Start
iFi Audio iDSD - małe, grające "coś" w teście PClab
Czytaj całość…Rynek przenośnych urządzeń audio się zmienia. Jeszcze tego tak bardzo nie widać, ale już powoli ptaszki zaczynają ćwierkać o nadchodzących dużymi krokami rotacjach. Jak tak dalej pójdzie, przenośne DAP-y przestaną być sprzętami atrakcyjnymi z punktu widzenia osób takich jak ja - fanów dobrego grania na ulicy za wszelką cenę. Nie wiem jeszcze czy się cieszyć, czy uronić łezkę nad tym, co niesie przyszłość. W każdym razie idzie nowe, a o tym co jest na rzeczy przeczytacie poniżej.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 - "integra" dla mnie idealna - blog PClab
Czytaj całość…Nie jestem fanem rozwiązań zintegrowanych, wolę osobne przedwzmacniacz, parę monobloków i przetwornik c/a. Nic nie poradzę, sorry. Ale nie wytrzepałem sobie tego od tak z czapy, po prostu jak do tej pory nie spotkałem się z "integrą" na tyle dobrą, żeby dorównała mojemu głównemu systemowi. No i tak sobie ta sytuacja trwała w najlepsze przez ostatni rok, aż do momentu, w którym w moje ręce trafił najnowszy klocek Hegla - model H80. Okazało się, że spędzam z nim więcej czasu niż ze znacznie droższym systemem dzielonym. Chamstwo, psia mać! Albo i nie...
Czytaj całość…
 
Bakoon Products HPA-21 wzmacniacz słuchawkowy na całe życie? test HiFi Choice
Czytaj całość…Testujemy high-endowy, prądowy wzmacniacz słuchawkowy rodem z Korei firmy Bakoon. W naszym kraju słuchawkowe szaleństwo nie występuje na taką skalę, jak ma to miejsce w USA, a mimo to również u nas pojawia się coraz więcej ciekawych urządzeń związanych z „nausznikową” pasją. Tym razem do testów otrzymaliśmy wzmacniacz słuchawkowy mało znanego koreańskiego producenta.
Czytaj całość…
 
Amphion Ion + hiendowe monitory na biurko - test HiFi Choice
Czytaj całość…Pochodzące z Finlandii niewielkie monitory zapewniają wręcz studyjną jakość brzmienia w naszych domach. Fińską markę Amphion szczególnie upodobali sobie architekci wnętrz, tudzież amatorzy preferujący minimalistyczny, nowoczesny styl, cechujący się prostotą formy, brakiem ozdób i ornamentów. Generalnie im mniej przedmiotów jest w takim wnętrzu, tym lepiej.
Czytaj całość…
 
Crayon Audio CFA1.2 test highfidelity.pl
Czytaj całość…Jaki jest wzmacniacz zintegrowany – każdy widzi. To zazwyczaj niewielkie urządzenie z regulacją siły głosu i selektorem wejść, do którego z jednej strony wchodzimy sygnałem ze źródła (np. CD lub gramofonu) a z drugiej wychodzimy sygnałem do kolumn głośnikowych. „Integracja” informuje w tym przypadku o tym, że w jednej obudowie znalazły się przedwzmacniacz oraz wzmacniacz mocy. Wszyscy to znamy.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCAN nano test hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Pewne sprawy toczą się szybko i niektórzy nie zasypiają gruszek w popiele. Na przykład  Thorsten Loesch i Pat Wayne, główni inżynierowie AMR. Całkiem niedawno pisałem recenzję małego wzmacniacza słuchawkowego ifi iCAN, która okazała się być pozytywną, i to nawet w wysokim stopniu. Nie ma sensu powtarzać raz kolejny mantry o wielkim wzroście znaczenia słuchawek i sprzętu mobilnego dla dzisiejszego audio, bo wszyscy doskonale to wiedzą.
Czytaj całość…
 
i = interactive, Fi = fidelity... O iFi Audio słów kilka felieton w HighFidelity.pl
Czytaj całość…Gdy zaczynałem swoją dziennikarską karierę, od razu wiedziałem, czym chcę się zajmować. Jakoś tak się poukładało, że z muzyką mi zawsze było po drodze, no i odkąd pamiętam czegoś mi w niej brakowało. Dość szybko zorientowałem się, że posiadany przeze mnie sprzęt to wąskie gardło. Stąd wizyty na forach, pierwsze zakupy, niecierpliwe wyglądanie kuriera, rozpakowanie, podłączanie wszystkiego z wypiekami na twarzy i... z dnia na dzień przeniesienie się w inny świat, zupełnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki z małym głośniczkiem na końcu.

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3 test stereolife.pl
Czytaj całość…Amphion to jedna z firm, które nie budują kolumn z myślą o komorach bezechowych, pomiarach i sytuacjach czysto teoretycznych. Finowie wiedzą, że zestawy głośnikowe muszą sprawdzać się w normalnych pokojach mieszkalnych, a dobra współpraca kolumn z pomieszczeniem ma większe znaczenie, niż rodowane gniazda czy moc wzmacniacza. Celem firmy jest konstruowanie zestawów niewrażliwych na akustykę pomieszczenia, co pewnie w stu procentach nie jest możliwe do osiągnięcia, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś o tym myśli, a nie tylko wkręca audiofilskie przetworniki w ładne skrzynki.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iPhono test Magazyn HFM
Czytaj całość…Gramofonowy stopień korekcyjny w serii urządzeń przeznaczonych do rozbudowy systemów PC audio zaskakuje. Skłania też do zastanowienia się nad intencjami konstruktora. Może chodzi jedynie o zamiłowanie do słuchania muzyki wytłoczonej na czarnych krążkach? A może – według bardziej spiskowej teorii – iPhono to wabik, mający wyróżnić produkty iFi wśród urządzeń typu USB DAC, zalewających rynek obecnej dekady?
Czytaj całość…
 
Hegel Super na pclab.pl
Czytaj całość…Można wyjść z bezpiecznego i prawdziwego założenia, że każdy dziennikarz zajmujący się audio, przed zakupem sprzętu grającego dla siebie przesłuchuje ich ileś tam. Zatem logiczne, że skoro decyduje się wyłożyć swoje środki na urządzenie konkretnej firmy, cóż, jest ono w jakimś stopniu warte polecenia, lub chociaż uwagi. W moim przypadku Hegel jest jedną z nich. Cholernie ją lubię, do tego stopnia, że wydając jakiś czas temu kapustę na wzmacniacz zintegrowany H70 cieszyłem się jak dziecko. Trzeba iść do przodu jednak, hasiedemdziesiątka została zastąpiona.
Czytaj całość…
 
Hegel E80

Czytaj całość…Skandynawowie są znani z zamiłowania do ekologii, ale audiofilskie wzmacniacze jak dotąd opierały się modzie na energooszczędne urządzenia. Norweski producent elektroniki audio chce przełamać ten trend, wprowadzając do swojej oferty integrę, która nie oszczędza energii elektrycznej, ale nie potrzebuje jej w ogóle. Hegel E80 to wzmacniacz pozbawiony gniazda zasilającego. Zamiast zmuszać użytkownika do czerpania prądu z gniazdka, konstruktorzy opracowali system zasilania bateryjnego, który pozwala wzmacniaczowi pracować na normalnych obrotach niemal bez przerwy.

Czytaj całość…
 
HiFi i Muzyka - nagrody i wyróżnienia
Czytaj całość…Amphion Ion+. Malutkie monitorki spodobają się fanom Apple’a. Białe obudowy, maskownice (dostępne w wielu „szalonych” kolorach) i zaokrąglone kształty pasują do Macbooka jak ulał. Wiele osób w tym momencie pomyśli: „do komputera, czyli do niczego”. Otóż, nie. Oprócz tego zastosowania Iony sprawdzają się także w studiach i maleńkich pokojach, w których pokazują naturalny dźwięk. Idealny do pracy nad nagraniami, jak i słuchania muzyki, nie tylko akustycznej.
Czytaj całość…
 
Recenzja: Gradient Helsinki 1.5 - hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Gradient to wektor wyznaczający kierunek ku epicentrum. Ale także nazwa fińskiej firmy produkującej głośniki. Firma powstała w 1984 roku, a założył ją wraz z przyjacielem bardzo znany na profesjonalnym rynku nagraniowym specjalista od akustyki, członek Audio Engineering Society – Jorma Salmi. Siedziba znajduje się w Provoo, 50 tysięcznym mieście opodal Helsinek, a sama firma jest szeroko znana i oferuje spory wachlarz modeli, poczynając od stosunkowo tanich, a kończąc na dosyć drogich.
Czytaj całość…
 
Crayon Audio CFA1.2 - "6moons" Srajan Ebaen

Czytaj całość…Druga szansa. Zazwyczaj takie nie trafiają się recenzentom audio. Pozwoli się czemuś odejść - zdarza się, w sumie to ile urządzeń audio można posiadać? - i szanse na ponowne spotkanie ze starymi znajomymi są bardzo rzadkie. Nie można prosić o drugą recenzję tego samego urządzenia tylko ze względu na symptomy odstawienia. Tak było z ostatnią recenzją kolumn Albedo Aptica. I nie sądziłem że to się szybko powtórzy.

Czytaj całość…
 
Lumin A1 test na audiostereo.pl
Czytaj całość…Lumin. Urządzenie, które w ciągu ostatniego roku zrobiło sporo zamieszania na rynku odtwarzaczy plikowych, ponieważ pojawiło się na rynku praktycznie bez wcześniejszych zapowiedzi. Ale firma Lumin Music nie wzięła się z nikąd. To firma córka pochodzącej z Hong Kongu firmy Pixel Magic Systems, odpowiedzialnej za opracowanie zaawansowanych procesorów obrazu Crystalio. Tak więc jest to firma z odpowiednim zapleczem inżynieryjnym i doświadczeniem.
Czytaj całość…
 
Przewzmacniacz gramofonowy Bakoon EQA-12 w Magazynie HiFi
Czytaj całość… Koreańska firma Bakoon Products to u nas nowość. Podobnie jak inni specjaliści z Azji, oferuje zaawansowane technicznie urządzenia w zaskakującym projekcie plastycznym, świetnym wykończeniu i za dość wysoką cenę.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS101-Improved-S - test soundrebels.com
Czytaj całość… Posiadacze wyrobów sygnowanych przez Combak Corporation to z punktu widzenia typowego audiofila jedni z najszczęśliwszych a zarazem najspokojniejszych wybrańców losu. Powodem takiego stanu rzeczy jest bowiem stabilność, żeby nie powiedzieć niemalże niezmienność oferty. Nowe modele pojawiają się z podobną do zmian ustrojowych na Kubie częstotliwością. Dzięki temu, nawet abstrahując od samego „firmowego” brzmienia, na które się decydując z pewnością czynią to świadomie mają komfort psychiczny wiedząc, że kolejny - lepszy model nie pojawi się zbyt szybko. Taka postawa producenta po pierwsze buduje zdrowe relacje z klientami a po drugie jest wyraźnym sygnałem, że pośpiech nie sprzyja High-Endowi.

Czytaj całość…
 
Kolumny Amphion Ion+ - test w "HiFi i Muzyka"
Czytaj całość…Na tle innych konstrukcji z tego testu Iony wyglądają jak zabawki. Głośniki na biurko? Do komputera? Do powieszenia na ścianie? Jak najbardziej. Pierwsze dwie sytuacje się ze sobą wiążą, bo gdzie słuchać muzyki z komputera, jak nie przy biurku? W tej roli monitorki zrobiły zresztą karierę – polecała je do tego celu prasa (także my), portale komputerowe, wreszcie sami klienci. Ale jeśli myślicie, że to zwyczajne „pierdziawki” do peceta, to nie tędy droga.
Czytaj całość…
 
Kolumny Gradient 5.0 - test w "Magazyn Hi Fi"
Czytaj całość…Prostota, jakość i funkcjonalność to główne założenia stylu skandynawskiego, który każdy rozpozna bezbłędnie, niezależnie od tego, czy chodzi o budownictwo, wyposażenie wnętrz, czy też najbardziej interesującą nas dziedzinę, jaką jest sprzęt grający. Najmłodsza, a zarazem najmniejsza konstrukcja Gradienta wpisuje się w tę estetykę. Fińskie minimonitorki cieszą oko zgrabną formą, świetnym wykonaniem i spasowaniem elementów.
Czytaj całość…
 
Kolumny Amphion Argon 1 - test w "HiFi i Muzyka"
Czytaj całość…Na zdjęciu Argony wyglądają niemal identycznie jak Iony. Ale to znacznie większe zestawy i w odróżnieniu od tamtych – kanciaste. W kolumnach Amphiona widać czystość formy i klasyczną elegancję. Cechy te sprawiają, że monitory powinny się podobać za 20 lat tak samo, jak teraz. Białe wykończenie przypadnie do gustu zwłaszcza fanklubowi Apple’a, jednak Argony raczej nie wylądują na biurku. Mogą za to pracować w trudnych warunkach, także zawieszone na ścianie, czemu pomagają otwory montażowe i zatyczka bas-refleksu wyprowadzonego do tyłu.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 - Nagroda roku 2014 HiFi i Muzyka
Czytaj całość… Heglowi należny się nagroda za… odwagę. H80 nie boi się konkurować z innymi modelami z katalogu, nawet tymi dwukrotnie droższymi.
Z takich porównań niejednokrotnie wychodzi zwycięsko, ponieważ  zdecydowała się lekko zmodyfikować konsekwentnie dotąd realizowana szkolę brzmienia. Dźwięk „osiemdziesiątki” ma więcej wysokich tonów, przez co odbieramy go jako bardziej bezpośredni, energiczny i przejrzysty. Szczegółów jest dużo i są bezpretensjonalnie podane.
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl PHAROAH - recenzja "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Anachrofilia to termin ukuty przez Kena Kesslera, redaktora magazynu „Hi-Fi News & Record Review” . Oznacza przywiązanie i dodatnie wartościowanie wszystkiego, co anachroniczne – anachroniczne w audio oczywiście. W tak ustawionej optyce znacząca część tego, co się w audio zdarzyła po – powiedzmy – latach 60. to ślepa uliczka, a nawet aberracja. Prawdziwie muzykę potrafiły przekazać, idąc tym tropem, urządzenia i kolumny dziś technologicznie przestarzałe.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz słuchawkowy Hegel Super w teście Stereo i Kolorowo Underground
Czytaj całość…Kiedyś, dawno temu, w Telewizji Polskiej nadawany był program pt. „Beyond 2000”, w którym prezentowano innowacyjny świat przyszłości – głównie pod względem rozwoju nauki i technologii. Oglądałem go jako dziecko z wypiekami na twarzy mając na podorędziu i w ciągłym czytaniu książki science-fiction takich autorów jak Lem, Zajdel, Dick, czy braci Strugackich. Wówczas nie było komputerów osobistych, Internetu, ani telefonów komórkowych.
Czytaj całość…
 
Test przedwzmacniacza gramofonowego iFi Audio iPhono - audiostereo.pl
Czytaj całość…Dawno nie pokusiłem się o recenzję żadnego nowego sprzętu. Po części wynika to z tego, że dni nie są z gumy i wiecznie brakuje mi czasu, ale po części również z tego, że ostatnio nie trafiałem na urządzenia, które wywoływałyby u mnie większe zainteresowanie. Ale, jak to zwykle w życiu bywa, znalazło się w końcu coś, co to zainteresowanie wywołało.
Czytaj całość…
 
Monitory bliskiego pola Amphion Ion + w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  Miłośnicy głośników, czyli wszyscy poza zdeklarowanymi użytkownikami słuchawek audiofile, dzielą się z grubsza na dwie grupy: zwolenników kolumn podłogowych i głośników monitorowych. Przyglądając się temu z boku ktoś mógłby zauważyć, że podział ten nie został przeprowadzony poprawnie, gdyż nie ma czegoś takiego jak zwolennicy głośników monitorowych.
Czytaj całość…
 
Test przedwzmacniacza gramofonowego iFi Audio iPhono w Stereo i Kolorowo Underground
Czytaj całość…Nie wiem jak odpowiednio zacząć tę recenzję, bowiem nazwa przedmiotu opisu jak brzmi bardzo nietypowo i krótko: rodzajowa to po prostu zwięzłe iFi, a gatunkowa – iPhono. Z drugiej strony, lapidarność ta jest urocza – wskazuje, że ma się do czynienia z czymś wyjątkowym, ale to „coś”, to nie jest wcale najnowszy model lub odmiana iPhone’a (jakby mogło się wydawać). iFi to nazwa spółki-córki brytyjskiego przedsiębiorstwa audio Abbingdon Music Research (w skrócie AMR), zaś iPhono to firmowy przedwzmacniacz gramofonowy.
Czytaj całość…
 
Nagroda główna - Przetwornik cyfrowo analogowy - Reimyo DAP-999EX Limited
Czytaj całość…Płyta Compact Disc jest passé i nic na to nie poradzimy. Nie dość, że rezygnuje się z niej w tzw. mainstreamie, to nawet w branży perfekcjonistycznego audio, którym się zajmujemy, format ten rugowany jest przez boczną gałąź, a mianowicie audio komputerowe. Wydaje się, że CD czeka los Homo neanderthalensis (Homo sapiens neanderthalensis) i nowe już wkrótce go wykończy.
Czytaj całość…
 
Hegel SUPER - test w magazynie"HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Testowanie drogich produktów audio, otaczanie się high-endowymi i top high-endowymi systemami to crème de la crème audiofilizmu. I ku temu wszyscy zmierzamy, do tego się wszyscy urodziliśmy. W każdym razie - prawie wszyscy. Mówimy też oczywiście o tzw. „małych szczytach”, czyli punktach „granicznych”, przełomach w doświadczeniu każdego słuchającego muzykę, w których dostępujemy czegoś w rodzaju epifanii i nie ma to kompletnie nic wspólnego z wydanymi pieniędzmi.
Czytaj całość…
 
Hegel SUPER - recenzja na www.stereolife.pl
Czytaj całość…Hegel to marka, która szturmem wdarła się na polski rynek. Niemal natychmiast po pierwszych sygnałach o jej wprowadzeniu posypały się entuzjastyczne recenzje, a na internetowych forach zaczęły się żywe dyskusje. Teraz wszyscy oswoili się z produktami norweskiej firmy, a po kilku latach można śmiało powiedzieć, że Hegel to coś więcej, niż chwilowa moda. Szczególnie dobrze radzą sobie przetworniki i wzmacniacze zintegrowane tej marki, choć odtwarzacze, przedwzmacniacze i końcówki mocy też są niczego sobie.

Czytaj całość…
 
Reimyo ALS-777 Limited - test na soundrebels.com
Czytaj całość…Co prawda pierwsze egzemplarze ALS-777 zaczęły pojawiać się na rynku dekadę temu, lecz dopiero teraz, jej konstruktor – Pan Kazuo Kiuchi zdecydował się na wprowadzenie wersji dostosowanej do europejskich standardów elektrycznych. Na pytanie czy dziesięcioletni okres poświęcony został na poszukiwanie spełniających oczekiwania mistrza komponentów, czy też był zdecydowanie bardziej prozaiczny – np. tyle zajęło nasycenie rynków azjatyckich i amerykańskiego, niestety nie znam odpowiedzi i prawdopodobnie nigdy niedane będzie mi jej poznać. Grunt, że wreszcie nie trzeba kombinować i używać bądź to przewodów dedykowanych innym warunkom pracy, bądź stosować boleśnie kompromisowych rozwiązań w postaci nad wyraz nieaudiofilskich przejściówek. Oto Reimyo ALS-777 Limited w pełnej krasie.
Czytaj całość…
 
Recenzja: Hegel SUPER - hifiphilosophy.com
Czytaj całość… Atomowa pchła, tak komentatorzy i kibice zwą Lionela Messiego, z zawrotną szybkością dryblującego rywali, by zakończyć akcję piorunującym strzałem. Lecz pojawiła się pchła bliźniaczka – wzmacniacz słuchawkowy Hegel. Mały jak batonik, a też potrafiący przygrzmocić. Słyszałem już z wielu kierunków entuzjastyczne relacje o jego możliwościach – że nawet te słuchawki napędził, a nawet tamte, i wyobraźcie sobie, że także planarne. Malutki, a żwawiutki – jak powiadają.
Czytaj całość…
 
Przetwornik c/a Hegel HD25 - kilka impresji
Czytaj całość…Postanowiłem na gorąco skreślić kilka słów a propos konwertera cyfrowo-analogowego Hegel HD25. Wypożyczyłem go z gdańskiego salonu audio Premium Sound z myślą wyłącznie o teście serwera muzycznego CocktailAudio X30 (czytaj TUTAJ), do którego planowałem przyłączyć kilka zewnętrznych DACów, aby zbadać właściwości i jakość przetwornika c/a fabrycznie zainstalowanego wewnątrz urządzenia. Oczywiście, słuchałem już wcześniej HD25 w różnych konfiguracjach, ale nigdy dotąd we własnym, domowym systemie. Kilkudniowy kontakt z norweskim konwerterem przyniósł mi wiele przyjemności, zaś CocktailAudio X30 - autentyczną poprawę dźwięku. Przy okazji okazało się, że Hegel ma na tyle wspaniałe zaawansowany dźwięk, iż warto napisać o nim parę zdań osobnego tekstu.
Czytaj całość…
 
Bakoon Products AMP-12R + RCK11 - test w "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Nieco ponad rok temu Wojtek swoją recenzję wzmacniacza AMP-11R firmy Bakoon rozpoczął od cytatu ze strony producenta, który brzmiał: "The design goal of the AMP-11R is to be a world best high-end compact amplifier.", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że w zamierzeniu konstruktorów tego urządzenia miał to być najlepszy, kompaktowy, high-endowy wzmacniacz świata (czytaj TUTAJ). Minął rok i oto w moje ręce trafił następca tamtego modelu – AMP-12R. Czy to oznacza, że owa śmiała deklaracja producenta dotycząca poprzednika tego urządzenia straciła na ważności? Chyba nie. Raczej, że konstruktorzy Bakoona nie osiedli na laurach, nie zadowolili się uznaniem jaki 11R zdobył zarówno wśród recenzentów, jak i użytkowników.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 w recenzji Piotra Ryki hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Hegel był ostatnim z klasyków niemieckiego idealizmu; nurtu filozoficznego biorącego początek od Kanta i poprzez Fichtego i Schellinga wiodącego właśnie do Hegla. A Hegel postrzegany był różnie. Za życia zyskał w filozofii niemieckiej pozycję absolutnie dominującą, a Karol Marks pisał o nim, że spośród filozofów bliższych czasowo warto czytać jedynie Hegla. Nie przeszkodziło to innemu znanemu filozofowi, Williamowi Jamesowi, stwierdzić, że stany umysłu jakie odnajdujemy na stronicach dzieł Hegla można uzyskać zażywając środki halucynogenne.
Czytaj całość…
 
Standy słuchawkowe Klutz Desing CanCans
Czytaj całość… Wyzłościłem się swego czasu, że standów do słuchawek po sklepach ni śladu, choć nareszcie niedawno się pojawiły w postaci Sieveking Sound Omega. Wszakże nie tylko one. Czasu upłynęło jeszcze troszeczkę i pokazała się konkurencja w postaci najbardziej ekskluzywnych a zarazem kosztownych Klutz Design CanCans, szwedzkiego powiewu luksusu za luksusowe pieniądze. Te Standy są innego kształtu i o innych założeniach estetycznych.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 7 L - test HiFi Choice
Czytaj całość…Choć Amphion wydaje się skupiać w ostatnich latach na niewielkich kolumnach podstawkowych, to jednak szczyt oferty tego producenta stanowią spore kolumny podłogowe. Sprawdzamy, jak gra drugi od góry model – Argon 7L. Miałem ogromną przyjemność odwiedzić siedzibę Amphiona w Kuopio, pięknie położoną wśród niemal wszechobecnych w Finlandii jezior.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS-101 Improved-S - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Kable marki Harmonix są w audiofilskim światku uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Sprawdzamy, jak spisuje się analogowy interkonekt tego producenta. Posiadacze kabli marki Harmonix cenią je przede wszystkim za bezpretensjonalny i niezwykle muzykalny przekaz. Mnie osobiście w kablach Harmonixa zawsze urzekała naturalna gładkość i brak agresji w przekazie, co nie odbywa się kosztem dynamiki.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz zintegrowany Hegel H80 - test w HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Ostatnio niewiele jest premier, które mogłyby wywołać zaciekawienie recenzenta. Przynajmniej mnie mało obchodzą kolejne amplitunery, które prawie się od siebie nie różnią. Podobnie głośniki „telewizyjne” czy przenośne zabawki, a już kompletnie obojętne są mi bezprzewodowe komputerowe, plikowe samograje plastikowe. Informacje o erzacach przyzwoitego sprzętu co najwyżej wywołują smutek, że jakość słuchania muzyki schodzi na psy.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz zintegrowany Hegel H80 - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Norweska firma Hegel wyciąga kolejnego asa z rękawa! Tym razem w postaci znakomitej integry H80. Przyznam szczerze, że poprzedni model, a więc H70 Hegla wywarł na mnie ogromne wrażenie. Byłem przekonany, że pod względem jakości dźwięku nie da się już nic więcej wycisnąć z integry w tym przedziale cenowym.

Czytaj całość…
 
iFi Audio iDAC, iUSB, iGEMINI - test w HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Niedawno w Polsce pojawiły się urządzenia iFi Audio. Wszystkie opakowane w jednakowe obudowy, ale spełniające różne funkcje. Znajdziemy tu DAC, bufor lampowy, zasilacz USB, konwerter USB-SPDIF, wzmacniacz słuchawkowy i preamp gramofonowy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że marka jest powiązana z Abbingdon Music Research – producentem sprzętu high-end.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iLink - test konwertera C/A w HiFi Choice
Czytaj całość…Wilk w owczej skórze, czyli „małe co nieco” z angielskiego high-endu pod postacią konwertera. Choć iFi Audio jest nowicjuszem na rynku audio, to jednak stoi za nim wieloletnia tradycja i doświadczenie w postaci firmy-matki Abbingdon Music Research, czyli AMR.
Czytaj całość…
 
Hegel HD 25 - test w AUDIO
Czytaj całość…To dobre otwarcie testu – rozpoczyna go firma, dla której przetworniki C/A są jedną z dwóch najważniejszych, obok wzmacniaczy zintegrowanych, kategorii sprzętu. Hegel dał się już poznać jako producent łączący nowoczesność, audiofilskie wymagania i zdrowy rozsądek.
Czytaj całość…
 
Gradient 5.0 - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Gradient wypuszcza na rynek niewielkie monitory o niespotykanej linii wzorniczej i brzmieniu szytym na miarę. Przez pewien czas produkty marki Gradient nie były dostępne w naszym kraju. Obecnie ten pochodzący z Finlandii producent znów ma oficjalnego dystrybutora na terenie Polski – została nim firma Moje Audio z Wrocławia.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium - test monitorów w HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Systemy oparte na pecetach jako źródle dźwięku zyskują popularność. Stad zrodził się pomysł na połączenie niedrogiej integry NuForce’a z dwiema parami kolumn Amphiona i sprawdzenie, jak urządzenia obu marek się dogadują. Budowa Wzmacniacz NuForce DDA-100 to tzw. Power DAC – niewielki wzmacniacz zintegrowany.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz słuchawkowy Hegel SUPER
Czytaj całość…W końcu można usłyszeć jak naprawdę brzmią słuchawki. Pozwoli na to nowy wzmacniacz słuchawkowy Hegel. Wyfrezowany z jednego bloku aluminium wygląda świetnie, ale prawdziwe piękno jest w jego dźwięku. Wystarczy podłączyć wzmacniacz SUPER do komputera, słuchawki do SUPERa i cieszyć się natychmiastową poprawą brzmienia zapewnioną przez referencyjną technikę wzmacniaczy firmy Hegel. Dźwięk będzie bogatszy, bas zejdzie głębiej i będzie lepszy, poprawi się także wzmocnienie sygnału. Dlaczego?
Czytaj całość…
 
Hegel H80 test w magazynie Stereo Life
Czytaj całość…Hegel pojawił się na naszym rynku zaledwie kilka lat temu, a od razu narobił zamieszania. Audiofile śledzący zagraniczne rynki dobrze wiedzieli, co to takiego. Niektórzy nawet używali wzmacniaczy czy odtwarzaczy tej marki kupionych gdzieś za granicą. Dla pozostałych był to swego rodzaju szok.
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl
Czytaj całość…Żyjemy w świecie nadmiaru, prawda?
Jeśli chcecie Państwo kupić mleko, na przykład, można wybrać między co najmniej dziesięcioma markami i pięcioma typami (tłuste, półtłuste, chude, UHT, świeże…). Tak jest praktycznie w każdej dziedzinie życia: samochody, ubrania, jedzenie i elektronika! Produkty muszą się więc czymś wyróżniać, być piękniejsze, większe, mniejsze, głośniejsze, lepsze, bardziej innowacyjne, tańsze czy też droższe niż inne.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 test w magazynie Stereo i Kolorowo Underground
Czytaj całość…To już czwarty z rzędu wzmacniacz norweskiej firmy Hegel, jaki przyszło mi testować (czytaj testy: H70, H100 i H200), a po drodze były jeszcze dwa przetworniki cyfrowo-analogowe i odsłuchy integry H300 oraz kilku innych sprzętów. Do marki Hegel mam specyficzny stosunek, bowiem bardzo jej produkty lubię, cenię jej konstruktorów za rozsądne podejście do sprawy audio i oferowanie dźwięku klasy hi-fi urządzeń wycenianych racjonalnie.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDAC, iUSB Power, Gemini test w magazynie Stereo i Kolorowo Underground
Czytaj całość…Za projektem iFi stoją dwaj panowie: Thorsten Loesch oraz Pat Wayne, szefowie brytyjskiej firmy Abbingdon Music Research, w której na co dzień zajmują się konstruowaniem bardzo zaawansowanych (i drogich, naturalnie) urządzeń audio. Sprzęt ze logo AMR uważany jest przez wielu jako referencyjny, cieszy się powszechnym szacunkiem wśród melomanów i uznaniem pośród branży recenzenckiej audio-stereo.
Czytaj całość…
 
Reimyo ALS-777 Limited stabilizator napięcia
Czytaj całość…W najbliższych dniach do sprzedaży ma wejść stabilizator zasilania Reimyo ALS-777 Limited (cena 25.990 złotych). Poprzednia wersja ALS-777 została wprowadzona w 2003 roku w Japonii. Nowa wersja z roku 2013 zawiera udoskonalenia i co najważniejsze jest też przystosowana do europejskich standardów elektrycznych.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iPhono test przedwzmacniacza gramofonowego w Audio Video
Czytaj całość…Ile musi kosztować dobry przedwzmacniacz gramofonowy? Odpowiedz wydaje się prosta – tyle, by odpowiadał klasa pozostałym elementom toru analogowego. Czy aby na pewno? Sprawdzamy na przykładzie niedrogiego „i-malucha” firmy iFi.
Czytaj całość…
 
Bakoon EQA-12R test przedwzmacniacza gramofonowego w Soundrebels
Czytaj całość…Zauważalny wzrost zainteresowania analogiem sprawił, że duża część braci audiofilskiej posiada w swoich systemach co najmniej jedno źródło, nie przebierając w słowach, drapiące płytę. Jedni dla przyjemności obcowania i związanej z obsługą celebry, inni jako coś nietuzinkowego, mogącego zaskoczyć znajomych wizytujących ich progi, a jeszcze inni tylko dlatego, że wypada mieć.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCan test przedwzmacniacza słuchawkowego w Stereo Life
Czytaj całość…Od kilku lat oprócz pełnowymiarowych urządzeń audio ogromnym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju małe pudełeczka. Bardzo dobrze przyjął się pomysł przetwornika ze wzmacniaczem słuchawkowym, sprawdzonym rozwiązaniem jest również phono stage w małej obudowie.
Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2013
Czytaj całość…Dlaczego doskonałe odtworzenie dźwięku jest tak trudne do osiągnięcia? Jakie dokładnie czynniki powodują, że nawet najdroższy system audio nie jest w stanie wiernie odtworzyć treści zawartych w profesjonalnie wykonanych nagraniach?
Czytaj całość…
 
Reimyo DAP-999EX Limited - test "HighFidelity.pl"
Czytaj całość… Zmiany, jakie ostatnimi czasy zachodzą w sposobie dystrybucji muzyki trudno nie nazwać inaczej niż rewolucją. Od zarania mechanicznej reprodukcji dźwięku mieliśmy do czynienia z fizycznym nośnikiem, najpierw paskiem papieru, potem cylindrem i płaską płytą 78 rpm, przez Long Play, taśmę szpulową i kasetę magnetofonową, aż po płytę Compact Disc.
Czytaj całość…
 
Bakoon HPA-21 SATRI Headphone Amplifier - test "hifiphilosophy.com"
Czytaj całość… Hasło “wzmacniacz słuchawkowy” nie brzmi imponująco i nie na takich wzmacniaczach zwykła się ogniskować uwaga audiofilskiego świata, trzeba jednak pamiętać, że słuchawkowe granie ma bardzo długą tradycję i właśnie od niego zaczynali pierwsi radioamatorzy oraz eksperymentatorzy muzyki stereofonicznej. Pierwsza stereofoniczna a zarazem binauralna transmisja z Opery Paryskiej miała miejsce w 1871 roku i od tamtego czasu słuchanie na słuchawkach weszło do kanonu odbioru muzyki.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iTube - test "stereolife.pl"
Czytaj całość… Firma iFi Audio zdobyła audiofilski rynek szturmem, na dodatek uderzając w najbardziej czuły obecnie punkt - niewielkie i relatywnie niedrogie urządzenia do różnorodnych zastosowań. Wydawałoby się, że ta nisza została już zagospodarowana. Mamy przecież Boxy Pro-Jecta, z których po kilku latach pączkowania rozwinęło się już kilka odrębnych serii produktowych, są różnego rodzaju przetworniki i wzmacniacze słuchawkowe Arcama, Cambridge'a, NuForce'a, Meridiana, Schiita i cholera wie kogo jeszcze.
Czytaj całość…
 
Reimyo DAP-999EX Limited nowy przetwornik w ofercie
Czytaj całość…Przedstawiamy wyjątkowy przetwornik cyfrowo-analogowy DAP-999EX „Limited”. DAP-999EX „Limited” daje wrażenie nieprawdopodobnej muzykalności. Został opracowany specjalnie do odtwarzania dwukanałowego stereo oraz najlepszej możliwej jakości odtwarzania standardowych, 16-bitowych płyt CD, posiadanych przez Państwa w setkach i tysiącach sztuk.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 nowy wzmacniacz w ofercie
Czytaj całość…We wzmacniaczu zintegrowanym H80, z cyfrowymi i analogowymi wejściami, technologia z referencyjnych produktów Hegla prawdziwie się skumulowała. Opatentowane stopnie wyjściowe SoundEngine, przedwzmacniacz o referencyjnej jakości i świetnie przyjęty na rynku DAC. Wszystko w jednej obudowie.

Czytaj całość…
 
Lumin test odtwarzacza sieciowego - "Soundrebels"
Czytaj całość…Od paru miesięcy w rozmowach z zaprzyjaźnionymi audiofilami na temat odtwarzaczy strumieniowych nazwa Lumin odmieniana była we wszystkich formach i przez wszystkie przypadki. Powód był prozaiczny – dochodzące z zagranicznych for, portali i periodyków wiadomości były jeśli nie huraoptymistyczne to przynajmniej bardzo przychylne. Porównywano go z topowymi urządzeniami uznanych producentów i z reguły na tle konkurencji hongkongijska nowalijka wypadała nader pozytywnie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 360 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław