Start
Trilogy 908/992 dzielony system pre/power w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Testujemy solidny system dzielony składający się z przedwzmaczniacza Trilogy 908 i dwóch monobloków Trilogy 992. Nic Poulson w swoim czasie współtworzył firmę ISOTEC, a po rozstaniu się z nią założył własną, także zajmującą się urządzeniami i kablami prądowymi – ISOL-8. Doświadczenia w obu tych firmach dały mu ogromną wiedzę w zakresie zasilania, a to, jak wiemy, przekłada się na klasę właściwie każdego urządzenia do odtwarzania muzyki.

Czytaj całość…
 
ENCORE - monitory ENC-5 z Combak Corporation
Czytaj całość…Na polski rynek wejdą najnowsze monitory Encore ENC-5 produkcji japońskiej firmy Combak Corporation kierowanej przez Kazuo Kiuchi. Kolumny te są następcą modelu Bravo!, który był obecny na rynku przez 10 lat. ENC-5 mają podobną konstrukcję jak ich poprzednik. Cena została ustalona na 25.990 zł za parę.

Czytaj całość…
 
LUMIN - U1, odtwarzacz plików bez przetwornika
Czytaj całość…U1 to nowy odtwarzacz plików marki Lumin. Jest to urządzenie spełniające funkcję transportu, nie ma wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. U1 będzie dostępny od lutego 2016, a jego cena to 29.990 zł (dystrybucja Moje Audio). Jak podaje producent, U1 powstał pod wpływem sugestii użytkowników będących posiadaczami wysokiej klasy konwerterów CA.
Czytaj całość…
 
HIJIRI - kabel zasilający Nagomi
Czytaj całość…Japońska firma Combak wprowadziła do oferty nowy kabel sieciowy o nazwie Nagomi pod marką Hijiri. Będzie on dostępny na polskim rynku od lutego 2016 (dystrybucja Moje Audio). Japońskie słowo Nagomi oznacza spokój, ale producent zapewnia, że kabel zapewnia także energię przekazu znaną z dźwięku na żywo.
Czytaj całość…
 
XAVIAN - podstawkowe kolumny Ambra z obudową z orzecha
Czytaj całość…Począwszy od lutego 2016 na naszym rynku dostępne będą nowe kolumny Xavian Ambra, należące do serii Natura. Są to dwudrożne, podstawkowe zestawy typu bass-reflex, a ich cenę ustalono na 10.990 złotych za parę (dystrybucja Moje Audio). Po pozytywnym przyjęciu zestawów Xavian Perla producent opracował spokrewnioną konstrukcję o większych rozmiarach. Tak jak w Perli obudowa jest wykonana z litego włoskiego orzecha połączonego w technice mosaic.
Czytaj całość…
 
ISOL-8 - kondycjoner MiniSub Chroma do systemów AV
Czytaj całość…Począwszy od grudnia 2015 na polskim rynku dostępny będzie kondycjoner Isol-8 MiniSub Chroma. Jego cenę ustalono na 6.490 złotych. MiniSub Chroma łączy w sobie rozwiązania z wcześniejszych modeli VMC1080 oraz MiniSub Wave. MiniSub Chroma ma łącznie 6 wyjść. Zastosowano trzy różne typy wyjść dopasowanych do potrzeb różnych urządzeń. Jedno wyjście dla sprzętu wideo (telewizory, monitory), trzy wyjścia dla urządzeń o niskim-średnim poborze prądu i dwa wyjścia dla urządzeń o wysokim poborze prądu.
Czytaj całość…
 
Lumin M1 Odtwarzacz plików/wzmacniacz w recenzji Wojciecha Pacuły
Czytaj całość…Kiedy w 2005 roku, a więc lata temu, firma Arcam, specjalista kojarzony do tamtej pory z dzielonymi urządzeniami ze średniej półki cenowej, zaproponował systemy Solo, wydawało się, że świat stanął na głowie. Pierwszy system Solo 5.1 przeznaczony był do kina domowego. Pomieszczono w nim multiformatowy transport (DVD, CD, ale także SACD i dekoder HDCD!), sekcję dekoderów kina domowego i pięć końcówek mocy. Niedługo potem światło dzienne ujrzały kolejne produkty tego typu – Solo Movie 2.1 (multiformatowy system stereo), Solo Music (stereo) oraz Solo Mini (stereo). Dzisiaj, po przystanku na stacji Solo Neo, Arcam ma w swojej ofercie kolejne dwa systemy Solo: Movie (z transportem Blu-ray) oraz Music (SACD oraz CD, Bluetooth).
Czytaj całość…
 
Xavian Perla najciekawsze monitory do 10000 zł? Test w Stereolife.
Czytaj całość…Założyciel rodzinnej firmy Xavian - Roberto Barletta - urodził się w Turynie w północnych Włoszech. Zamiłowanie do muzyki sprawiło, że Roberto od najmłodszych lat interesował się dźwiękiem i sposobami jego wydobycia. W 1989 roku zaskoczył swoich własnych nauczycieli, przedstawiając im projekt wzmacniacza pracującego w klasie A. Był to pierwszy sukces, który upewnił go co do słuszności obranej drogi. W temacie elektroniki założyciel Xaviana czuł się zawsze jak ryba w wodzie, dlatego wkrótce podjął pracę w firmie produkującej systemy głośnikowe i wzmacniacze. Przygoda trwała pięć lat, po czym Roberto postanowił wyemigrować do Pragi. To właśnie tam założył własną firmę, której nazwa pochodzi z greckiej mitologii. Xavian to święte miejsce przeznaczone dla muz, postrzegane jako źródło inspiracji. Po paru przeprowadzkach, docelowym miejscem prowadzenia fabryki stały się Hostvice niedaleko Pragi, gdzie firma korzysta ze starego, przestronnego młyna.
Czytaj całość…
 
TRILOGY 906 - nowy przedwzmacniacz gramofonowy
Czytaj całość…Na naszym rynku wkrótce pojawi się przedwzmacniacz gramofonowy Trilogy 906. Będzie on w sprzedaży od grudnia 2015 w cenie 5.490 złotych. Producent starał się w modelu 906 wykorzystać jak nawięcej rozwiązań technicznych z droższego przedwzmacniacza gramofonowego Trilogy 907. Zachowane zostało techniczne pokrewieństwo, ale 906-ka jest znacznie tańsza.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Najnowsza topowa integra w ofercie norweskiego producenta jest w stanie wykrzesać z siebie 250W mocy na kanał, a ponadto dzięki wysokiej wydajności prądowej zaspokoi apetyt dowolnych zestawów głośnikowych.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 dac/streamer/pre w recenzji Stereolife.pl
Czytaj całość…Kiedy rynek sprzętu audio szturmem podbijały przetworniki i różnego rodzaju odtwarzacze plików, niektórzy widzieli w tym jedynie jakąś ślepą gałąź ewolucji. Dla audiofilów starej daty przetwornik mógł być wyłącznie elementem odtwarzacza płyt kompaktowych, ale też ludzie, którzy dziesięć lat temu widzieli przyszłość w łączeniu świata hi-fi z muzyką trzymaną na dysku komputera, nie byli do końca przekonani czy DAC stanowi już ostateczne rozwiązanie tej kwestii.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość…Pisanie o Hegel H360 jako jedynie o wzmacniaczu zintegrowanym (jak brzmi tytuł niniejszego tekstu) jest nieprecyzyjne. Hegel od dawna przyzwyczaił swoich użytkowników do tego, że każdy wzmacniacz wyposażony jest dodatkowo w przetwornik cyfrowo-analogowy (wyjątek to H200). Tak było w historycznych już modelach H70, H100 oraz H300 i nie inaczej jest w nowych H80, H160 i H360. Przy czym H160 to także pełnoprawny wzmacniacz słuchawkowy, a także stereamer AirPlay.
Czytaj całość…
 
Hijiri HGP-RCA Million w teście magazynu Soundrebels.com
Czytaj całość…Począwszy od momentu zdefiniowania pojęć Hi-Fi i High-End niepisana zasada mówi, że lepiej idzie w parze z drożej i o ile poziom lepiej wzrasta stosunkowo niechętnie a wręcz irytująco powoli, to już drożej od linii startu ma pedał gazu wciśnięty w podłogę. Oczywiście powyższe obserwacje dotyczą głównie ostatnich … bodajże dwóch dziesięcioleci, gdyż odnoszę nieodparte wrażenie, że tak gdzieś od drugiej połowy lat 90-ych pociąg zwany High-Endem odjeżdża spragnionym absolutu audiofilom szybciej niż dawnymi czasy Szurkowski ucieczce podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Barcelonie(1973r).

Czytaj całość…
 
Xavian - z wizytą w fabryce
Czytaj całość…Już od jakiegoś czasu wiedziałem, że założona przez Roberto Barlettę firma Xavian swoje produkty tworzy we własnej fabryce, położonej gdzieś w okolicach Pragi. Niektórym ciężko w to uwierzyć, w końcu liczba firm posiłkujących się chińskimi podwykonawcami jest przytłaczająca. Tym bardziej, że oferta Xaviana nie składa się z modeli zaporowo drogich. Skoro nadarzyła się okazja przekonania się na własne oczy co jest na rzeczy, nie wypadało nie skorzystać.
Czytaj całość…
 
Xavian Perla w recenzji HiFi Choice
Czytaj całość… W ofercie marki Xavian pojawiły się dwa ekskluzywne monitory odzwierciedlające ogromny potencjał i możliwości tej stosunkowo niewielkiej manufaktury.
W ostatnim czasie katalog znanego czeskiego producenta wzbogacił się o dwie nowe konstrukcje podstawkowe – Perla i Orfeo. Ta pierwsza ze względu na cenę jest bardziej przystępna dla szerszego grona miłośników wysokiej klasy monitorów.
Czytaj całość…
 
Lumin M1 czyli streamer ze wzmacniaczem
Czytaj całość…Do tej pory marka Lumin kojarzyła się z odtwarzaczami sieciowymi. Nowy model Lumin M1 kontynuuje tradycje poprzedników, ale urządzenie ma też dodatkowo wzbudowany wzmacniacz. M1 był niedawno prezentowany w Tokio, a w najbliższych dniach na Audio Show odbędzie się europejska premiera (na stoisku Hifistation w hotelu Sobieski, pokój 101). Cena urządzenia to 11.900 zł.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 w teście Audio Video
Czytaj całość…Najnowszy i – jak twierdzi producent – najlepszy wzmacniacz zintegrowany Hegla zagościł w naszej redakcji zaraz po tym, jak pojawił się w Polsce.
Nie zwlekaliśmy ani chwili, by go przetestować.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 w teście stereolife.pl
Czytaj całość…Każdy nowy model norweskiej firmy automatycznie skupia na sobie uwagę audiofilów. Wszystko jedno czy jest to nowy przetwornik cyfrowo-analogowy, integra czy wzmacniacz słuchawkowy - jeżeli widnieje na nim logo Hegla, potencjalnie mamy do czynienia z bardzo interesującym urządzeniem, a może nawet rynkowym hitem. Ostatnim dużym uderzeniem z północy był H80. Skromny wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem w krótkim czasie zyskał status killera - stał się wzorem tego, co powinna oferować integra za podobne pieniądze. Wprowadzony później przetwornik HD12 i droższy wzmacniacz H160 również wywołały sporo zamieszania na rynku, ale nie uzyskały statusu tak spektakularnych hitów.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 dac ze streamer w recenzji Highfidelity.pl
Czytaj całość…Kilka lat temu, kiedy firmy masowo przechodziły z odbiorników/konwerterów USB o specyfikacji 16/48 (bitów/kHz) na wówczas nowe, 24/96, kilka firm przez długi czas się temu opierało. Nie wiem, czy państwo pamiętają konwerter cyfrowo analogowy UD-1 Pro firmy King Rex? Korzystał on z układu Burr Brown PCM2702, już wówczas przestarzałego. Dźwięk, jaki za jego pomocą uzyskano był jednak fenomenalny. O czym napisałem, narażając się na pobłażliwe uśmieszki tych spośród czytelników „High Fidelity”, którzy są w szpicy postępu.
Czytaj całość…
 
Hegel HD30 nowa referencja w rodzinie daców
Czytaj całość…Na listopadowym Audio Show w Warszawie polską premierą będzie miał konwerter cyfrowo-analogowy Hegel HD30. Będzie to nowy referencyjny model norweskiego producenta. Cenę HD30 ustalono na 18.900 zł. Dostępne kolory to srebrny i czarny. Jak podaje Hegel w swoich materiałach dla potrzeb opracowania HD30 firma musiała zmodyfikować i poprawić najlepsze osiągalne urządzenia pomiarowe.
Czytaj całość…
 
Trilogy 931 przedwzmacniacz słuchawkowy w teście Filipa Kulpy Audio Video
Czytaj całość…Niepozorny wzmacniacz londynskiego producenta to minimalistyczna – może aż do przesady – konstrukcja single-ended. Funkcjonalnością nie grzeszy, ale jak gra! Marka Trilogy Audio Systems była już opisywana na naszych łamach, ale zaledwie raz – wnumerze 2/2015. Wówczas testowaliśmy przedwzmacniacz gramofonowy 907. Tym razem jest nim jedna znajnowszych konstrukcji tej firmy – wprowadzony na rynek wtym roku wzmacniacz słuchawkowy 931. Będzie zdecydowanie na miejscu napisać kilka słów o historii firmy iosobie właściciela oraz głównego konstruktora – Niku Poulsonie.
Czytaj całość…
 
Trilogy 907 przedwzmacniacz gramofonowy w podwójnym teście HFM
Czytaj całość…Mam ostatnio wielką przyjemność słuchania wyjątkowych przedwzmacniaczy  gramofonowych,  produkowanych  przez firmy, często  nieznane nawet  audiofilskiej braci.
Nie inaczej jest z Trilogy – wytwórnią załoną w 1992 roku przez Nica Poulsona.
Czytaj całość…
 
Harmonix X-DC2F nowy kabel sieciowy w recenzji blog.pclab.pl
Czytaj całość…Zabrałem się za kable sieciowe. Tak, niniejszy wpis jest w istocie testem konkretnego produktu - Harmonix X-DC2F. Ale żeby było zabawniej, poprosiłem trzech redakcyjnych kolegów o pomoc. Działo się, zaręczam. W przypadku drogiego audio niewiedza jest błogosławieństwem, ale też często zmorą, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. W sieci każdemu wolno wszystko, a idąc dalej tym tropem, osobnik nie mający bladego pojęcia na temat danego zagadnienia z którejkolwiek strony - praktycznej bądź teoretycznej - może je z miejsca zanegować.
Czytaj całość…
 
Xavian Orfeo w recenzji w AUDIO
Czytaj całość…Roberto Barletta postanowił stworzyć konstrukcję wyjątkową i udało mu się to nawet z nawiązką. Po zapoznaniu się z nią, jej brzmieniem, wreszcie wynikami pomiarów, ten na pozór klasyczny układ dwudrożny, ubrany w orzechową skrzynkę, gotów jestem uznać za jeden z najbardziej niekonwencjonalnych monitorów w historii naszych testów. Mniejsza Perla i większe Orfeo zostały po raz pierwszy pokazane na praskiej wystawie Audio Video pod koniec marca tego roku. Perla weszła do sprzedaży w maju, natomiast Orfeo wciąż pozostaje tylko w zasięgu recenzentów – a kiedy to piszę, jest koniec lipca. I bardzo gorąco.
Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2015
Czytaj całość…Wystawa Audio Show jest dla naszej firmy zawsze momentem oczekiwanym i wyjątkowym. W tym roku mamy zaszczyt zaprezentować Państwu system, który dla wielu ludzi kochających muzykę będzie zwieńczeniem marzeń. To kompletny system Reimyo z fantastycznymi austriackimi kolumnami Trenner & Friedl ISIS. Zakochaliśmy się w tych przepięknie, ręcznie wykonanych kolumnach. Gwarantujemy, że stworzą dla Państwa prawdziwy spektakl muzyczny.
Czytaj całość…
 
Hegel H360 nowa referencyjna integra
Czytaj całość…Hegel H360 jest gigantem wśród wzmacniaczy zintegrowanych. Posiada 250 W na kanał przy 8 omach i współczynnik tłumienia ponad 4000. Takie parametry pozwalają wysterować praktycznie każdy głośnik na rynku. Dzięki opatentowanej technologii SoundEngine, ta bestia wśród wzmacniaczy łączy moc, dynamikę, finezję i muzykalność jak żaden inny zintegrowany wzmacniacz na rynku. Połączenia w H360 to coś więcej niż tylko dodatek ...
Czytaj całość…
 
Hegel H80 przetestowany przez magazyn AUDIO
Czytaj całość…Skandynawski Hegel jest przykładem dość młodej firmy, która weszła w świat audio w dobrym momencie, rozwijając się na bazie słabnącego zainteresowania rynkiem wielokanałowym, a rosnącego – muzyką słuchaną z plików. Hegel kieruje swoją uwagę głównie w stronę wzmacniaczy w przeróżnych konfiguracjach oraz źródeł cyfrowych. Firma zauważa, że format CD jeszcze nie umarł, więc proponuje dwa odtwarzacze, ale aż sześć przetworników DAC. Nie są one jedynym sposobem na to, by wyciągnąć sygnał z nowoczesnych źródeł, bowiem cyfrowe wejścia i układy C/A stały się częścią wzmacniaczy zintegrowanych, w tym najtańszego w ofercie tej firmy H80.
Czytaj całość…
 
HIJIRI HGP-10R MILLION nowa referencja z Japonii
Czytaj całość…Pewnie niewielu melomanów słuchających muzyki na wysokiej jakości sprzęcie zdaje sobie sprawę, że znane im marki należą do jednej firmy-matki. Na przykład Audio Research, Sonus faber, Wadia Digital, Sumiko, McIntosh to własność włoskiego holdingu Fine Sounds Group, Denon, Marantz i Boston Acoustics należą do japońskiego holdingu D+M Group, a Wharfedale, Quad, Audiolab, Mission, Luxman, Ekco, Leak oraz Castle do chińskiej grupy kapitałowej IAG Group. Takich przedsięwzięć jest więcej i będzie ich przybywać, na przykład na wzór firmy Focal-JMLab, która kupiła udziały Naima lub firmy Muse SA, zajmującej się rynkiem dóbr luksusowych, która jest właścicielem firmy Meridian Audio.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS101-Improved-S w recenzji hifiphilosophy
Czytaj całość…Recenzja tego kabla to w moim wydaniu właściwie formalność. Tyle razy w innych testach został użyty i tyle razy ratował, że odkładanie jego własnej świadczy na równi o moim lenistwie, co cierpliwości dystrybutora. Tym tylko się mogę tłumaczyć, że zapewne odkładałem ją podświadomie, zdając sobie sprawę, iż po niej wróci do nadawcy i z nim się rozstanę, co wykluczy dalsze używanie. A nie jest to miła wizja, bo już do niego przywykłem, jak przywyka się do wygodnego fotela albo wiernego psa.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX2 kolumny podłogowe w recenzji HiFi Choice
Czytaj całość…Model Neox 2 zachowują klimat brzmienia monitorów Xavian Neox 1, ale dodają do tego wolumen i obszerność dźwięku typowe dla konstrukcji podłogowych. Seria Neox jest najnowsząw ofercie czeskiego producenta i tak jak wspominałem przy okazji testu kolumn podstawkowych Neox 1 (w numerze 02/15), daje ona jasny obraz co do kierunku działania, jaki ostatnio obrał szef firmy Roberto Barletta.
Czytaj całość…
 
Xavian Perla magiczne monitory w teście pclab.blog
Czytaj całość…Znowu o Xavianie będzie. Ale w takim wydaniu, że kolana się uginają. Nie, nie robię sobie jaj, Roberto Barletta wysmażył takie skrzynki, że oczy same wypadają. Miałem styczność z w sumie czterema produktami tego konstruktora, ale żaden z nich nie jest podobny do dania głównego niniejszego wpisu. Już teraz wiem, że to dobrze. Nie to, że skrzynek Xaviana nie lubię. Rzecz w tym, że najnowszy - Perla - jest na całej rozpiętości wyjątkowy. Smacznego.
Czytaj całość…
 
Lumin D1 zrecenzowany przez pclab.blog
Czytaj całość…W końcu trafił mi się Lumin. Chyba każdej osobie zainteresowanej poważnym sprzętem audio i grającej z plików ta marka jest znana. Należy ona do firmy Pixel Magic Systems Ltd, której siedziba mieści się w Hong Kongu. Lumin powstał niedawno, w 2012 roku. Ale dzięki modelowi A1 dość szybko utorował sobie drogę na szczyt audiofilskich streamerów. Tego urządzenia u siebie nie mam, może kiedyś. Zamiast niego otrzymałem najtańszy model z oferty - D1. To jemu jest poświęcony niniejszy wpis. Smacznego.

Czytaj całość…
 
Xavian NEOX1 w fantastycznej recenzji HiFi Choice
Czytaj całość…W katalogu czeskiej marki Xavian pojawiła się nowa seria kolumn, która ma pokazać, czy zmiany, jakie poczyniono w ostatnim czasie w portfolio firmy, wyszły ostatecznie na dobre. Neox jest całkowicie nową serią kolumn ze średniej półki cenowej, adresowaną przede wszystkim do miłośników naturalnego brzmienia i oczywiście klasycznych konstrukcji Xaviana.
Czytaj całość…
 
Gradient 6.0 w teście redakcji Stereolife
Czytaj całość… Gradient to firma, które może nie ma najszerszej oferty ani nawet nie stara się walczyć o miano największego producenta kolumn na świecie, ale za to oferuje jedne z najciekawszych konstrukcji na rynku. Co więcej, od tej reguły w zasadzie nie ma wyjątków - każdy zestaw fińskiej manufaktury to coś specjalnego, wyjątkowego, a czasami nawet lekko dziwnego. W całej historii marki nie było ani jednego momentu, kiedy ktoś postanowiłby zaprojektować zwyczajne, najnormalniejsze w świecie kolumny - skrzynki z MDF-u, kilka głośników dynamicznych w obudowie wentylowanej, bez żadnych bajerów. Gradient to zawsze gwarancja oryginalnej, ciekawej wizji akustyczno-wizualnej.
Czytaj całość…
 
Gradient 6.0 fińskie kolumny w teście pclab.blog
Czytaj całość…W niniejszym artykule wyjdzie moja stronniczość, a nazywając rzeczy bardziej dosadną nowomową - fanbojstwo. Także szczerze przepraszam. Niemniej, za każdym razem gdy widzę układ koncentryczny na froncie skrzynek, nieważne czy o podłogówki czy monitory rzecz się rozchodzi, niejako automatycznie robi mi się lekko na sercu. Dla mnie to jest obietnica pewnego rodzaju brzmienia, które tak sobie upodobałem od czasu wejścia w posiadanie KEF-ów LS50, a nieco później także... Boenicke Audio W5 (choć tam gra szerokopasmowiec). Przed Wami fińskie kolumny podłogowe Gradient 6.0. Smacznego.
Czytaj całość…
 
Trilogy Audio 992 + 908 hi-endowy system w pclab.blog
Czytaj całość…Bardzo lubię dokonania Nica Poulsona, założyciela m. in. firmy Trilogy Audio Systems. Pisałem o niej w tym miejscu. Dostałem kilka solidnych dowodów na to, że ten jegomość dokładnie wie co robi... i robi to w sposób całościowo wyborny. Jego wzmacniacz słuchawkowy - model 933 - wprawił mnie w osłupienie, podobnie jego mniejsza wersja, znana jako 931. No i jest jeszcze potężna integra 925, którą słyszałem na dwóch wystawach, z dwoma różnymi parami kolumn. Zagrało, oj tak. Gdy trafiła mi się okazja przetestowania trzyczęściowego systemu Nica Poulsona, nie mogłem sobie darować. Przed Wami hybrydowe monobloki 992 oraz przedwzmacniacz 908. Smacznego.
Czytaj całość…
 
Isol-8 SubStation Intefra w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Zanim brytyjski inżynier Nic Poulson trafił do branży audio, pracował dla BBC. Jego koledzy wywodzący się z tej firmy, wyspecjalizowali się w produkcji kolumn, np. Harbeth czy Spendor. Ale Poulson zajął się elektroniką oraz zasilaniem systemów audio. Nie bez przyczyny wspomniałem o BBC jako miejscu, z którego wywodzi się twórca takich marek, jak Trilogy Audio, IsoTec czy ISOL-8. Ilość osób, które z tej brytyjskiej korporacji trafiły do branży audio, jest bowiem naprawdę spora. Większość z nich odniosła sukces.
Czytaj całość…
 
IFi Audio RETRO magiczny system w teście HiFi Choice

Czytaj całość…Stereofoniczny system marki ifi Audio łączy w sobie design w stylu retro oraz niespotykany dotąd mariaż nowoczesnych technologii z lampową klasyką. W ofercie ifi Audio (spółka córka znanego producenta AMR) znaleźć można przede wszystkim znakomicie wykonane minimalistyczne urządzenia, takie jak przetworniki cyfrowo-analogowe (nawet te zajmujące się obróbką formatu DXD i DSD), wzmacniacze słuchawkowe czy też przedwzmacniacze Phono oraz różnego rodzaju akcesoria.

Czytaj całość…
 
Roberto Barletta z wizytą w Polsce
Czytaj całość…Kilka dni temu w gdańskim salonie Premium Sound odbyła się premiera najnowszych zestawów firmy Xavian. Obie konstrukcje zasadniczo różnią się od wszystkiego, co czesko-włoska firma oferowała do tej pory. Już na pierwszy rzut oka widać, że ich obudowy zostały wykonane zupełnie inaczej, ale to nie koniec niespodzianek. Pierwszą z dwóch nowości są monitory Perla, które mają zapoczątkować serię Natura.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX2 w znakomitej recenzji Magazynu HiFI i Muzyka
Czytaj całość…Rok 2014 należał do najbardziej burzliwych w historii Xaviana. Najpierw przeniesiono produkcję z odległego o 25 km od Pragi Kladna do podstołecznych Hostivic. Na potrzeby fabryczki wynajęto dużą halę, w której wygospodarowano dwa pomieszczenia odsłuchowe oraz spore zaplecze techniczne. Następnie zwiększono zatrudnienie, przez co po raz pierwszy osiągnęło ono liczbę dwucyfrową. Wreszcie, w październiku 2014, pokazano nową serię kolumn: NEOX.
Czytaj całość…
 
HIJIRI - nowe interkonekty z Combak Corporation
Czytaj całość…Na rynek wchodzą interkonekty nowej marki Hijiri. Są one produkowane przez japońską firmę Combak Corporation. Do tej pory okablowanie Combak Corporation było sprzedawane pod marką Harmonix i nowe kable można potraktować jako przedłużenie oferty Harmonixa. Zapowiedziano też, że pojawią się kolejne kable pod marką Hijiri. Japońskie słowo Hijiri oznacza mistrza, przewodnika.
Czytaj całość…
 
GRADIENT 6.0 kolumny z głośnikiem koncentrycznym
Czytaj całość…Na polski rynek wchodzą podłogowe kolumny Gradient 6.0. Ich premiera będzie miała miejsce w tym tygodniu w gdańskim Premium Sound oraz we wrocławskim salonie Fusic. Cena zestawów to 9.390 złotych za parę. Jak podaje producent, w tym przypadku celem było zaprojektowanie kolumn do mniejszych i średnich pomieszczeń. Poza tym zestawy 6.0 mają też dobrze pasować do różnie urządzonych wnętrz.Aby osiągnąć zamierzone założenia projektowe Gradient 6.0 ma obudowę o głębkości równej tylko 17cm. Kolumny są przystosowane do pracy blisko tylnej ściany - takie ustawienie nie spowoduje namiernego uwydatnienia basu.
Czytaj całość…
 
GRADIENT 6.0 kolumny podłogowe w teście soundrebels.com
Czytaj całość…Każda konstrukcja kolumn już podczas projektowania powinna wstępnie rozwiązywać kwestie nie tylko jakości końcowego brzmienia, ale również sposobu propagacji generowanych fal dźwiękowych. Niestety standardowa aplikacja kilku przetworników pod sobą obarczona jest sporymi wadami natury spójności dźwięku, zmuszając konstruktorów do ekwilibrystyki w zwrotnicach, a czasem dodatkowego kompensującego przesunięcia fazowe pochylania brył obudów. Jest wiele szkół budowania zespołów głośnikowych niwelujących owe problemy, jednak jeśli w naszych planach projektowych przewidujemy przetwornik koaksjalny – punktowe źródło dźwięku, czyli wysokotonówka umieszczona centralne w średnio-niskotonowcu, pewien pakiet ułatwień – wspomnianą spójność dźwięku – mamy niemal w standardzie, całą uwagę mogąc skupić na innych ważnych zagadnieniach około konstrukcyjnych.
Czytaj całość…
 
Lumin D1, streamer na który Cię stac. Test Stereolife
Czytaj całość…Nazwa Lumin nie powinna być obca audiofilom. Choć firma rozpoczęła swoją działalność nie tak dawno temu (pierwszy produkt pojawił się w 2012 roku), jej produkty dość szybko zdobyły uznanie na całym świecie. W Polsce na szczęście nie musieliśmy długo czekać na pojawienie się Lumina na rynku - dystrybutor szybko zorientował się w potencjale tego urządzenia i sprowadził go do naszego kraju. Dla kronikarskiego porządku trzeba wspomnieć, że początki Lumina były nieco kontrowersyjne, ponieważ streamer bardzo przypominał z zewnątrz inny produkt tej kategorii, produkowany przez szkocką firmę Linn. Szybko się okazało, że pomimo pewnych podobieństw zewnętrznych, Lumin jest zupełnie innym urządzeniem pod względem brzmienia i oferowanych możliwości. Od samego początku potrafił odtwarzać pliki DSD oraz grać z podłączonych bezpośrednio do niego dysków czy pamięci USB, a te możliwości nie były dostępne u konkurencji. Sam miałem okazję zapoznać się z tym streamerem (lub odtwarzaczem plików jak kto woli) niedługo po jego premierze.

Czytaj całość…
 
Lumin T1 streamer który gra jak gramofon w teście AV
Czytaj całość…Dwa lata temu chinski producent Pixel Magic Systems z siedzibą w Hong Kongu wprowadził na rynek całkiem wyjątkowy i do tego świetnie wyceniony odtwarzacz. Nazwał go Lumin. T1 jest jego ekonomiczna wersja. Chińscy producenci, oczym pisaliśmy już nieraz, przestali koncentrować się wyłącznie na tzw. inżynierii wstecznej, kopiując istniejące rozwiązania, proponując urządzenia podobne do oryginałów, sporo tańsze, zwykle jednak gorsze. Coraz częściej mamy do czynienia zodmienna sytuacja: niewielkie chińskie przedsiębiorstwa prowadzone przez zapalenców-audiofilów, a przy okazji świetnych inzynierów czy programistów, tworzą urządzenia nowatorskie, zwieloma własnymi rozwiązaniami – a do tego zadziwiająco konkurencyjne wobec propozycji znanych marek lub – co tez się zdarza – niemające wogóle odpowiedników.
Czytaj całość…
 
ifi Audio Retro Stereo 50 w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Moi drodzy, firma ifi postanowiła zrobić nas w bambus. Serio to mówię i całkiem dosłownie. Wzięli Angole te wszystkie swoje micro i nano zabaweczki, i zapakowali w bambusowy portal. Portal to teraz modne słowo, zastępujące witrynę, a przy tym dużo modniejsze od banalnego „obudowa”, które jest nudne niczym pustak, całkiem nie pasując do tych bambusowych popisów. Ale formalnie rzecz biorąc to właśnie obudowę wykonali goście z bambusowego drewna i zgodnie z nazwą w stylu retro, to znaczy na kształt kanciastego pudła. Jeszcze do tego z dużą kratownicą u góry i szczelinami po bokach – no bo jak retro, to retro – i urządzenie jest lampowe.
Czytaj całość…
 
Xavian Perla w teście higfidelity.pl

Czytaj całość…Edwin van der Kleij, właściciela firmy Siltech, był ogromnym fanem prac Franco Serblina. Przez lata kupował wszystkie jego kolumny, zarówno te budowane pod marką Sonus faber, jak i później obydwie kolumny powstałe w ramach marki Franco Serblin. Jak mi mówił podczas spotkania KTS-u w Krakowie, śmierć pana Serblina była dla niego wielkim ciosem.

Czytaj całość…
 
Isol-8 MiniSub Axis najciekawszy kondycjoner na rynku?
Czytaj całość…Pewien gitarzysta starej daty powiedział, że kiedy gra się prawdziwego bluesa, to między gitarą a wzmacniaczem (lampowym, a jakże!) powinien znajdować się tylko kabel. Trafiła do mnie prostota tego wywodu, a ponieważ grę na gitarze porzuciłem dawno temu, identyczną regułę zacząłem stosować w odniesieniu do sprzętu hi-fi. Żadnych filtrów, korektorów ani ulepszaczy. Między gniazdkiem a wzmacniaczem ma być tylko dobry kabel i już.
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl ART kolumny na całe życie?
Czytaj całość…Jak się złożyło, iż pomimo kilku wcześniejszych przymiarek, do tej pory nie miałem u siebie żadnych kolumn austriackiej firmy Trenner&Friedl. Słuchałem kilku modeli na wystawach, słuchałem i w domowym systemie (acz nie własnym) i za każdym razem robiły na mnie duże wrażenie. Oczywiście największe zrobił model ISIS, który i owszem, mógłby być kolumną na całe życie, a którego jedyną „słabością” (z mojego punktu widzenia) jest fakt, iż nie da się go prawidłowo napędzić 8-watowym SET-em (ani też inną słabowitą lampką).
Czytaj całość…
 
Jak poprawić dźwięk Twojego systemu?
Czytaj całość… ISOL-8 PowerLine
Każdy system potrzebuje dobrego źródła zasilania, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Rodzina kompaktowych jednostek zasilających PowerLine została zaprojektowana by podnieść ogólną wydajność systemu zachowując rozsądną cenę. W połączeniu z całą serią ekranowanych kabli zasilających IsoLink, seria PowerLine oferuje elastyczne, ale i potężne rozwiązanie skierowane do tych, którzy ponad całą resztę przedkładają jakość i wydajność.
Czytaj całość…
 
XAVIAN Perla, pierwsze kolumny z nowej serii Natura
Czytaj całość…W najbliższych tygodniach do sprzedaży ma wejść Xavian Perla, pierwszy zestaw głośnikowy z nowej serii Natura. Cena jeszcze nie jest ustalona, ale najprawdopodobniej będzie się kształtowała w okolicach 6.500 złotych za parę. Nazwa serii Natura ma nawiązywać do naturalności, jako do podstawy odtwarzania muzyki.
Czytaj całość…
 
XAVIAN Orfeo - referencyjne, podstawkowe monitory
Czytaj całość…Orfeo to nowe, referencyjne monitory firmy Xavian. Jest to dwudrożny zestaw typu bass-reflex. Cena nie jest jeszcze znana, ale w przybliżeniu ma ona wynosić około 22.000 złotych. Konstrukcja ta jest owocem 25-letnich doświadczeń Xaviana w produkcji zestawów głośnikowych. Aby osiągnąć postawione cele jakościowe potrzebne były głośniki lepsze niż te dostępne u znanych dostawców skandynawskich. Na potrzeby Orfeo opracowano głośniki AudioBarletta. Zawierają one specjalnie dobrane części mechaniczne, membrany, impregnaty i materiały.
Czytaj całość…
 
Harmonix X-DC Studio Master Million Maestro
Czytaj całość…Wątpiący w zdolność człowieka do odróżniania urządzeń audio i ich oceny na podstawie odsłuchu, tj. porównania przeprowadzonego w kontrolowanych warunkach, byli, są i będą. Taka jest natura człowieka – dla wielu ludzi bezpośrednie doświadczenie jest decydujące, tj. jeśli czegoś nie dotkną, to nie uwierzą. To dobra postawa. Powiedziałbym nawet, że w audio wzorowa. Albo powinna taką być. W każdym razie – eksperymenty polegające na bezpośrednich porównaniach i ocenie tych porównań na podstawie tego, co słyszymy, co z tych odsłuchów rozumiemy i jak to interpretujemy są „solą tej ziemi”.
Czytaj całość…
 
Harmonix TU-666M BeauTone MILLION MAESTRO
Czytaj całość…O działalności pana Kazuo Kiuchi pisaliśmy wielokrotnie (patrz: HARMONIX w „High Fidelity”). Zaangażowany jest po obydwu stronach „szyby”, tj. zarówno od strony muzycznej (zawodowo zajmuje się instrumentami smyczkowymi najwyższej półki, a jego zona jest śpiewaczką operową), przygotowania płyt CD (jest współwłaścicielem patentu XRCD) jak i po stronie konsumenckiej, hi-fi (jest producentem urządzeń, kolumn, kabli i akcesoriów audio).

Czytaj całość…
 
Trilogy 931 - wybitny wzmacniacz słuchawkowy blog.pclab.pl

Czytaj całość…Nieco ponad miesiąc temu opublikowałem wpis dotyczący wzmacniacza słuchawkowego Trilogy 933. Ta tranzystorowa bestia wprawiła mnie w osłupienie. Do tego stopnia, że uznałem ją za najlepszy wzmacniacz słuchawkowy, z jakim miałem przyjemność. Postanowiłem sięgnąć niżej tym razem. Wielce zaciekawiony firmą Trilogy, postarałem się o znacznie tańszy model 931. Czy również jest wybitny? Przekonajmy się.

 

Czytaj całość…
 
iFi nano iDSD  DSD DAC i wzmacniacz słuchawkowy stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość…Trochę sprzętu brytyjskiej marki iFi Audio już na Stereo i Kolorowo przetestowałem - były to w kolejności chronologicznej: iFi micro iDAC USB wraz iFi micro iUSB Power i kablem iFi II Gemini USB, następnie zabrałem się za przedwzmacniacz gramofonowy iFi micro iPhono (który pozostał u mnie już na stałe), potem testowałem dwa wzmacniacze słuchawkowe iFi micro iCAN i iFi nano iCAN, by ten cykl niedawno zakończyć recenzją iFi micro iDSD (czytaj TUTAJ). Zaś w międzyczasie przeprowadziłem także długą rozmowę z szefem marketingu firmy iFi Audio - panem Vincentem Luciem, którą można przeczytać TUTAJ.
Czytaj całość…
 
Władca elektronów Trilogy Audio Systems & ISOL-8
Czytaj całość…Na początku lat 70. ubiegłego wieku BBC udzieliło kilku producentom zespołów głośnikowych (Spendor, KEF, Harbeth, Rogers) licencji na produkcję monitora, opartego na studyjnym modelu bliskiego pola – LS 3/5A Dudleya Harwooda. Na jego bazie powstało kilkanaście konstrukcji, m.in. wzbogaconych o sekcję niskotonową. Ich wspólnymi założeniami były klasyczne proporcje, liniowa charakterystyka przenoszenia oraz dźwięk wolny od podbarwień, maksymalnie zbliżony do oryginału.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX1 - test. Piękne granie. Blog PCLab.pl
Czytaj całość…Jakiś czas temu przyjrzałem się podłogowym kolumnom czeskiej firmy Xavian. Była to miła, bo dobrze grająca odskocznia od monitorowego grania, z którym obcuję przez większość czasu. Oczywiście mowa o największym modelu nowej serii od Roberto Barletty - NEOX. Teraz przyszedł czas przekonać się, czy podstawkowe skrzynki z tej rodziny grają równie dobrze co ich wolnostojący bracia. Smacznego.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 180 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław