Start
Lavardin Model IT 15 nowy wzmaciacz na 15 lecie firmy !!!
Czytaj całość…Wzmacniacze Lavardin zawsze były wzorcem muzykalności pośród wzmacniaczy tranzystorowych.

Aktualna linia produktów Lavardin jest naprawdę wyjątkowa i trudna do pobicia. Nie jest więc dziwne, że Lavardin musiał położyć wyjątkowy nacisk na detale, i przeunąć granice tego co jest możliwe, aby opracować nowe modele, będące lepsze pod względem muzycznym niż aktualna linia produktów.


Czytaj całość…
 
Test Xavian Primissima - Hi-Fi i Muzyka 06/2011
Czytaj całość…Mała przyjemność

Pierwsze Primissimy pojawiły się w ofercie Xavianaprzeszło rok temu. Nazywając je legendarnymi,producent grubo przesadza, ale prawdą jest, że teniedrogie, klasyczne monitory zostały ciepło przyjęte rzez odbiorców.Można więc było spocząć na laurach i zająć się rozbudowywaniemserii. Roberto Barletta znalazł jednak sposób, by ulepszyć najtańsze zestawy i od razu wprowadziłnowe wersje.
Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna - test audiostereo.pl - lipiec 2011
Czytaj całość…Powoli zaczynam oswajać się z myślą, że Roberto Barletta jest zemstą Czechów za nasz eksport piwa do nich. My zarzucamy im rynek pół milionem hektolitrów wyrobu piwopodobnego (dane z 2010 r), a Oni w zamian „zarzynają” naszych, krajowych producentów kolumn. Piwa z resztą też, bo na czymś trzeba oszczędzać jak się chce mieć ładne i dobre kolumny… z Czech.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Roberto Barlettą
Czytaj całość…W jednej ze swoich relacji z AudioShow napisałem, że dla mnie te doroczne targi z biegiem lat stały się okazją nie tyle posłuchania różnych systemów (bo ocena tychże na podstawie odsłuchów w czasie AS to nieporozumienie), ile raczej do poznawania ciekawych ludzi związanych z branżą. Tak się jednakże złożyło, że pomimo wielu wizyt w pokojach wrocławskiego Moje Audio ani razu nie wpadłem na Roberto Barlettę, twórcę firmy Xavian, więc nie było okazji porozmawiać.
Czytaj całość…
 
Test MANLEY STINGRAY II - Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Ulepszony Manley

Druga już odsłona słynnej „płaszczki” nabiera jeszcze większego impetu

Amerykańska „płaszczka” powraca – tym razem w ulepszonej wersji, zwiastującej nie tylko bardziej rozbudowane opcje ustawień oraz nieco inny wygląd, ale przede wszystkim udoskonalone układy odpowiadające bezpośrednio za lepszą jakość brzmienia. Pierwsza wersja tego oryginalnego wzmacniacza została wyprodukowana kilka lat temu, nic więc dziwnego, że zespół projektantów z Eve Anne Manley na czele postarał się, aby z udanej konstrukcji wydobyć jeszcze więcej niuansów i sprawić, by popularna integra zyskała jeszcze większą funkcjonalność i zaoferowała jeszcze lepsze brzmienie.
Czytaj całość…
 
Test Harmonix HS-101 - Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Jedwabisty przekaz

Nie mamy wątpliwości, że model HS-101 został stworzony z miłości do muzyki.

Harmonix nie kwapi się z wyjawianiem tajemnic związanych z konstrukcją swoich kabli, co wcale nas nie dziwi. Z materiałów ogólnodostępnych, a więc reklamówek i broszur informacyjnych możemy się jedynie dowiedzieć, że konstruktorzy kabli odkryli efekt rezonansu przewodników, po czym „zgrali” je tak, aby pomagały płynąć sygnałowi muzycznemu, a nie przeszkadzałymu, torując drogę. Cokolwiek to znaczy, fakty są takie, że w swoim przedziale cenowym produkty japońskiej manufaktury nakomicie bronią się pod względem brzmienia.
Czytaj całość…
 
Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie 25-26 czerwca do Wrocławia!!!
Czytaj całość… Organizator tej imprezy Piotr Guzek Impresariat zaprasza na cykl prezentacji pod tytułem AUDIOFIL


Najbliższa odbędzie się w przyszły weekend 25-26 czerwca w Hotelu "Wrocław" ul. Powstańców Śl. 7 w sali "Renata" w godzinach od 11- 21. Wstęp na imprezę jest wolny.

Czytaj całość…
 
Prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie Audio Styl 11 czerwca w Katowicach!!!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. W czasie pokazu można będzie posłuchać i zobaczyć większość konstrukcji produkowanych przez Xaviana. W tym najlepszych modeli XN360 oraz MEDITERRANEA. Można będzie także posłuchać innych kolumn Roberto Barletty: Giulia, XN250, Duetto, nowych Gran Colonna oraz nowej Primissima. Kolumny zostaną zaprezentowane w kilku konfiguracjach sprzętowych. Elektronika towarzysząca to Mark Levinson, McIntosh,VPI oraz Goldenote. To także okazja do porozmawiania spokojnie z naszym gościem.

Studio Audio Styl - Al. Rożdzieńskiego 91, 40-203 Katowicetel. (32) 258 95 76

e-mail: biuro@audiostyl.pl | www.audiostyl.pl | Sobota godzina 10 -16

Czytaj całość…
 
Test Manley Stingray II - Audio
Czytaj całość…Niezwykły kształt, charakterystyczny kolor facjaty (navy blue), sporo lamp i kilka specjalnych, całkiem przydatnych drobiazgów. To wszystko na pewno zrobi wrażenie i wyróżni ten wzmacniacz nawet wśród wielu innych tego typu modeli lampowych. Nie jest
to ani konstrukcja nowocześnie enigmatyczna, ani klasyczna. To Manley.
Czytaj całość…
 
Xavian XN125 Evoluzione - test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Zmiana warty Xavian XN 125
Evoluzione Speciale

Dawno, dawno temu, w czasie jednego z pierwszych Audio Show, natrafiłem na kolumny nikomu nieznanej firmy Xavian. Prezentujący je wystawca miał jeszcze gramofony AU/RA, wzmacniacze Ri-Audio i inne urządzenia zza południowej granicy, których nazwy dla polskich audiofilów były czystą egzotyką.
Czytaj całość…
 
Prezentacja systemu Reimyo w audio-connect! 16-28 maja Bydgoszcz!
Czytaj całość… Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z urządzeniami Reimyo!

Będzie to także niebywała okazja posłuchać pierwszego w dziejach firmy tranzystorowego wzmacniacza mocy KAP-777. System uzupełni nowa wersja przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz odtwarzacz CDT-777 (transport) i DAP999EX (przetwornik C/A)

Czytaj całość…
 
Prezentacja wzmacniaczy Lavardin w Salonie Fusic we Wrocławiu! 16-28 maja!

Czytaj całość… W dniach 16-28 maja w Salonie Fusic we Wrocławiu odbędzie się prezentacja wzmacniaczy Lavardin. Nasze badania zaczynają się w miejscu, gdzie inni już się poddali Nasze nowe technologie mają tylko jeden cel: radość ze słuchania muzyki. Nasze badania idą w kierunku poszukiwania najważniejszych elementów kształtujących muzykalność wzmacniacza i pozwoliły nam odkryć wcześniej nieznane zniekształcenia nieliniowe, które nazwaliśmy "zniekształceniami pamięciowymi" (memory distortion ™).

Czytaj całość…
 
Wzmacniacz mocy Reimyo KAP-777 - test HighFidelity.pl
Czytaj całość… Reimyo KAP-777 to pierwszy tranzystorowy wzmacniacz mocy przygotowany przez firmę Reimyo. To rzecz, której nikt by się nie spodziewał. Odkąd pamiętam, pan Kiuchi był guru od lamp i od procesora K2. Pierwsze – wiadomo: jego fenomenalny wzmacniacz mocy PAT-777 i przedwzmacniacz CAT-777 , teraz w wersji Mk II, to były wyznaczniki pewnego stanu wiedzy, umiejętności i technologii związanych z tą techniką. Z drugiej strony pan Kiuchi jest współwłaścicielem patentu XRCD, producentem wielu albumów tego typu , a Reimyo to jedna z niewielu firm (poza Phase Tech), która stosuje w odtwarzaczach CD procesor K2, podstawę patentu XRCD.
Czytaj całość…
 
Krakowskie Towarzystwo Soniczne, spotkanie #77: Wzmacniacz mocy Reimyo KAP-777 - HighFidelity.pl
Czytaj całość… Siedemdziesiąte siódme spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego poświęcone jest dwóm produktom – nowemu wzmacniaczowi japońskiej firmy Reimyo oraz równinie nowym lampom chińskiej firmy Create Audio. Podkreślam ich „nowość” nie bez powodu, ponieważ dostaliśmy jedne z pierwszych dostępnych egzemplarzy z obydwu firm. I nie jest przepadkiem, że omawiamy je wspólnie.
Czytaj całość…
 
Musica - Ibuki Series Sekigahara Przetwornik D/A USB - test HighFidelity.pl
Czytaj całość… O należącej do firmy Musica Corporation firmie Musica pisaliśmy przy okazji testu wzmacniacza zintegrowanego int1000s. Yoshi Hontai, niesamowity człowiek, o którym piszę często przy okazji testów Acrolinka, Oyaide czy Lebena, będący agentem także tej firmy, po teście przysłał mail, w którym w imieniu szefa Musiki dziękował za pokazanie ludziom int1000s – jak się okazało, to był pierwszy test tej marki poza Japonią. Przypomnę, że miesiąc po polskiej premierze test ukazał się w języku angielskim, a w kilka dni później został opublikowany w amerykańskim magazynie „6moons.com”. Można więc powiedzieć, że udało się nam markę nieźle spopularyzować, nie tylko w Polsce.
Czytaj całość…
 
Xavian XN 250 Evoluzione - audiostereo.pl Maj 2011
Czytaj całość… Dla przeciętnego zjadacza chleba Czechy kojarzą się ze „Szpitalem na Peryferiach”, „Kobietą za ladą” i … piwem. Młodsi czytelnicy z zakamarków swojej pamięci będą w stanie wygrzebać jeszcze „Arabelę” i „Krecika”. Co ciekawe o ile nasi, krajowi producenci z nielicznymi wyjątkami (Ancient Audio, Amplifon, a ostatnio Gigawatt) z mozołem starają się zaistnieć na zagranicznych rynkach, to okazuje się, że od Czesi są tam już od dawna.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IT - test Magazyn HiFi Choice
Czytaj całość… Hi-end nie ma ceny!

Lavardin IT to wyjątkowa konstrukcja, od wielu lat znajdująca się na szczycie oferty Francuzów

Ostatni test wzmacniacza Lavardin IS (zob. nr 03/2010 HFC&HC) okazał się niezwykle satysfakcjonujący. Ta elegancka i niepozorna integra, dysponująca mocą zaledwie 38W na kanał, klasą brzmienia dorównuje urządzeniom ze znacznie wyższego zakresu cenowego, ocierając się o hi-end – obszar, w którym bezkompromisowe rozwiązania i uzyskane efekty brzmieniowe są podyktowane bardziej twórczą pasją niż ceną.
Czytaj całość…
 
XAVIAN GRAN COLONNA KOLUMNY PODŁOGOWE - test Magazyn HiFi Choice
Czytaj całość… Sztuka minimalizmu

Małe podłogówki Xaviana dowodzą wielkiego zaangażowania i kunsztu czeskiej manufaktury

Stosunkowo niedawno wprowadzone na rynek czeskie kolumny podłogowe Gran Colonna doczekały się kolejnego wcielenia. O ile w przypadku małej Primissimy (zob. recenzję w n-rze 01/2011 HFC&HC) zmiany objęły w zasadzie wymianę głośnika odtwarzającego bas i średnicę, o tylew nowej wersji Gran Colonny zmieniło się naprawdę sporo. Warto podkreślić, że budżetowa seria Suona, do której należą obydwa modele, opierała się na konstrukcjach zamkniętych. Teraz to się zmieniło – nowa Gran Colonna ma obudowę wentylowaną.
Czytaj całość…
 
Reimyo KAP-777 - Nowy tranzystorowy wzmacniacz mocy
Czytaj całość… Przewodnik po nowych obszarach muzyki.

Reimyo KAP-777 to nowy i pierwszy tranzystorowy wzmacniacz mocy wyprodukowany przez Combak Corporation z Japonii.  Ten wzmacniacz wykorzystuje unikatową i opracowana niedawno koncepcję wzmacniacza opartego na pojedynczym tranzystorze MosFET, stosując program współpracy technologicznej “High Tech Fusion”.
Czytaj całość…
 
Xavian XN250 Evoluzione Speciale - test HighFidelity.pl
Czytaj całość…Co takiego jest w Czechach, że trafiają tam włoscy (i nie tylko) twórcy audio? Robert Kron – współtwórca marki KR Audio to pierwszy przykład, jaki przychodzi mi do głowy. Roberto Barletta z Xaviana to oczywiście kolejny. Austriacki Pro-Ject też sporą część produkcji robi w tym kraju. Ciekawe prawda? Dobrego wina tam nie uświadczysz, słońca za wiele nie ma (w porównaniu do Italii oczywiście), o owocach morza (świeżych) można zapomnieć, a jednak wymienieni Włosi swoje firmy założyli właśnie w kraju wojaka Szwejka.
Czytaj całość…
 
Test Harmonix Studio Master 350 - HiFi i Muzyka 03/2011
Czytaj całość…Z oficjalnej witryny Harmoniksa nie dowiemy się wiele na temat budowy kabla zasilającego X-DC Studio Master 350. Dopiero zagadnięty bezpośrednio Kazuo Kiuchi – właściciel marek Reimyo, Bravo! i Harmonix – uchyla rąbka tajemnicy.
Czytaj całość…
 
Test Goldenote S3 - AUDIO 4/11
Czytaj całość…Maurizio Aterini, właściciel i duch sprawczy marki Goldenote, jest człowiekiemrenesansu. Radzi sobie równie dobrze w domenie analogowej, proponującgramofony,  ramiona gramofonowe orazwkładki, jak i w cyfrowej, będąc jednymz pionierów na rynku odtwarzaczy plików audio, które oferuje pod marką Blacknote.Dobrze pamiętam ekscytację, z jaką kilka lat temu, podczas wystawy High Endw Monachium, Maurizio pokazywał mi prototyp swojego pierwszego odtwarzaczaplików DSS30!
Czytaj całość…
 
Test Xavian Gulietta - HiFi Lautsprecher Germany 2011
Czytaj całość…Was passiert, wenn ein Italiener nach Tschechien geht, um dort mit skandinavischen Chassis Boxen zu bauen?Nun – nicht Spektakuläres, nur eine Reihe sehr guter und sehr edler Lautsprecher, die – und das ist dann dochwieder außergewöhnlich – absolut bezahlbar bleiben.
Czytaj całość…
 
Test Xavian XN270 - Magazyn LP Germany 2011
Czytaj całość…Mein lieber Kollege Thomas Schmidt ist ein durchaus kritischer Zeitgenosse, wenn es um HiFi geht. Ab und an stellt sich jedoch die  ußerst seltene Gelegenheit ein, dass er über ein Gerät ins Schwärmen kommt. Dann höre ich immer ganz genau hin, denn bis jetzt war immer was dran. Neulich war‘s mal wieder so weit. Auslöser in diesem Fall: ein Lautsprecher
von Xavian.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - kable głośnikowe Mondiale
Czytaj całość…Firma Xavian był do tej pory znana jako prodcuent zestawów głośnikowych. Teraz do oferty weszły też kable głośnikowe.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - aktywny subwoofer Basso
Czytaj całość…Basso to nowy aktywny subwoofer firmy Xavian, polecany przez producenta przede wszystkim do klasycznych, dwukanałowych systemów stereo. Obudowa Basso wykonana jest z 30-milimetrowych płyt MDF. Wykorzystano 27-centymetrowy głośnik basowy Scan-speak ze sztywną membraną aluminiową i 50-milimetrową cewką. Pracuje on w obudowie zamkniętej.
Czytaj całość…
 
STEREOFONICZNY WZMACNIACZ GOLDENOTE S1 - test kinoplay.pl styczeń 2011
Czytaj całość… Goldenote jest włoską firmą, znaną wcześniej jako Bluenote (zmiana nazwy nastąpiła ze względu na przysługujące prawa autorskie wytwórni płytowej Blue Note Records), nastawioną na produkcję średniej klasy i luksusowych urządzeń audio, znanych również pod marką Blacknote.

W ofercie Goldenote znaleźć można wszystkie komponenty potrzebne do stworzenia systemu stereo, a więc zarówno kolumny, wzmacniacze, jak i odtwarzacze CD oraz gramofony i akcesoria.
Czytaj całość…
 
Wywiad z Roberto Barlettą - test Magazyn HiFi i Muzyka 02/2011
Czytaj całość… Roberto Barletta, założyciel i główny konstruktor Xaviana, odwiedził Polskę przy okazji wystawy Audio Show 2010. O pierwszych muzycznych fascynacjach, początkach własnej działalności, skórzanych paskach i metalowych rurach rozmawialiśmy z dala od hotelowego zgiełku.

Czytaj całość…
 
Manley Stingray II/iTube - test Magazyn HiFi i Muzyka 12/2010
Czytaj całość…  XXI wiek
Pierwsza wersja Stingraya pojawiła się w 1997 roku. Przypominający płaszczkę wzmacniacz przyciągał spojrzenia i przekonywał brzmieniem na tyle, że okazał się bestsellerem Manleya. Nie chcąc przerywać dobrej passy, przez kolejną dekadę poddawano go jedynie kosmetycznym modyfikacjom. W egzemplarzach wytwarzanych po kwietniu 2003 podświetlenie loga zwykłą żarówką zastąpiono LED-ami, dzięki którym ma działać wiecznie.
Czytaj całość…
 
Blacknote USB DAC 15 audiostereo.pl Luty 2011

Czytaj całość…Nie da się nie zauważyć, że na naszych oczach dokonuje się, bądź nawet dokonała, mała rewolucja natury zarówno mentalnej jak i technologicznej. Linn zaprzestał produkcji odtwarzaczy CD, z półek powoli znikają standardowe odtwarzacze płyt wszelakiej maści, a w ich miejsce przychodzą nowe – sieciowe, strumieniowe, plików i jeszcze diabli wiedzą czego. Komputery z obdrapanych, wyjących pod biurkami blaszaków awansowały na pełnoprawne komponenty audio, a MiniMac jest popularny jak nigdy dotąd.

Czytaj całość…
 
Manley Stingray II test highfidelity.pl Luty 2011

Czytaj całość… Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Mój pierwszy raz z produktem amerykańskiej firmy Manley Labs nastąpił dopiero teraz – jakoś się do tej pory nie składało. Stingray to chyba najbardziej znany wzmacniacz tej firmy, choć w zasadzie otwierający jej ofertę. Pierwsza wersja była produkowana przez kilkanaście lat (dokładniej od 1997 roku), a historia powstania nazwy tego urządzenia weszła do kanonu anegdot branżowych. Może nie wszyscy Czytelnicy ją znają, więc pozwolę sobie ją przytoczyć.

Czytaj całość…
 
Xavian Primissima test HiFi Choice Styczeń 2011

Czytaj całość…Godny następca

Nowe, przeprojektowane Primissimy zaskakują znakomitym brzmieniem.

Xavian zasłynął jako producent kolumn z niższego pułapu cenowego, ale w ramach założonego budżetu trudno im odmówić wysokiej jakości wykonania i dźwięku. Stojący na czele firmy Roberto Barletta nawet w sytuacjach kryzysowych potrafi tak sprytnie kombinować, że w efekcie zyskuje, a raczej zyskują jego klienci. Świetny model Primissima (zob. naszą recenzję w nr. 2/2010 „HFC&HC”) doczekał się kolejnej odsłony wymuszonej problemami dotychczasowego dostawcy głośnika średnio-niskotonowego.

Czytaj całość…
 
Xavian Gran Colonna test Audio Video Styczeń 2011

Czytaj całość…Jedyne w teście kolumny dwugłośnikowe dowodzą znanej tezy, że mniej czasem znaczy więcej. Dopracowanie i wyrafinowanie – te dwie cechy wyróżniają małe Xaviany.

Czeski Xavian, na leżący do Włocha, Roberto Barletty, stał się uznanym producentem zestawów głośniowych, któremu – w przeciwieństwie do naszych rodzimych producentów (pomijając Tonsil) – udała się sztuka wejścia i utrzymania na zagranicznych rynkach.

Czytaj całość…
 
Prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie FUSIC 5 lutego we Wrocławiu!!!

Czytaj całość…Opera Xavian - prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie FUSIC 5 lutego we Wrocławiu!!!

 Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. W czasie pokazu można będzie posłuchać i zobaczyć większość konstrukcji Xaviana.Po raz pierwszy w Polsce pokażemy nową konstrukcję Roberto trójdrożny model kolumn Preludio. Spotkanie uświetni koncert wybitnego tenora Opery Praskiej przy akompaniamencie fortepianu.Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły pokaz.5 lutego. Spotkanie potrwa do późnych godzin wieczornych.

Czytaj całość…
 
Blacknote USB DAC30 Tube - test Magazyn HiFi i Muzyka 11/2010
Czytaj całość…Przetwornik do komputera Blacknote DAC30.

Jeszcze kilka lat temu w audiofilskim świecie przetwornik cyfrowo-analogowy oznaczał element odtwarzacza płyt kompaktowych albo oddzielne urządzenie o tej samej funkcji. Dziś, w dobie rosnącej popularności odczytu plików muzycznych, znikają z rynku przetworniki dedykowane odtwarzaczom CD, a rolę cyfrowego źródła w systemie hi-fi przejmują urządzenia przeznaczone do pracy z komputerami, dyskami i pendrive’ami. Jednym z nich jest najnowszy przetwornik Blacknote.
Czytaj całość…
 
Kondycjoner sieciowy GOLDENOTE DUMBO AC - test kinoplay.pl styczeń 2011

Czytaj całość…Istnieje wiele sposobów na poprawę brzmienia systemu audio, a jednym z nich jest zastosowanie kondycjonera sieciowego, urządzenia działającego na zasadzie oczyszczalni ścieków.

Jak się okazuje, prąd, którym częstujemy nasze odtwarzacze czy wzmacniacze, wcale nie jest dla nich taki zdrowy.

Czytaj całość…
 
Nagrody i wyroznienia Magazyn HiFi i Muzyka 2010

Czytaj całość…Zgodnie z naszą tradycją nadszedł czas, by podsumować dorobek minionych dwunastu miesięcy.Wybieramy urządzenia, które wywarły na nas największe wrażenie. Takie, które  wyróżniają się na tle konkurencji,oferują najkorzystniejszą relację jakości do ceny albo po prostunajwyższą jakość dźwięku w ujęciu obiektywnym.


Czytaj całość…
 
Reimyo CDT-777 i DAP-999EX - The most wanted components of the year 2010 by StereoTimes MW2010
Czytaj całość…Reimyo CDT-777 i DAP-999EX dostały nagrodę najbardziej pożądanych urządzeń 2010 przez Stereotimes USA.

To jest wyjątkowo muzykalny i niemęczący duet, jeden z najlepszych jakie zdarzyło mi się słyszeć. Dziecko umysłu Kazuo Kiuchi, który zaprojektował wiele wyjątkowych produktów pod auspicjami Combak, a te są napewno wśród najbardziej naturalnie brzmiących konwencjonalnych odtwarzaczy dzielonych. Brawo.


Czytaj całość…
 
Lavardin Model IS - test kinoplay.pl styczeń 2011
Czytaj całość…STEREOFONICZNY WZMACNIACZ LAVARDIN IS

Pochodzący z Francji Lavardin IS został zaprojektowany, by maksymalnie cieszyć odtwarzaną muzyką. Ten wzmacniacz jest w pewnym stopniu minimalistyczną konstrukcją, czego z pewnością nie można powiedzieć o jego aspiracjach brzmieniowych.
Czytaj całość…
 
Davone Rithm - test kinoplay.pl styczeń 2011
Czytaj całość…PODŁOGOWE KOLUMNY STEREO DAVONE RITHM

Davone Rithm z pewnością należą do jednych z najpiękniej zaprojektowanych kolumn głośnikowych i… doskonale brzmiących w swoim przedziale cenowym.

Te nietuzinkowe kolumny swój debiut miały (oficjalna wersja fabryczna) w roku 2007 i od tego czasu narobiły sporo szumu, zwłaszcza w środowisku projektantów kolumn głośnikowych. Niespotykane kształty tej niecodziennej bryły oraz oryginalne rozwiązania konstrukcyjne sprawiły, że jest to obecnie jedna z najwybitniejszych dwudrożnych kolumn na rynku, z jakimi można mieć do czynienia.

Czytaj całość…
 
Harmonix HS 101 Improvid Version test - HiFi Choice 2011
Czytaj całość…Muzyką płynący

Niezwykle detaliczny i bez cienia ostrości

Harmonix należy do ścisłej czołówki wiodących na rynku producentów specjalizujących się w projektowaniu i wytwarzaniu wysokiej klasy kabli audio. Japończycy posiadają w swoim katalogu zarówno droższe, jak i tańsze produkty - chociażby testowany już przez nas model CI-230 Mark-II (zob. nr 9/2010), oferowany w wyjątkowo korzystnej cenie, aczkolwiek posiadający pewne charakterystyczne elementy brzmienia typowe dla bardziej zaawansowanych modeli.
Czytaj całość…
 
Konkurs sylwestrowy Moje Audio. Wygraj 20 audiofilskich płyt cd!!!
Czytaj całość…Ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać 20 audiofilskich super ciekawych płyt CD!

Aby wziąć w nim udział, należy przesłać odpowiedzi na poniżej zadane pytania, na adres konkurs@audiostereo.pl do dnia 1 stycznia 2011, a w tym wątku napisać "zgłaszam się", także do 1 stycznia.


Czytaj całość…
 
Harmonix RS15-ANV - platforma antywibracyjna - test HighFidelity.pl
Czytaj całość…We wrześniowym numerze „Audio” (9/2010) ukazał się test kilku półek antywibracyjnych i stosownych stopek pod sprzęt, test mojego autorstwa. Tak się złożyło, że na okładce zapowiadało go zdjęcie fragmentu półki, która w teście się nie znalazła (była z zupełnie innego przedziału cenowego niż pozostała grupa) – półki Harmonix RS15-ANV, a właściwie pojedynczego blatu.
Czytaj całość…
 
PRELUDIO - Pierwszy niedrogi głośnik trójdrożny od Xaviana!
Czytaj całość…Pomysł na stworzenie niedrogich i świetnie grających kolumn trójdroznych powstał w 2009 roku.
Teraz z dumą prezentujemy Preludio: klasyczny system trójdrożny w obudowie średniej wielkości z basrefleksem umieszczonym z przodu.
Koncepcja Preludio umozliwia słuchanie wszelkich waszych nagrań doceniając potencjał basu także w średniej wielkości oraz szerokich pokojach odsłuchowych.

Czytaj całość…
 
Goldenote Koala Tube MK II - test HiFI Choice

Czytaj całość…Zmysłowy Goldenote


Koala Tube to odtwarzacz zaprojektowany dla dźwiękowych koneserów.

Koala Tube to kolejny testowany przez nas odtwarzacz włoskiej firmy Goldenote (poprzednio recenzowaliśmy model Mini Koala, zob. nr 1/2010 HFC&HC). Wyposażono go w lampy w stopniu wyjściowym, a to może oznaczać tylko jedno – sporo zabawy i przyjemności z odsłuchu.

Czytaj całość…
 
Blacknote USB DAC nowe urządzenia w ofercie
Czytaj całość…DAC30

Wejścia cyfrowe:
2 x 3.0 USB High Speed przyjmujące każdą rozdzielczość, jaką jest w stanie odtworzyć komputer
4 x wejście cyfrowe S-Pdif 75 om
1 x wejście optyczne Tos-Link
1 x wejście zbalansowane AES/EBU XLR Digital 110 om
Czytaj całość…
 
Xavian Nowa Primissima - test Audiostereo.pl
Czytaj całość…Kiedy Primissiny pojawiły się w zeszłym roku na rynku, trudno było znaleźć dla nich konkurencję pod względem klasy i jakości wykonania. Jednak zawsze można to i owo poprawić, choć ludowe porzekadło głosi „lepsze jest wrogiem dobrego”. Widocznie Robert Barletta tej prawdy nie znał i uznał, że czas na zmiany. Tym bardziej, że dotychczasowy dostawca wooferów (czeska Tesla) padł i trzeba było znaleźć nowe źródło. Daleko nie trzeba było szukać – wystarczyło zajrzeć „za miedzę”, gdzie od dawien dawna rezyduje niemiecki Eton.
Czytaj całość…
 
Nagrody Roku 2010 - "High Fidelity"

Czytaj całość…Szanowni Państwo!

Już po raz siódmy magazyn „High Fidelity” ma honor i niekłamaną przyjemność przyznać Nagrody Roku za najciekawsze, naszym zdaniem szczególnie się wybijające produkty, które testowaliśmy na naszych łamach w 2010 roku.

Czytaj całość…
 
Lavardin IT - test Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Lavardin działa od roku 1996. W porównaniu z takimi tuzami jak Wharfedale (1932) czy nawet brytyjskimi manufakturami, paczkującymi w latach 70. w okolicach Cambridge, to młokos, ale w przeciwieństwie do większości z nich funkcjonuje nieprzerwanie, a produkcja nadal dbywa się w Europie.
Czytaj całość…
 
Xavaian Giulietta - test Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Xaviany Giulietta są od Spendorów A6 o 1000 zł droższe. Ale nie sądzę, by ta informacja miała istotne znaczenie dla osób decydujących się pomiędzy dwoma opisywanymi modelami.
Czytaj całość…
 
Manley Jumbo Shrimp - test Audio Video
Czytaj całość…W systemach opartych na amplifikacji dzielonej, przedwzmacniacz ma równie duży wpływ na brzmienie co końcówka mocy, a bywa, że nawet większy. Conrad-Johnson wprowadził ostatnio do oferty zupełnie nowy preamp „budżetowy”. By nie miał zbyt łatwo, znaleźliśmy mu dwóch konkurentów. Jeden ma geny europejskie, ale pochodzi z Dalekiego Wschodu. Drugi to „kolega” zza Oceanu. Całą trójkę łączy jedna wspólna cecha – w ich wnętrzach siedzą lampy.
Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Abbingdon Music Research CD-777 - test Audio Video
Czytaj całość…Muzykalny Anglik

Londyński producent, podobnie jak niegdyś Audionote, poszedł pod prąd z punktu widzenia współczesnych trendów w konstruowaniu źródeł cyfrowych. Zrezygnował z oversamplingu i upsamplingu, a stare przetworniki Philipsa sparował z lampami NOS
Czytaj całość…
 
Audio Show 2010 - galeria zdjęć
Czytaj całość…Poniżej prezentujemy zdjęcia z tegorocznej wystawy Audio Show z pokojów Moje Audio i Salonu Audio Video Q21.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz zintegrowany Manley Stingray iTube - test Audio Video

Czytaj całość…Nowa wersja klasyka

Stingray ze stacją dokującą do iPoda? Czemu nie? Manley nigdy nie bał się niekonwencjonalnych pomysłów, dbając zawsze przede wszystkim o komfort słuchacza. Jak to się udało tym razem?

Czytaj całość…
 
Xavian - Nowa Gran Colonna

Czytaj całość…  Temperament i charakter

Nowa Gran Colonna (po włosku „wielka kolumna”) to dwudrożna, wolnostojąca kolumna bas-refleks. Zwrotnica korzysta z filtrów progresywnych, aby reprodukować stabilną scenę dźwiękową przy niskich zniekształceniach.
Wyposażona w specjalny głośnik średnio-niskotonowy wyprodukowany przez firmę Eton, oraz wysokotonowy Vifa/Scan-Speak, nowa Gran Colonna przekazuje każdy rodzaj muzyki z odpowiednim temperamentem. Słuchanie różnych rodzajów muzyki spowoduje, że każdy z nich chwyci was za serce. 

Czytaj całość…
 
Xavian - Nowa Primissima

Czytaj całość…Nowe wyjątkowe kolumny klasy podstawowej

Po roku produkcji oryginalnego modelu Primissima (po włosku „moja najpierwsza”) prezentujemy nową, poprawioną wersję.Głośnik średnio-niskotonowy z papierową membraną został wyprodukowany w Niemczech przez firmę Eton, według naszych specyfikacji. Obudowa jest zamknięta, tak jak w oryginalnym modelu.  Zwrotnica korzysta z filtrów progresywnych, aby reprodukować stabilną scenę dźwiękową przy niskich zniekształceniach.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 481 - 540 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław