Start
iFi Audio iDAC2 - test HiFi Knights
Czytaj całość…Dla iFi Audio czas zdecydowanie nie stoi w miejscu. Nie jest przesadą napisanie, że marka ta ma już ugruntowaną pozycję, a jej niewielkie urządzenia nie bez przyczyny wzięły szturmem rynek niedrogiego audio. Od premiery pierwszego iDAC-a minęło już sporo czasu. Dlatego pora przekonać się, czy iFi Audio nie osiadła na laurach. iFi Audio to jedna z tych marek, które mają naprawdę potężne zaplecze technologiczne. Stoi za nią legendarna angielska firma Abbingdon Music Research, a za nią postacie takie jak Thorsten Loesch, Pat Wayne czy Trevor Lee.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iUSB3.0 + Gemini + iRack - test HiFi Knights
Czytaj całość…Niniejszy wpis stanowi kontynuację przygody ze sprzętem iFi Audio. iDAC2 sporo namieszał, jest to niewątpliwie urządzenie bardzo dobre w swojej klasie. Ale angielska marka ma jeszcze kilka asów w rękawie, podobno z jej najnowszej integry słuchawkowej można coś jeszcze wycisnąć. Sprawdźmy zatem, co jest na rzeczy. Na sam początek proponuję pewne założenie. Przyjmijmy, że akcesoria, które poniżej przetestowałem faktycznie działają tak, jak powinny i każde to kolejny krok na drodze do lepszego brzmienia.

Czytaj całość…
 
iFi Audio Micro iUSB 3.0 - Magazyn Audiostereo
Czytaj całość…O dynamice zmian zachodzących w domenie cyfrowego audio nikogo nie trzeba przekonywać i jeśli tylko trend ten dalej będzie szedł do przodu w takim tempie, to za rok, góra dwa dojdziemy do sytuacji znanej z rynku komputerowego. O czym mowa? Ano o tym, że wychodząc z salonu z najnowszą, dopiero co wprowadzoną na rynek nowalijką, zanim dotrzemy do domu będzie się okazywało, że jesteśmy co najmniej generację w plecy, bo konkurencja w międzyczasie zdążyła pochwalić się wyprzedzającymi nasz jeszcze nierozpakowany nabytek rozwiązaniami.
Czytaj całość…
 
IFI AUDIO - regenerator sygnału cyfrowego SPDIF iPurifier
Czytaj całość…Jeszcze w tym miesiącu na naszym rynku będzie dostępny nowy regenerator sygnału cyfrowego marki iFi Audio. Urządzenie pod nazwą SPDIF iPurifier ma cenę (dystrybucja Moje Audio) 719 złotych. Standard SPDIF jest często wykorzystywany do transmisji sygnału cyfrowego z różnego rodzaju transportów do konwerterów cyfrowo-analogowych.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - podstawkowe kolumny Premio
Czytaj całość…Pod koniec sierpnia do sprzedaży mają wejść nowe kolumny podstawkowe Xaviana o nazwie Premio. Należą one do serii Natura. Ich polska cena (dystrybucja Moje Audio) została ustalona na 17.490 złotych za parę. Premio wykorzystuje przetworniki AudioBarletta, czyli własnej marki Xaviana. Niskośredniotonowy głośnik o rozmiarze 175 mm ma specjalnie impregnowaną papierową membranę, miękką kopułkę przeciwpyłową i odlewany kosz.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz gramofonowy iFi iPhono2 hi-end za 2499 zł !
Czytaj całość…Dwa lata temu z okładem opisywałem  przedwzmacniacz gramofonowy iFi iPhono, który na tyle mi się spodobał, że pozostawiłem go jako stałe wyposażenie systemu audio. (Nie muszę dodawać, że iFi Audio to spółka-córka renomowanej brytyjskiej firmy Abbingdon Music Research, bo to chyba wszyscy wiedzą). Niedawno iFi Audio zaprezentowało nową wersję iPhono, nazwaną po prostu iPhono2. Ten premierowy sprzęt znalazł się w moich rękach dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora marki - firmy Moje Audio z Wrocławia.
Czytaj całość…
 
Gradient Revolution MK IV hi-end po fińsku, hi-end inaczej
Czytaj całość…Nie dane mi było poznać go osobiście, lecz sądząc na podstawie tego, co i jak robi, nie może być inaczej: Atte Salmi (Gradient Labs) zdecydowanie nie jest typem przedsiębiorcy-audiofila, który daży do tego, by możliwie łatwo i przyjemnie pomnażać majątek. Świadczy o tym produkowany od lat model Revolution, wizytówka firmy, do której to słowo – w tradycyjnym jego rozumieniu – kompletnie nie pasuje.

Czytaj całość…
 
Hegel H360 "superintegra" w teście Magazynu HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Wygląd urządzeń Hegla zawsze przywoływał na myśl skandynawski minimalizm – skromna forma, wysoka jakość, wzorowa funkcjonalność. Podobnie jest z najnowszą superintegrą, którą zaprojektowano wręcz tak, by jak najmniej przyciągała wzrok. W większości pomieszczeń pokryte czarnym matowym lakierem urządzenie wtopi się w tło albo zniknie, gdy wyłączymy wyświetlacz. Przekaz projektantów wydaje się klarowny – nie liczy się to, co widzimy, lecz to, co usłyszymy z głośników.
Czytaj całość…
 
Trenner&Friedl OSIRIS w Highfidelity
Czytaj całość… Osiris to niewielkie, wolnostojące kolumny austriackiej firmy Trenner & Friedl, wcale nie najdroższe w jej ofercie, a mimo to realizujące wszystkie podstawowe założenia jej twórców – Petera Trennera oraz Andreasa Friedla.
Czytaj całość…
 
Xavian Stella w entuzjastycznej recenzji magazynu Hifiphilosophy
Czytaj całość… Zapomnieliśmy o podłodze. Ciągle tylko „przy komputerze” albo „przy odtwarzaczu”, a tymczasem najważniejsze audiofilskie zmagania toczą się na podłodze. Na niej bowiem stawia się to, co w audiofilizmie jest duszą i sercem, czyli kolumny podłogowe.

Czytaj całość…
 
ISOL-8 PowerLine Chroma listwa sieciowa do systemów AV
Czytaj całość… W tym miesiącu na polski rynek wchodzi kondycjoner ISOL-8 PowerLine Chroma. Jego cena (dystrybucja Moje Audio) wynosi 3.499 złotych. Kondycjoner ma gnizado wejściowe typu IEC oraz sześć gniazd wyjściowych. Gniazda wyjściowe są zabezpieczone przed kurzem i zabrudzeniem uchylnymi klapkami na zawiasach. Wszystkie gniazda mają wspólne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe.
Czytaj całość…
 
IFI AUDIO iUSB3.0 nano - regenerator sygnału audio i zasilania USB
Czytaj całość… Na polski rynek wchodzi nowe urządzenie marki iFi Audio do poprawy jakości sygnału audio i jakości zasilania przy wykorzystaniu łączy USB. Jest to model nano iUSB3.0, a jego cena (dystrybucja Moje Audio) wynosi 999 złotych. Nowy regenerator to bardziej ekonomiczny krewniak wcześniejszego regeneratora micro iUSB3.0. Wśród podobieństw jest między innymi zastosowanie tego samego chipsetu USB3.0 i szereg podobnych funkcji.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 oczami, uszami redakcji Hifiphilosophy
Czytaj całość… Jeszcze niedawno, ledwie parę lat wstecz, serce systemu audio stanowił odtwarzacz CD. Bo choć wzmacniacze i głośniki też były ważne, jednak traktowane bardziej jako rozwojowy dodatek niźli samo źródło mądrości. Nie więc coś, co sygnał kreuje i najbardziej zań odpowiada, tylko taki ciąg dalszy, który ma jakość podtrzymać. Trwały na tej kanwie dyskusje, co w torze jest najważniejsze, i byli też liczni zwolennicy szkół wzmacniaczy albo głośników, ale mniej czy bardziej świadomie i mniej czy bardziej otwarcie każdy zdawał sobie sprawę, że wszystko zaczyna się w odtwarzaczu i bez jakiegoś dobrego nic z tego nie będzie.
Czytaj całość…
 
IFI AUDIO Pro iCAN w ultra ciekawej recenzji Hifiphilosophy
Czytaj całość…O firmie ifi tyle razy pisałem, że głupio się powtarzać i raz jeszcze przypominać, że jest z Londynu i specjalizuje w audiofilskiej maliźnie. Ale to drugie jest ważne, ponieważ wyznacza zmianę. Zmianę wprawdzie nie radykalną, na podobieństwo wcześniejszej założycielskiej, kiedy to produkująca wielgachne kloce Abbington Music Research (AMR) postanowiła wykiełkować podfirmę ifi, by skupić się na zyskującym popularność sprzęcie przenośnym, ale zmianę wyczuwalną, samą się narzucającą widokiem.
Czytaj całość…
 
IFI AUDIO - Pro iCAN, hi-endowy wzmacniacz słuchawkowy
Czytaj całość…Brytyjska marka iFi Audio wprowadza do sprzedaży wzmacniacz słuchawkowy PRO iCAN. Premierowy pokaz urządzenia w Polsce odbywa się w Katowicach w dniach 19-26 kwietnia, z wykorzystaniem najnowszych słuchawek Audeze LCD-4 w roli sprzętu towarzyszącego. PRO iCAN będzie dostępny na naszym rynku począwszy od maja, a jego cena detaliczna (dystrybucja Moje Audio) wyniesie 8.199 zł. PRO iCAN to pierwszy produkt z najnowszej i zarazem szczytowej serii PRO.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - podłogowe kolumny Stella z membraną bierną
Czytaj całość…W maju 2016 na naszym rynku ma się pojawić nowa podłogowa kolumna marki Xavian z serii Natura. Model Stella będzie kosztował (dystrybucja Moje Audio) 14.490 złotych. Jak podaje producent, Stella to zestaw pokrewny i podobny brzmieniowo do podstawkowego modelu Ambra, który zadebiutował kilka miesięcy temu. Stella to konstrukcja dwudrożna, z membraną pasywną na przedniej ściance.
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl DUKE ultra hi-end w Soundrebels
Czytaj całość…Gdybyśmy przywołali z pamięci nasze dotychczasowe portalowe zmagania, okazałoby się, iż w każdej kategorii, co jakiś czas pojawiają się jakieś topowe konstrukcje światowych ikon branży audio. Bez nadmiernego wysiłku jednym tchem jestem w stanie przywołać sporą liczbę marek, wśród których z pewnością znaleźliby się tacy producenci, jak Accuphase, Octave, czy Audio Tekne. To oczywiście jedynie ułamek tego, co na przestrzeni kilku ostatnich lat u nas się działo, dlatego na głębszą analizę tego, co mieliśmy przyjemność testować odsyłam do stosownej wyszukiwarki. A dlaczego dzisiejszy wstępniak tak bezpardonowo przybrał formę rysu historycznego przywołującego owe topowe wspomnienia?
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl Pharoah w tescie HiFi Choice
Czytaj całość…Vintage'owy wygląd i energetyczne, dające ogromną radochę brzmienie! Czy można zrobić takie kolumny? Można! Testujemy głośniki Trenner & Friedl Pharoah. Nie wiem jak Państwo, ale ja wręcz uwielbiam ciekawe produkty z małych manufaktur. Pewnie, że duzi producenci mają spore zaplecze techniczne i finansowe, co jest ich przewagą.
Czytaj całość…
 
HIJIRI NAGOMI X-DCH w teście Highfidelity
Czytaj całość…Hijiri 聖 to nowa marka pana Kazuo Kiuchi, właściciela Combak Corporation. Pierwszym produktem z jej logo był interkonekt analogowy, testowany przez nas w sierpniu 2015 roku. O jego statusie niech świadczą nagrody, które otrzymał od „High Fidelity”: wyróżnienie RED Fingerprint oraz Best Sound 2015 – nagrodę roku.
Czytaj całość…
 
Hijiri Nagomi w teście magazynu Soundrebels
Czytaj całość…Ledwo zdążył opaść kurz po zamieszaniu wywołanym pojawieniem się na rynku fenomenalnych i burzących ustalony od lat high-endowy ład interkonektów 聖HIJIRI HGP-RCA “Million” a Combak Corporation po raz kolejny postanowił wsadzić kij w mrowisko. Jednak tym razem, zamiast uczynić ofertę swoich flagowców kompletną i do łączówek, oraz przewodu zasilającego X-DC Studio Master “Million” Maestro dodać kable głośnikowe sprawił wszystkim psikusa rozszerzając portfolio o … kolejny przewód zasilający -聖Hijiri Nagomi. Zaskoczeni?
Czytaj całość…
 
Hijiri Nagomi w teście magazynu Audio Video
Czytaj całość…Kazuo Kiuchi nie przestaje zaskakiwać. Po znakomitym interkonekcie Hijiri z nowej serii Million, który otrzymał od nas nagrodę Roku, przyszła pora na relatywnie niedrogi kabel sieciowy nazwany Nagomi. Już sama nazwa nowej serii kabli Kazuo Kiuchiego –Million – sugerowała, ze będziemy mieli do czynienia zproduktami z najwyższej półki, zatem bardzo drogimi.
Czytaj całość…
 
Nagroda Roku 2016 Audio Video dla Hegel HD30
Czytaj całość…Norweski producent wprowadza rekordowo dużą liczbę premier każdego roku. Rekordową w skali tego, jak niewielkim jest przedsiębiorstwem. Najnowszy DAC30 to coś więcej niż przetwornik cyfrowo-analogowy, jakby wskazywało samo oznaczenie. To także pełnowartościowy odtwarzacz sieciowy, choć taki trochę specyficzny, bo bez odpowiedniego wyświetlacza.
Czytaj całość…
 
Nagroda Roku 2016 Audio Video dla Lumin T1
Czytaj całość…Firma pochodzi z Hong Kongu. Złośliwi mawiają, że pewne elementy skopiowała od konkurencji. Cóż jednak z tego, skoro także najtańszy odtwarzacz Lumina ma swoją wyraźną tożsamość – także soniczną. To odtwarzacz dedykowany zwolennikom czarnej płyty, którzy siłą rzeczy do tej pory korzystali z płyty CD, a chcąc przesiąść się na nowocześniejsze, znacznie bardziej funkcjonalne rozwiązanie odtwarzania plików, mieli do tej pory dylemat: co wybrać.
Czytaj całość…
 
Nagroda Roku 2016 Audio Video dla Hijiri HGP-RCA Million

Czytaj całość…Interkonekt za ponad 10 tys. zł dla wielu może wydawać się fanaberią, przejawem zupełnego braku rozsądku. A jednak ta japońska łączówka autorstwa Japończyka Kazuo Kiuchi każe inaczej spojrzeć na to zagadnienie. „Ciągnął mój system wielki lider (tak tłumaczy się Hijiri z japońskiego) za uszy do góry, wydobywając z niego rezerwy jakości, których się nie spodziewałem” – pisał w recenzji Marek Dyba.

Czytaj całość…
 
Hijiri HGP-RCA Million w teście magazynu Audio Video
Czytaj całość…Mistrzowska łączówka. Jak wiele do systemu audio możne wnieść jeden interkonekt? Bardzo dużo – zwłaszcza jeśli wyszedł spod reki Kazuo Kiuchi, twórcy takich marek, jak Reimyo i Harmonix. Gdy jakiś czas temu Kazuo Kiuchi ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowej linii kabli, nazwanej Million, chyba wszyscy odnieśli wrażenie, iż będą to nowe flagowe kable Harmonixa, a po drugie, co sugerowała tez w jakimś stopniu nazwa, że będą one koszmarnie drogie.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 i CDP2 w znakomitym teście magazynu AUDIO
Czytaj całość…Hegel jest firmą stosunkowo młodą, ale już doskonale znaną i bardzo cenioną. Dodatkowo cieszy to, że jej sukces ma zdrowe podstawy, co wcale nie jest pewne na rynku audio, a zwłaszcza w high-endzie. W odróżnieniu od wielu innych producentów, Hegel bardzo przykłada się do techniki, która daje sprawdzalne, obiektywne rezultaty, w tym doskonałe wartości parametrów. Wszystkie testowane wzmacniacze firmy wypadały w naszym laboratorium znakomicie – i nie inaczej jest z H160.
Czytaj całość…
 
Xavian Orfeo w recenzji Audio Video
Czytaj całość…Nie czesto testujemy kolumny podstawkowe za 26 tysięcy złotych. Od całkiem niedawna ma takie w swojej ofercie czeski Xavian. Właściwie to Xavian jest tak samo czeski jak Pro-Ject. Czyli… nie do końca. Fabryka znajduje się na obrzeżach Pragi, ale osoba konstruktora – Roberto Barletta – jednoznacznie wskazuje na „imigracyjny” charakter przedsięwzięcia.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 w fantastycznej recenzji HiFi Choice
Czytaj całość…Test topowego w ofercie norweskiej firmy przetwornika cyfrowo-analogowego Hegel HD30. Hegel na rynku gości już od ćwierć wieku, ale to ostatni okres w historii tej marki jest szczególny, bo to na przestrzeni ostatnich 4–5 lat ta norweska firma rozwija się niezwykle dynamicznie.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 dac/streamer w teście Audio Video
Czytaj całość…Norweski dako-streamer. Najlepszy w historii Hegla przetwornik c/a stał się także pierwszym w historii firmy odtwarzaczem strumieniowym. Co z tego wynikło? Hegel jest ciekawym przykładem producenta „na dorobku”, który działając tak naprawdę od niedawna, mocno pracuje na swój wizerunek, często wprowadzając nowości.
Czytaj całość…
 
Trilogy 906 w kolejnej entuzjastycznej recenzji w Stereo i Kolorowo
Czytaj całość…Kilka tygodni temu otrzymałem od dystrybutora Moje Audio z Wrocławia nowy brytyjski przedwzmacniacz gramofonowy Trilogy 906. Został wprowadzony na rynek pod koniec ubiegłego roku. Muszę szczerze przyznać, iż było mi podwójnie przyjemnie móc przeprowadzać niniejszy test, albowiem swojego czasu, podczas ubiegłorocznej wystawy Audio Video Show w Warszawie, miałem możność rozmawiać z właścicielem i projektantem firmy Trilogy (i równolegle ISOL-8) Niciem Poulsonem, w tym o tytułowym przedwzmacniaczu. Ponadto wcześniej przeprowadzałem wywiad z Niciem przy okazji „Warsztatów prądowych ISOL-8” w gdańskim salonie audio Premium Sound.
Czytaj całość…
 
Trilogy 906 w teście Audio Video
Czytaj całość…Nic Poulson z Trilogy dobrze wie, ze wsród miłośników czarnych płyt są również ludzie o mniej zasobnych kieszeniach. Właśnie z myślą o nich powstał nowy, bardzo rozsądnie wyceniony przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Trochę czasu już minęło od testu wówczas jedynego przedwzmacniacza gramofonowego wofercie brytyjskiej firmy Trilogy Audio Systems – modelu 907. Wtym jednakże przypadku upływ czasu nie zatarł świetnego wrażenia, jakie to urządzenie na mnie wywarło.
Czytaj całość…
 
Music Tools Spike-Hull II genialny upgrade Twojego systemu
Czytaj całość…Nie ma się co czarować i łudzić, że nieuchronnie upływający czas dziwnym zrządzeniem losu nas omija i wciąż jesteśmy nie tylko piękni i młodzi, lecz z łatwością zapamiętujemy każdy numer, osobę, przedmiot czy miejsce, które choć raz zobaczyliśmy. Niestety tak nie jest i często możemy znaleźć się w dziwnej sytuacji sprawiającej wrażenie pozornego déjà vu, że przecież już kogoś/coś kiedyś widzieliśmy, ale kiedy i w jakich okolicznościach miało to miejsce to za CHRLD przypomnieć sobie nie możemy.
Czytaj całość…
 
Lumin M1 wzmacniacz ze streamerem w teście Soundrebels
Czytaj całość…Po istnej rewolucji i niemalże wywróceniu do góry nogami rynku high-endowych streamerów stworzona przez Pixel Magic Systems Ltd marka Lumin, a raczej ludzie za nią stojący, wcale nie myślą o wcześniejszej emeryturze, wakacjach w tropikach i odcinaniu kuponów od odniesionego sukcesu. Wręcz przeciwnie – zamiast cierpliwie czekać aż rynek nasyci się dotychczasowymi modelami cały czas podsycają ogień zainteresowania co i rusz wypuszczając w świat intrygujące nowości.
Czytaj całość…
 
ENCORE ENC-5 najlepsze monitory bliskiego pola w recenzji Highfidelity.pl
Czytaj całość…Tzw. „integracja pionowa” w ramach danej firmy polega na tym, że w jej gestii jest wszystko, co wiąże się z danym typem produktu. W przypadku audio taka firma kontroluje dźwięk od nagrania do jego odtworzenia przez kolumny lub słuchawki. I rzeczywiście, mamy kilka takich przykładów, z firmami Linn i Naim na czele. Mają one wydzielone części zajmujące się nagrywaniem i wydawaniem płyt (odpowiednio: Linn Records i Naim Label), produkują źródła sygnału (gramofony, odtwarzacze plików, a Naim także odtwarzacze CD i HDCD), wzmacniacze, okablowanie oraz kolumny.
Czytaj całość…
 
iFi audio iDAC2 entuzjastycznej recenzji magazynu Audiostereo
Czytaj całość…Od mojego testu ifi iDACa na łamach audiostereo upłynęły ponad dwa lata i choć od tamtego czasu technologie związane z PC-audio zauważalnie ewoluowały, to trudno tak naprawdę mówić o jakimś ewidentnym przełomie, czy rewolucji. Oczywiście wielką radością napawa mnie fakt stałego wzrostu popularności serwisów streamingowych a przede wszystkim pojawienia się w ich ofercie formatów bezstratnych (TIDAL HiFi, niestety niedostępny w Polsce Qobuz), a do ewidentnie przenośnych przetworników/playerów (Chord Mojo, Astell&Kern).
Czytaj całość…
 
iFi audio iDAC2 kolejna ultra ciekawa recenzja w magazynie Sterelife
Czytaj całość…Był taki moment w moim życiu, kiedy obiecałem sobie, że nigdy nie wezmę już do testu żadnego urządzenia iFi Audio. Wcale nie dlatego że któryś z tych miniaturowych klocków okazał się zły albo zrobił mi jakąś krzywdę. Wręcz przeciwnie - wszystkie klocki iFi Audio jakich słuchałem były co najmniej dobre, jeśli nie bardzo dobre. Żaden z przedstawicieli polskiego dystrybutora nie zrobił mi krzywdy, a żeby było śmieszniej, nawiązałem bardzo serdeczny kontakt z człowiekiem z centrali firmy.

Czytaj całość…
 
iFi audio iDAC2 genialnej recenzji magazynu Stereo i Kolorowo
Czytaj całość…To już staje się nudne. Ciągle i wszędzie iFi i iFi. Czy ta marka rzeczywiście tyle warta jest, by na okrągło ją opisywać? Co w sobie mają szczególnego te niewielkie urządzenia produkowane przez spółkę-córkę brytyjskiego renomowanego Abbingdon Music Research, że wciąż pojawiają się na łamach periodyków hi-fi i ciągle o nich się mówi? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta – oferują bardzo wiele, czyli doskonały dźwięk i multi-funkcjonalność za stosunkowo niewygórowaną cenę.

Czytaj całość…
 
iFi Audio Retro 50 fantastyczny wzmacniacz lampowy w teście Audio
Czytaj całość…Nostalgia ma coraz większy wpływ na nasze wybory i zaznacza się wyraźnie w sprzęcie audio – w technice, wzornictwie, a nawet brzmieniu. Ani dziesięć, ani tym bardziej dwadzieścia lat temu, nie wracano do przeszłości tak namiętnie jak obecnie, kiedy wykształcił się wręcz odrębny nurt vintage.
Czytaj całość…
 
Gradient 6.0 w ultra ciekawej recenzji Magazynu Hi-Fi
Czytaj całość…Skandynawskie ekologiczno-purytańskie wzornictwo Gradientów 6.0 nieodparcie kojarzy mi się z dużym szwedzkim sklepem meblowym.  Powyższe stwierdzenie nie przysporzy mi zapewne fanów  Finlandii, ale na swą obronę dodam, że Finowie  są zdolni do tworzenia rzeczy nietuzinkowych.  Weźmy Dolinę Muminków Tove Mariki Jansson  czy... Gradienty Jormy Salmi!
Czytaj całość…
 
Xavian Neox2 w teście magazynu Stereo i Kolorowo
Czytaj całość…Kilkanaście dni temu w zapowiedzi testu Neox 2 tak napisałem: „W kolejce czekają kompaktowe kolumny podłogowe Xavian Neox 2 , do których mam szczególny stosunek i duże uznanie. Bowiem niedawno miałem okazję poznać osobiście ich konstruktora - pana Roberto Barlettę i przeprowadzać z nim długi wywiad na potrzeby Stereo i Kolorowo  . Stąd wiem, że jest to człowiek wielce zaangażowany w sprawę audio, a co najważniejsze - to bardzo zdolny konstruktor dodatkowo obdarzony wysublimowanym zmysłem artystycznym.”
Czytaj całość…
 
Trilogy 908/992 dzielony system pre/power w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Testujemy solidny system dzielony składający się z przedwzmaczniacza Trilogy 908 i dwóch monobloków Trilogy 992. Nic Poulson w swoim czasie współtworzył firmę ISOTEC, a po rozstaniu się z nią założył własną, także zajmującą się urządzeniami i kablami prądowymi – ISOL-8. Doświadczenia w obu tych firmach dały mu ogromną wiedzę w zakresie zasilania, a to, jak wiemy, przekłada się na klasę właściwie każdego urządzenia do odtwarzania muzyki.

Czytaj całość…
 
ENCORE - monitory ENC-5 z Combak Corporation
Czytaj całość…Na polski rynek wejdą najnowsze monitory Encore ENC-5 produkcji japońskiej firmy Combak Corporation kierowanej przez Kazuo Kiuchi. Kolumny te są następcą modelu Bravo!, który był obecny na rynku przez 10 lat. ENC-5 mają podobną konstrukcję jak ich poprzednik. Cena została ustalona na 25.990 zł za parę.

Czytaj całość…
 
LUMIN - U1, odtwarzacz plików bez przetwornika
Czytaj całość…U1 to nowy odtwarzacz plików marki Lumin. Jest to urządzenie spełniające funkcję transportu, nie ma wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. U1 będzie dostępny od lutego 2016, a jego cena to 29.990 zł (dystrybucja Moje Audio). Jak podaje producent, U1 powstał pod wpływem sugestii użytkowników będących posiadaczami wysokiej klasy konwerterów CA.
Czytaj całość…
 
HIJIRI - kabel zasilający Nagomi
Czytaj całość…Japońska firma Combak wprowadziła do oferty nowy kabel sieciowy o nazwie Nagomi pod marką Hijiri. Będzie on dostępny na polskim rynku od lutego 2016 (dystrybucja Moje Audio). Japońskie słowo Nagomi oznacza spokój, ale producent zapewnia, że kabel zapewnia także energię przekazu znaną z dźwięku na żywo.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - podstawkowe kolumny Ambra z obudową z orzecha
Czytaj całość…Począwszy od lutego 2016 na naszym rynku dostępne będą nowe kolumny Xavian Ambra, należące do serii Natura. Są to dwudrożne, podstawkowe zestawy typu bass-reflex, a ich cenę ustalono na 10.990 złotych za parę (dystrybucja Moje Audio). Po pozytywnym przyjęciu zestawów Xavian Perla producent opracował spokrewnioną konstrukcję o większych rozmiarach. Tak jak w Perli obudowa jest wykonana z litego włoskiego orzecha połączonego w technice mosaic.
Czytaj całość…
 
ISOL-8 - kondycjoner MiniSub Chroma do systemów AV
Czytaj całość…Począwszy od grudnia 2015 na polskim rynku dostępny będzie kondycjoner Isol-8 MiniSub Chroma. Jego cenę ustalono na 6.490 złotych. MiniSub Chroma łączy w sobie rozwiązania z wcześniejszych modeli VMC1080 oraz MiniSub Wave. MiniSub Chroma ma łącznie 6 wyjść. Zastosowano trzy różne typy wyjść dopasowanych do potrzeb różnych urządzeń. Jedno wyjście dla sprzętu wideo (telewizory, monitory), trzy wyjścia dla urządzeń o niskim-średnim poborze prądu i dwa wyjścia dla urządzeń o wysokim poborze prądu.
Czytaj całość…
 
Lumin M1 Odtwarzacz plików/wzmacniacz w recenzji Wojciecha Pacuły
Czytaj całość…Kiedy w 2005 roku, a więc lata temu, firma Arcam, specjalista kojarzony do tamtej pory z dzielonymi urządzeniami ze średniej półki cenowej, zaproponował systemy Solo, wydawało się, że świat stanął na głowie. Pierwszy system Solo 5.1 przeznaczony był do kina domowego. Pomieszczono w nim multiformatowy transport (DVD, CD, ale także SACD i dekoder HDCD!), sekcję dekoderów kina domowego i pięć końcówek mocy. Niedługo potem światło dzienne ujrzały kolejne produkty tego typu – Solo Movie 2.1 (multiformatowy system stereo), Solo Music (stereo) oraz Solo Mini (stereo). Dzisiaj, po przystanku na stacji Solo Neo, Arcam ma w swojej ofercie kolejne dwa systemy Solo: Movie (z transportem Blu-ray) oraz Music (SACD oraz CD, Bluetooth).
Czytaj całość…
 
Xavian Perla najciekawsze monitory do 10000 zł? Test w Stereolife.
Czytaj całość…Założyciel rodzinnej firmy Xavian - Roberto Barletta - urodził się w Turynie w północnych Włoszech. Zamiłowanie do muzyki sprawiło, że Roberto od najmłodszych lat interesował się dźwiękiem i sposobami jego wydobycia. W 1989 roku zaskoczył swoich własnych nauczycieli, przedstawiając im projekt wzmacniacza pracującego w klasie A. Był to pierwszy sukces, który upewnił go co do słuszności obranej drogi. W temacie elektroniki założyciel Xaviana czuł się zawsze jak ryba w wodzie, dlatego wkrótce podjął pracę w firmie produkującej systemy głośnikowe i wzmacniacze. Przygoda trwała pięć lat, po czym Roberto postanowił wyemigrować do Pragi. To właśnie tam założył własną firmę, której nazwa pochodzi z greckiej mitologii. Xavian to święte miejsce przeznaczone dla muz, postrzegane jako źródło inspiracji. Po paru przeprowadzkach, docelowym miejscem prowadzenia fabryki stały się Hostvice niedaleko Pragi, gdzie firma korzysta ze starego, przestronnego młyna.
Czytaj całość…
 
TRILOGY 906 - nowy przedwzmacniacz gramofonowy
Czytaj całość…Na naszym rynku wkrótce pojawi się przedwzmacniacz gramofonowy Trilogy 906. Będzie on w sprzedaży od grudnia 2015 w cenie 5.490 złotych. Producent starał się w modelu 906 wykorzystać jak nawięcej rozwiązań technicznych z droższego przedwzmacniacza gramofonowego Trilogy 907. Zachowane zostało techniczne pokrewieństwo, ale 906-ka jest znacznie tańsza.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Najnowsza topowa integra w ofercie norweskiego producenta jest w stanie wykrzesać z siebie 250W mocy na kanał, a ponadto dzięki wysokiej wydajności prądowej zaspokoi apetyt dowolnych zestawów głośnikowych.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 dac/streamer/pre w recenzji Stereolife.pl
Czytaj całość…Kiedy rynek sprzętu audio szturmem podbijały przetworniki i różnego rodzaju odtwarzacze plików, niektórzy widzieli w tym jedynie jakąś ślepą gałąź ewolucji. Dla audiofilów starej daty przetwornik mógł być wyłącznie elementem odtwarzacza płyt kompaktowych, ale też ludzie, którzy dziesięć lat temu widzieli przyszłość w łączeniu świata hi-fi z muzyką trzymaną na dysku komputera, nie byli do końca przekonani czy DAC stanowi już ostateczne rozwiązanie tej kwestii.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość…Pisanie o Hegel H360 jako jedynie o wzmacniaczu zintegrowanym (jak brzmi tytuł niniejszego tekstu) jest nieprecyzyjne. Hegel od dawna przyzwyczaił swoich użytkowników do tego, że każdy wzmacniacz wyposażony jest dodatkowo w przetwornik cyfrowo-analogowy (wyjątek to H200). Tak było w historycznych już modelach H70, H100 oraz H300 i nie inaczej jest w nowych H80, H160 i H360. Przy czym H160 to także pełnoprawny wzmacniacz słuchawkowy, a także stereamer AirPlay.
Czytaj całość…
 
Hijiri HGP-RCA Million w teście magazynu Soundrebels.com
Czytaj całość…Począwszy od momentu zdefiniowania pojęć Hi-Fi i High-End niepisana zasada mówi, że lepiej idzie w parze z drożej i o ile poziom lepiej wzrasta stosunkowo niechętnie a wręcz irytująco powoli, to już drożej od linii startu ma pedał gazu wciśnięty w podłogę. Oczywiście powyższe obserwacje dotyczą głównie ostatnich … bodajże dwóch dziesięcioleci, gdyż odnoszę nieodparte wrażenie, że tak gdzieś od drugiej połowy lat 90-ych pociąg zwany High-Endem odjeżdża spragnionym absolutu audiofilom szybciej niż dawnymi czasy Szurkowski ucieczce podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Barcelonie(1973r).

Czytaj całość…
 
Xavian - z wizytą w fabryce
Czytaj całość…Już od jakiegoś czasu wiedziałem, że założona przez Roberto Barlettę firma Xavian swoje produkty tworzy we własnej fabryce, położonej gdzieś w okolicach Pragi. Niektórym ciężko w to uwierzyć, w końcu liczba firm posiłkujących się chińskimi podwykonawcami jest przytłaczająca. Tym bardziej, że oferta Xaviana nie składa się z modeli zaporowo drogich. Skoro nadarzyła się okazja przekonania się na własne oczy co jest na rzeczy, nie wypadało nie skorzystać.
Czytaj całość…
 
Xavian Perla w recenzji HiFi Choice
Czytaj całość… W ofercie marki Xavian pojawiły się dwa ekskluzywne monitory odzwierciedlające ogromny potencjał i możliwości tej stosunkowo niewielkiej manufaktury.
W ostatnim czasie katalog znanego czeskiego producenta wzbogacił się o dwie nowe konstrukcje podstawkowe – Perla i Orfeo. Ta pierwsza ze względu na cenę jest bardziej przystępna dla szerszego grona miłośników wysokiej klasy monitorów.
Czytaj całość…
 
Lumin M1 czyli streamer ze wzmacniaczem
Czytaj całość…Do tej pory marka Lumin kojarzyła się z odtwarzaczami sieciowymi. Nowy model Lumin M1 kontynuuje tradycje poprzedników, ale urządzenie ma też dodatkowo wzbudowany wzmacniacz. M1 był niedawno prezentowany w Tokio, a w najbliższych dniach na Audio Show odbędzie się europejska premiera (na stoisku Hifistation w hotelu Sobieski, pokój 101). Cena urządzenia to 11.900 zł.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław