem gramofonowym, wpółpracującym z wkładkami MM i MC. PH-7 jest napędzany przez zaawansowane hybrydowe zasilanie, urzadzenie jednak, podobnie jak pozostałe elementy systemu Micro, pozwala na podłaczenie zewnętrznego opcjonalnego zasilacza PSU-7.


Czytaj całość…
 
Wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz stereo Goldenote HP-7
Czytaj całość… HP-7 to najwyższej jakości wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz, charakteryzujący się zaawansowaną regulacją poziomu głośności. Aktywna regulacja poziomu sygnału jest zbudowana na najwyższej klasy rezystorach, umożliwiając regulację głośności w 200 krokach co 0.5dB. Innowacyjna konstrukcja opracowana na potrzeby HP-7 umożliwia stosowanie słuchawek o impedancji od 20 do 1000 omów bez potrzeby jakiejkolwiek ręcznej regulacji.
Czytaj całość…
 
Nowy przetwornik USB DAC-7 Goldenote z serii Micro Line
Czytaj całość…DAC-7 jest asynchronicznym przetwornikem USB, potrafiącym odtworzyć muzykę zapisaną w plikach wysokiej rozdzielczości poprzez port USB dzięki szybkości 480Mb/s. DAC-7 dekoduje praktycznie każdy materiał muzyczny zapisany w formacie do 24-bitów i 192kHz z dowolnego komputera lub innego źródła dzięki ogromnje elastyczności połaczeń (USB, Tos-Link optyczny, dwa koncentryczne wejścia cyfrowe).
Czytaj całość…
 
Xavian Mondiale - test audiostereo.pl - lipiec 2011
Czytaj całość…Sądząc po dobrej prasie i opiniach zadowolonych posiadaczy Xavian nie ma problemów ze zbytem. Jednak w im większej ilości systemów pojawiają się czeskie kolumny, tym więcej zmiennych i mniej, lub bardziej udanych konfiguracji. Chcąc przynajmniej częściowo pomóc zagubionym audiofilom Roberto Barletta wprowadził do oferty kable głośnikowe.
Czytaj całość…
 
Ekskluzywne prezentacje systemów MANLEY w salonie Q21

Serdecznie zapraszamy na indywidualne prezentacje systemów marki Manley na dowolnie wybranych z naszej oferty zestawach kolumnowych. Prosimy o wczesniejszą rezerwacjmę sali oraz uzgodnienie konfiguracji zestawu drogą telefoniczną pod nr telefonu 661 735 000. Osobą odpowiedzialną za prezentacje jest Bartek Szymański i Jacek Lesień 

 

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na prezentację wzmacniacza Lavardin Model IS Reference

Zapraszamy na prezentację wzmacniacza Lavardin Model IS Reference do wybranych salonów audio:

Koris - Poznań
Audio-Connect - Bydgoszcz
Audiopunkt - Warszawa
Fusic - Wrocław

Czytaj całość…
 
Prezentacja wzmacniacza Lavardin Model IT

Zapraszamy na prezentację wzmacniacza Lavardin Model IT do wybranych salonów audio :

Koris - Poznań
Audio-Connect - Bydgoszcz

Czytaj całość…
 
Lavardin Model IT 15 nowy wzmaciacz na 15 lecie firmy !!!
Czytaj całość…Wzmacniacze Lavardin zawsze były wzorcem muzykalności pośród wzmacniaczy tranzystorowych.

Aktualna linia produktów Lavardin jest naprawdę wyjątkowa i trudna do pobicia. Nie jest więc dziwne, że Lavardin musiał położyć wyjątkowy nacisk na detale, i przeunąć granice tego co jest możliwe, aby opracować nowe modele, będące lepsze pod względem muzycznym niż aktualna linia produktów.


Czytaj całość…
 
Test Xavian Primissima - Hi-Fi i Muzyka 06/2011
Czytaj całość…Mała przyjemność

Pierwsze Primissimy pojawiły się w ofercie Xavianaprzeszło rok temu. Nazywając je legendarnymi,producent grubo przesadza, ale prawdą jest, że teniedrogie, klasyczne monitory zostały ciepło przyjęte rzez odbiorców.Można więc było spocząć na laurach i zająć się rozbudowywaniemserii. Roberto Barletta znalazł jednak sposób, by ulepszyć najtańsze zestawy i od razu wprowadziłnowe wersje.
Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna - test audiostereo.pl - lipiec 2011
Czytaj całość…Powoli zaczynam oswajać się z myślą, że Roberto Barletta jest zemstą Czechów za nasz eksport piwa do nich. My zarzucamy im rynek pół milionem hektolitrów wyrobu piwopodobnego (dane z 2010 r), a Oni w zamian „zarzynają” naszych, krajowych producentów kolumn. Piwa z resztą też, bo na czymś trzeba oszczędzać jak się chce mieć ładne i dobre kolumny… z Czech.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Roberto Barlettą
Czytaj całość…W jednej ze swoich relacji z AudioShow napisałem, że dla mnie te doroczne targi z biegiem lat stały się okazją nie tyle posłuchania różnych systemów (bo ocena tychże na podstawie odsłuchów w czasie AS to nieporozumienie), ile raczej do poznawania ciekawych ludzi związanych z branżą. Tak się jednakże złożyło, że pomimo wielu wizyt w pokojach wrocławskiego Moje Audio ani razu nie wpadłem na Roberto Barlettę, twórcę firmy Xavian, więc nie było okazji porozmawiać.
Czytaj całość…
 
Test MANLEY STINGRAY II - Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Ulepszony Manley

Druga już odsłona słynnej „płaszczki” nabiera jeszcze większego impetu

Amerykańska „płaszczka” powraca – tym razem w ulepszonej wersji, zwiastującej nie tylko bardziej rozbudowane opcje ustawień oraz nieco inny wygląd, ale przede wszystkim udoskonalone układy odpowiadające bezpośrednio za lepszą jakość brzmienia. Pierwsza wersja tego oryginalnego wzmacniacza została wyprodukowana kilka lat temu, nic więc dziwnego, że zespół projektantów z Eve Anne Manley na czele postarał się, aby z udanej konstrukcji wydobyć jeszcze więcej niuansów i sprawić, by popularna integra zyskała jeszcze większą funkcjonalność i zaoferowała jeszcze lepsze brzmienie.
Czytaj całość…
 
Test Harmonix HS-101 - Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Jedwabisty przekaz

Nie mamy wątpliwości, że model HS-101 został stworzony z miłości do muzyki.

Harmonix nie kwapi się z wyjawianiem tajemnic związanych z konstrukcją swoich kabli, co wcale nas nie dziwi. Z materiałów ogólnodostępnych, a więc reklamówek i broszur informacyjnych możemy się jedynie dowiedzieć, że konstruktorzy kabli odkryli efekt rezonansu przewodników, po czym „zgrali” je tak, aby pomagały płynąć sygnałowi muzycznemu, a nie przeszkadzałymu, torując drogę. Cokolwiek to znaczy, fakty są takie, że w swoim przedziale cenowym produkty japońskiej manufaktury nakomicie bronią się pod względem brzmienia.
Czytaj całość…
 
Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie 25-26 czerwca do Wrocławia!!!
Czytaj całość… Organizator tej imprezy Piotr Guzek Impresariat zaprasza na cykl prezentacji pod tytułem AUDIOFIL


Najbliższa odbędzie się w przyszły weekend 25-26 czerwca w Hotelu "Wrocław" ul. Powstańców Śl. 7 w sali "Renata" w godzinach od 11- 21. Wstęp na imprezę jest wolny.

Czytaj całość…
 
Prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie Audio Styl 11 czerwca w Katowicach!!!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. W czasie pokazu można będzie posłuchać i zobaczyć większość konstrukcji produkowanych przez Xaviana. W tym najlepszych modeli XN360 oraz MEDITERRANEA. Można będzie także posłuchać innych kolumn Roberto Barletty: Giulia, XN250, Duetto, nowych Gran Colonna oraz nowej Primissima. Kolumny zostaną zaprezentowane w kilku konfiguracjach sprzętowych. Elektronika towarzysząca to Mark Levinson, McIntosh,VPI oraz Goldenote. To także okazja do porozmawiania spokojnie z naszym gościem.

Studio Audio Styl - Al. Rożdzieńskiego 91, 40-203 Katowicetel. (32) 258 95 76

e-mail: biuro@audiostyl.pl | www.audiostyl.pl | Sobota godzina 10 -16

Czytaj całość…
 
Test Manley Stingray II - Audio
Czytaj całość…Niezwykły kształt, charakterystyczny kolor facjaty (navy blue), sporo lamp i kilka specjalnych, całkiem przydatnych drobiazgów. To wszystko na pewno zrobi wrażenie i wyróżni ten wzmacniacz nawet wśród wielu innych tego typu modeli lampowych. Nie jest
to ani konstrukcja nowocześnie enigmatyczna, ani klasyczna. To Manley.
Czytaj całość…
 
Xavian XN125 Evoluzione - test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Zmiana warty Xavian XN 125
Evoluzione Speciale

Dawno, dawno temu, w czasie jednego z pierwszych Audio Show, natrafiłem na kolumny nikomu nieznanej firmy Xavian. Prezentujący je wystawca miał jeszcze gramofony AU/RA, wzmacniacze Ri-Audio i inne urządzenia zza południowej granicy, których nazwy dla polskich audiofilów były czystą egzotyką.
Czytaj całość…
 
Prezentacja systemu Reimyo w audio-connect! 16-28 maja Bydgoszcz!
Czytaj całość… Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z urządzeniami Reimyo!

Będzie to także niebywała okazja posłuchać pierwszego w dziejach firmy tranzystorowego wzmacniacza mocy KAP-777. System uzupełni nowa wersja przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz odtwarzacz CDT-777 (transport) i DAP999EX (przetwornik C/A)

Czytaj całość…
 
Prezentacja wzmacniaczy Lavardin w Salonie Fusic we Wrocławiu! 16-28 maja!

Czytaj całość… W dniach 16-28 maja w Salonie Fusic we Wrocławiu odbędzie się prezentacja wzmacniaczy Lavardin. Nasze badania zaczynają się w miejscu, gdzie inni już się poddali Nasze nowe technologie mają tylko jeden cel: radość ze słuchania muzyki. Nasze badania idą w kierunku poszukiwania najważniejszych elementów kształtujących muzykalność wzmacniacza i pozwoliły nam odkryć wcześniej nieznane zniekształcenia nieliniowe, które nazwaliśmy "zniekształceniami pamięciowymi" (memory distortion ™).

Czytaj całość…
 
Wzmacniacz mocy Reimyo KAP-777 - test HighFidelity.pl
Czytaj całość… Reimyo KAP-777 to pierwszy tranzystorowy wzmacniacz mocy przygotowany przez firmę Reimyo. To rzecz, której nikt by się nie spodziewał. Odkąd pamiętam, pan Kiuchi był guru od lamp i od procesora K2. Pierwsze – wiadomo: jego fenomenalny wzmacniacz mocy PAT-777 i przedwzmacniacz CAT-777 , teraz w wersji Mk II, to były wyznaczniki pewnego stanu wiedzy, umiejętności i technologii związanych z tą techniką. Z drugiej strony pan Kiuchi jest współwłaścicielem patentu XRCD, producentem wielu albumów tego typu , a Reimyo to jedna z niewielu firm (poza Phase Tech), która stosuje w odtwarzaczach CD procesor K2, podstawę patentu XRCD.
Czytaj całość…
 
Krakowskie Towarzystwo Soniczne, spotkanie #77: Wzmacniacz mocy Reimyo KAP-777 - HighFidelity.pl
Czytaj całość… Siedemdziesiąte siódme spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego poświęcone jest dwóm produktom – nowemu wzmacniaczowi japońskiej firmy Reimyo oraz równinie nowym lampom chińskiej firmy Create Audio. Podkreślam ich „nowość” nie bez powodu, ponieważ dostaliśmy jedne z pierwszych dostępnych egzemplarzy z obydwu firm. I nie jest przepadkiem, że omawiamy je wspólnie.
Czytaj całość…
 
Musica - Ibuki Series Sekigahara Przetwornik D/A USB - test HighFidelity.pl
Czytaj całość… O należącej do firmy Musica Corporation firmie Musica pisaliśmy przy okazji testu wzmacniacza zintegrowanego int1000s. Yoshi Hontai, niesamowity człowiek, o którym piszę często przy okazji testów Acrolinka, Oyaide czy Lebena, będący agentem także tej firmy, po teście przysłał mail, w którym w imieniu szefa Musiki dziękował za pokazanie ludziom int1000s – jak się okazało, to był pierwszy test tej marki poza Japonią. Przypomnę, że miesiąc po polskiej premierze test ukazał się w języku angielskim, a w kilka dni później został opublikowany w amerykańskim magazynie „6moons.com”. Można więc powiedzieć, że udało się nam markę nieźle spopularyzować, nie tylko w Polsce.
Czytaj całość…
 
Xavian XN 250 Evoluzione - audiostereo.pl Maj 2011
Czytaj całość… Dla przeciętnego zjadacza chleba Czechy kojarzą się ze „Szpitalem na Peryferiach”, „Kobietą za ladą” i … piwem. Młodsi czytelnicy z zakamarków swojej pamięci będą w stanie wygrzebać jeszcze „Arabelę” i „Krecika”. Co ciekawe o ile nasi, krajowi producenci z nielicznymi wyjątkami (Ancient Audio, Amplifon, a ostatnio Gigawatt) z mozołem starają się zaistnieć na zagranicznych rynkach, to okazuje się, że od Czesi są tam już od dawna.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IT - test Magazyn HiFi Choice
Czytaj całość… Hi-end nie ma ceny!

Lavardin IT to wyjątkowa konstrukcja, od wielu lat znajdująca się na szczycie oferty Francuzów

Ostatni test wzmacniacza Lavardin IS (zob. nr 03/2010 HFC&HC) okazał się niezwykle satysfakcjonujący. Ta elegancka i niepozorna integra, dysponująca mocą zaledwie 38W na kanał, klasą brzmienia dorównuje urządzeniom ze znacznie wyższego zakresu cenowego, ocierając się o hi-end – obszar, w którym bezkompromisowe rozwiązania i uzyskane efekty brzmieniowe są podyktowane bardziej twórczą pasją niż ceną.
Czytaj całość…
 
XAVIAN GRAN COLONNA KOLUMNY PODŁOGOWE - test Magazyn HiFi Choice
Czytaj całość… Sztuka minimalizmu

Małe podłogówki Xaviana dowodzą wielkiego zaangażowania i kunsztu czeskiej manufaktury

Stosunkowo niedawno wprowadzone na rynek czeskie kolumny podłogowe Gran Colonna doczekały się kolejnego wcielenia. O ile w przypadku małej Primissimy (zob. recenzję w n-rze 01/2011 HFC&HC) zmiany objęły w zasadzie wymianę głośnika odtwarzającego bas i średnicę, o tylew nowej wersji Gran Colonny zmieniło się naprawdę sporo. Warto podkreślić, że budżetowa seria Suona, do której należą obydwa modele, opierała się na konstrukcjach zamkniętych. Teraz to się zmieniło – nowa Gran Colonna ma obudowę wentylowaną.
Czytaj całość…
 
Reimyo KAP-777 - Nowy tranzystorowy wzmacniacz mocy
Czytaj całość… Przewodnik po nowych obszarach muzyki.

Reimyo KAP-777 to nowy i pierwszy tranzystorowy wzmacniacz mocy wyprodukowany przez Combak Corporation z Japonii.  Ten wzmacniacz wykorzystuje unikatową i opracowana niedawno koncepcję wzmacniacza opartego na pojedynczym tranzystorze MosFET, stosując program współpracy technologicznej “High Tech Fusion”.
Czytaj całość…
 
Xavian XN250 Evoluzione Speciale - test HighFidelity.pl
Czytaj całość…Co takiego jest w Czechach, że trafiają tam włoscy (i nie tylko) twórcy audio? Robert Kron – współtwórca marki KR Audio to pierwszy przykład, jaki przychodzi mi do głowy. Roberto Barletta z Xaviana to oczywiście kolejny. Austriacki Pro-Ject też sporą część produkcji robi w tym kraju. Ciekawe prawda? Dobrego wina tam nie uświadczysz, słońca za wiele nie ma (w porównaniu do Italii oczywiście), o owocach morza (świeżych) można zapomnieć, a jednak wymienieni Włosi swoje firmy założyli właśnie w kraju wojaka Szwejka.
Czytaj całość…
 
Test Harmonix Studio Master 350 - HiFi i Muzyka 03/2011
Czytaj całość…Z oficjalnej witryny Harmoniksa nie dowiemy się wiele na temat budowy kabla zasilającego X-DC Studio Master 350. Dopiero zagadnięty bezpośrednio Kazuo Kiuchi – właściciel marek Reimyo, Bravo! i Harmonix – uchyla rąbka tajemnicy.
Czytaj całość…
 
Test Goldenote S3 - AUDIO 4/11
Czytaj całość…Maurizio Aterini, właściciel i duch sprawczy marki Goldenote, jest człowiekiemrenesansu. Radzi sobie równie dobrze w domenie analogowej, proponującgramofony,  ramiona gramofonowe orazwkładki, jak i w cyfrowej, będąc jednymz pionierów na rynku odtwarzaczy plików audio, które oferuje pod marką Blacknote.Dobrze pamiętam ekscytację, z jaką kilka lat temu, podczas wystawy High Endw Monachium, Maurizio pokazywał mi prototyp swojego pierwszego odtwarzaczaplików DSS30!
Czytaj całość…
 
Test Xavian Gulietta - HiFi Lautsprecher Germany 2011
Czytaj całość…Was passiert, wenn ein Italiener nach Tschechien geht, um dort mit skandinavischen Chassis Boxen zu bauen?Nun – nicht Spektakuläres, nur eine Reihe sehr guter und sehr edler Lautsprecher, die – und das ist dann dochwieder außergewöhnlich – absolut bezahlbar bleiben.
Czytaj całość…
 
Test Xavian XN270 - Magazyn LP Germany 2011
Czytaj całość…Mein lieber Kollege Thomas Schmidt ist ein durchaus kritischer Zeitgenosse, wenn es um HiFi geht. Ab und an stellt sich jedoch die  ußerst seltene Gelegenheit ein, dass er über ein Gerät ins Schwärmen kommt. Dann höre ich immer ganz genau hin, denn bis jetzt war immer was dran. Neulich war‘s mal wieder so weit. Auslöser in diesem Fall: ein Lautsprecher
von Xavian.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - kable głośnikowe Mondiale
Czytaj całość…Firma Xavian był do tej pory znana jako prodcuent zestawów głośnikowych. Teraz do oferty weszły też kable głośnikowe.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - aktywny subwoofer Basso
Czytaj całość…Basso to nowy aktywny subwoofer firmy Xavian, polecany przez producenta przede wszystkim do klasycznych, dwukanałowych systemów stereo. Obudowa Basso wykonana jest z 30-milimetrowych płyt MDF. Wykorzystano 27-centymetrowy głośnik basowy Scan-speak ze sztywną membraną aluminiową i 50-milimetrową cewką. Pracuje on w obudowie zamkniętej.
Czytaj całość…
 
STEREOFONICZNY WZMACNIACZ GOLDENOTE S1 - test kinoplay.pl styczeń 2011
Czytaj całość… Goldenote jest włoską firmą, znaną wcześniej jako Bluenote (zmiana nazwy nastąpiła ze względu na przysługujące prawa autorskie wytwórni płytowej Blue Note Records), nastawioną na produkcję średniej klasy i luksusowych urządzeń audio, znanych również pod marką Blacknote.

W ofercie Goldenote znaleźć można wszystkie komponenty potrzebne do stworzenia systemu stereo, a więc zarówno kolumny, wzmacniacze, jak i odtwarzacze CD oraz gramofony i akcesoria.
Czytaj całość…
 
Wywiad z Roberto Barlettą - test Magazyn HiFi i Muzyka 02/2011
Czytaj całość… Roberto Barletta, założyciel i główny konstruktor Xaviana, odwiedził Polskę przy okazji wystawy Audio Show 2010. O pierwszych muzycznych fascynacjach, początkach własnej działalności, skórzanych paskach i metalowych rurach rozmawialiśmy z dala od hotelowego zgiełku.

Czytaj całość…
 
Manley Stingray II/iTube - test Magazyn HiFi i Muzyka 12/2010
Czytaj całość…  XXI wiek
Pierwsza wersja Stingraya pojawiła się w 1997 roku. Przypominający płaszczkę wzmacniacz przyciągał spojrzenia i przekonywał brzmieniem na tyle, że okazał się bestsellerem Manleya. Nie chcąc przerywać dobrej passy, przez kolejną dekadę poddawano go jedynie kosmetycznym modyfikacjom. W egzemplarzach wytwarzanych po kwietniu 2003 podświetlenie loga zwykłą żarówką zastąpiono LED-ami, dzięki którym ma działać wiecznie.
Czytaj całość…
 
Blacknote USB DAC 15 audiostereo.pl Luty 2011

Czytaj całość…Nie da się nie zauważyć, że na naszych oczach dokonuje się, bądź nawet dokonała, mała rewolucja natury zarówno mentalnej jak i technologicznej. Linn zaprzestał produkcji odtwarzaczy CD, z półek powoli znikają standardowe odtwarzacze płyt wszelakiej maści, a w ich miejsce przychodzą nowe – sieciowe, strumieniowe, plików i jeszcze diabli wiedzą czego. Komputery z obdrapanych, wyjących pod biurkami blaszaków awansowały na pełnoprawne komponenty audio, a MiniMac jest popularny jak nigdy dotąd.

Czytaj całość…
 
Manley Stingray II test highfidelity.pl Luty 2011

Czytaj całość… Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Mój pierwszy raz z produktem amerykańskiej firmy Manley Labs nastąpił dopiero teraz – jakoś się do tej pory nie składało. Stingray to chyba najbardziej znany wzmacniacz tej firmy, choć w zasadzie otwierający jej ofertę. Pierwsza wersja była produkowana przez kilkanaście lat (dokładniej od 1997 roku), a historia powstania nazwy tego urządzenia weszła do kanonu anegdot branżowych. Może nie wszyscy Czytelnicy ją znają, więc pozwolę sobie ją przytoczyć.

Czytaj całość…
 
Xavian Primissima test HiFi Choice Styczeń 2011

Czytaj całość…Godny następca

Nowe, przeprojektowane Primissimy zaskakują znakomitym brzmieniem.

Xavian zasłynął jako producent kolumn z niższego pułapu cenowego, ale w ramach założonego budżetu trudno im odmówić wysokiej jakości wykonania i dźwięku. Stojący na czele firmy Roberto Barletta nawet w sytuacjach kryzysowych potrafi tak sprytnie kombinować, że w efekcie zyskuje, a raczej zyskują jego klienci. Świetny model Primissima (zob. naszą recenzję w nr. 2/2010 „HFC&HC”) doczekał się kolejnej odsłony wymuszonej problemami dotychczasowego dostawcy głośnika średnio-niskotonowego.

Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna test Audio Video Styczeń 2011

Czytaj całość…Jedyne w teście kolumny dwugłośnikowe dowodzą znanej tezy, że mniej czasem znaczy więcej. Dopracowanie i wyrafinowanie – te dwie cechy wyróżniają małe Xaviany.

Czeski Xavian, na leżący do Włocha, Roberto Barletty, stał się uznanym producentem zestawów głośniowych, któremu – w przeciwieństwie do naszych rodzimych producentów (pomijając Tonsil) – udała się sztuka wejścia i utrzymania na zagranicznych rynkach.

Czytaj całość…
 
Prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie FUSIC 5 lutego we Wrocławiu!!!

Czytaj całość…Opera Xavian - prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie FUSIC 5 lutego we Wrocławiu!!!

 Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. W czasie pokazu można będzie posłuchać i zobaczyć większość konstrukcji Xaviana.Po raz pierwszy w Polsce pokażemy nową konstrukcję Roberto trójdrożny model kolumn Preludio. Spotkanie uświetni koncert wybitnego tenora Opery Praskiej przy akompaniamencie fortepianu.Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły pokaz.5 lutego. Spotkanie potrwa do późnych godzin wieczornych.

Czytaj całość…
 
Blacknote USB DAC30 Tube - test Magazyn HiFi i Muzyka 11/2010
Czytaj całość…Przetwornik do komputera Blacknote DAC30.

Jeszcze kilka lat temu w audiofilskim świecie przetwornik cyfrowo-analogowy oznaczał element odtwarzacza płyt kompaktowych albo oddzielne urządzenie o tej samej funkcji. Dziś, w dobie rosnącej popularności odczytu plików muzycznych, znikają z rynku przetworniki dedykowane odtwarzaczom CD, a rolę cyfrowego źródła w systemie hi-fi przejmują urządzenia przeznaczone do pracy z komputerami, dyskami i pendrive’ami. Jednym z nich jest najnowszy przetwornik Blacknote.
Czytaj całość…
 
Kondycjoner sieciowy GOLDENOTE DUMBO AC - test kinoplay.pl styczeń 2011

Czytaj całość…Istnieje wiele sposobów na poprawę brzmienia systemu audio, a jednym z nich jest zastosowanie kondycjonera sieciowego, urządzenia działającego na zasadzie oczyszczalni ścieków.

Jak się okazuje, prąd, którym częstujemy nasze odtwarzacze czy wzmacniacze, wcale nie jest dla nich taki zdrowy.

Czytaj całość…
 
Nagrody i wyroznienia Magazyn HiFi i Muzyka 2010

Czytaj całość…Zgodnie z naszą tradycją nadszedł czas, by podsumować dorobek minionych dwunastu miesięcy.Wybieramy urządzenia, które wywarły na nas największe wrażenie. Takie, które  wyróżniają się na tle konkurencji,oferują najkorzystniejszą relację jakości do ceny albo po prostunajwyższą jakość dźwięku w ujęciu obiektywnym.


Czytaj całość…
 
Reimyo CDT-777 i DAP-999EX - The most wanted components of the year 2010 by StereoTimes MW2010
Czytaj całość…Reimyo CDT-777 i DAP-999EX dostały nagrodę najbardziej pożądanych urządzeń 2010 przez Stereotimes USA.

To jest wyjątkowo muzykalny i niemęczący duet, jeden z najlepszych jakie zdarzyło mi się słyszeć. Dziecko umysłu Kazuo Kiuchi, który zaprojektował wiele wyjątkowych produktów pod auspicjami Combak, a te są napewno wśród najbardziej naturalnie brzmiących konwencjonalnych odtwarzaczy dzielonych. Brawo.


Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS - test kinoplay.pl styczeń 2011
Czytaj całość…STEREOFONICZNY WZMACNIACZ LAVARDIN IS

Pochodzący z Francji Lavardin IS został zaprojektowany, by maksymalnie cieszyć odtwarzaną muzyką. Ten wzmacniacz jest w pewnym stopniu minimalistyczną konstrukcją, czego z pewnością nie można powiedzieć o jego aspiracjach brzmieniowych.
Czytaj całość…
 
Davone Rithm - test kinoplay.pl styczeń 2011
Czytaj całość…PODŁOGOWE KOLUMNY STEREO DAVONE RITHM

Davone Rithm z pewnością należą do jednych z najpiękniej zaprojektowanych kolumn głośnikowych i… doskonale brzmiących w swoim przedziale cenowym.

Te nietuzinkowe kolumny swój debiut miały (oficjalna wersja fabryczna) w roku 2007 i od tego czasu narobiły sporo szumu, zwłaszcza w środowisku projektantów kolumn głośnikowych. Niespotykane kształty tej niecodziennej bryły oraz oryginalne rozwiązania konstrukcyjne sprawiły, że jest to obecnie jedna z najwybitniejszych dwudrożnych kolumn na rynku, z jakimi można mieć do czynienia.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 481 - 540 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław